Mladý agent FBI (Utah) v utajení inflitruje zlodějský gang, jehož členové si libují v extrémních sportech. Žijí s totálně uvolněným přístupem k životu . . i k zákonům. Ten jediný zákon, který jsou ochotni respektovat, je zemská gravitace. Skupina nezná žádné limity a právě daleko za hranicemi běžných omezení a pod vedením charismatického vůdce Bohdiho provádí nevídané a velmi propracované zločiny. Utah postupně získává informace i důvěru a sympatie Bohdiho a celého gangu. Zároveň ale začíná pochybovat o svých oficiálních povinnostech. Je čím dál více pohlcen opojným a nespoutaným životním stylem, kde je hlavním krédem svoboda a adrenalin. Bez ohledu na to, kolik pravidel se poruší a kolik lidí zemře. (Bontonfilm)

dr.horrible

Mal som tu guilty pleasure 3*, pretože aj s vedomím všetkej tej debility som si tie atrakcie prvýkrát užil. Druhá projekcia ma vrátila do reality. Nielen, že je to jeden z najstupidnejších scenárov všetkých čias, s tragickým manekýnom v hlavnej roli, ten film ma dokázal cez všetkú megalomanskú akciu takmer unudiť k smrti. Absolútne nič okrem adrenalínových scén nefunguje a do toho ešte musíme počúvať vety typu “Zachránime tú horu tým, že s ňou splynieme.” Ako remake jedného z top akčňákov 90.tych rokov hanba, navyše fail sám o sebe. ()

korbitch22

Originál se občas až zbytečně moc považuje za kultovní film, je to sice výborná dobová žánrovka, ale nic kultovní krom účesu Swaezyho na ní není.Škoda, že se tvůrci tohohle ''remaku'' nevydali vlastní cestou, nevěřili sami sobě a tak pojmenovali film Point Break a přitom to nemá s 25 let starým filmem naprosto nic společného.Akorát jména hrdinů Utah, Bodhi a jednu jedinou scénu.Postavit film na reklamní kampani ve stylu ''největší adrenalinová jízda vašeho života'' mohlo to mít třeba slušný úspěch a pojmenovat postavy Idaho a Donnie, nikdo by se po nějakém filmu s Reevesem ani nevzdechl.Opravdu škoda, protože film je to natočený parádně, příběh nás bavil, herecké obsazení je fantastické a Teresa Palmer je neskutečná žába.Dokonce i ten gumák Bracey se docela předvedl.Občas mě sice srali ty Bodhiho hippiezácký žvásty a co minutu sem čekal, kdy půjdou s Utahem společně do sprchy a pak recyklovat plechovky, ale vše kolem je parádní filmařská práce a mě po dlouhý době zase opravdu bavil super akční film.75%. ()

sniper18

Pôvodný Bod zlomu je považovaný za akčnú klasiku prvej polovice deväťdesiatych rokov, s čím nemám problém, páčilo sa mi to, ale predsa len sa v nej potenciál extrémnych športov zase tak moc nevyužil. Aj preto som bol na tento remake zvedavý a teraz som už podstatne spokojnejší. Aj príbehovo je to už zaujímavejšie, kriminálna línia ma síce ani tentoraz moc nezaujímala, vlastne len spomaľuje film, kvôli čomu si ma prvá polovica ešte až tak nezískala, ale keď si už postavy k sebe nájdu cestu a hlavný hrdina sa dostane na stranu extrémnych športovcov a užíva si ich spôsob života a takmer všetko, čomu veria, už si ma to úplne získalo a občas sa darí navodiť skutočne výbornú atmosféru, hlavne celá časť v Alpách alebo finále, kedy som už aj k postavám pociťoval silnejší vzťah a bavili ma aj tie ich dialógy, čo sa napríklad v prvej polovici moc nedarilo. Ale aj celkovo sa na to dlhší čas pozerá až prekvapivo dobre, za čo môže aj samotná skupina športovcov. Síce ten ich ekoterorizmus sa mohol podať aj lepšie, toto moc nefungovalo, ale zase majú aj druhý cieľ, splnenie osmičky mimoriadne náročných cieľov z rozmanitých extrémnych športov, čomu som síce vôbec neveril, ale aj tak sa mi to veľmi páčilo a prial som im to. Kvôli tomu tu síce vôbec nefunguje tá kriminálna línia, ale v tomto prípade s tým nemám najmenší problém, fandil som tu vlastne úplne všetkým dôležitým postavám. Po akčnej stránke som tiež veľmi spokojný. tej klasickej tu moc nie je, ale to mi vôbec nevadilo, tento film som si určite nepustil kvôli prestrelkám alebo výbuchom, ale ukážkam extrémnych športov a tie už asi ani nemohli byť zvládnuté lepšie. Technicky sú prvotriedne zvládnuté a nie sú až tak závislé na digitálnych efektoch, ale na poctivej kaskadérskej práci, za čo si tvorcovia zaslúžia veľkú pochvalu. A film ponúkne pár sekvencií, z ktorých som bol nadšený, wingsuit, snowboard a lezecká naháňačka sú vynikajúce a aj finále sa mi veľmi páčilo, tieto sekvencie sú jednoducho hodné mnohých pozretí. S hereckým obsadením tiež nemám problém, hlavné duo Luke Bracey a Édgar Ramírez mi prišlo až prekvapivo sympatické, ale poteší aj zvyšok skupiny, sympatická Teresa Palmer a viacero známych tvárí vo vedľajších úlohách. Režijne tu nemám čo vytknúť, v rámci žánru prvotriedna kvalita. A vydarila sa aj hudba. Takže toto je jeden z tých prípadov, kedy je remake lepší, než originál, za čo môže minimálne omnoho lepšia prehliadka extrémnych športov, ale aj celkovo ma to väčšinu času veľmi bavilo a s radosťou si to viackrát pozriem. 80% ()

Jara.Cimrman.jr

"Když spadne v lese strom a není to na Youtube, stalo se to vůbec?" Nevím, to je na mě moc filozofie a já mám radši akci. A té jsem se dočkal, protože se nám vrátil Johnny Utah, aby znovu pohonil Bohdiho. Jenom už není americkým fotbalistou, ale motocyklistou a nehoní surfaře, ale Ozakiho osmičáky. Bystře jsem si přitom všiml, že to moc originality nepobralo, ale mě prostě adrenalinově ovanulo to kradení vln, žehlení hory prknem, slalom mezi poletujícími šutry, šplh po hladké skále, průlet vodopádem či prosté netopýři poletování. Oči i uši si to zkrátka užily a mozek si odpočinul, což je přesně to, co jsem očekával a potřeboval. ()

corpsy

Dobovo upgradovaný remake akčnej klasiky 90. rokov, sa môže pochváliť skvelo nasnímanými adrenalínovými sekvenciami, ale príbeh sa dostal do akejsi čudesnej uličky, kde sa vlastne nemá ani o čom vyprávať a samotné činy postáv majú podobne čudesné pohnútky. Priamočiary dej POINT BREAK verzia 1991, tu vyhráva nad akýmsi naivným prekombinovaným blábolom verzie 2015. Načo tu mystifikovať? Bolo to nutné? ()

• Teresa Palmer (Samsara) zvládla väčšinu kaskadérskych kúskov bez záskoku dablérky, napriek tomu, že to bola jej prvá filmovačka po pôrode syna, ktorý sa zhodou okolností tiež volá Bodhi. (m.a.t.o.)