Bílý dům dobyli a teď si teroristé vezmou ještě větší sousto. Na pohřeb britského premiéra se sjedou lídři celého západního světa a díky bezpečnostním manévrům by Londýn v tu chvíli měl být tím nejbezpečnějším místem na zemi. Místo toho se ale stane smrtící pastí. Překvapivé a drtivé útoky za sebou zanechají světové vůdce v pozicích mrtvol, výbuchy šíří zkázu a monumenty anglické metropole jsou v plamenech. Londýn a západní svět se během chvíle ocitnou na kolenou. Hrozivé situaci a budoucnosti v totálním chaosu se znovu postaví Gerard Butler po boku s britským agentem. Záchrana nespočívá v předvídatelných vojenských manévrech, ale v poctivé ruční práci. (Bontonfilm)

TeeAge

Dalo by sa povedať, že je to štruktúrou presná kópia Olympus has Fallen. Prekvapivo, prvá pólka je minimálne tak strhujúca, ako v predchodcovi, a úplne podobne je tá druhá len akčnou rutinou. Nič to ale nemení na fakte, že je to presne ten typ filmu, ktorý raz za čas po vyčerpávajúcom období potrebujem: bez nároku na premýšlanie, len čistokrvná akcia s Gibsonovským patriotizmom a Emmerichovskou šialenosťou. 80% ()

sniper18

Pád Bieleho domu bol jeden z mála súčasných amerických akčných filmov, ktorý sa mi skutočne páčil, po dlhej dobe zase správny akčný film, ktorý vo všetkých ohľadoch akoby vypadol z prvej polovice deväťdesiatych rokov a to vrátane rozpočtu. Takže sa bolo na čo pozerať, stal sa pre mňa prakticky klasikou, ktorú som si už viackrát pozrel a od tohto pokračovania som čakal vlastne to isté, no už tak spokojný nie som. Na prvý pohľad je všetko tak, ako aj má byť, tú úvodnú zoznamovaniu fázu som si užil, keďže hlavné postavy, ktoré som si už obľúbil z prvého dielu zostali totožné, atmosféra je presne v mojom obľúbenom štýle a aj tá zápletka je bez väčších výhrad, aj keď predsa len dôveryhodnosťou je na tom ešte podstatne horšie, ako prvý diel, hlavne tou následnou absenciou bezpečnostných zložiek. No keď sa to už naplno rozbehne, paradoxne ma to už pomaly prestávalo baviť. Tempo je síce mimoriadne svižné, ale práve priamočiarosť je tu rozhodne jeden z hlavných problémov. Tu už hodinu akcia strieda akciu, čo síce znie celkom dobre, ale skutočne by som uvítal aj trochu toho deja. Zatiaľ čo prvý diel bol prepracovanejší, dianie v Bielom dome pomaly gradovalo a hlavný hrdina plnil rôzne úlohy, čo mi naplno vyhovovalo, tak tu už ide len o to zabíjanie teroristov a navyše bez správnej gradácie, takže už ani tým postavám som nedokázal až tak fandiť, než predtým. Čo sa týka akcie, platí tu očakávané všetkého viac, než predtým, s čím bežne nemávam problém, ale tentoraz to filmu skôr ublížilo. Kladov je tu dosť, vizuálne je to v poriadku, či už efekty, ale aj prehľadnosť, po stránke rozmanitosti si tiež nemôžem sťažovať, keďže nechýbajú súboje, prestrelky, likvidácie, naháňačky a ani rôzne deštrukcie, eRkový rating je vždy veľkým kladom a aj výber prostredí mi vyhovoval. Ale celkovo mi to už jednoducho prišlo príliš prehnané. Samozrejme ani prvý diel nepatril práve medzi najrealistickejšie akčné filmy, ale stále sa to dalo v rámci možností tolerovať, hlavný hrdina útočil prevažne na dvojice a väčšej skupine čelil iba ak to bolo nevyhnutné a vždy s využitím momentu prekvapenia, pričom sa často dostal do väčších problémov a smrti unikol len tesne. takže sa tomu v rámci možností dalo celkom veriť. Ale tu už len bez štipky napätia až do konca stereotypne likviduje protivníkov a je mu úplne jedno, či sú dvaja, alebo dvadsiati, takže už mi to pripomenulo skôr počítačové hry na najnižšej obtiažnosti. Preto som si už ani tie početné prestrelené hlavy a brebodnuté hrdlá neužíval tak, ako predtým. A tak po akčnej stránke ma zaujalo len pár celkom kvalitných deštrukcií, aj keď blockbusterom, ktoré sa na ne zameriavajú očakávane nemôžu konkurovať a hlavne ten doslova sadistický prístup hlavného hrdinu. Scéna mučenia dvojice zajatcov z prvého dielu tu bola niekoľkokrát prekonaná a práve na tieto scény si z tohto filmu budem dlhšie spomínať, to tu bolo rozhodne najzábavnejšie. V rámci obsadenia samozrejme nesklamú Gerard Butler a Aaron Eckhart, ale z nových postáv ma už potešil len Colin Salmon, ako šéf Scotland Yardu, zvyšok vrátane záporákov za moc nestojí. Takže ani Londýn v plameňoch nie je vyslovene sklamanie, celkom ma to bavilo, ale klasikou, ako prvý diel sa u mňa určite nestane, keďže zatiaľ čo pri ňom som si najviac spomínal na moje obľúbené Prepadnutie v pacifiku, tak pri tomto pokračovaní zase skôr na pre mňa vlažného Johna Wicka. 63% () (méně) (více)

