Snímek Muži, ženy a děti sleduje příběh skupiny středoškoláků a jejich rodičů, kteří se v době všudypřítomného internetu snaží zorientovat v měnících se vztazích, komunikaci, milostném životě i v tom, co si o sobě samých vlastně myslet. Film tematizuje sociální fenomény dneška, jako jsou videoherní kultura, anorexie, nevěra, honba za slávou a šíření nezákonného obsahu na internetu. Všechny postavy i jejich vztahy procházejí různými zkouškami a divákům se tak předestírá pestrá škála možností a cest, jimiž se lidé ve svých životech ubírají. Ať už jsou jejich zásadní rozhodnutí slibná nebo tragická, jedno je jisté - nikdo není v tomto roztodivném virtuálním světě imunní vůči obrovským sociálním změnám, které přicházejí díky neustálému používání telefonů, tabletů či počítačů. (HBO Europe)

Lischai

Reitman opět nezklamal. Citlivá, jemná mozaika příběhů lidí, co přes smartphony hledají lidskou blízkost a pochopení. Faktor "to je jako ze života!" je na 7,5/10. EDIT: Disconnect je to stejné, ale víc natvrdo. Mně se líbil o něco víc, protože je dramatičtější, ale tohle je zase o něco laskavější. Oba filmy ale rozhodně patří vedle sebe. ()

Marqta

Další z těch prolínajících se dramat s mnoha postavami( celkově je to podle mě taková kombinace mezi Disconnected a Stuck in Love, kdyby to někoho zajímalo ;)) a stejně jako i většina těch předchozích i tohle se mi moc líbilo i když a možná že právě proto že má tenhle film "psychologičtější charakter" než většina (a není jich málo) podobných snímků. Líbil se mi prvek s vypravěčem a celkem obsáhlý přehled všech možných (i nemožných) situací, které vás napadnou v souvislosti se vztahy, rodinou, sexem a psychickým zdravím. Nenudila jsem se, což mě lehce udivuje, když se podívám jak je film dlouhý. Herecké obsazení se vydařilo. Nevím jestli jsem někdy viděla Adama Sandlera v "normálnější" roli a filmu vůbec a musím přiznat, že ten člověk opravdu nehraje špatně, i když jsem o tom v minulosti několikrát silně pochybovala. ()

Martin741

Napisem to otvorene : seriem na "problemy" US mladeze roku 2014. Za prve, tu sme v Europe, kde je ludom blizsi europsky humor, za druhe mnohe problemy boli tak umele ze des bes - fakt ako taketo "problemy" by som chcel v zivote mat. Jo a za tretie, Dzejsn Rajtman sa teda rezisersky nijak nepredviedol, priserna nuda a dialogy uplne na picu. Teda pardon, mne to zase uslo, chcel som spravne filmovo -teoreticky napisat ze narativne monotonne. 5 % ()

William_

5/10. No oproti ostatním uživatelům nesdílím takové nadšení a spíš se přikláním k tomu, že se film snaží být až na sílu vážný a dojemný, což na mě za celou stopáž absolutně vůbec nefungovalo. Pokud se ve filmu někdo našel a film ho přesvědčil natolik, že mu dá plnou palbu hvězdiček tak budiž. Mně ale snímek minul velkým obloukem a beru ho jako zklamání. Taková herecká esa a nakonec průměr jak Brno. Zároveň si nemyslím, že problémy lidí z americké střední třídy jsou problémy všech. Daleko více mě třeba zasáhl film Štěstí na dosah, který je po všech stránkách o level výše než tento film. ()

dezorz

Všetko, čo ste kedy chceli vedieť o sexe, živote, vesmíre a tak vôbec a nebáli ste sa opýtať na sociálnych sieťach. ()

bourec

Rozhodně v tom filmu neni skoro žádnej náznak komedie,nebo jen vtipu.Čistokrevný drama,nebo jen prostě příběh vo dnešním životě generace mobilů a počítačů.A taky film,kterym sem se jen těžko prokousával,protože to vlastně je dost velká nuda.Ale v tom filmu je taky obsažený úplně všechno,co se dnes a denně v rodinách děje.Takže nakonec se film vyškrábal na upachtěný tři hvězdy.50%. ()

Abes

Životní postoje účinkujících karikatur jsou přehnaně povrchní. Vypravěčka-družice sledující jejich absurdní situace s odstupem intelektuála a popisující je monotonním projevem trapná. Trochu mi to připomínalo Jonassonovu knihu o Staříkovi, nevím proč, ani jsem ji nedočetl ale nejspíš jsem při projíždění řádků prstem slabikoval obdobně. Podobnou sebranku postav jsem naposledy viděl ve filmu Chumscrubber a ten doporučuju. ()

Rodriguez

Herdek, to bylo tak záživný a poučný, že jsem po půl hodině usnul. Už víckrát nee a nechápu zdejší hodnocení - 74% - to jako fakt??! 10% ()

