Snímek Muži, ženy a děti sleduje příběh skupiny středoškoláků a jejich rodičů, kteří se v době všudypřítomného internetu snaží zorientovat v měnících se vztazích, komunikaci, milostném životě i v tom, co si o sobě samých vlastně myslet. Film tematizuje sociální fenomény dneška, jako jsou videoherní kultura, anorexie, nevěra, honba za slávou a šíření nezákonného obsahu na internetu. Všechny postavy i jejich vztahy procházejí různými zkouškami a divákům se tak předestírá pestrá škála možností a cest, jimiž se lidé ve svých životech ubírají. Ať už jsou jejich zásadní rozhodnutí slibná nebo tragická, jedno je jisté - nikdo není v tomto roztodivném virtuálním světě imunní vůči obrovským sociálním změnám, které přicházejí díky neustálému používání telefonů, tabletů či počítačů. (HBO Europe)

zdenny odpad!

Možná chtěli tvůrci poukázat na problém nadměrného používání tabletů, mobilů, počítačů, internetu a sociálních sítí. Ale dle mého soudu tak debilním způsobem, že jsem byl celý film nucen číst jen textovky a nic kloudného jsem se nedozvěděl. ()

Mr.Dogman

Nečekal jsem to tolik depresivní! Ale dobře, proč ne - vždyť on to ten Reitman s tím vizuálem a hudbou tak umí, za to bych ho láskou obejal. Zároveň bych mu však řekl, že méně je někdy více. V jednom filmu si toho naložil až moc, stačilo by rozehrát maximálně dva ze zmíněných příběhů a zbytek si třeba nechat na jindy. A tu krajní linii s vesmírem vynechat úplně. Ale stejně jsem mu zase podlehl. ()

Lukyn007

S nadsázkou pohled na obyvatele bleděmodré tečky žijící v éře sociálních sítí a podobných věcí. I ten Sandler mi vůbec nevadil. 80% ()

Mr.KarlAdler

Doba plná rozporů vyhnaná do extrému podobně jako ve starším Disconnect, která ukazuje, že existují různá řešení dnešních (takříkajíc) rutinních globálních průserů přes síť - a všechno není nutně ve stylu "jen utrpení tmelí". Muži, ženy a děti se ale shazují řadou absurdních vyústění, kterým by neuvěřili ani fanoušci béčkových komedií. (Zajímavý, že v Disconnect byl vlastně každý svým způsobem sympaťák, ale tady nás Reitman vykreslil jako doslova nesnesitelné idioty.) ()

Dagoussek

Skvělý pohled, jak fungují vztahy mezi rodiči, dětmi a všichni navzájem. Ukazuje nám, jak špatně mezi sebou komunikujeme, navzájem díky nedůvěře či nesebevědomím si ubližujeme. A hlavně nám ukáže, že láska je mocná. Pěkně natočené. ()

V.Silver

Jako správný film kritizující současný stav společnosti, nebo spíš mezilidských vztahů obecně, je trochu přitažený za vlasy. Představuje něco, čeho se děsíme, a to v koncentrované podobě. Svoje argumenty předkládá pomalu, postupně, tíživě. A naivně. Je to zvláštní směsice emocí, krásných obrazů, pečlivě vybrané hudby, prologu i epilogu. 80 % ()

blackJag

"A MÁŠ V REÁLNÉM ŽIVOTĚ NĚJAKÉ KÁMOŠE?" Vypadá to jako nic, vystřihnout takový film, o obyčejných záležitostech, ještě celkem k věci, ale ani omylem, chce to cit a ten má mladý Reitman většinou perfektně vycentrovaný. Samozřejmě ho v tom nenechali ani herci, Sandler třeba zase jednou dokázal, že umí normálně zahrát (je to všeobecně známo, přesto neuškodí si připomenout), i další výrazně dobří, nenašel bych tam herce, který by mě svým výkonem nasral. Na tohle se hodilo podívat :-) 85% ()

Hollohlaway

Ve své podstatě velice smutný film. Esence lidských snů, touhy po něčem lepším, po lásce, úspěchu a také o krkolomné cestě za tím vším. Téma sex, zabírané ze všech úhlů, není nakonec až tak důležité. Z některých rolí např. J. Garner, vysloveně mrazí. Film má sice pomalé tempo, ale výrazem a emocionálním dopadem děje na postavy naléhavost příběhu jen graduje. ()

Georgex

Poměrně originální komedie na aktuální téma, která je občas až nepěkně pravdivá. Muži, ženy a děti nabízí zajímavý pohled na digitální závislost lidí v každém věku a na to, jak jsou děti bez sociálních sítí neschopní navazovat jakýkoliv kontakt. Z herců potěší zejména Adam Sandler, který po velmi dlouhé době podává skvělý výkon. Moje hodnocení 60%. ()

Babous

Příběhy obyvatel jednoho texaského městečka, které se vinou internetu a sociálních sítí proplétají tak, jak by se bez nich proplétaly nejspíš taky. Některé momenty jsou hodně zajímavé, obraz 21. století je přehnaně chladný, leč nejspíš na něm něco bude. Ale asi by to na mě celé zapůsobilo víc, kdyby to nebylo pojaté jako parodie na hlubokomyslné moralizující filmy studentů filmových škol (ta meditační hudba, záběry do vesmíru a duchaplný monolog vypravěčky - to je myšleno vážně?). ()