Ainy

Musím to brát tak, že každý film z továrny na sny, bude hýřit přehnaným patriotismem, hvězdami s pruhy a jediný, kdo má v tomhle bijáku z prdele kliku je i jejich prezident jak jinak. Pokud chceme mít své vlastní vesmírné bohatýry, potom musíme točit vlastní filmy s celosvětovou produkcí. Pokud se tak nestane, tak se musíme smířit s tím, že jedinými hrdiny snášející spásu všem je Kapitán Amerika a spol. V hodnocení se zaměřím na akci, která mě nenechala vydechnout, brutalitka ucházející a konec jako vždy ..., což se dalo čekat. 3,5* ()

3DD!3

Butler rulezz. Pád Londýna je slabším bratříčkem slušného prvního dílu. Chybí konflikt s Koreou (jak v reálu tak ve filmu) a teroristický padouch není řádně démonický. Občasná vážnost tentokrát trochu podráží nohy krvavé zábavě, kde Butler ubodává protivníky. Taky kontrast budoucího taťuldy a zabíječe tisíckrát horšího než samotní teroristi není úplně na místě. Ale je to zábavné. Zábavné svou naivitou. Scénář opisuje z béčkových pecek z devadesátých let a dává jim moderní kabátek, jen už opisuje zbrkle a kašle na to jestli to dává smysl nebo ne. Další díl s lepším scenáristickým týmem bych si ale klidně dal. Sledoval jsem to s úsměvem od ucha k uchu. ()

Le_Chuck

Guilty pleasure mode activated. Hláškujúci Butler sa hodinu a pol presekáva teroristami v zbombovanom Londýne. A to je všetko vážení. Žiadne naťahovačky, guľky miesto kecov, vražedné tempo. "I am thirsty as fuck!" 80% ()

Kaka

Podobné prvnímu dílu s tím, že Olympus točil osvědčený akční harcovník a dvojku no name Babak Najafi odněkud z horní dolní. A nutno podotknout, že ostudu rozhodně neudělal. Sice slabší vizuál, který jasně indikuje, že rozpočet nebyl největší a asi se mu až tak nevěřilo, ale herecký ansámbl se s tím popasoval dobře a zdaleka se to nebere tak vážně jako první díl, či dokonce Air Force One. Ford byl samozřejmě věrohodnější prezident než Aaron Eckhart, ale hláškuje se tu mezi hlavním tandemem OK a pokud tam člověk nic nehledá, neřeší realističnost a nechá se unášet obstojnou akcí (poslední velká, cca pětiminutová steadicam přestřelka bez střihů je vyjimečně výživná), tak se to nedá neužít vcelku důstojně. Navíc tématika mezinárodního terorismu opět aktuálnější, než kdykoliv dříve. ()

Spiker01

Jsem rád, že se ještě pořád točí tyhle béčkové akčňáky. Na trhu mají své místo a namakanci jako Gerard Butler ještě mají co předvést. Možná to neni tak nekompromisní jako jednička, ale pořád je to erková střílečka ve stylu osmdesátek, která potěší zejména fanoušky žánru. Škoda, že trojka už asi nebude...edit : nakonec byla, ačkoliv ne v našich kinech..7/10...[11.4.2016_Cinestar Černý most] ()

Falko

Pocital som s tym, ze scenar bude blby, ked uz tento film odmietol prave kvoli scenaru natocit reziser OLYMPUS HAS FALLEN (2013) Antoine Fuqua, ale utok na Londyn bol väsci, nez som cakal, slusne natoceny a hlavne tu nebola minuta, ktora by ma nudila. Dokonca aj kameraman Ed Wild sa snazil hlavne pri prestrelke v nocnych uliciach Londyna dlhymi zabermi bez strihu napodobnit Emmanuela Lubezkiho, ktory si to vyskusal uz aj v GRAVITACII (2013) alebo v BIRDMANOVI (2014). Gerard Butler je tu proste ako Rambo, ktory nakope teroristom zadky a je jedno, kolko ich je, takze skutocne netreba od tohto filmu ocakavat nejaky inteligentny zazrak na styl SMRTONOSNEJ PASCE (1988) alebo napodobneninu realneho utoku na styl Pariza alebo Bruselu. Mna to bavilo a dopadlo to presne podla mojho ocakavania, pretoze toto je nastastie len film. ()

