Snímek Muži, ženy a děti sleduje příběh skupiny středoškoláků a jejich rodičů, kteří se v době všudypřítomného internetu snaží zorientovat v měnících se vztazích, komunikaci, milostném životě i v tom, co si o sobě samých vlastně myslet. Film tematizuje sociální fenomény dneška, jako jsou videoherní kultura, anorexie, nevěra, honba za slávou a šíření nezákonného obsahu na internetu. Všechny postavy i jejich vztahy procházejí různými zkouškami a divákům se tak předestírá pestrá škála možností a cest, jimiž se lidé ve svých životech ubírají. Ať už jsou jejich zásadní rozhodnutí slibná nebo tragická, jedno je jisté - nikdo není v tomto roztodivném virtuálním světě imunní vůči obrovským sociálním změnám, které přicházejí díky neustálému používání telefonů, tabletů či počítačů. (HBO Europe)

kolemjdouc

poměrně zdařilé znázornění života mladých a i dospělých a jejich paralelních životů.Být od sebe pět metrů a komunikovat přes mobil to je fakt krutá realita.Máma, která nedá dceři vydechnout kvůli úzkostlivé ochraně.A nakonec podělá co se dá. ()

lucijelucije

Dokonale zpracováný film na téma sexuality a deprese v dospívajícím věku. Líbilo se mi na tomhle dramatu, že zde nejsou zohledněny jen děti, či dospívající, ale také rodiče trpící buď nesnesitelným strachem o své potomky, či rodiče, jež naopak jsou zaslepeny sami sebou. Men, Women and Children je opravdu silný příběh několika postav, které se samovolně proplétají. ()

mclenin

Snímok v ktorom nie je dôležitý ani tak príbeh ako skôr to čo nám chce povedať, jeho posolstvo. A hoci príbehová linka tohto filmu nie je veľmi presvedčivá, jeho idea je nadčasová a vznešená, vyjadrená slovami zmieňovaného Carla Sagana - "From this distant vantage point, the Earth might not seem of any particular interest. But for us, its different. Consider again that dot. ... That is home. That is us. On it everyone you love, everyone you know, everyone you ever heard of, every human being who ever was, lived out their lives. ... every hunter and forager, every hero and coward, every creator and destroyer of civilization, every king and peasant, every young couple in love, every mother and father, hopeful child, inventor and explorer, every teacher of morals, every corrupt politician, ... every saint and sinner in the history of our species lived there - on a mote of dust suspended in a sunbeam." /C. Sagan - Pale Blue Dot/. Čo viac dodať ? ()

vander19

Len veľmi málokedy sa stane, že lustrujem TV stanice a čekujem čo vysielajú. Proste mi idú na nervy reklamy alebo ako v prípade HBO to, že počas filmu nie je ani pauza na cígo. Radšej sledujem svoj osobný TV program. Lenže aj výnimka potvrdzuje pravidla tak som zcela nečakane narazil na tento film. Hlavne vďaka Sandlerovy a J. Garner som neprepol. Čakal som oddychovkovú komédiu, ale opak bol pravdou. Išlo o dosti zvláštny film, plný vcelku zaujímavých hercov. Aj keď je pravda, že J.K. Simmons si tu zahrá fakt len kratúčko, poteší. Podobne aj Dean Norris známy ako švagor Waltera Whita zo seriálu Breaking Bad. Tento film má jedno malé kúzlo. Zamyslel som sa pri jeho sledovaní, aké by boli naše životy opäť bez netu, otravného fuckbooku, ktorý ma sere tým, že mi večne posiela nezmyselné e-maily a tak podobne. Jason Reitman je známy tým, že rád pracuje s mladými hercami a hlavne herečkami. Však tie 20 ročné kočky vo filme mali fakt sexi postavy. Aj tu sa mierne usiluje o zobrazenie krehkej duše teenagera a jeho starosti v škole, doma, vzťahy...Na opačnej strane tejto barikády zase stoja rodičia našich mladých hercov a tí majú podstatne väčšie starosti. Na celkovom kolorite jedného menšieho mesta sa nám vlastne snaží ukázať aký je svet širšieho okolia a to sa mu aj vcelku darilo. ()

