Idealistickou agentku FBI (Emily Blunt) pověří důstojník elitní vládní operační skupiny (Josh Brolin), aby v příhraniční oblasti mezi USA a Mexikem, kde neplatí žádné zákony, podpořila eskalující válku proti drogám. Tým vedený tajemným poradcem s pochybnou minulostí (Benicio Del Toro) se tajně vydává na cestu, během které je Kate nucena v zájmu přežití pochybovat o všem, v co dosud věřila. (Freeman Ent.)

JASON_X

Jemná křehotinka Emily začíná ve filmech nějak drsnět. Nejdřív přísná důstojnice v Edge of Tomorrow, teď dokonce velitelka specnaz komanda FBI a členka týmu pro boj s drogovými kartely. Sice jí tyhle role moc nevěřím, ale rád se na ni dívám. Ale v Sicariovi mě malinko krkala, protože nečekaně vyměkla a zároveň se stala protivnou Slečnou Korektní & Spravedlivou... Zato mě nadmíru potěšil Benicio ve skvělé roli nevyzpytatelného, mlčenlivého a drsného chlápka, který je tak trochu psychopat, ale ne bezdůvodně a navíc na té správné straně, takže je to v cajku a vy mu fandíte. Malinko psychopat je i Brolin a jemu fandíte taky, protože víte že má pravdu a že když chcete vyčistit septik, musíte si holt umazat ruce od hoven. Jinak Sicario je film pomalý a místo akčnosti klade důraz na budování temné a zlověstné atmosféry, což mám rád a což se panu Villeneuve nadmíru povedlo. ()

luka4615

První věc, která Vás na snímku Sicario zaujme, je kamera. Roger Deakins se bravurně "mazlí" s každým záběrem, z čehož ve výsledku vzniká nádherná minimalistická koláž, na kterou se krásně dívá. Připočtěte k tomu působivý soundtrack, a máte tady jednu z "nejvypiplanějších" vizuálních pecek tohoto roku. Nicméně, v záplavě tohoto všeho stojí za zmínku i příběh, který téměř po celou dobu neztrácí nic ze své dynamiky, krásně odsýpá a je přehledný, takže se v něm ani na chvíli neztratíte. Avšak jedinou vadou na tomto mistrovském díle je fakt, že režisér Denis Vileneuve zhruba v polovině filmu zapomene, jakým směrem se má vlastně Sicario ubírat. Potácí se od mantinelu k mantinelu, než konečně najde tu správnou stopu. Až na tento velmi rušivý element patří Sicario k tomu nejlepšímu, co jsem v tomto žánru zatím viděl. „You should move to a small town, somewhere the rule of law still exists. You will not survive here. You are not a wolf, and this is a land of wolves now.“ ()

Earl_23

Tři hvězdičky za režii, jedna za herecké výkony. Rád bych přidal i další za příběh, ale Villeneuve ho umí vždycky tak nějak potlačit, což je škoda. Ale atmosféricky je Sicario velice dobrý. Pohádku na dobrou noc nečekejte. ()

Morholt

Wow!!! Nekompromisní nátěr nacpaný skvělými herci, výbornou akcí a vypiplanými detaily. Villeneuve zatím ve všech svých filmech dokázal, že umí nudit. Někdy více, jindy méně, ale pokaždé se našly chvíle, u kterých si člověk kousal nehty. Tady ale ne. Všechno tu bylo s chirurgickou přesností uloženo na svém místě a sešito do geniálního celku. Nic nepřebývalo, nic nescházelo. Některé sekvence, jako třeba jízda kolony Juarézem, patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy viděl a to nejen v rámci žánru. Podle mě zatím jasný adept na Oskara, ačkoliv vzhledem k trendům posledních let pochybuji, že si film nějakou ze sošek odveze. Pro mě je ale Sicario jednoznačně největší filmovou událostí roku a možná i posledních několika let. 100% ()

Coleator

Že Denis Villeneuve dokáže točit filmy s pořádně hutnou atmosférou, jsme se mohli přesvědčit už třeba u Prisoners... Tentokrát mu ale kromě scénáře ve vytváření atmosféry neskutečně pomáhá soundtrack, ze kterého si sice pravděpodobně nebudete pamatovat žádnou melodii, ale to tady vůbec není potřeba... Škoda, že po příběhové stránce mě film úplně nedostal, takže jen za lepší 4 hvězdy... ()