Streeper

Už když film vycházel, tak jsem se na něj těšila, kvůli skvělému obsazení a hlavně kvůli Emmě Thompson, která se ve filmu nakonec vůbec neukáže, takže za mě malinko zklamání, ale jinak je to aktuální téma, řeší se tam vztahy teenagerů, vztahy mezi rodiči, jak to mají mladí s prvním sexem a sledováním porna. Je to aktuální, je to zajímavé, místy smutné a zábavné. Jenže něco mi tam přeci jen chybělo, přišlo mi to takové prázdné, nebyla tam žádná gradace příběhu a možná proto jsem se u toho maličko více nudila. ()

JohnRambo

Krásne depresívny náhľad do duše modernej spoločnosti obohatený o hlboké filozofické úvahy, ktoré mladých utešia a starších snáď niečo naučia. ()

campix

Pokud se jedná o sociální dramata s lehkým komediálním přesahem, tak Reitman je poměrně kvalitní volbou a málokdy zklame. Muži, ženy a děti je hodně aktuální látkou, která není až tolik propírána, což je poměrně zvláštní, jelikož moderní technologie a sociální sítě ovlivňují náš život stále větší měrou. Tenhle nápad se mi hodně líbí a poměrně dost na mě platí. Společně s grafickým zobrazením toků sociálních síti, který je hodně nenásilný a funkční, tvoří komplexní celek. Moderní doba také přináší nové problémy a nové situace, a to je zde dobře nakousnuto. Sice určitě najdeme několik hluchých míst a ke konci je děj poměrně předvídatelný, ale i tak se stále jedná o velice kvalitní sociální drama, které můžu v rámci žánru rozhodně doporučit. A i ten Sandler ve vážné poloze je fakt dobrá volba. ()

Martrix

Přestože má spousta lidí zapíchnutý čumák do telefonu, tabletu, nebo pc, nepřestávají být součástí života. I když to vypadá, že jsou členy obrovské virtuální rodiny...často bývají na svá trápení sami. Reitman ukazuje poměrně věrným způsobem, jak snadné je propadnout nástrahám, které jsou s online bytím spojeny, jaký vliv to má na vztahy v rodinách... . A dělá to velmi lidsky a současně bez zástěrek. Sledovat to bolí, protože hodně z nás, se tam uvidí. Pomalejší rozjezd, by vás neměl odradit...stojí za to, to dokoukat. ()

Juto

Problém je v tom, že sa tu toho deje príliš veľa na to, aby to režisér Reitman dokázal zvládnuť, a po priaznivom začiatku to všetko, žiaľ, upadá. 6/10 ()

Icefist

Úžasný náhled na komplikované vztahy dnešní doby úzce spjaté se sexem. Ale nejen s ním. Reitman mě znovu utvrzuje v tom, že ho mám v top 10 oprávněně. Povedlo se mu něco, co se u mojí osoby stává maximálně jednou za deset let- snímek s velmi vláčným tempem a klasickou dvouhodinovou stopáží vytvořil tak poutavě, že jsem poctivě a se zaujetím sledoval každou scénu. Bravo. 90 % Oblíbená část- dialog u ranní přípravy vajíček ()

dr.fish

No, sexuální frustrace bych sem tedy naprosto netahal....film je prostě o tom, že doba je rychlá, internet ještě rychlejší, a nabízí nevídané možnosti. Rodičům nečekaná sexuální dobrodružství, dětem 24 hodin online s kamarády a všem možnost vypustit do světa své tajné druhé JÁ. Rodiče se bojí nebezpečí a neznáma, které internet přináší, jelikož mu moc nerozumějí, nechápou, že virtuální identita dítěte je pro děcka stejně důležitá jako ta reálná. Jedno je ale jisté a spásné- na porno se dívá úplně každý :-))) Tolik tedy obsah. Film jako takový je jen obyčejným vyprávěním o životě a jeho úskalích. Nesoudí, nevaruje, jen nechává plynout děj. Na to, aby to ale člověka strhlo a byl z toho vyřízenej, je toho v tom povídání asi zas trochu málo...65% ()

morgos

Mám Jasona Reitmana rád. Dokonce strašně rád. Poslední film (Prodloužený víkend) už byl slabší a nebýt na měkko a kdybych tolik nemiloval Kate Winslet, tak bych film pohanil mnohem víc a hodnocení by bylo slabší. Ale tento nejnovější film už je na mě moc. Velké problémy součastnosti a vélké rodiné pravdy. Lidské odcizení, porno, kyberbezpečnost, dospívání, bulímie a podobné neveselé věci. Herci hrají dobře snad všichni. Ano, i Adam Sandler umí hrát. Celý děj je moc rozplizlý, ambiciozní a ve výsledků plitký a nezajímavý. Podle mě, si měl režisér vybrat pouze jeden příběh a více ho rozvít. ()

flyboyeda

Jeden z tech malych velkych filmu, kde clove nic neceka a dostane. Az prekvapive skvele hrajici Adam Sandler? I to je mozne, moc fajn scenar s nevtiravym vtipem a hloubkou. Melancholicky az depresivni humor, krehke mezilidske vztahy, citliva ironie vuci socialnim sitim. Hezke pekvapeni, nenapadne vrele, doporucuju, potesil, Jason Reitman opet nezklamal, rozmrazil... ()

URBAN

Tento film ukazuje zmar dnešní doby. Je to poutavě znázorněno s prvky humoru i dramatu a hlavně to má svou myšlenku. ( 18.4.17/MAC ) ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?