V luxusním lázeňském hotelu ve švýcarských Alpách se každý rok setkávají staří přátelé Fred Ballinger (Michael Caine) a Mick Boyle (Harvey Keitel). Letos se zde Fred léčí pod dozorem své dcery (Rachel Weisz) a mezi léčebnými kúrami s Mickem vzpomínají na své pestré životy hudebního skladatele a filmového režiséra a se suchým humorem komentují své chátrající tělesné schránky. Kypící život kolem nich a ostatní excentričtí hosté - jihoamerická fotbalová legenda, mladý herec z Kalifornie (Paul Dano) nebo současná Miss Universe - jim poskytují bohaté podněty k úvahám o mládí, kráse, kreativitě, zkrátka o všem, co zahání myšlenky na blízký konec. (Aerofilms)

Ganka

První co mě v tom unylém kousku zaujalo byly přechytřelé děti. První znak toho, že se nejedná o americký snímek - místo dětských hlášek :"Wow, to je hustý!" zde děti znějí jako Sigmund Freud. Když jsem se dívala na oplzlý ksicht Paula Dany, tak jsem si říkala, že do toho filmu dnes berou snad každého, asi to zkusím taky. Akorát jsem trochu nepochopila podivné scény s vyhastrošenou Poppy Corby-Tuech. Suma sumárum, film v celku o ničem. ()

stuj

Chlapíci za vodou, kteří mají to nejdůležitější už dávno za sebou, tráví svůj čas v hotelu nejen pro celebrity. A ohlíží se za svým životem, rozjímají, hodnotí, vzpomínají. Film vybízející k zamýšlení se. Anebo jen ke klidnému pozorování. Zajímavá atmosféra. A hudba též. ()

Rajca

Nádherný herecký koncert mojich dvoch obľúbencov - Michaela Caina a Harveyho Keitela. Krehká a brilantná sonda do života dvoch mimoriadnych ľudí na sklonku života, o zmysle života, priateľstve, túžbach, zlyhaniach, sklamaniach a nevypovedaných i vypovedaných krivdách.... K tomu všetkému úchvatná scenéria švajčiarskej prírody a nadpozemská hudba. Jednoducho filmový skvost! ()

Simella

Po shlédnutí filmu cítím bohužel jenom zklamání. Film měl dobré hodnocení, tak jsem čekala opravdu fajn pokoukání. Bylo to první setkání s tímto režisérem a co se dá z mého pohledu hodnotit rozhodně pozitivně je využití hezké přírody švýčarských Apl jako kulisy. Kdyby to byl ale jediný důvod pro sledování jakéhokoliv filmu, tak to se mohu zrovna tak dívat na seriály od Rosamunde Pilcher. Od filmu jsem čekala víc, asi víc zamyšlení nad životem a špetku víc humoru i kdyby třeba suchého. První půlka docela ušla, další polovinu jsem dokoukala pouze proto, abych třeba nepropásla velkolepý závěr, který se však nekonal. Alespoň pro mě. Film tak nějak pozvolně plynul ve více či méně depresivní atmosféře až do konce. Existence některých postav je pro mě nepochopitelná, přišlo mi to tak trochu jako do počtu. Občasná nahota rekreantů člověka trochu probere a pak to opět pokračuje v lehce surrealstickém duchu. Bylo tam pár hezkých momentů, ale pro mě příliš málo. Za mě jenom 2 hvězdičky (jedna za ty Alpy :-)). ()

confisio

Dokonalost v každém záběru. Takový je filmový rukopis Paola Sorrentina. Mládí není výjimkou. S podzimem života zůstává mládí už jen vzdálenou nostalgickou vzpomínkou. Tedy pokud jste schopni nebo ochotni si vzpomenout :). Pobyt v luxusním horském sanatoriu k zamyšlení nad svým životem i k jeho bilancování doslova vybízí. Kdo z nás však žije život pouhými radostmi? Zvládnou staří přátelé, hudební skladatel v brilantním podání Michaela Caina a filmový režisér v neméně skvělém provedení Harveye Kietela, vyrovnat se se svou minulostí i přítomností? Odpověď vám prozradí mistrovské filmové obrazy Paola Sorrentina. ()