Lucasion

"Nothing will make sense to your American ears, and you will doubt everything that we do, but in the end you will understand." Hranice mezi dobrem a zlem je velmi tenká. Autor Zmizení (2013) přináší další opus. Tentokrát z Mexika a prostředí drogových kartelů. Kate (Emily Blunt) je agentka FBI, která při zásahu najde desítky umučených lidí v igelitových pytlech za zdmi domu. Její morální přesvědčení jí donutí přihlásit se jako dobrovolník pro tajnou operaci v Mexiku. Cesta ovšem nevede do El Pasa, ale do Juáreza. Denis Villeneuve je mistr napětí a dokazuje to znovu. Film totiž je výborným thrillerem plný hutné atmosféry. Krajina samotná je další postava, už k tam nabitému obsazení. Letecké záběry Mexika, hranic a především města je něco naprosto úchvatného. Spolu s děsivou hudbou od Jóhannssona máte skutečně pocit, že ta Bestie je přímo před vámi. Kamera je naprosto jedinečná a spolu s nasnímáním a střihem je to filmařské pošušňáníčko. Emily Blunt se katapultuje na pozici velmi citlivé, přitažlivé herečky, která zvládá zahrát cokoliv. Spolu s Del Torem a Brolinem tvoří skvělé herecké trio ve filmu, kterým uvěříte cokoliv. Hezkou perličkou je i camao Jona Bernthala. Soundtrack jako takový je výborný a Jóhannovi skládám poklonu. Dlouho jsem neslyšel takového dobře znějící a pasující tóny do filmu. Díky skvělé režii je Sicario horkým želízkem v ohni. Atmosféra při vjezdu do města, skvělá scéna na dálnici, morální rozhodování Kate a drtivé finále. Musím říct, že Sicario je tohle a mnohem víc. Syrový, temný thriller, který vás schramstne hned na začátku, důkladně prožvýká a nakonec emočně celého vyplivne. (90 %) ()

jerry12

65%. Když jsem po cestě z kina uvažoval, jakým termínem označit Denise Villeneuvea, chtěl jsem jej popsat jako druhého Davida Finchera. Ovšem když jsem dorazil domů a začal psát, bezděčně jsem si uvědomil, že ještě přesnější by bylo označit Davida Finchera za druhého Denise Villeneuvea. Sicario je audiovizuálně výjimečně precizní akční kriminálka, která se snaží žánrově vymykat tomu, co Hollywood tradičně nabízí. Daří se mu to tak napůl. Narativně je Sicario slabý a tomu, jak řemeslně perfektní práci Villeneuve odvedl, scenáristicky ani zdaleka neodpovídá. Brutálně nekompromisní mexická atmosféra, o kterou se Sheridan snažil, přesvědčila jen díky tomu, že byla naprosto bezchybně podchycená brilantní režií, skvělými herci, obdivuhodnou výpravou a v neposlední řadě také špičkovou hudbou, která by se neztratila ani v tom nejmrazivějším hororu. Sicario nabízí komplexní audiovizuální dílo, kde každý záběr je geniálně kreativním uměleckým obrázkem hodným zarámování a vystavení. Villeneuveovu práci jsem obdivoval už v Prisoners, ale v Sicariu svůj smysl pro geometrii a vizuální představivost pozvedl na ještě vyšší úroveň. Je tedy velká škoda, že scénář má až příliš mezer na to, aby dokázal provázet podobnou úroveň této audiovizuální kvality. Sicario se narativně tváří jako silná a sofistikovaná záležitost, která však v druhé části zrazuje několika primitivními dílčími zápletkami, které zdánlivě originální nehollywoodskou práci vrací zpátky ke konzervativnímu stylu a tím i narace logicky přestává fungovat, alespoň v mých očích. Jestli něco dělá Sicario výjimečným, není to překvapující psychologická hra na pomstu plná nečekaných zvratů a středoamerické atmosféry, o kterou se scenárista snažil, ale je to Denis Villeneuve, který připravil divákovi neskutečnou pastvu pro oči (a Johannsson pro uši) a jehož práce je hodna ocenění, asi i tomu nejvyššímu. Scenáristicky průměrná snaha o efektivní atmosferickou akci, která občas působí a občas ne, režijně naprosto fantastická paráda, kterou řadím nad většinu tvorby Davida Finchera, stylisticky velmi podobně perfekcionistického tvůrce, kterému se Villeneuve dokáže minimálně vyrovnat, ne-li ho i předstihnout a nabídnout ještě sofistikovanější podívanou, díky které se mu daří i děravý scénář pozvednout na vrchol. ()

seale

Vytuněná kamera, dobrá hudba, místy mrazivá atmosféra a.. nedodělaný scénář, který postava Emily Blunt nedokázala ukotvit, ani vyzdvihnout. Poselství neucelené. ()

Shaqualyck

Idealistická agentka drcená v nelítostném soukolí kartelových válek na horké půdě americko-mexického pohraničí. Uhrančivé, temné a depresivně opravdové. Skvělá Emily, skvělej Benicio, skvělí všichni. A Denis Villeneuve stvrdil pověst jednoho z největších talentů současnosti. Že by konečně adekvátní nástupce Davida Finchera? ()

Lacike

Nemam rad tento typ filmov, ktory sa prilis nevenuje postavam a je zamerany na nejaku udalost. Tentokrat je dej tak riedky, ze je zamerany len na vykreslenie prostredia a atmosfery a vsetko ostatne je podruzne. Hlavna myslienka filmu, ze boj s kartelmi vyzaduje nekale metody aj zo strany policajtov nemôze prekvapit snad nikoho. Herci su upozadeni, takze hviezdny casting je uplne nevyuzity a ani jedna z postav vo mne nevyvolala nejake emocie. Vdaka tomu na mna vôbec nefungovala finalna poprava pri stole. Prave naopak. Uprimne ma rozosmiala tym jak bola mimo. Najviac ma bavila atmosfericka prva polhodina. Lenze ked to takymto pomalym tempom kedy sa nic poriadne nedialo, pokracovalo dalej, tak moje nadsenie upadalo az do stavu totalnej nudy. Vysledok je velkym sklamanim. Klasicky priklad filmu, ktory je chladny k postavam, zapletka je riedka a tym padom kvalitna technicka stranka to uz nezachranila. 5/10. ()

