Chvíľku síce trvá, kým sa rozozvučia zbrane, potom ale až do konca neutíchnu (no dobre, nejaká prestávka tu je, ale vyplnená ešte tuhšou kávou v podobe ultra zúfalej operácie v extrémne poľných podmienkach). Takže paradoxne i neparadoxne "nonstop akcia" časom začne stagnovať a nudiť, nech je po technickej/audiovizuálnej stránke nakrútená akokoľvek bravúrne. Veľmi tomu nepomáhajú ani výborní herci, ktorí sú však v uniformách navlas rovnakí (s čestnou výnimkou drasticky schudnutého Toma Sizemorea). Brutálna vojnová mäsiarčina, ktorá bez servítok hovorí, ako (približne) to vyzerá uprostred bojového poľa (záverečný "beh" nekomentujem). Kino Považan NMnV 2002(25.12.2004)

Pulzující válečná vřava, na níž je nahlíženo syrovým okem, které si udržuje permanentní nadhled a nesnaží se nikoho soudit. Sled podmanivých obrázků a dechberoucích scén je doplněn o chytlavý etnický soundtrack Hanse Zimmera a nemá jediného slabého místa v obsazení. Více takových filmů, které člověku nedovolí pouze povrchně nahlédnout, ale i „prožít“(21.7.2006)

Ridley Scott, tohle jméno mě dostalo do kina druhý den po premiéře. Čekala jsem válečný film, něco jako Četa - s ideou, s posláním. Vzalo mi to iluze, že i na válce může být nějaká polehčující okolnost, všichni z toho vyjdou jako oběti, ať už to dopadne, jak chce. Myslim, že možná o to panu Scottovi šlo, aby to bylo hodně syrové, realistické a aby to neušetřilo žádného snílka.(15.1.2005)

Ze startu musím říct, že kniha dokázala lépe vykreslit kontrast mezi očekáváním hladkého průběhu a katastrofálním výsledkem mise v Mogadishu. Zfilmovaný Černý jestřáb vlastně ani nijak nepoukazuje na ten klíčový element překvapení, na obrovské komplikace, popř. na opravdu kritické situace (snad vyjma té se stehenní tepnou), Černý jestřáb Ridleyho Scotta působí jako "normální" válečný film o úspěšné misi a o síle amerických elitních jednotek, což je trošku škoda. Natočen je však velmi dobře, kamera se hýbe tak akorát, střílí se odevšad a o exploze také není nouze. Hudba je v neakčních pasážích vynikající, ale naopak když hraje u přestřelek, tak je dle mě dosti nevhodná (ubírá na pocitu realističnosti). Celkově velmi slušný zážitek z moderní války... 7/10(16.8.2014)

Príprava na misiu a prílet jednotiek do centra Mogu, je audio-vizuálny orgazmus. To čo sa tam rozpúta je orgazmus vojnový (aj bez roztrasenej, Ryanovskej kamery). Žánrová dokonalosť, ktorá so zdvihnutou hlavou vykľučkovala z prehnaného patriotizmu aj barličky "based on true story". Aj na druhý krát jasných päť. 95%(13.2.2009)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy dva operátoři Delty brání sestřelený Super 64, je těsně po smrti Garyho Gordona (Nikolaj Coster-Waldau) záběr na střílejícího pilota Mika Duranta (Ron Eldard), který má na klíně Gordonovu M4ku. V následujícím záběru už jí nemá a teprve mu jí Randall Shughart přináší. (Jirka_Globus)

• - Když plukovník McKnight (Tom Sizemore) říká, že Somálci budou "napumpovaní" khatem, má na mysli tropickou rostlinu, jejichž listy se žvýkají a zvyšuje lidské odhodlání a snižuje pud sebezáchovy. Díky závislosti na této droze Aidid také udržoval bojovníky v milicích, protože se těžko shání. (Sealteam6)

• - Osman Atto ve skutečnosti nevypadal tak, jak je znázorněn ve filmu. Byl hubený a v zajetí se nechoval klidně a arogantně, ale byl velmi vyděšený. (Sealteam6)