Děj filmu je zasazen do bouřlivých 20. let minulého století, kdy ani prohibice nezastavila tok kořalky v ilegální síti gangstery provozovaných náleven. (Freeman Ent.)

kaukola78

Mafiánské filmy musí být vždy postavené na silném příběhu.Bohužel tento film je na tomto postavený špatně.Ač je vše krásně vykreslené a dobově udělané nesplňuje to základní co má mít. ()

bonovox

Kvalitnejšia gangsterka s dobrou výpravou, hercami a réžiou. Affleck dokazuje svoje kvality, len škoda horšieho scenára. Oproti klasikám žánru je to kvalitatívne horšie. ()

zodiak217

Výborná gangsterka v ktorej exceluje nielen Ben Affleck, ale aj celá plejáda veďlajších hercov a film má tempo, spád, štýlové exteriéry, autá, hudbu, jednoducho to šlape. Je skvelé, že aj v súčasnosti sa točia takéto dobové gansterky, ktoré majú štýl a sú nabité akciou, postavené na silnom príbehu. Užil som si každú jednu scénu a opäť sa raz potvrdilo, že Benovi jednoducho sedia krimi - špionážne - drámy. Bolo mu to ako ušité na mieru a nikoho lepšieho som si nevedel v hlavnej úlohe predstaviť. ()

PTuranyi

Slušná gangsterka s výbornou atmosférou 20-tych rokov. Prepadnutia, strieľačky, naháňačky na autách, vraždy. To všetko má Joe Coughlin na rováši a aby sa pomstil Albertovi Whiteovi, vydáva sa na Floridu riadiť kšefty konkurenčnej rodine Pescatore. Okrem KuKluxKlanu sa mu do cesty postaví aj Loretta, z ktorej sa stane kazateľka. Tento problém sa vyrieši sám a na záver sa musí postaviť samotnému bossovi. Je tu aj romantická linka a vzťahy hlavného hrdinu so ženami sú korením tohto filmu. Ben Affleck hrá síce dobre, ale nie veľmi sa mi hodí do úlohy uhladeného írskeho mafiána. Produkcia je kvalitná, atmosféra dostatočne dramatická a herci profesionáli. 75% ()

Allontanato

Skvělá gangsterka, skvělý příběh a skvělá akce jenže... zbytečně moc se snaží hrát na city. Ben Affleck se nejspíš nakazil u Pearl Harboru. ()

Joshua2121

Odpúšťam nelogickosť scenára a väčšiny zvratov, silný príbeh som aj tak nečakal. Čo však oceňujem, je pocit, ktorý ma vrátil do čias, kedy som hral Mafiu po prvýkrát. Dokonca sa to vo viacerých podobalo presne na ňu. Pridáte sa k Talianskej mafii, plníte kšefty kriminálneho sveta, užívate si slobodu. Až kým sa veci nezačnú komplikovať. Váš život smeruje nebezpečnou cestou ku koncu a šanca dostať sa z týchto problémov je takmer nulová. Akokoľvek sa zachováte, karma si vás vždy nájde. :) ()

bigmatko

Mierne spomalená retro mafiánska dráma, ktorá však nepriniesla nič výnimočné. Atmosféra je uveriteľná ale v konkurencií iných filmov s touto tématikou sa Afleckov film asi stratí. Dej sa orientuje skôr na určité mravné ponaučenie ako na samotnú akciu a preto to v končenom dôsledku pôsobí mierne znudene. Mafiánske filmy majú dobrý potenciál, ktorý sa v tomto filme využil iba z polovice. ()

CHYREN

Líbilo se mi to. A přistihl se při tom, že na nebi hledám ve filmu kondenzační stopu nějakýho zbloudilýho tryskáče. Přes všechnu vážnost tématu, totiž tam prosakuje něco, co nepřesvědčilo. Přesto je to úžasně vyprávěný, krásný film. Skvělá kamera, kulisy, kostými. Vyhráli se s tím. Po tom filmu něco málo zbude. Zůstane to na patře, jako příchuť. A to mám rád. ()

Vasourek

Affleck jako režisér prostě umí, jednotlivé scény jsou natočeny skvěle, ať už akční nebo ty konverzační. Škoda právě těch jednotlivých scén, jelikož film jako takový působí lehce rozkouskovaně, zkratkovitě, vyloženě si říká o další hodinku těch usekaných scén, které jsou ve filmu jen naznačeny a je to velká škoda, protože se na to velmi pěkně kouká a hned by ten film mohl být gangsterskou klasikou. Takhle je z něj jen dost dobrý film o gangsterech. A možná kdyby Afflecka před kamerou nahradil někdo méně prkenný, tak bychom ho viděli minimálně v nominacích na Oscara. ()

Mark1983

Mafiánský žánr já docela můžu, takže mě zajímala i tahle ta mafiánská novinka, u níž začátek byl docela nadupaný, bez chyby. Ovšem s postupem času film začal ubírat na dynamičnosti a dal se spíše - na lehký běh, aby se neřeklo. Po zbytek filmu to již tak dynamické nebylo, a místy byl film až průměrný, i když koukatelný. I když po určitém čase se úroveň této gangsterky mírně zvedne tak nakonec si film vybojoval tříhvězdičkové hodnocení. Ne, že už bych se na film nikdy nepodíval, ale myslel jsem si, že to bude o dost dějovější. ()

