Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Fascinující příběh z 1. poloviny 19. století o posledních dnech velkého vojevůdce Napoleona Bonaparte. Na sklonku života je Napoleon ( v podání strhujícího P. Torretona) spolu s několika svými přívrženci uvězněn na ostrově Svatá Helena, kde roku 1821 za poněkud záhadných okolností umírá. Film A. de Caunese kombinuje známá i překvapivá fakta s mýty, obestírajícími tuto kapitolu našich dějin. Odhaluje lidskou tvář i slabost kdysi velmi vlivného muže, čelícího posledním okamžikům svého života v nepřátelském zajetí... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (32)

Dubro

všechny recenze uživatele

Tento film zachráni už len nasledovná citácia z Wikipédie: „Stalo se to takhle. Napoleon byl velký chumáj, který si myslil že může rozdrtit svět pod svými kopýtky. Hup sem hup tam a najednou byl bez armády, sám samotiný, chudinka malá (měřil okolo 150 cm) a v nesnázích. Tož si lidi řekli co s ním. Dali ho na ostrůvek se jménem Svatá Heluš, protože všecky ostatní byly zaplněny jinými bandity a zločinci. Ale Napoleon na svůj věk a mohutnost byl veliká vyžírka. Jelikož se občanů titěrného ostrůvku nechtělo porád dovážet drahé zboží a laskominky, na které si jenom jejich milostpán Napoleoníček vzpomenul killnuli ho. A toť slavný konec moudrého a statečného francouzského mužíčka.“ ()

Estrecha 

všechny recenze uživatele

Jde spíše o pohádku, než o historický film. ___Jak vlastně vypadaly poslední roky života generála Bonaparte vězněného na ostrově Svatá Helena? Tento film bych rozdělil na 2 poloviny - první půlka nabízí pohled, jak takový život na Svaté Heleně mohl vypadat. Stejně jako A. Hitler v Pádu Třetí říše, nám je tentokrát generál Bonaparte představován jako obyčejný člověk. Pokud bych zde skončil, dal bych 4 hvězdičky.....Druhá polovina filmu se však zvrhla ve velice špatnou detektivku. Skoro jsem si myslel, že v polovině filmu buď vyměnili, nebo naprosto odstranily režiséra, spálili scenář a ještě k tomu změnily žánr filmu, který nejsem plně schopnen identifikovat ... Konec prostě HRŮZA! ()

Reklama

Hopkins 

všechny recenze uživatele

Tenhle film se mi líbil hlavně výprava se povedla ten ostrov byl kouzelný , líbil se mi i ten fiktivní nápad že napoleon prchnul do ameriky. rozhodně to není film , který bude patřit mezi vaše oblíbené ale zase bych ho nenazval jako uplným brakem .Rozohdně od filmu neočekávejte nic věrohodného z historie :) ()

Orlau32 

všechny recenze uživatele

Vím, povídá se, že se dopředu člověk nemá na nic těšit. Opět jsem na to zapoměla a těšila se celý den na historický film. Po 45 min. jsem zjistila, že mi myšlenky utíkají někam mimo obrazovku. Ale co horšího, že se příšerně nudím. Nebylo to jenom liknavou spádovosti filmu nebo tím, že znám Napoleonův životopis z různého úhlu pohledu a z různých knih. Prostě to nemělo šťávu, herci byli nemastní neslaní a dokonce i Richard E.GRANT (ačkoliv se velmi snažil) dopadl v mých očích bídně. Film se mi nelíbil, ačkoliv byl jiný a režisér se jistě snažil udělat něco zvláštního, co tu ještě nebylo. Nepovedlo se to už výběrem postavy Napoleona. Herec Philippe TORRETON měl příliš hrubé rysy - Napoleon měl (dle fotografii) obličej ušlechtilý, téměř jemných rysů. Víc k tomu dodávat nechci. Dávám 2* t.j. za snahu réžie udělat něco jinak. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Nikdo neví, jak přesně trávil Napoleon Bonaparte zimu svého života na Svaté Heleně, což je pro fabulátory ideální. Osobně se mi víc líbí verze Jiřího Hubače ze hry Generálka, kde nervově labilní císař komanduje slepice a své dva zbylé pobočníky, pustne a mění se ve velké vzpurné dítě, kterému sebrali hračky. Francouzi natočili kvalitní film, ale s furiantstvím sobě vlastním. Napoleona i v této pokořující situaci ukazují jako rozvážného státníka a dopřávají mu společnost a luxus značně nadsazené jakosti. Jeho věznitel sir Hudson Law (Richard E. Grant výrazně charismatičtější než představitel Napoleona) co chvíli jen bezradně lapá po dechu nad autoritou svého protivníka. Fabule zpochybňující okolnosti Napoleonovy smrti tak posloužila jen další jeho akademické mramorizaci. 60% ()

Galerie (29)

Reklama

Reklama