poster

Město

 • USA

  The Town

 • Slovensko

  Mesto hriechu

 • Slovensko

  Mesto

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2010, 125 min (SE: 150 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • J*A*S*M
  ****

  Melancholická, řemeslně bezchybně odvedená kriminálka. Chytrostí scénáře sice nedosahuje takové té artové kriminální špičky (Heat, s nímž bych The Town ale raději nesrovnával, působilo na mě úplně jinak), ale je o několik tříd výš, než letošní blockbusterová akční konkurence, což je příjemné. Ben Affleck mě v hlavní roli mírně rušil, hereckým charismatem jej převálcoval Jeremy Renner, ale jako režisér odvedl výtečnou práci - například lepší automobilovou honičku jsem letos neviděl. Obecně řečeno mi v podobných filmech často dělá problém fandit záporným postavám, podobnou potíž jsem zažíval i tady. Emocionálně mě mírně zasáhlo až závěrečných pár minut. Koukalo se mi na to dobře, nepřekvapilo mě to ani jednou. Zkrátka příjemný, uspokojivý thriller, ale úplně nenadchne. Slabší čtyři hvězdy.(3.12.2010)

 • verbal
  ***

  Režii to má kulantní, akční scény jsou špička ve své třídě! Jen mi nejde do hlavy, co to režiséra napadlo, obsadit do hlavní role toho slizkého pokrfejse s obličejovou obrnou, který když chce zahrát nějaké emoce, musí před ním klapka utýrat koťátko a to ještě s nejistým výsledkem, zdali se mu ta vráska uprostřed čela vůbec objeví. Navíc přes polovinu dvouhodinové stopáže dělá nudně kudrnaté oči na nějakou ohyzdnou kikinu z banky, kterou se kdoví proč snaží ošukat, což v kombinaci s odpudivým heavyendem degraduje toto nadějné drama na úroveň sériové, klišovité sračky podle Rosamunde Pilcherové o trampotách životem zklamané vdovy a zneuznaného švédského jaderného fyzika na pozadí uhrančivých Rakouských Alp.(8.12.2010)

 • Dever
  ****

  Tak z Bena sa stáva celkom slušný režisér a čo je obdivu vhodné, že si scenár sám napísal, film sám odrežíroval a zahral si aj hlavnú rolu, ktorú zvládol v skutku dobre. Podaril sa mu natočiť dobrý akčák z nádychom krimi a drámy. Tak ale spomenúť, že je je to z veľkej časti klišé zrejme ani nieje treba.(8.1.2011)

 • Madison
  ****

  Prekvapivo dobrá kriminálna dráma s príjemne romantickou vsuvkou a neodolateľným Affleckom najmä na režisérskom kresle. Tento film nerozplieta iba samoúčelnú agitku s akčnými pasážami, ale perfektne balansuje medzi mierne moralizujúcim a citovým scenárom, pričom nemám pocit, že by išlo o slzopudné vydieranie. Pridávam sa k názoru, že Affleck je lepším režisérom než hercom - kto by to bol povedal na melodramatického vojačika z Bayovho vojnovo-romantického trháku? :-)(26.3.2011)

 • Hal_Moore
  ****

  Gone Baby Gone jsem ještě neviděl. Po zhlédnutí v pořadí druhého Affleckova režijního počinu tak musím co nejdříve učinit. Spíše než krimi thriller jde o krimi drama a jako takové film funguje bezvadně. Přepadávání bank / obrněných vozů je natočeno s grácií Michaela Manna (Nelítostný souboj) a neakční scény jsou zase podpořeny vynikajícím výkonem Bena Afflecka. Roste z něj nejen výborný režisér, ale také herec. Jeremy Renner mě prozatím stoprocentně nepřesvědčil, ale dám mu ještě pár šancí. O zbytku hereckého obsazení se rozepisovat nebudu, všichni odehráli své a o nikom z nich nemůžu říct nic špatného. Harry Gregson-Williams se tentokrát držel zpátky, a to filmu určitě pomohlo, sem by se jeho zběsilá experimentální hudba moc nehodila. Nebál bych se svěřit Affleckovi nějaký větší a ambicióznější projekt, určitě na to má.(7.1.2011)

 • - Matt Damon, Affleckův kamarád již od dětství, se skrytý pod kšiltovkou Red Sox jako člen novinářského týmu propašoval na tiskovou konferenci k filmu. (Othello)

 • - Scéna, kde policista odvrátí zrak od bankovních lupičů, byla do scénáře dopsána dodatečně poté, co režisér Ben Affleck mluvil ve vězení s jedním skutečným bankovním lupičem, který mu tuto situaci popsal. (Othello)

 • - Spoiler: Původně studio vyžadovalo temnější zakončení příběhu, poplatné knize. V tom měl být Doug smrtelně zraněn při přestřelce s Fergiem (Pete Postlethwaite) a následně zemřít u Claire v bytě v jejím náručí. Tato scéna byla i natočena, ale testovací publikum si raději vybralo šťastné zakončení. (Othello)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace