Je tu konec školního roku a dlouho očekávané prázdniny jsou konečně tady. Malý Mikuláš, jeho rodiče a babička vyrazili k moři a ubytovali se v hotelu Beau-Rivage Hotel. Mikuláš si u moře najde nové přátele: Ben, který tam bydlí... Freddy, který pořád něco jí, dokonce i syrové ryby.... George, který je vtipný už jen proto, že je angličan, uplakánek Paul a Christopher , který chce mít vždycky pravdu a je to otravné... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Nahnilaruka

no, čekal jsem tedy více, film je nemastný neslaný, s knižní předlohou se nemůže absolutně srovnávat a nesahá ji ani po kotníky. Nejlepší na filmu je hudba. ()

Denzen

Medzi prvými šibalstvami a týmito nastali isté zmeny v scénkach s vtipmy. Zatiaľ čo jednotka mala nezabudnuteľné školské prostredie plné originálnych príhod bez nejakého typického šikanovania alebo iných vecí, dvojka sa utápa vo vtipoch ako napríklad požutie starej hnusnej žuvačky. Rovnako sa nezameriava na vzťahy medzi Mikulášom a jeho rodičmi, ktoré perfektne doplňovali minulý film. Celkom dosť zlé pokračovanie. ()

Drslw

Na oboch filmoch oceňujem najmä to, že zachovali aj ducha predlohy, aj s ňou nemajú skoro nič spoločné, aj že dodržiavajú pravidlá filmovej komédie a sú zároveň originálne. Veľkou zásluhou hercov tiež. ()