Město

The Town

Mesto hriechu

Mesto

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2010, 125 min (SE: 150 min)

Pěkné. Ben Affleck mi před pár měsíci vyrazil dech svým debutem a proto jsem se na The Town nehorázně těšil. A výsledek mě sice nezklamal, ale přece mi něco chybí na plný počet. Takhle, nebudu Benovi vyčítat, že se ke genialitě Heatu (který bude mít Ben zřejmě nakoukaný odshora dolů) nepřiblížil, to bych musel být… no nejméně blázen, ale spíše mě (zrovna u takové filmu) mrzí předvídatelnost některých scén či některé logické chyby (nechci spoilerovat). Nicméně je taky fakt, že jedna scéna na mě opravdu zapůsobila (Ben se v garážích rozhlíží, aby zjistil, co se bude dít) ale tohle bylo jediné místo, kdy jsem uvažoval o plném počtu. Když o tom tak přemýšlím, právě to (nevyhnutelné) srovnání s Nelítostným soubojem může tomuto filmu ubrat pár bodů (procent) i když neprávem. Zde je taky parádní obsazení, z něhož u dvou herců by mě ani nepřekvapila oscarová nominace (Hall a Renner). Takže, stručně řečeno - je fajn vidět, že Ben nechce točit jen jeden druh filmů (Gone Baby Gone stálo hlavně na zvratech, které jsem nečekal, The Town stojí hlavně na hercích a akci). Jsem zvědavý, jaký další film Ben natočí. 80 %. P. S. A rozhodně si seženu tu 150minutovou edici.(11.12.2010)

[imdb: 8.0/10] | me: Dynamický film, ktorý má čo ponúknuť ako po hereckej tak aj po akčnej stránke. Jeremy Renner je výborný, Ben Affleck ako režisér tiež podal slušný výkon. Je to inteligentná akčná oddychovka, ktorá má správne tempo, takže vôbec nenudí. Tento (dobre natočený) film v sebe kĺbi v správnej miere jednotlivé prvky tak, že celkový dojem (aj keď pri dlhšej stopáži) je veľmi príjemný. "I need your help. I can't tell you what it is, you can never ask me about it later, and we're gonna hurt some people."(29.11.2010)

Vedle neustále zmiňovaného Heat, Town trošku vypadá jako chudý příbuzný. Nicméně v rámci kriminálního žánru se jedná o podařený příspěvek. Ben Affleck mě film od filmu překvapuje, dříve jsem jej nemohl vystát a nyní jej plně respektuju. Upřímně se těším na jeho další režíjní počin. Mírně mě zaskočila nominace na Globus zde nijak extra výrazného Rennera, spíše bych na nominaci viděl slizkého Jona Hamma. Akce určitě mohlo být více a mohla být ještě výbušnější, nicméně jsem spokojen. 80%(19.3.2011)

Ben Affleck opět potvrzuje, že má filmařské buňky. Film je sice natočen velice klasicky, inovace zde nehledejte, to však vlastně vůbec není ke škodě. Naopak, díky jeho pozvolnému přístupu k vyprávnění, vynikne místy vynikající konverzační scénář a hlavně také úžasní herci, ze kterých nejvíce vynikají odpudivá Blake Lively, Jeremy Renner (ze kterého občas mrazí v zádech)a, světe div se, i samotný Affleck. Herecky vděčné jsou i menší role květináře, nebo Dougova otce. Trochu mě ale zklamal závěr, který mi po temnějším průběhu a eskalaci jakoby k filmu ani nepatřil. Tipuju, že opět jde o nějaký necitlivý producentský zásah, jak je tomu zvykem. Každopádně i to stačí k tomu, abych z Bena Afflecka přestal mít srandu.(7.11.2011)

Druhý zářez na režisérovu pažbu Boston Tales, co znovu s přehledem uspokojí fanouška žánru. Krimi s dobře vystavěnými charaktery, solidně natočenou akcí, hezkými jeptiškami a neodbytným pocitem, že ještě spousta "příběhotvorného" zůstalo zbytečně ztraceno ve střižně, čímž třeba závěrečné dění kolem odkazu floridské "tangerinky" v tašce s hotovostí načichne pro někoho možná až nepříjemnou pachutí klišé. A když jsme u toho srovnávání s Heat, vyřešit případ kvarteta lupičů z Charlestownu by Pacinův Vincent Hanna zvládl doma z ložnice..(31.3.2011)

• - Ben Affleck napsal scénář, sám režíroval a zahrál si i hlavní postavu ve filmu. (Kuzmik)

• - Premiéra filmu se konala ve Fenway Park, což je baseballový stadión v Bostonu. (HellFire)

• - Natáčet se začalo už v srpnu roku 2009 v Bostonu. (Kuzmik)