Ricky_CZ

Hlavně od toho nečekejte komedii! To, že se ve filmu vyskytuje Adam Sandler, hledající porno na synově PC, to totiž nemusí znamenat... Spíše jde o vydařený pohled na dnešní "smart" společnost a na to, jak se s tím kdo vyrovnává. Přiznám se, že jsem měl během filmu slušnou depresi... ()

1945

Problémy moderní doby jsou zde vykresleny skvěle - škoda jen tradičního amerického patosu (roztleskávačky, „fotbal“...). ()

Renfield

Povedeně hnusné zrcadlo! Film ani tak moc nešokuje, ono se stačí projít po městě a rozhlédnout (i když samozřejmě, ne vše je hned patrné). Natočen je jistě zajímavě, ze začátku i poutavě, ale postupem času jsem pozornost občas ztrácel a začal přemýšlet nad koncem... tedy možná délka nemusela být až taková. Vidět Adama Sandlera v pro něj ne zrovna obvyklé roli bylo vcelku fajn. S Disconnect mají Muži, ženy a děti sice tak trochu společné téma, jinak jsou ovšem kvalitativně nesrovnatelní, alespoň z mého pohledu. 50% ()

Jaro_slav

Ježiš, jak já tu Jennifer Garner v tomhle filmu nenáviděl!!! Proč ne pět rudejch, když to bylo tak úžasný? Protože tady mi ta nevyřčenost/useknutost konce vážně vadila, a k tomu navíc to málo prostoru, kerej někerý z rodičů dostali, neukojilo mou zvědavost po jejich životě a vztahu s dětma. ()

filipvrbik

On se z toho nakonec vyklubal celkem dobrý film... Sice to začalo pornem ( třeba já porno už aspoň třináct let neviděl), pokračovalo to závislosti na FB ( to jsem taky uznávám), přešlo to přes erotickou seznamku (WTF?), a pokračovalo smskováním každý s každým i metr od sebe. Ale docela se to rozjelo zajímavě a kupodivu se dostavil i děj a dramata (moc komediální mi to nepřišlo). Za to ta šikana od Jenifer Gardner mohla přinést opravdu tragické vyvrcholení...No tak, či tak jak se říká, pokrok nezastavíš - ostatně tuto recenzi píšu, kde jinde než na internetu na počítači (a perlička na závěr, v mobilu nemám data, heč)...70% ()

aLPaC

Ačkoliv šla v minulém desetiletí kariéra Jasona Reitmana oproti tomu předminulému poněkud dolu, tento snímek je světlou výjimkou. Jedná se o čistokrevné drama (ani náznak komedie) o problémech současných středostavovských mužů, žen a dětí v USA. Hlavně pak o problémech se vztahy zapříčiněných nejenom, ale do značné míry internetem, sociálními sítěmi, paranoiou atd. Pro někoho by mohlo být problémem přílišné množství postav, kde pak žádná nedostává větší prostor, pro mě to ale problém nepředstavovalo. Nejvíc mě asi zarazila postava Jennifer Garner. Ani si nechci představovat, že takové matky na světě skutečně existují. ()

Hepy13

Strašně zajímavej film, ať už třeba sex, hry, komunikace ....od všeho reálneho se často utíká do virtuálního on-line světa. Opačná tvář všech upřímných, romantických filmů. Kde zamilovaní nepotřebují žádné telekomunikační vymoženosti, stačí jim jen rozkvetlá louka, motýlci a samota na opuštěné chatě. ()

Heero

Většinou mě u filmu mrazí až na konci. Závěrečná hudba, posledních pár střihů. Tady mě však mrazilo už od začátku a prakticky celý film. Scéna kdy vidíte nad každým člověkem blikající fuckbook, tweet, viber atd. Tvrdá realita moderní doby, nejde zrovna o tyhle tři apky, ale ne že bych byl jinej, dokonce bych se nejméně se dvěma postavama totálně ztotožnil a třetí postavu chápu. Všechny postavy zahrály výborně a vlastně tam bylo všechno, schizofrenní matka, anorektička, porucha erekce, krize středního věku, blogerka topmodelka, osamělost, naivita, porno, první láska a pařan co se vysral na fotbal. Asi to není film úplně na 5 hvězd, ale mě se to dotklo a to docela hodně. ()

Eterninox

Stejně jako v mnoha předchozích filmech tu Jason Reitman zpracovává aktuální socio-kulturní trendy, a ač to tentokrát vyznívá trochu víc pedagogicky než obvykle, je to pořád filmařsky svěží a dynamické, takže to nikdy nikdy nezačně nudit nebo otravovat. Všichni herci navíc předvádějí velmi dobré výkony, od kavalkády těch starších a etablovaných, přes ty nové a mladé, po, světe div se, Adama Sandlera. *** Méně slavné je to s vlastním obsahem filmu. I přes velmi relevantní téma jsem totiž měl pocit, že se děje v úplně jiném světě, protože bezmála všechny dílčí příběhy byly založené na celkem extrémních premisách, a postavy mnohdy působily dost narušeně nebo jako až nerealistické svině. Nadšený jsem nebyl ani z posledního aktu, kde některé postavy přijdou na to, že co udělaly nebo dělají není úplně ideální (což divákovi je jasné od samého začátku), ale některé ne...a pak je konec. *** Rozhodně tedy nejde o marný film, ale pro příště bych se nezlobil, kdyby se Reitman vrátil k výstředním komediím a la Juno nebo Thank You for Smoking. 65% ()

Jaroslaf

Uvítal bych smrt aspoň jednoho z představitelů. U scény s despotickou Jennifer Garner a Anselem Elgortem jsem byl jak na trní. Ale tady se prostě neumírá. Přitom by to snímku slušelo. Co by mu slušelo taky? Kdyby všichni herci měli tak o 50 kilo navíc, pak bych věřil, že je to skutečně "moderní" amerika. Co snímku slušelo UPLNĚ NEJVÍC? Civilní a komorně hrající Adam Sandler .) ()

Vesecký

Velice aktuální film o tom, jak internet ovlivňuje životy především mladých lidí, kteří přestávají rozlišovat virtuální svět a realitu, ale především jsou ohrožováni uveřejňováním svého soukromí, především fotografií. My starší se na věc díváme jinak a není divu, že někdy jsme úzkostliví až přehnaně, což málem kůže skončit tragicky, když matka nechtěně odhalí vztah své dcery, kterou chce vší mocí bránit. ()

toi-toi

Dlho ma nikto tak nesral ako postava Jennifer Garner. Jej matka posadnutá kontrolou nad dcérou je výborne napísaná. Pravdepodobne aj moje antipatie k tejto herečke spolu s jej výkonom vytvorili averziu na ňu. To celé podlomilo i pohľad na film, keďže ostatné postavy a príbehy sú tiež silné , avšak ostali v pozadí. Škoda rozvláčneného tempa, možno vynechať jednu-dve postavy (gýčova slečna posadnutá svojou váhou) a film by získal lepší drive. ()

Fifer

Je to opravdu slabší než Disconnect, přitom to neříká nic nového a všechna témata už byla v Disconnect obsažena. Natočené je to dobře, po většinu času mě to bavilo, ale finálně to zabila Emma Thompson se svým konečným voice-overem. Proč nám musím vypravěčka dovysvětlit příběh, který opravdu není tak komplikovaný, abychom ho nepochopili? Naprosto zbytečné! Jason se polepšil, ale stále nemůže dosáhnout formy svých prvních snímků. V porovnání s Juno, "Smoking"a Up in the Air, je to dost průměrný snímek. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?