Láska na kari

Láska na kari

Drama / Komedie

USA, 2014, 122 min

• Terva

CITÁT - Prodáno tomu chlapci, který ví......... Ještě přidám jeden velmi důležitý CITÁT - V Anglii jsem měl pocit, že zelenina neměla duši.......... Zjistil jsem, že olivový olej je jen reklamní záležitost. A jako všechny oleje (kukuřice, řepa) má jediný úkol: vázat na sebe zeleninové vitamíny. Což dokáže každý olej. CITÁT - Kolik za to chcete,........... Americký pohled k otevření konkurenční hospody ve Francii. Tak to samo o sobě je blbost. Respektive, je to jen snaha o konkurenční boj, který má v sobě jen americký buržoazní systém. Snědí lidé ani nemají zájem otvírat něco "konkurenčního" protože respektují druhého a jeho práci. To v Americe nedokáží a chtějí být "LEPŠÍ", což samo o sobě je bezcitné, kruté a blbé. Celé je to blábol. ISO 9001 u kterého každá z hospod v Evropě i světě má své procenta a statistiku by třeba Černý rybíz nasbíraný "u potoka" vůbec nerespektovalo. Celé je to nesmysl a komedie jen z rychlíku.(27.1.2015)

Čokoláda ve francouzském Hotelu Marigold? Proč ne. Pohodovka plná laskomin, a to nejen těch gurmánských, servírovaných slintajícím divákům. Vypilované dialogy, výtečné herecké výkony vybraných chutí, kterým kraluje královna Helen, příjemně pozitivní atmosféra, a to vše okořeněno tradičními hallströmovskými ingrediencemi. Takže kupodivu vůbec nevadí plnotučná pohádkovost, předvídatelnost, nedostatek zvratů či jiných dějových zákrut, dokonce ani fakt, že je to celé Čokoláda přes kopírák, jen místo migrující krásky je tu migrující familie, místo čokoládovny indická restaurace, místo napravení nerudného vdovce napravení nerudné vdovy, a nechybí ani snaživec, který ublíží protože špatně pochopí přání svého šéfa.(6.10.2014)

Toto je jedna francúzsko – indická rozprávka, pri ktorej budete stále hladní.(9.5.2015)

Lasse Hallström jak podle šablony. Což není nutně špatná věc, protože jeho filmy jsou pěkné a vždy jsem je ocenil 4* (aniž jsem o tom přemýšlel). Tady jsem šel o jendu hvězdu méně, protože přeci jen Čokoláda už tu byla. Láska na kari je milý a dojemný film, který občas tlačí na city diváka, ale nijak zákeřně. Herci se pro své role hodí a tak dále, jen scénář mi přišel trochu šitý horkou jehlou. Změna zarytého nepřátelství v přátelství až lásku je rychlejší než děcko po prvním kari a ač indické jídlo rozbrečí mnoho lidí, jako hlavní spoušťeč u kuchaře pro návrat domů je trochu odfláknutý oslí můstek. Doporučuji koukat se zásobou dobrého jídla.(28.12.2014)

Nečekal jsem nic,ale byl jsem hodně překvapenej...a ten indickej raut k předpremiéře..., slušný:-)(5.9.2014)

• - Na spoluproducentském postu lze najít jméno zpěvačky a herečky Oprah Winfrey, která se do knižní předlohy Richarda Moraise zamilovala a od roku 2010 ji prezentovala ve svém časopise. (Terva)

• - Na natáčení filmu se podílel jako konzultant šefkuchař indického původu Floyd Cardoz. (Aja2001)

• - Natáčení probíhalo v Saint-Antonin-Noble-Val, Castelnau-de-Lévis, Saint-Jory, Saint-Denis, Paříži, Nizozemí a v Indii. (tosik)