Madame Mallory, majitelka vyhlášené restaurace se třpytem Michelinských hvězd se nestačí divit, když se do jejího městečka přistěhuje indická rodina a otevře si restauraci hned naproti přes ulici. Schyluje se k souboji dvou odlišných kultur a zcela odlišné skladby koření. Dobré jídlo ale hory přenáší. Madame Mallory zjistí, jak velké nadání má její konkurent, mladý indický šéfkuchař, a svolí k tomu, že ho vezme do učení. Dva světy receptů a chutí v jedné kuchyni slibuje velké kulinářské dobrodružství. Zvláště pokud se ho zúčastní i krásná francouzská kuchařka. (Bontonfilm)

Figu

Slušivej příběh dvou světů chutí, aroma a receptů, sídlících naproti sobě přes ulici, kde hustá rivalita víří ve vzduchu, společně s vůní jídel, plynoucí se z obou kuchyní. Francie versus Indie. Tak kdepak se líp vaří? Třeba to dopadne, jak fotbalovej špíl dvou cikánských mužstev... Takže jednoznačně bez branek. No nechte se překvapit. Pěknou podívanou. 75% ()

Martin741

Takto, nejsem funda zasraneho multi kulti suzitia dvoch naprosto odlisnych kultur ...... bo to chujovina podla mna. Paradoxne film bol dobry, reziser Lasse Hallstrom /Pravidla Mostarny, Lov Lososu v jemenu/ natocil sympaticky film o tom, jaxi 2 restiky konkuruju, jedna v rukach domorodca, druha v rukych imigrantov, konkretne z Indie. Obycajne dialogy prevladaju, tu navyse ide o recepty a varenie. Mno a este takto - ja sam viem varit a piect, ale nevarim preto , ze som moderny mu z 21. storocia, a rozhodne u toho nemelem dzender hovna. Ja proste varim a peciem preto, lebo som hladny a chcem sa najest. 77 % ()

dezorz

ziadne jemne pohladenie s kari, brutal gulas. americka produkcia, svedsky reziser, francuzske kulisy, indicka kuchyna. niet na koho ten nepodarok vlastne zhodit. ()

carlos 2010

Toto Lasse vie a určite je to príjemný film. Helen bola úchvatná a aj tí Indovia boli dobrí. Pekný film v peknom prostredí, ktorý vám určite zlepší náladu. Posledná tretina filmu ubrala jednu * za menej kreatívny záver. ()

bourec

Nedávno sem viděl film Šéf od rejžy Ajron mena,a ten vo kus vyhrál.První polovina super.Sice titulek na dvd,že to způsobuje návaly hladu,tak to prrrrr, moc detajlů na dobrý jídlo tady neni,to Fawreau nám to servíroval přímo na obrazovku.Pravda ,tenhle film je trošku vo něčem jinym.Po hodině naschválů v mezích přišel určitej přešlap,a bylo po zábavě.Pak najednou všechno vzalo spád,aby se to zastavilo až v městě pod ajfelovkou,a ten pohled na hnusný umělý prostředí nějaký sterilní restaurace,kde jedno pidi jídlo připravujou dva kuchaři,to mě jako kuchaře,kterej chce ,aby se lidi najedli,doslova iritovalo.Neni nad to,když vám naservírujou na talíř jídlo,který má rozměr alespoň tři centimetry.Druhá půlka mě film na pět slušně zkazila.50%. ()

Streeper

Velice příjemný a krásný film. Užívala jsem si každou minutu. Líbí se mi ten kontrast ve filmu, kde jsou dvě různé skupiny lidí, nejdříve si jdou navzájem po krku a pak se spojí. Bylo to zajímavé a vážně se mi to moc líbilo. ()