Moredogs

Sice vidim že to nedosahuje kvalit filmov ako Krstny otec alebo Goodfellas, ale aj tak si ma ziskal. Asi je to pre ten ukludnujuci vizual, podarenu atmosferu alebo tu priamočiarost. vačšina Dialogov je prostych ale mam taky dojem že to bol tak trochu Affleckov zamer.Affleck ani nechcel spravit taky film aby sa mohol rovnat Coppolovmu alebo Scorseseho vyššie zmienenym filmom, ale skor len chcel spravit gangsterku podla seba. Skratkovitost deja mi nepride na škodu ale skor na užitok. Viem da sa to pre mnohych považovat za Affleckov najslabši film ale, ak najde tych spravnych divakov ktori mu pridu na chut tak zaboduje na vybornu. Tomu filmu ludia ani moc nedali šancu a odsudili ho prirychlo. Live by night nie je pre každeho, a určite si nezasluši. 66%. Ano dalo sa to spravit lepšie, ale menej je niekedy viac a to plati aj tu. Neviem si pomoct ale tento film mi pripada ako umelecka malba.Vravim, musi sadnut. Za mna 5 hviezd ()

J.Gotti

Jakožto gangster film fanda musím říct že toto je katastrofa. Do 50. minuty mě to nechytlo a tak jsem to prostě vypnul. Pěkný holky , hraje tam Ben, tak tady máš jednu hvězdu. Katastrofe. ()

Thug_Leo

Staronová parádní gangsterka. Kdyby tam byli superhrdinové a futuristické prvky, hodnocení a tržby by byly vyšší. Zřejmě pokud to nemá, dostane to 66%. _U mě 5* ()

mcamino

O hvězdu navíc jsem dal jen díky tomu, že mě fascinuje tohle období, tohle prostředí, tyhle kostými, tyhle zbraně atd. Jinak příběh za moc nestál, zpočátku dobře rozjeté, ale chybí nějaké pořádné zakončení. Filma ale musím hodnotit pozitivně. ()

Signore

Další nadprůměrný kousek z režijní dílny Bana Afflecka (s průměrným Banem Affleckem v hlavní roli). Poctivá dobová gangsterka, která by (paradoxně, většinou volám po opaku) potřebovala trochu delší stopáž. O čtvrté hvězdě v mém případě definitivně rozhodlo kongeniální obsazení Rema Gironeho! ()

as-minor

Po filme Mesto sa Ben Affleck znovu raz ocitá za pomyselným režisérskym pultom, scenáristickým stolom a je aj súčasťou hereckej družiny. A ja si túto kombináciu pochvaľujem. I keď už v úvode možno predvídať sled udalostí, ktorý pomaličky smeruje až k exponovanému klimaxu (gangsterskej prestrelke), celé je to podané s veľkou mierou vkusu tak, aby to nebolo zbytočne okázalé. Z hľadiska časovej plochy sa možno jedná o príliš dlhočiznú púť a naťahovaný záver môže mať miestami nepríjemný patetický nádych, ale celkové vyznenie diela to až tak nenarúša a moje pocity sú veľmi kladného rázu. Vďaka hypnotizujúcej atmosfére sršiacej zo snímku ma ani na okamih nenapadlo smerovať svoj myšlienkový pochod mimo filmové plátno. Uvedomujem si, že z hľadiska kontextu Affleckovej tvorby sa zrejme nejedná o jeho najpozoruhodnejšie a najosobitejšie filmové spracovanie, ale povedzme si na rovinu, čo by za takýto výsledný celok dali iní režiséri. Holt, Affleck to jednoducho vie! Dokáže správnym spôsobom uchopiť príbeh a vďaka svojmu talentu ho unikátnou metódou priviesť i k životu. ()

Dupac

Tu stovku nebo dvě jsem za nosič ve vysokém rozlišení obětoval hlavně kvůli jménu Roberta Richardsona. V tomhle směru jsem rozhodně zklamaný nebyl, jeho kamera je pojítkem (jediným) k režijní genialitě Martina Scorseseho, se kterým natočil některé žánrově spřízněné klasiky. Mafiánským dramatem v pravém smyslu pro mě ale Live by Night není, na to je budování impéria pod vedením Bena Afflecka příliš útržkovité a vlastně i dost nevěrohodné (víc se toho namluví než ukáže). Celkově mě Affleck-režisér mnohem víc přesvědčil při budování romantických scén než při přebírání štafety na Corleonovo hřišti. O Affleckovi-herci nemá moc smysl se rozepisovat, na svůj rejstřík podává vlastně docela slušný výkon. Jenže! Pokud by si mezi sebou vyřizovali mafiáni účty charismatem, byl by Coughlin při setkání s Chrisem Cooperem a hlavně Remo Gironem (ó bože, zestárlý Tano Carridi, pořád z Vás jde ta stejná noblesní hrůza!!), na kaši dřív, než by strčil svůj strnule vykulenej kukuč do dveří. ()

O Zlaté glóby se letos popere i Deadpool

O Zlaté glóby se letos popere i Deadpool

12.12.2016

La La Land vs. Místo u moře vs. Moonlight. Letošní rvačka o ceny má jasné favority a potvrdily je i nominace na Zlaté glóby. Mnohé překvapily hned dva zářezy pro Deadpoola, totální absence naopak… (více)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

20.08.2016

Zoe Saldana v další comicsárně

Zoe Saldana v další comicsárně

13.09.2015

Dnes už kdekdo hraje ve dvou blockbusterových sériích zároveň. Zoe Saldana zvládá hned tři (Avatar, Star Trek, Strážci Galaxie), naštěstí má ale čas i na menší filmy. Loni natočila dramedii… (více)