poster

Sicario: Nájemný vrah

 • USA

  Sicario

 • Slovensko

  Sicario: Nájomný zabijak

 • Velká Británie

  Sicario

Mysteriózní / Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 2015, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xmilden
  *****

  Prisoners rozhodně nebyli náhoda a já zase jednou tleskám hollywoodským producentům, že svěřili nového Blade Runnera jednomu ze 3 současných nejlepších režisérů. Denis Vileneuve je žijící génius. Sicario není dokonalým filmem, naopak zpočátku diváka naláká skvěle dunící hudbou a solidní akcí. Poté se podíváme na jednu akcičku do Mexika a najednou tady máme dalších asi 30 minut, ve kterých se toho zase tolik atraktivního neděje. Jenže zde máme závěr a excelentního Benicia. Předem ale varuji každého kdo by čekal akční jatka. Denis na to jde totiž úplně jinak. 85%(27.12.2015)

 • -bad-mad-wolf-
  *****

  Villeneuve je machr a fakt se těším na to, až natočí svůj majstrštryk.(19.1.2016)

 • Gilmour93
  *****

  Zbožňuji chodit do kina na filmy, jenž mají kvůli tématu a tvůrčímu týmu takřka nulovou šanci mě zklamat. Jako by se z McCarthyho existenciálních historek z americko-mexického pomezí oloupala filozofická slupka. Odhalené jádro pak přineslo perfekcionistický náhled na taktiky vedení boje proti drogové mafii, jenž tvoří dílky jedné sice možná nezákonné, ale zato racionální strategie - když něco nemůžeš zničit, nebojuj s tím, raději to dostaň pod kontrolu. Zlověstné basy Islanďana Jóhannssona vám při tom navštíví kostní morek, Deakinsovy ikonické záběry přinesou extatické stavy (siluety speciální jednotky na pozadí modro-oranžovo-červeného západu slunce, živelně nasnímaná eskorta přes hranice, pochopitelně nesmí chybět trademark odrazů v okenních tabulích), násilí je buď očím skryto, nebo je podáno samozřejmě jako přesčasy v juárezské márnici, soustředěná režie a intenzita nepřipouští pro diváka nějaký čas k odpočinku. Sicario má však na tváři jeden šrám. Teď nevím, jestli bezbřehá naivita postavy E.Blunt byla od scénáristy Sheridana vše devalvující hloupostí, a nebo naopak geniální tah, aby se přítomností idealistické pastevecké feny zdůraznila ta nelítostnost a nevyzpytatelnost smeček vlků, jenž si účely vysvěcují své prostředky. Vzhledem k tomu, že si skvostný Benicio proškrtal drtivou většinu svých replik a až tím dodal své postavě na tajemné výjimečnosti, klonil bych se k té první variantě, nicméně Villeneuva a jeho na formě postavenou „temnou báseň“ to nemůže zastavit. „Boundary been moved…“(29.10.2015)

 • Segrestor
  *****

  Po velmi dlouhé době se fanoušci dočkali Benicia Del Tora. Konečně v dobré roli. I když hru zprvu rozehrávají Bluntová s Brolinem, vedení brzy převezme právě Del Toro a pak už je to jen o něm, alespoň já to tak bral. A můžu jen potvrdit, že jsem si to náležitě užil. Jako bych se ani nedíval na film, ale na okamžik opět stanul na horké mexické půdě. A že tu byla kurva hodně horká. Kurva realistický film. Jako by se ani nejednalo o fikci, ale vstup do reality. A ta pulsující hudba, co to bravurně podkreslovala. Jedním slovem vynikající. No jasně, chvála patří také kameře. Každý si všimne proč. To se prostě musí vidět!(29.12.2015)

 • Tosim
  ***

  Tam, kde ve Zmizení Villeneuveova pomalá režie znásobovala napětí, tady spíš unavuje. Po začátku s napětím sledujeme cestování a mluvení, Emily tápající, Joshe s úsměvem a Benicia mentorujícího, popřípadě s hlavní pistole u Emiliiny hlavy. Že na policejních zátazích není vše úplně košer a mexický drogový boss se mohl přiučit z amerického násilí? No jistě, ale dvě, tři věty ještě konflikt nedělají a psychologie, natož filozofie se tentokrát nekonají.(19.5.2016)

 • - Denis Villeneuve se rozhodl do filmu obsadit Emily Blunt do role Kate Macer poté, co ji viděl ve filmu Královna Viktorie (2009). (Barghest)

 • - Emily Blunt sa pridala k natáčaniu snímky 4 mesiace po tom, čo sa jej narodila dcéra Hazel. (MikaelSVK)

 • - Keď sa komando vyberá do tunelu, používajú útočné pušky M4, avšak v skutočnosti by kvôli efektivite použili buď samopal MP5 alebo brokovnice Mossberg. (Sexy_Beast)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace