Od filmu som moc neočakával a preto nie som ani sklamaný. Úvod sa pomaly rozbiehal a asi od 20 minúty to bol kvalitný film. Problém nastal niečo pred 80 minútov, kedy film podla mňa vyvrcholil. Nechápem prečo točili ďalších 40 minút filmu, kde sa čaká len na záver a bolo to bez zápletky, šmrncu, atď.... Film mal trvať 90-95 minút a všetko by bolo v poriadku, ale oni to strašne pretiahli a pokazili dojem. To čo trvalo posledných 40 minút sa dalo natlačiť do 15, aj so záverečnými titulkami. Na záver komentáru chcem dodať, že užívatel sochoking má pravdu. S jazykom to moc nedomysleli.(31.1.2015)

„Máte kvalifikaci?“ – „Ano. Matka mě učila.“ Co tam do té naší hollywoodské pohádky dáme, aby to co nejvíce lidem chutnalo? Tak třeba francouzský, po většinu času prosluněný/malebně nasvícený a nasnímaný panenský venkov (a sem tam i místní jazyk-aby se neřeklo + dobře to zní, že jo), exotiku v podobě „multi-kulti“ střetu/spojení (z toho vyplývající „trendy“ hudbu), spoustu chutně vypadajícího jídla, romantiku mezi indickým Američanem (pod jehož pohledem dámská část publika roztaje) a frankofonní Kanaďankou (v jejíchž očích by se pro změnu zase páni rádi topili), několik těch našich správných (amerických) hodnot (rodina, plnění snů, tolerance), nějakou tu zavedenou hereckou hvězdu (železnou Helen!) a nakonec osvědčeného režiséra se známým „rukopisem“, pod jehož pevným vedením se to celé nerozpadne (třeba toho Švéda). Hotovo, podáváme! Asi to vyznívá mnohem jízlivěji, než jsem původně chtěl, ale Láska na kari je naprosto rutinní záležitost pro všechny, která leckoho potěší, nikoho neurazí a ještě něco vydělá (možná). Naivní, pohodová a úsměvná (v případě 2 „válek“ dokonce i docela zábavná) záležitost na jedno kouknutí, která ovšem nemá nato, aby překročila hranici 3*.(7.12.2014)

BRAVO!!!(1.2.2015)

Celý film je jeden velký útok na city, ale na to jsme u Lasseho už zvyklí. Příjemná romantická komedie na sobotní večer s odpudivou Helen Mirren, nacionalistickými Francouzi, kanadskou verzí Winony Ryder v dobách největší slávy a povedenou indickou rodinkou. Honba za michelinskými hvězdičkami může opravdu někdy trvat i třicet let, ale scénař si zasloužil krapet osekat, zvláště poslední půlhodina byla zbytečně zdlouhavá, když jsme stejně všichni věděli, jak to dopadne.(31.3.2015)

Typicky příjemná Halstrémovka s bandou sympatických postav, u kterých bych vyzdivhl překrásnou Charlotte Le Bon. Kde se dobře vaří, tam se dobře daří...(23.12.2014)