V luxusním lázeňském hotelu ve švýcarských Alpách se každý rok setkávají staří přátelé Fred Ballinger (Michael Caine) a Mick Boyle (Harvey Keitel). Letos se zde Fred léčí pod dozorem své dcery (Rachel Weisz) a mezi léčebnými kúrami s Mickem vzpomínají na své pestré životy hudebního skladatele a filmového režiséra a se suchým humorem komentují své chátrající tělesné schránky. Kypící život kolem nich a ostatní excentričtí hosté - jihoamerická fotbalová legenda, mladý herec z Kalifornie (Paul Dano) nebo současná Miss Universe - jim poskytují bohaté podněty k úvahám o mládí, kráse, kreativitě, zkrátka o všem, co zahání myšlenky na blízký konec. (Aerofilms)

ziizalka

Ode mne dve hvezdicky. A to jen za obsazeni. Skoda, ze oba hlavni akteri nemohli ukazat, co skutecne umi. Nuda od zacatku do konce. A ten zmineny suchy humor chybel také. Chaby naznak pri rozhovoru o prostate a konec. ()

Gragen

Sorrentino dokazuje velký cit pro umění kamery. Jeho neotřelé záběry se mísí se skvělou hudbou. K tomu skvělé herecké obsazení tvoří z tohoto filmu skvost. Celková délka filmu byla na můj vkus delší a po jeho Velké nádheře je to malý malinký krůček zpět. ()

Roborooney

Môj tretí Sorrentino. Mladosť si najviac užijú tý, ktorý ju už majú za sebou. A mne mladému človeku táto artovka moc nesadla. ()

karelondatra

Pro mě parádní film natočený s nebývalým citem pro emoce, humor, dialog. Nádherná lehkost a přitom hloubka všeho, co se v něm děje. A ono se toho děje spousta, přestože to tak nevypadá, nic akčního zde nenajdeme, vše zakryto nenásilnou ladností. Svým způsobem zvláštní film, který jsem si skutečně vychutnal a užil. Michael Kane nejskvělejší, ale i ostatní výkony prvotřídní. Pět hvězd zcela bez uzardění. Asi i pochopím, že na tenhle film musí být člověk trochu víc než obvykle ve správném rozpoložení. ()

maxs

Scéna, kdy dcera vysvětluje otci jeho chyby, je naprosto neskutečná! Ten záběr by se měl vyučovat na všech filmařských školách! ()

Takaru

Počkal jsem tři měsíce od zhlédnutí filmu, první dojmy za ten čas lehce uzrály, silně rozpačité pocity se trochu vyjasnily a ustálily, a tak nyní můžu být objektivně kritický. Ano "Mládí" je po stránce audiovizuální snad téměř dokonalé, ale z 90% to jsou jen pusté a prázdné nádherné obrazy. Největší zklamání loňského roku, zcela bez pochyb, a to jsem byl ve svých očekávaních více než střízlivý. Ústřední dvojice zkušených matadorů Caine&Keitel, tedy hlavně životní pravdy vycházející z jejich úst, tak banální, prázdné a někdy dokonce za hranou dobrého vkusu - vtípky o ranní moči, představují největší zklamání. Deset minut běžného rozhovoru s mojí babičkou mě obohatí více. No nic, přesto je to Keitel, tedy jeho postava, která si mě svojí větou o emocích a "frajerským" a o to více opravdovějším způsobem odchodu, nakonec získala a trochu napravila předešlý dojem. Tohle ale není oněch 10% filmu, které se mi zapsaly bezprostředně při jeho sledování do paměti. To se povedlo pouze dvěma postavám, mladému herci jedné role (Paul Dano), byl to jeho monolog v půli filmu, který mě jako jediný vzal opravdu za srdce. A pak pro mě nezapomenutelná vedlejší role masérky s tak okouzlujícími oušky, jejíž taneční mikrokreace představovaly jasné a výstižné vyjádření jejich pocitů a potřeb, tak opravdové, blízké, které ve zbytku filmu zcela chybělo nebo bylo pohřbeno hluboko pod jeho pompézní obrazovou slupkou. Filmu dám určitě ještě jednu šanci, ale prozatím pouze 60%. ()

Orbeek

Křišťově čistá, průzračná radost....a neva, že studená (ochlazující, mrazivá, probírající,....) Spíše než striktním dramatem zavání velmi vtipnou "life's philosophy" alegorií......např. u Armandovo levačky (levičáctví:), i jiných, jsem se zlomil v pase a málem vypad' ze sedačky. Tváře hlavních představitelů v nekrášlených detailech skutečných lidí jsou neviděné. Při závěrečné titulkové koncertní scéně js měl nutkání tleskat...děje se velmi zřídka. Jen do hrobově ztichlého sálu, kde se nikdo až do úplného konce titulků ani nehnul, ba ani nehlesnul, mi přišlo nepatřičné....Kolik lidí, tolik různých emocí. Které, byť se přeceňují, jsou tím nejdůležitějším, co lidé mají. Pravil Sorrentino ;) ()

vercaka

Vizuálně opět monumentální Sorrentinův film založený na sentimentálních dialozích o stáří, pomíjivosti krásy, věčných trablech rodinných i milostných vztahů doprovázených životními moudry v kontrastu se švýcarskou přírodou a příznačnou hudbou v pozadí. Pro mě je to film, který když zhlédnete, tak nemáte slov, protože už v něm bylo všechno řečeno. ()

Ferguson

Mám sto chutí tomu dát za 2*. Ty části, které byly ve Velké nádheře dobré, tak zde zcela chybí. Už dlouho jsem neviděl takovou povrchní snahu o "umění". Myslím, že Sorrentino už se sám vidí jako slavný starý umělec rozdávající životní moudra svým pohledem a vlastním bytím někde v italských lázních za bezděčné účasti hollywoodské hvězdy, fotbalové hvězdy a miss hvězdy...A ta zbytečná italština, když většina herců je z Hollywoodu ve mě vzbuzuje velkou snahu o zahraničního Oscara. ()

io.

