Snímek Muži, ženy a děti sleduje příběh skupiny středoškoláků a jejich rodičů, kteří se v době všudypřítomného internetu snaží zorientovat v měnících se vztazích, komunikaci, milostném životě i v tom, co si o sobě samých vlastně myslet. Film tematizuje sociální fenomény dneška, jako jsou videoherní kultura, anorexie, nevěra, honba za slávou a šíření nezákonného obsahu na internetu. Všechny postavy i jejich vztahy procházejí různými zkouškami a divákům se tak předestírá pestrá škála možností a cest, jimiž se lidé ve svých životech ubírají. Ať už jsou jejich zásadní rozhodnutí slibná nebo tragická, jedno je jisté - nikdo není v tomto roztodivném virtuálním světě imunní vůči obrovským sociálním změnám, které přicházejí díky neustálému používání telefonů, tabletů či počítačů. (HBO Europe)

MartinezZ

Pokud bych si k snídani něco nedal, tak vajíčka. Směsice dramaticky tragických příběhů mladých i těch odrostlých, které josu poměrně dobře podané a doplněné hezkými obrázky :) Překvapují mě tady ty obecně uváděné žánry, nějak si nevybavuji nic, co by film v hlavní kategorii mělo řadit do "Komedie", fakt nic. Až dosud, až na jeden úlet, nenatočil a nenapsal Reitman nic vyloženě špatnýho, poklona a jen tak dál. Tohle sice nebudu nominovat na Oscara, ale vidět a se to dá, aniž byste chtěli poté vyletět z kůže někam poblíž Voyageru :) ()

-Ravee-

Úvod do kurzu deviací, nebezpečí a závislostí spojených s virtuálním prostředím aneb Reitman dokázal i přes silnou schématičnost a konstrukt vytvořit opět velmi zábavnou a pravdivou reflexi (americké) společnosti.. ()

filmsim

Fascinující výpověď o nynější společnosti, o závislosti na moderních technologiích, o dospívání, o prvních sexuálních zážitcích a vztazích jako takových, no zkrátka o všem. J.Reitman dokázal všechny klady a zápory dnešní doby nenuceně zapasovat do příběhů řady postav s naprosto realistickými dialogy. Postav je zde opravdu hodně, ale žádná nepůsobí nadbytečně a má svou výpovědní hodnotu. Všichni zúčastnění předvádí naprosto bravurní výkony. Je to o to víc překvapující, protože polovina aktérů jsou neznámí mladí herci, ale nejvíc bych vyzdvihl krizovou manželskou dvojici ztvárněnou A.Sandlerem a R.DeWittovou, kteří jsou naprosto špičkoví a hlavně A.Sandler zde po tolika přešlapech předvedl, čeho všeho je doopravdy schopný. Při sledování snímku jsem tak něměl dojem, že sleduji pouhopouhé herce, ale skutečné osudy lidí. Snímání s hudbou tento film jen skvěle dokreslují až s dokumentaristickou lehkostí. Už dlouho mě snímek po shlédnutí tak nenahlodal, aby mě přinutil přemýšlet jak o tom, co jsem právě viděl, ale i o životě jako takovém. 9/10 ()

petrsv

Velmi dobrý film na téma, které si většina z nás nepřipustí. Je to natočeno tak nějak po americku, což ale v tomto případě může být spíš výhoda, protože to aspoň skousne víc lidí. Natočit do v Evropě, nemuseli by to někteří vydýchat, protože téma je široké a dá se zajít hodně daleko. Amíci to spíš jen naťukli, ale podstatné sděleno bylo. ()

kaylin

Skvělí herci, a to i v hlasové části, ale to nic nezměnilo na tom, že jsem se do tohoto snímku nemohl dostat. Jako kdyby se nám Reitman snažil říct, že sex má následky. Tohoto tvůrce mám rád, ale tady zrovna Ameriku neobjevil, nemluvě o tom, že je to spíše povídkový film, který není nijak provázaný a ty osudy nejsou až tak zajímavé, jak by se na první pohled mohly zdát. Nelíbilo se mi to - příliš roztahané a ve skutečnosti vlastně o ničem, i když si to o sobě myslí, že to změní svět. ()

..Lucas..

Příběhy mužů, žen a dětí. Krásná hudba a výborné výkony. Film mne naprosto pohltil a tak nemůžu jinak a musím dát plné hodnocení. Krásný film. ()

Kaluž

Svět je zlé, nespravedlivé a ošklivé místo. Jason Reitman má venku nový film a česká kinodistribuce jej úspěšně zazdívá. Adam Sandler po zhruba deseti letech nehraje v píčovině (přičemž nám tuzemský distributor samozřejmě neopomněl všechny ty píčoviny naservírovat) a předvádí něco, co má skutečně smysl. Ten snímek je vskutku vynikající a stojím si za tím, že by ho měla vidět co nejširší veřejnost. Muži, ženy a děti je tematicky obsáhlá a hořkosladce vtipná sonda do životů několika členů moderní společnosti, která přináší řadu podnětů k zamyšlení. Takhle černé na bílém to možná vypadá suchopárně, ale vězte, že prim zde hraje lehce satirická forma. Voiceover Emmy Thompsonové nás uvádí do zdánlivě povrchního světa plného elektronických přátelství, potlačených komunikací, strachu, anorexií i sexuálních frustrací. První dvě třetiny mají dokonce takový tah, že nemám ostych tuhle novinku přirovnat k legendární Magnolii Paula Thomase Andersona. V závěru se kamsi vytratil onen trefný komentář vypravěčky a film postrádá nějakou důraznější tečku, což ale nemění nic na tom, že jsem si už dlouho neužil tak vypilované a neotřelé dvě hodiny plné emocí a trefných dloubnutí do hnízda mnohdy přehlížených sociálních neřestí. Takže ještě jednou, tuzemský distributore, Jason Reitman by měl být v kině přítomen vždycky. Přestože občas točí melodramata o uprchlých zločincích a opuštěných hospodyňkách, ten chlápek má stále co říct a řemeslo mu jde od ruky. ()

Philcze

Je vtipný, jak Reitman po celou dobu filmu osciluje mezi dost povýšenou kritikou současnosti a občasným zásahem do černého. Jako většina jeho filmů působí i Men, Women and Children trochu nedovařeným dojmem, jako by věděl, co chce vyprávět, ale vždycky do toho skočil moc po hlavě a po pádu mu zbylo jen pár zlomenin. Dobří herci, fajn ústřední romance. 60% ()

runner85

Braňo Mojsej pred pár rokmi vyhlasoval anketu bulo roka. Ja teda vyhlasujem anketu najhlúpejšia filmová postava. Ja dám svoj hlas Patricií Beltmeyerovej... ()

salalala

Reitman s největší pravděpodobností pomalu přechází k serióznějším vztahovým dramatům a rezignuje na ironickou a satirickou linku, což se potvrzuje i u Men, Women & Children. Jde o svým způsobem dost smutný film ze současnosti, který velmi trefně a nenuceně zobrazuje prázdnotu života dnešní (nejen) mládeže. Tvůrce skvěle pracuje s různými statusy na FB, SMS zprávami, které jednak zobrazuje přímo na obrazovce a jednak je využívá i dramaturgicky jakožto doplnění a rozšíření dialogů, čímž celý film dost oživí a zároveň posune do trošku jiné roviny. Poradit si umí i s velmi zvláštní posmutnělou atmosférou, která prostupuje celý snímek a ke konci se mění v melancholii a lehkou depresi. Body sbírá i obsazením, které je fantastické a všichni v něm odvádějí takřka dokonalé výkony (nejvíce zaujmou určitě civilní Sandler a Garner, Elgort tu upozorňuje na to, že patří k největším talentům své generace) a z některých postav (především autoritářská matka) běhá až mráz po zádech. Jediné, co bych filmu vytkl, je to, že onen ironický voiceover se do jeho pojetí příliš nehodil (ačkoli je většinou ukrutně vtipný) a pak i velké množství postav a jejich příběhů, z nichž některé bohužel nemají tu správnou gradaci a rezonanci a vyšumí do ztracena. Rozhodně je ale škoda, že o existenci Men, Women & Children moc lidí neví a v našich končinách jsme se ho zatím nedočkali žádným způsobem. Jeho poselství je totiž dost aktuální a důležité, neboť naše problémy, které pro nás mnohdy znamenají otázku existence, jsou v rámci celého vesmíru dost malicherné. 80% ()

PP66

Tak tohle je hodně dobrej biják o našem zrání i zraňování, o dospívání i krizi středního věku, o nedorozuměních i hledání společné řeči, o vzdálenostech i blízkostech ve vesmíru... ()

kajas

Ještě depresivnější než obdobné "Disconnect". Mozaika příběhů z jednoho města, kde se jednotliví hrdinové snaží najít způsob, jak žít s technologiemi 21. století. Vyrovnat se s rozvodem rodičů závislostí na počítačové hře? Chránit vlastní dceru před ošklivostmi světa napíchnutím jejího telefonu a počítače (Jennifer Garner budete v některých momentech ze srdce nenávidět)? Smutno vám bude ze všeho a ze všech. ()

