Žena v kleci

• Dánsko Kvinden i buret (více)

Po tragické přestřelce, při níž jeden z jeho kolegů přišel o život a další ochrnul, je komisař Carl Mørck přeložen do sklepní kanceláře nově zřízeného Oddělení Q, jež má za úkol protřídit nedořešené a odložené případy a jehož jedinými zaměstnanci jsou komisař Mørck a jeho nový asistent Assad. Stačí jediný den a paličatý komisař se přes výslovný zákaz střemhlav vrhá do řešení případu Merete Lynggaardové, populární političky, která před pěti lety záhadně zmizela při plavbě na trajektu. Jediným svědkem je její duševně nemocný bratr, který byl po události nalezen v podpalubí. Případ byl uzavřen jako jednoznačná sebevražda. Dvojici vyšetřovatelů se však takové vysvětlení nezdá a vydávají se na cestu, která je zavede hluboko do podsvětí plného násilí a zášti, jež se skrývá za kultivovanou tváří Skandinávie. Strhující dánský thriller z pera scénáristy filmového hitu Muži, kteří nenávidí ženy je prvním dílem filmové série o Oddělení Q podle bestsellerů Jussiho Adlera-Olsena. (Aerofilms)

cumimnabednu

Líbilo a moc. Není potřeba bůhví jaká výprava, aby film byl kvalitní. I malý počet herců a vůbec komorní prostředí vyhovovalo. Zápletka i rozuzlení. Takové filmy mám rád. A a hlavní hrdina komisař Carl Morck mi svým ksichtem a stále jediným výrazem nasrance zcela připomínal Arnolda jako Terminátora nebo Conana, totálně bez mimiky:))) ()

Ekdahl

Knižní předlohu neznám - čtivo čtu jen výjimečně - nicméně tohle mi přišlo jako naprosto mechanickej přepis děje, utahanej až hrůza, šedej, bez šmrncu. Mám pocit, že tvůrci k adaptaci tý knihy přistoupili s asi tak stejným tvůrčím nasazením jako k přeházení hromady písku z jednoho místa na druhý. Dvě hodiny po shlídnutí už člověk neví, že na něco koukal. Dvě hvězdy za jednu slušnou scénu (závěr) a herecký výkony těch dvou cajtů. Jinak bída. ()

studentice

Film me od prvni minuty chytnul a nepustil. Hlavni vysetrovatele byli sympaticti, rozkryvani pribehu, tempo, napeti-vse klapalo, tak jak melo. Cetla jsem jeden dil z teto serie a musim prekvapive priznat, ze film me bavil vic nez knizka:) ()

ipar1

Knižná predloha od J. Adlera- Olsena výborná, o filme sa to už povedať nedá. Prišlo mi to málo napínavé, čo sa najviac prejavilo v závere pri záchrane Marete. Po prečítanî knihy som sa na film veľmi tešil, no ostalo iba pri tom. ()

soldier.kopi

Mě se to teda hodně líbilo,akoráž že jsem nejdříve viděl druhý díl (Zabijáci) a pak až tehle,ale to vůbec nevadí. Musim říct,že jsem se u toho nenudil a zápletka byla perfektní a sám sem byl zvědavej jak z toho málo co měli dokážou ten případ vyřešit. Takže za mě 4 hvězdy jako nic,možná trochu víc,ale 5 hvězd dávat jen opravdu libovkám :) PS: pročetl jsem si zdější komentáře,některý jsou tak fylozofický,že jim skoro ani nerozumim :D Ale nechápu to,tahle detektívka je podceňovaná :) ()

stret

Obyčajná kriminálka tak na štvrtok 23.35. Keď ju neuvidíte, o nič neprídete. Mysteriózní tam nie je nič. Prečo len toto bolo v kinách je najväčšia mysterióznosť tohoto TV filmu. ()

macherano

určite áno takéto detektívky mám rád ale na muži čo nenávidia ženy to predsa len nemalo hlavne poslednú tretinu keď to malo vrcholít to mohlo byť lepšie A hlavní aktéri A obeť mohli aj pár slov prehodiť.. ()

k.rakonos

Prostě Seveřané ty kriminálky umí! Další výborná záležitost a úvodní dějství dle knihy Adler-Olsena. Film ani na minutu nenudí, má to spád, atmosféru, kterou prostě Amíci takhle nenatočí. Už se těším, až dopíše další knihu a bude volné, třetí pokračování. ()

SamMarlowe

Tohle je hodně povedený komorní snímek, silně mrazivý. Film je svým způsobem minimalistický, výborní herci, celkový vizuál se mi hodně líbil, dosti napomáhal atmosféře. Postava Asada stojí za zmínku. Další díly jsem sice neviděl, ale jako začátek menší série, vynikající, už se těším na další. ()

Katgatoo

Chtěla jsem ponurou dánskou detektivku, dostala jsem ji. Jednoduchá zápletka, žádná překvapení, ale nevidím v tom problém, koukalo se na to dobře. ()

Blackwolfik

Jako mam rad skandinavske kriminalky a tahle mi sedla jako hrnec na prdel. Jen skoda toho muslimskeho partaka. Chapu ze v ramci integrace muslimu musi ukazat ze ve Skandinavii jsou i ve prospech a ne ze jen znasilnuji a zvedaji kriminalitu o 300% ale na to seru. Posledni scenu kdy se tenhle mohamedan modli tu si mohli uplne odpustit. Za to a za toho Hasana srazim jednu hvezdu dolu. Kazdopadne i tady uz jde videt diktatura nase velkeho bratra z Bruselu. Kokoti!!!! ()

MAGR

Detektivkní série, která mi evokuje Cirkus Bukowski. Baví mě, jak se naprostý samorost konfrontačně sžívá s nechtěným kolegou. Oběma bytosntě záleží na obětech zločinu. Jeden z nich ovšem umí daleko lépe jednat se svědky. Dějová linka byla a bude v mnoha kriminálkách daleko propracovanější, ale v těch nejpoctivějších kriminálkách jde právě o tu spolupráci, kdy se parťáci shodují a rozdělují podle toho, zda to může pomoci vyřešit zločin. ()

Janek14

Velmi poutavý příběh. Klasicky temnější dánská detektivka, která rozhodně nezklame očekávání. O kus lepší by to bylo, kdyby tam bylo méně dojímavých okamžiků a více dánské syrovosti. Umím si to představit i o něco delší. Děj si mohl ještě více pohrát se zápletkou, tak aby k finále nedošlo tak rychle… i když chápu, že v tom je omezující knižní předloha. Jinak herci výborní. Dánskou kinematografii mám čím dál radši. ()

John_Clark

Od knižní předlohy se film v mnoha aspektech odlišuje, skoro bych řekl až výrazně. Možná protože jsem předlohu četl mi to přijde narychlo splácané, zmatené a neučesané, vzhledem k 97 minutám to snad i chápu, ale film i zpracování knihy by si zasloužily o těch 30 minut víc, aby v příběhu nebyly takové díry. na druhou stranu, pro člověka, který předlohu nečetl to může být vcelku příjemná detektivka. Pro Carla vybrali celkem správnýho herce, Assad neni špatnej, ale přecejen, kdo četl, ví... Za mě průměr, pokud bych nečetl, dal bych 4* ()

DavidAAAA

Výborná a svižná severská kriminálka. Skvěle vybraná dvojice parťáků, opravdu dobře udělaná zápletka a velice solidně vedená režie. Vše výtečně sedí a v komplexu to dává moc dobrý pokoukání. I přesto, že od půlky víme, kdo to provedl. ()

Dánové rozjeli filmové série

Dánové rozjeli filmové série