Firebug

Co se to sakra s Reitmanem stalo?! Po tématicky podobném Disconnect (nic moc) máme tu "čest" s další epizodickou moralitkou o zlém internetu a pokroucených mezilidských vztazích. Největší slabinou tohoto odfláklého dramatu (komedie to není!) je až dětinská naivita ztvárněných konfliktů, připomínající ten nejtěžší bulvár. Napsat o postavách, že jsou maximálně nesympatické, je málo. Tady je to fakt jeden idiot vedle druhého a chovají se pochopitelně jen tím nejhorším (a nejklišovitějším) možným způsobem. Nesnášel jsem všechny (Sandler a ženuška relativně OK) a nesnáším tento snímek. Film bez postavy s kterou by jste mohli sympatizovat / fandit / ztotožnit se s ní, je ta největší scénáristická a režisérská prohra. Rozčarované a ošuntělé 2* ()

sedm.1

Doposud jednoznačně nejlepší Reitmanova filmová práce, a to jak po režijní, tak scénáristické stránce. A přitom je to vlastně celé tak jednoduché, ovšem možná o to působivější a silnější, neboť se mu zde podařilo velice přesvědčivě, ale především reálně, zpracovat téma vztahů, kde bez jakýchkoliv příkras, či nereálností poukazuje na fakt, že problémy, respektive přístup k lásce, partnerskému soužití a zmiňovaným vztahům, je všude podobný, a je naprosto jedno, v jakém věku, či lidském postavení se řeší, stejně tak jako poukazuje na dnešní destruktivní ovlivnění lidských soužití všudepřítomnou technikou, tedy hlavně internetem a sociálními sítěmi, a to na úkor klasické lidské komunikace, což ostatně vidíme všude kolem nás dnes a denně. Celé je to každopádně zpracováno velice lehce, s jemným, nicméně příjemným nadhledem a nádechem, Reitman se do ničeho nevrhá po hlavě a až na dřeň, spíš poukazuje, než posuzuje, či snad dokonce soudí, nicméně další velké pozitivum představují i veškeré postavy a jejich milostné eskapády, kdy mě osobně nejvíce zaujali a bavili osudy Adama Sandlera a Deana Norrise, nicméně i ty ostatní jsou zajímavé, poutavé a emočně silné. Muži, ženy a děti je zkrátka působivá mozaiková podívaná, která mě velice oslovila, celé je to velmi citlivé, lidské a reálné, prostě překvapivý jasný palec nahoru! ()

klukluka

Čtyři pecky jsou vlídný, přívětivý hodnocení. Skoro mi to víc vychází na 3- některý scény (zejména ke konci) už byly fakt totálně přitažený za vlasy. Hodně se mi ale líbilo to pojetí de facto ústředního motivu- závislosti naší současné společnosti (společnosti ve vyspělých částech světa) na internetu, sociálních sítích a mobilních telefonech. Jsme tím tak pohlcení, že už jsme si toho přestali všímat. Když to pak člověk vidí v této podobě ve filmu, tak ho to teprve trkne. Jasně, záměrně to přeháněli, ale obávám se, že té dramatizace nebylo potřeba moc. Zvlášť v tak technologicky vyspělé zemi, jako jsou Spojené státy. Jinak mi to lehce evokovalo Magnólii nebo Crash. Oba tyto filmy jsou kvalitativně někde jinde, ale něco mi je tady připomínalo... Rozhodně příjemné překvapení, od filmu s Adamem Sandlerem bych něco takového nečekal. Pokud bych věděl dopředu, že se tady ten ichtyl vyskytuje, tak bych na to vůbec nekoukal. Naštěstí pro mě tady byl omylem. ()

Benedygtus

Z pocatku jsem si myslel, ze to nebude kdovijaky, ze budu hledat oduvodneni pro 3 hvezdicky.. Opak je pravdou. Tak paradni reflexe dnesni doby (nebo alespon, co se nasi intimity tyce) se jen tak nevidi. Neni to tak dlouho, co jsem odesel ze stredni, obrazek, jak vystrizenej a u lidi kolem 40 si myslim, ze to nebude az tak jinak, nez jak to tu prezentoval J. Reitman a E.C. Wilson. Minimalne pro zajmavost, to bylo strasne dobry pokoukani! Povedene, uveritelne postavy, zadna uktrutna trapnost ci mezera v pribehu, snad az na putujici vzkaz casem i vesmirem, to bylo tak trochu navic, bylo vse uhlazeny a ja to hltal plnymi dousky :). ()

DavidS.

Nihilisté, bulimičky, družice, paranoičky...Edukativní, osvětové video, které by chtěl mít puštěné ve smyčce každý výchovný poradce... ()

Hanys_

Fain téma pro seriál nebo minisérii, ale takhle...ne že by to bylo moc zkratkovité nebo nedávalo smysl, jen to prostě nemá takovou sílu, jakou to mít mohlo. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?