Trevor

Tentokrát krátko a stručne. V prvom rade je hodnotenie filmu na čsfd prehnané, boli natočené oveľa lepšie filmy o vzťahoch dospievajúci vs rodičia a rizikách internetu. Tento je ešte aj podaný formou rozprávačky, ktorej vstupy prezentujú tak subjektívne názory (zrejme režiséra alebo producenta, kedže je to film zo štátov) až má človek pocit, že iba ich postrehy a pohľad je ten správny. Kam tá západná mládež speje, aj keď v tomto filme ide hlúposť mladých a starých ruka v ruke. Mimochodom, za šéfku občianskeho združenia Mothers against Plavecký Štvrtok som chcel pridať jednu hviezdu, ale ak by som za prejavy idiotizmu dával hviezdy naviac filmy Zdeňka Trosku by mali 6...Zaujímavá téma spracovaná veľmi, veľmi zlým spôsobom spojená s trápnymi výkonmi hercov (dospelých). Nakoniec to až tak krátke nebolo, u mňa slabých 45% ()

sofiapetra

Prvních 40 minut jsem dala jen se sebezapřením, byla to nuda a ještě hodně nešikovně uchopená. Oslovit to mohlo snad jedině nějaké patnáctileté puberťáky. Druhá půlka byla o trochu lepší. Ale komedie to nebyla ani náhodou. Ale ani jako zpráva z našeho ultra moderního světa to moc nefungovalo. A ten vědoucí komentář k tomu - hlasem Zuzany Slavíkové - to byla vážně nálož. :) Odnesla jsem si z toho jediný poznatek: jakým obsahem je vyfutrována sonda Voyager, která nás má představit mimozemšťanům - obsahuje například pozdravy v pětapadesáti jazycích, šumění větru či zvuk polibku. Zelení mužíčci z toho jistě budou celí diví. ()

GrungeChild

Tak trochu jako facebookový status průměrného puberťáka: Zbytečný, trapný a naprosto o ničem. Co původně vypadalo na zajímavý náhled do života rozdílných generací, spojených zákeřným virtuálním světem, se nakonec zmršilo v natahovanou nudu, v níž se utápí veškerá ta "výchovná" témata, která byla zpracována jinde, a daleko líp. Nakonec z naší malé "komedie" zbydou jen nepříjemné žaludeční křeče při představě masturbujícího Adama Sandlera. Technicky se jedná o slušnou práci, ale tak jako tak, rozhodně doporučit nelze, velké zklamání. 2* ()

BoredSeal

Slogan ve smyslu "zjistěte, jak málo znáte lidi, které znáte" by spíš měl znít "zjistěte, jak vám internet a sociální sítě podělaly vztahy nebo sexuální život". Film je mix opravdu nezáživných postav, každá z nich projde nějakým stroze se vyvíjejícím příběhem shrnutelným do pár vět a žádná si nezíská vaše sympatie. Příklad. "Cáklá matka dceři kontroluje profily na sociálních sítích, vyhazuje lidi z přátel a maří jí návrhy potenciálních milenců. Dcera se po dlouhé době naštve a uteče z domu. Matka jí uvidí v nemocnici u milence, polepší se a přestane jí kontrolovat." nebo "Manželský pár už moc nesouloží. Každý si tajně přes internet najde milence nebo prostitutku. Po čase to opět díky internetu praskne, ale manželé si odpustí (není řečeno, jestli teda můžou dál mít bokovky nebo jestli se vrátí k nezáživnému sexu jednou za půl roku a budou si připadat čestní)." Prostě příliš dlouhé bakalářské povídky, jejichž témata už mnohem líp zpracovali jinde a nepotřebovali k tomu scény z vesmíru. Obsazení vůbec nepomáhá - všechny dospělé role mohli zahrát úplně neznámí herci a žádných zajímavých výstupů se zde nedočkáte. Zdlouhavá povrchní nuda, ve které se nic moc neděje a tušíte, že všechno dopadne neodvážně a dobře. Jak by asi ten film vypadal, kdyby si ho přepsal a natočil třeba Larry Clark, mistr na prázdnotu duší dospívajících Amíků. ()

easaque

4* sociálně kritický film o současné podobě vztahů pod vlivem všudypřítomného virtuálna na internetu. Je natočen odlehčeně s jemnou dávkou nadhledu, takže nepůsobí tak dramaticky a drasticky, jak třeba u podobného Odpojit. Taky se nebrání různým tabu, které jsou součástí našeho života, ale nemluví se o nich. Takže je vesměs poučný a můžu bez obav doporučovat. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Aljak

Filmy Jasona Reitmana mám veľmi rád, hlavne preto, že sú "iné" - teda nepodliehajú tej typickej schematickosti a sústreďujú sa často na rôzne psychické či existenčné problémy našej spoločnosti. V tomto prípade je to nesmierne populárna téma zo sfér internetu a sociálnych sietí, podobne ako tomu bolo v Disconnect (ktorý sa mne osobne páčil o kus viacej ako toto). Reitman v tomto celku spojil dokopy dve veľké témy - internet a sex, a to z viacerých pohľadov. Avšak všetky mali spoločné jedno - absolútnu ignoráciu akýchkoľvek morálnych hraníc. Či už z pohľadu rodičov alebo ich dospievajúcich detí, ktoré sa svojimi problémami snažia popasovať práve prostredníctvom internetu. Možno by som akurát ubral z tých dejových, pretože niektoré slabšie (obzvlášť tá o povrchnej Hannah a jej castingu) len zbytočne blokovali čas pre tie zaujímavejšie línie. Ale inak výborné, no najmä na zamyslenie. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?