ScarPoul

Má to v sebe pekná dávku temnosti a nihilizmu. Je to tak bezútešné až to pôsobí depresívne, ale predsa len to nie je úplne moja šálka čaju. Príbeh je vystavaný dobre. Má to skvelú atmosféru a výborné duo Del Toro a Brolin. Ale postava Emily Blunt mi tam príde veľmi nevyužitá. Chladná Del Torova pomsta má parádne grády, a rozhodne to nie je zle zrežírované. Villeneuve ma istú ruku a cit pre drámu čo už dokázal niekoľko krát. Hoci je pravda, že niečoho vyslovene dychberúceho som sa nedočkal. Ale stále veľmi dobré. ()

Gwaihir

Cítil jsem v kostech, že to bude něco. Doufám, že ten pocit, co mám v žaludku, brzy přejde. Až to rozdýchám, pokusím se napsat víc. Zatím jen procentuálně. 95 % ()

PROROK14

V úvode bola podávaná hneď silnejšia kávička. Potom prišiel kratučký útlm, pretože také tempo v jednom kuse by človek zvládnuť nemohol. Následne sme boli svedkami scény s konvojom, ktorá bola jemne lemovaná doplnkami visiacimi z nadjazdu a zakončená rýchlym ukončovaním životov. Potom som sa zrazu zháčil, že film bude trvať už len 18 minút a tak som sa snažil vychutnať si ten záver, ktorý nebol nijak extra strhujúci, ale bol primeraný. ()

maseer2

drsná podívaná, z níž se nakonec vyklube něco zcela jiného, než divák očekává.. totiž místo akčně-thrillerové protidrogové řežby se v určitém momentu začne více hrát na osobnější motivy, což mi bohužel nepřišlo zcela k chuti.. takže za mě nakonec, řekl bych, i mírné zklamání.. slabší 4* ()

BoPo

Podľa popisu, traileru a na základe sily pozitívnych reakcií sa malo jednať o jeden z filmov roka. To sa bohužiaľ nestalo. Sicario je však po všetkých stránkach kvalitná záležitosť, všetko pôsobí realisticky a má tri skvelo navzájom fungujúce postavy. Josh Brolin a Benicio Del Toro sú starí mazáci, ktorým tep v strese nestúpa. Postupne krok za krokom Emily Blunt vťahujú do ich sveta. Vďaka nej nejde o čistokrvnú párkovú párty. Prináša neistotu, pochybnosti a zraniteľnosť. Ale nie skrz to, že je žena, ale skrz svoju neskúsenosť a morálne zásady. Dej je hodne klasický, milión krát odohraný, ale postavy tomu dodávajú nadpriemernú nadstavbu. Samozrejme ruka v ruke s vysokou audiovizuálnou kvalitou. Dlhá a skvelá scéna s kolónou áut sa radí medzi najlepšie zvládnuté akčné scény v histórii. Už len dodám, že Emily Blunt je Sigourney Weaver pre 21. storočie. ()

GeusX

Velmi povedené emocionálně napínavé drama o boji s drogovými kartely a z míst, kterým se turista vyhýbá obloukem. 85% ()

Tommassi3

"Víš, ty hajzle, co je nejlepší na tom, že tě ztřískáme na kaši ?? Že si těch pár škrábanců nikdo nevšimne.." ;) Kubrickovský hráč na nervy Villeneuve přichází s další fantastickou žánrovkou, která zdánlivě manipuluje divákem, aby jej však v důsledku především přesvědčila, jak výtečně se umí kamuflovat.. Naprosto famózní žánrových hybrid revenge thrileru a westernu zkoumající samu morálku a zcela deziluzivní problematiku drogových kartelů.. ()

Silence

Hutnou atmosféru a tísnivé pocity na diváka Sicario vyklopí hned v prvních minutách a v pravidelných intervalech dodává další štědré příděly. Těsně po závěrečných titulcích ve mě ale spíše převládal pocit, že za to může v podstatě pouze skvělá kamera, bezchybná režie a široké spektrum trochu prvoplánových naturalistických výjevů a nikoliv samotný děj, který svým způsobem postrádá klasické finále a katarzi. Až s odstupem jsem si uvědomil a docenil, že největší síla a pointa filmu spočívá právě především v tom, že si divák odnáší stejné příjemně nepříjemné pocity bezradnosti, neuspokojení a zbytečnosti jako hlavní "hrdinka", jejíž role v příběhu je pojata odvážně netradičně. 7.5/10 ()

bouncer

Rád bych řekl, že to bylo syrové a realistické, ale ono to vlastně nebylo... jen si to hrálo na něco, čím to není. ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (více)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (více)