Film mě překvapil svým neokoukaným zpracováním. Určitě bych to nenazval komedií. Je to taková psychologická studie různých postav - nejen starých. Něco jako děj se odvíjí jen velmi pozvolna, což k danému tématu maximálně sedlo. Nejedná se totiž o mládí, ale hlavně o stáří. Název "Mládež" a nebo "Budoucnost" je opravdu dost cynický žert. Ta nahá buchta na všech plakátech - to je taky cynický žert, neboť to charakterizuje film asi tak z 0,0000001%. Pokud máte chuť na něco velmi klidného a trochu senilního, klidně si to užijte. Mně tohle dílo určitě nezklamalo. ()

plevel22

Hodnotiť tento film po prvom pozretí je ako hodnotiť sex hneď po strate panictva, ja si to radšej ešte pár krát zopakujem. ()

goesses

Za mě velmi příjemná, lehce komediiální věc, která si nějakou tu pozornost zaslouží. Především celková stylizace, detaily, kterým se režisér věnoval, užasné záběry, především příroda i zajímavé situace. Ale místy dává člověku zabrat, aby zjistil kudy se film zrovna ubírá a občas, už nezbývá než si říct "Proč?, proč sakra, proč ?" celkově až na pár vad na kráse podařená záležitost. ()

josezuna

Váhal som, či dať tri alebo štyri hviezdičky. Dal som štyri, lebo ten film musí v človeku doznieť a časom aj dozrieť. Je to film, kde funguje kamera, hudba a herci hrajú. Dokonca moja milovaná Rachel zažije poníženie, z ktorého sa dostane a presvedčí nás o svojich kvalitách. Dvaja hlavní hrdinovia vedia, že koniec je za rohom, no nevedia ako to pozemské trápenie ukončiť. Občas filozofujú, občas sa snažia spomenúť si a občas len sledujú nádheru, ktorá sa volá život. Je to film ako život sám. Občas veselý, občas smutný, občas až tragický. No život pokračuje napriek partikulárnym koncom. ()

TOMIK007

Tak sem to dotrpěl až do konce. Jak tam říkala ta paní herečka ,,sračka" a ,,pičovina" nevím čemu bych se v této komedii měl smát. Film o mindrácích. Sanatorium. Snad i u Chocholouška jsou normálnější lidi. No prostě 2 hodiny o ničem. ()

eexDon

Für mich - 80%, - /docela ke konci natahované, leckdy moc přechytralé, některé dialogy opravdu o ničem/, + /kamera špičková, velmi efektní, Michael + Harvey bezkonkurenční/, hodnocení - vážně - nevážně o stáří, smrti, životě a přátelství s přechodem v 2. půli do psycho roviny za každou cenu, pouze nadprůměrný film v perfektně efektním obalu, jen ale díky němu hodnotím tak vysoko ()

vinson003

Komorní příběh o staříkovi, který si užívá každoroční dovolenou se svým filmařským stejně starým kamarádem v luxusních švýcarských lázních. Krásné prostředí, dialogy a lahodná dramaturgie s mnoha stimuly pro přemýšlení, s nichž se mi zařezal do paměti hlavně tento: sžíravá ironie je známkou frustrace...tak bacha na to:) ()

lineker

První a rozhodně ne poslední setkání se Sorrentinem. Jen nevím, kdy bude to příští. Film na který musíte mít náladu. Lehce sentimentální opus dvou bilancujících bardů z uměleckých kruhů za účasti dalších bizarních postaviček z řad návštěvníků luxusních švýcarských lázní. Krásná vizuální přehlídka doprovázena uhrančivou hudbu. ()

Bruce0659

Film nesplnil moje očakávania. Často sa odbočovalo od pointy. Dve hodiny mohli postačiť na zobrazenie života starých pánov, ich obáv, starostí,... Scenárista akoby nevedel čo chce divákom ukázať, alebo chcel toho ukázať príliš mnoho. Niektoré dialógy boli pôsobivé, ale ako dráma to u mňa neobstálo, humor sa objavil len sporadicky. Michael Caine to zahral perfektne a jeho kolegovia tiež obstojne. Prvá tretina filmu nudila, v druhej som sa strácal, záver obstál, takže 4* nedám, aj keď rád by som... ()

Co chystá Paolo Sorrentino?

Co chystá Paolo Sorrentino?

07.09.2016

V současnosti nejopěvovanější italský režisér nezahálí. Loni nám nadělil Mládí, letos vytasí minisérii The Young Pope (ohlasy z Cannes jsou náramně spokojené) a už nyní chystá svůj další film. O co… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

10.12.2015

Matteo Garrone opouští realitu

Matteo Garrone opouští realitu

25.05.2014

Stále silnější mezinárodní renomé výrazných italských tvůrců jsme tu již nedávno zmiňovali v souvislosti s novým hvězdně obsazeným filmem Paola Sorrentina, který se již dva týdny natáčí a došlo ke… (více)