Ridley sa nám vrhol do novej kapitoly réžie a tým je vojnový film. A na to, že to bola jeho premiéra si počínal bravúrne. Akčný nárez, dramatické situácie, nevídané naturalistické zábery, vypasovaná hudba, stúpajúce napätie, to všetko a mnoho viac tento film ponúka, ponuka však nieje vhodná pre slabšie žalúdky. O mladej generácii hercov, ktorá ma vo filme početné zastúpenie som zo začiatku pochyboval, no prekvapenie sa dostavilo. 90%.(8.10.2006)

Rozpočet $92miliónovTržby USA $108,638,745Tržby Celosvetovo $172,989,651Tržby za predaj Blu-ray v USA ? //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $10,218,252 //počet predaných kusov ?║ režisér Ridley Scott a jeho ďalší majsterstuck, vyrazil dych, jeden z najlepších vojnových filmov /videl v kine 2x: 100%/(19.5.2005)

Ridley Scott, tohle jméno mě dostalo do kina druhý den po premiéře. Čekala jsem válečný film, něco jako Četa - s ideou, s posláním. Vzalo mi to iluze, že i na válce může být nějaká polehčující okolnost, všichni z toho vyjdou jako oběti, ať už to dopadne, jak chce. Myslim, že možná o to panu Scottovi šlo, aby to bylo hodně syrové, realistické a aby to neušetřilo žádného snílka.(15.1.2005)

Soundtrack Hans Zimmer: 1. Hunger [6:35] ,2. Barra Barra - Rachid Taha [5:47] ,3. Vale of Plenty [2:27] ,4. Chant [2:33] ,5. Still [4:48] ,6. Mogadishu Blues [2:53] ,7. Synchrotone [8:55] ,8. Bakara [3:12] ,9. Of the Earth [2:19] ,10. Ashes to Ashes [4:43] ,11. Gortoz A Ran J'Attends - Denez Prigent/Lisa Gerrard [5:51] ,12. Tribal War [2:39] ,13. Leave No Man Behind [6:18] ,14. Minstrel Boy - Joe Strummer/The Mescaleros [5:42] ,15. Still Reprise [2:12],(9.6.2011)

TO JE MASO! A pěkně syrový...(29.9.2004)

• - Ridley Scott nabídl roli velitele jednotek Delta, Sgt. Norma „Hoota“ Hootena, Russellu Croweovi. Crowe však roli odmítl kvůli svému profesnímu vytížení, protože se zrovna chystal na natáčení filmu Rona Howarda - Čistá duše (2001). Crowe, jako velký fanoušek filmu Chopper (2000), doporučil Ridleymu za sebe jako náhradu Erica Banu. (becki_tu)

• - V scénke, keď Eversmann (Josh Hartnett) zachraňuje kamaráta, ktorý padá z vrtuľníka, má na očiach okuliare, ale v ďalšom zábere, keď ten kamarát spadne, ich už nemá. (marciano)

• - Fotka ženy a dítěte, na kterou se jeden z vojáků podívá, je ve skutečnosti fotkou manželky a potomka herce Erica Bany. Oddělení rekvizit totiž zapomnělo udělat fotku jeho filmové manželky a dítěte, a tak požádali manželku Erica Bany, která s ním cestovala po celou dobu natáčení, zda by mohli ve filmu použít jejich skutečnou fotku. (becki_tu)