Joges

Byla to láska na první pohled. Našla si mě a dostala mě. Ani ne tolik apetitem a pokrmy, jako zpracováním. Výborná předloha i dobře zpracovaný film, napětí i během vaření, věrohodné a dobře zahrané postavy, hezké scény i obrazy, to vše pod taktovkou oblíbeného režiséra Hallstroma a korunováno výbornou hudbou A.R.Rahmana. Jistě, rozplývám se, je to možná gurmetská pohádka i Čokoláda ve francouzskoindickém stylu, ale já se příjemně bavil, tak proč film i přes drobné chyby nevychválit. Hvězdu neuberu kupodivu ani v tom případě, že nepovedený a předvídatelný závěr, ze kterého odkapával med, mě příliš neoslovil. Jenom vím, že Lásku na kari klidně zhlédnu znovu. ()

laik_60

troška naivné, troška plytké filmovanie o kuchareni a indických koreninach malo podporiť akýsi romanticky príbeh ..mno myslím ze na najbližších pät rokov je kucharskych filmov habadej dosť ()

carly

Food Porn meets Food for Soul. Asi takto by som zhrnula tento film. Bol to príjemný večer so skvelým jedlom a milou spoločnosťou. Skvelé herecké výkony doplnené skvelou prácou kamery podfarbené nenápadne silným scenárom a vhodne zvolenou hudbou. Takmer bolo z plátna cítiť všetky tie chute a vône. Najužitočnejším hráčom príbehu bol Mansur, ktorý v pozadí nenápadne rozohrával svoj vlastný komický koncert. A za špeciálnu zmienku určite stoja aj Manishove mihalnice. Celý film som od nich nevedela odtrhnúť oči. ()

Flynn

Pro mě velmi příjemná záležitost. Příjemný příběh, jasně je to předvídatelné a člověk už od počátku věků tuší, jak to celé dopadne. Celé je to ale tak hezky natočené a jelikož rád vařím a navštívil jsem Indii, mělo to pro mě takové příjemné kouzlo. Hezky se na to prostě koukalo a bylo tam pár fajn momentů. Postavy jsou sympatické, co víc od takové lehké oddechovky chtít? ()

PavelVanekArt

Motá se mi hlava z divné kamery a vizuálu. Zvracet se mi chce z Indického herectví. Ne, vážně, tyhle gastro filmy mi spíše chuť k jídlu berou. Plytký příběh v pozadí je dramatický jako přesun želvy z bodu A do bodu G. ()

pakobylka

Jsem na rozpacích: Má být "Láska na kari" vstřícně laděným vyprávěním o symbióze indické a francouzské kuchyně - tedy o pozitivech multikulturního kuchtění ... nebo o sžívání rozličných kultur - tedy o přínosech zahraniční migrace ? Buď jak buď, lehce viditelná CHTĚNOST kladného vyznění příběhu ve mně automaticky vyvolává ostražitost a nutí mě pohlédnout na zápletku z odstupu a s chladnou hlavou. ----- !!!!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Neboť hrdá majitelka ohvězdičkované restaurace jakožto jediná sveřepá odpůrkyně indické konkurence svými neustálými narážkami víceméně nepřímo přiměje svého šéfkuchaře ke škaredému činu, aby ho poté bez milosti vyhodila ... na hodinu. Jistě, překročil meze ... krom toho (dle striktních požadavků scénáře) ovšem divákovi s varovně zdviženým prstem připomněl úvodní dramatický útěk oné migrující indické rodiny před nelítostnými plameny - něco jako POZOR, abychom nebyli stejní !!! Nicméně ona sama - madame Mallory, jakoby nenesla ani stín viny ... náhle je všechno jako mávnutím kouzelného proutku sluníčkové - a případné drobné mráčky na obloze jsou už od pohledu nevýznamné a lehce rozpustné ve všeobjímajících hřejivých paprscích. Nepodařilo se mi naladit na stejnou vlnu, takže jen pochybovačné, nepříliš přesvědčivé 3*. P.S.: Nesnáším ani tuzemskou - potažmo "západní" hudební produkci, která se line z blízkých (případně i vzdálených) občerstvovacích a jiných zařízení, pokud je nepřiměřeně hlasitá - obzvláště ve večeních či dokonce nočních hodinách. Nevidím jediný důvod, proč bych měla tolerovat tu přimigrovanou exotickou. ()

zette

Jidlo vnimam jako radost a pro indickou kuchyni mam slabost. V tomto ohledu jsem se tesil na film, ktery vzda hold vareni. Bohuzel jsem cekal vice one radosti, na ukor toho balastu, kyce a pohadkoveho pribehu. Cekal jsem proste jiny film. Coz je ovsem ma chyba, nebot Hallstrom je mistr kyce, sice pekne natoceneho, ale me jeho styl zacina odpuzovat. Chvalim Helen Mirren, ta podala velmi dobry herecky vykon. ()

Juto

Napriek tomu, že je to všetko báječné, bolí ma sledovať kuchárov, ktorí sú tak oddaní dokonalosti vo filme, ktorý je taký spokojný, že sa uspokojí s príťažlivou priemernosťou. 6/10 ()

pankreminek

Filmová krása každým coulem. Helen Mirren, je v devětašedesáti naprosto okouzlující a že se v kolonce producentů objevuje jméno Steven Spielberg, mě taky vůbec nepřekvapuje. Už dlouho jsem neviděl prijemnější film. ()

Jermann

Lasse byl vždycky slaďouch, ale býval aspoň opravdovější. Kari je tak umělé a nadité stereotypy, že být Francouzem, Indem nebo kuchařem, tak se snad urazím. Každopádně nejsem ani jedno, takže ty superkorektní dvě hodinky kvituju jen s mírně pobaveným povděkem, že to nebylo horší. ()

dr.fish

Film je v podstatě reklamou na prázdniny v Provence, kde jsou lidé přívětiví, jedí místní produkty, vzájemně se podporují, přejí si úspěch- a hlavně rádi dobře jedí. Chvíli jsou to "kluci v akci", chvíli Ind v kuchyni, zkrátka záběrů na zeleninu, kuchaře a vůbec cokoliv s jídlem společného je spousta. Pokud ovšem člověk touhou nevzdychá nad každým záběrem jídla, začne se velmi brzy nudit, příběh je velmi prostinký. O reálnosti nemá smysl mluvit, jelikož je to pohádka o tom jak jedna indická rodina ke štěstí a k novému domovu přišla. Film je ovšem profesionálně natočen, takže ho nelze kvůli nudě celý zavrhnout. První půlka je docela vtipná a celkově fajn. Zbytek už je čekání na konec. Není to můj šálek kávy....60% ()

campix

Lasse Hallstrom je taková menší továrna na klasické romantické filmy a ani u Lásky na kari tomu není jinak. Sledujeme zde romantiku podle klasického schématu a všechno tu je na svých místech a zároveň přesně v ten čas, kdy je tam čekáte. Dá se říci, že jenom další šablonovitá nuda nebo alespoň pokus o příjemný feelgood film. Asi jde o to, jak k Lásce na kari přistoupíte. Kromě Helen Mirren neznámé obsazení. Sice zajímavé, ale takové mdlé. Navíc přehnaná stopáž, která výslednému dojmu nepřidává. Alespoň tam jde o jídlo, to je velký plus. Mě tedy Láska na kari nijak více nezaujala. ()

tomeek

Překvapivě příjemný snímek se stupidním překladem a žádným extra překvapením, ale krásně se na to dívá a je to velice pozitivní, nemluvě o silně chytlavém soundtracku a hrozné chuti k jídlu :) ()

misulka03

Tento film si rozhodně neoblíbí každý. Já jsem však hodně ovlivněná nejen jeho pojetím, jeho zasazením do místa, které mám ráda. A především spojuje mou zálibu v romantických filmech a jídle :) A vlastně tak trochu představuje můj nesplnitelný sen o restauraci. Z tohoto podledu mě hodně oslovil. A spojení Francie a indie je pro mě další plus, které se v mém hodnocení jistě odráží. Nicméně jsem si vědoma, že pro každého tento film není. ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014