vincegade

Po shlédnutí tohoto díla získáte ambivalentní pocity. Jedna polovina mozku již ví, že jste právě zažili něco nezapomenutelného. Druhá polovina si bohužel posteskne, jak je strašně poznat, pokud snímku chybí pořádná dramaturgie. Nejde tolik ani o tempo, Mládí je přeci jen hlavně o stáří. Caine a Keitel se snaží, přeci jen už mají nehorázné zkušenosti, ale občas jako by ani oni nevěděli, co mají hrát. Mladé postavy jsou víceméně zbytečné a slouží jen jako kontrast, či spíše pouze odlesk kontrastu. Kamera je úchvatná, je však smutné, že máte čas si to uvědomit a kochat se. Seethaler je ovšem naprosto dokonalý, jeho hraní očima je snad nepřekonatelné. Výjimečný snímek, který ale vyzní poněkud neuspořádaně, a mohl tedy dopadnout ještě lépe. ()

Natt

3/4 filmu su super. M Caine, Keitel, Weisz, Dano i Fonda, hraju kralovsky pod sikovnou rukou Sorrentina. Ale posledna 1/4 ako keby to vsetko vyfucalo, a aj ked su tam tie "najsilnejsiemomenty" mne sa do tej atmosfery ktoru vybudovala 3/4 filmu nehodili. ()

artlover

Zopár príjemných záberov a fajn prupovídok, ale čakala som niečo veľkolepejšie. Fred a Mick majú občas príjemné dialógy, ale veľa vecí je obohraných. Také to - oslavovať najznámejšie dielo umelca a zabúdať na ostatné, blabla, dievča, ktoré osvieteným zrelým názorom ohromí dospeláka a nakoniec misska, ktorá je akože inteligentná, aww. Mickov koniec bol akýsi nemastný-neslaný, ale nie som vyslovene proti, nakoľko to k tomu vo mne vnútorne spelo. Rachel Weisz potešila, aj keď dať ju nasilu dokopy s horolezcom fakt nebolo potrebné. ()

MrOgilwy

Mládí uniká. Plyne a je krásné. Je na místě se mu podivovat, přát si být mu nablízku, aby neodešlo, aby nás rychle neopustilo. V tom případě je otázkou, co přineslo a přináší, avšak co je jisté, je to, že odejde. Uvědomují si to ti, kteří již mají věk a vzdalují se víc, než je jim milé. Film je o tom, že každý se k tomuto poznání propracovává jinak dlouho a jiným způsobem. Konzumenti nepochopí, že je třeba naladit. Ne každý naladí, a tím si neužije a tím i nepochopí, že to není o polopatických sděleních. A kdy to u Sorrentina o tom bylo? ()

stret

Nejaví sa to tak že by film podal nejaké zmysluplné "svedectvo" o vnímaní života takmer na jeho konci. Nanajvýš tak niečo povrchné a banálne. A ten banner k filmu je clickbaitový - ak si myslíte, že vo filme z miss universe uvidíte viac, tak moc nie. Moc to nepasuje k tej "hlbokomyselnosti". ()

andy60

Čekal jsem něco jiného - poslední vzplanutí, vášeň, touhu..., a místo toho spousta žvástů, rádoby moudrých, ale ve skutečnosti povrchních a nic neříkajících. Takže pro mě z toho vyšly nejlépe ty záběry nádherné švýcarské krajiny, které přebily to plácání dvou šedivých starců, co mělo v jejich životech smysl a co ne. ()

Co chystá Paolo Sorrentino?

Co chystá Paolo Sorrentino?

07.09.2016

V současnosti nejopěvovanější italský režisér nezahálí. Loni nám nadělil Mládí, letos vytasí minisérii The Young Pope (ohlasy z Cannes jsou náramně spokojené) a už nyní chystá svůj další film. O co… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

10.12.2015

Matteo Garrone opouští realitu

Matteo Garrone opouští realitu

25.05.2014

Stále silnější mezinárodní renomé výrazných italských tvůrců jsme tu již nedávno zmiňovali v souvislosti s novým hvězdně obsazeným filmem Paola Sorrentina, který se již dva týdny natáčí a došlo ke… (více)