Láska na kari

• slovenský

Láska na kari

Drama / Komedie

USA, 2014, 122 min

Bodejť by to jeden neměl za romantický cukrkandl, když to naši čulibrci přeloží jakoby měl mít film premiéru na Valentýna. Moje Sto stop dlouhá cesta byla upřímná a pohodová, což bych na tak krátké vzdálenosti snad ani nečekal. Navíc díky roztomilé Charlotte si na své přišly moje chuťové buňky i přesto, že jsem byl po jídle. Nejsem už totiž tak blbej, abych chodil na film o vaření před večeří. (Ashburton, NZ)(7.9.2014)

Filmová rozprávka o tom, ako by mala vypadať ideálna multikulti spoločnosť. Ale inak ma snímok nijak zvlášť nenadchol. To najlepšie tu je pár zaujímavých gastronomických nápadov a neustály pocit hladu (možno film zrýchľuje metabolizmus). 60/100(1.1.2016)

Lasse Hallström podobně laděné snímky umí točit a Láska na kari to potvrzuje. Pro mě osobně byl tento film velmi milým překvapením. Kromě toho, že má zajímavý a poutavý děj, během jehož sledování doslova cítíte všechny vůně připravovaných jídel a máte chuť ochutnávat, nechybí tomuto počinu také sympatičtí herci a postavy. Největší pozornost si pochopitelně získá hlavní hrdina Hassan, ale také jeho otec, dále Madame Mallory a Marguerite. Skrze příjemné pocity, které ve mně Láska na kari vyvolala a že mě během oněch 122 minut ani jednu nenudila, dávám 5*.(3.1.2015)

Sometimes breaks break for a reason. Jamie Oliver + Indie + Helen Mirren + Milionář z chatrče.(4.1.2015)

Taková trochu Čokoláda v indicko-francouzskym balení a hlavně moc milej a pozitivní film, kterej mě donutil si po půlnoci ještě udělat obloženou mísu, jinak bych se u toho chutí k jídlu rozbrečel. K tomu moc hezká výprava a sympatický obsazení, no prostě líbilo se mi to moc.(16.12.2014)

• - Na spoluproducentském postu lze najít jméno zpěvačky a herečky Oprah Winfrey, která se do knižní předlohy Richarda Moraise zamilovala a od roku 2010 ji prezentovala ve svém časopise. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Saint-Antonin-Noble-Val, Castelnau-de-Lévis, Saint-Jory, Saint-Denis, Paříži, Nizozemí a v Indii. (tosik)

• - Na natáčení filmu se podílel jako konzultant šefkuchař indického původu Floyd Cardoz. (Aja2001)