castor

Dobře infiltrovaní teroristé překvapí tajné služby a ve vysokém počtu uniformovaných britských policistů zasadí evropským politickým špičkám drtivý úder. Stokrát horší, než na který jsme byli doposud v reálu zvyklí. Londýn se otřásá v základech, ztráty na životech jsou vysoké, ale cíl je jinde: nejmocnější muž světa. Aneb jak si Amerika zase nevšímá svých věcí. Přejděme úsměvný fakt, že ve skutečnosti by se při takovém útoku objevily desítky agentů a bodyguardů (tady na prezidenta padají auta, on se zřítí s vrtulníkem a je v permanentním ohrožení), neřešme, že zas takhle blbě na tom tajné služby být nemůžou (podobný útok se nenaplánuje za dva večery, navíc o tom, jak se zlí pánové dostali v plánování tak dopředu, se nedozvíme zhola nic), neposmívejme se ani všem těm berličkám a tradičnímu vlasteneckému patosu. Když poprvé solidní řemeslník Antoine Fuqua testoval americkou nedotknutelnost, bylo to poměrně fajn a tenhle staromilský zážitek jsem si docela vychutnal. Prostě slušné akční retro s nekompromisním Gerardem Butlerem. Zkušenost v podobě Fuquy vystřídal Íránec Babak Najafi, sic nepolevil ve scénách, kdy Butler někoho láme vejpůl, střílí mu kulku do hlavy z minimální vzdálenosti nebo motorkáře posílá nekompromisně proti betonové zdi, ale z jeho strany jde jen o bezduché řemeslo, které se brzy okouká. Tlačíme na pilu, ale neumíme se pohybovat na hraně, necháme prezidenta Aarona Eckharta nuceně nadávat i pronášet patriotistické kraviny, necháme padat helikoptéry i budovy, ale zvlášť při nich se projeví relativně nízký rozpočet. Prostě v jednotlivostech fajn, ale celkově mě Fuqua bavil mnohem víc. Každopádně až bude ranař Butler příště bránit zdraví prezidenta, který si užívá třeba líbánky na francouzské riviéře, budu se těšit stejně. ()

D.Moore

Předchozí film byl alespoň profesionálně natočený, ale jeho londýnskému pokračování už kromě tolik potřebného nadhledu chybí i ty slušné akční scény a triky, které by nevypadaly jako z průměrné videohry. O postavách a hercích se nezmiňuji čistě ze slušnosti, navíc je strašně vidět, že londýnské ulice jsou jen kulisy, které vznikly kdesi v ateliéru. Je to zkrátka nesmírná nuda. A hloupá. ()

kulyk

Londýn prdl, světe, střez se dopadů! Ultimátní píčovina, squirtující ve strhujícím tempu. Pokud nečekáte nějakou myšlenku, jste tu správně a račte se uslintaně bavit. ()

Spooner

Svým způsobem to největší scenáristické dno s tím nejdementnějším příběhem, co si umíte představit. Ale na druhou stranu pro mě dosti velká guilty pleasure, u níž jsem se celou dobu velmi zvrhle bavil. Akce je sice většinou spíše rutinní a za efekty by někdo zasloužil pár facek. Celé to ale výborně odsýpá, mrtvoly a headshoty se kupí a Gerard Butler to svou urputností a suchýma hláškama zachraňuje, co to jen jde. A tou stupiditou, o níž imho často věděli i sami tvůrci, mě to prostě docela bavilo. Na správně oldchool jedničku se to ale samozřejmě nechytá. 50% ()

Wacoslav1

Ale Miku vždyť to byl policista! Tohle nevypadá jako standartní policejní zbraň!!! Tak očekávaný návrat dvojice Butler, Eckhart se u mě rovnal sázce na jistotu a byl jsem přesvědčen o tom, že tenhle filmák mě nezklame a teď můžu říct, že rozhodně nezklamal. Olympus sice zůstal nepřekonán, ale to není žádná ostuda, protože laťka byla holt nastavena vysoko, ale vyrovnán určitě a ten komu se Olympus líbil by měl být spokojený i teď. Jasně, že to není inovativní je to další příspěvek na téma filmová recyklace a v podstatě je to v bledě modrým to samý co předchozí film, akorát, že se tentokrát neomezuje na dění na ploše jednoho uzavřenýho místa, ale roztahuje se na území celýho města. Pochopitelně najdeme tu spoustu klišé viděných v jiných filmech o tom žádná, ale v rámci možností je to kurevsky dobře udělaná recyklace a co je nejdůležitější nenudil jsem se ani minutu a to je určitě neklamná známka kvalitního akčního filmu. Útok na bílý dům z prvního dílu sice zůstává nepřekonán, ale i tady se dočkáme velmi ambiciózní destrukce, byť CGI možná je z trochu slabšího soudku, ale co už třeba Expendables 3 měli 2x větší rozpočet a taky tam ty efekty za moc nestáli no a především film se může určitě pyšnit největším počtem zabitých významných státníků dohromady, takže pokud razíte zásadu mrtvý politik dobrý politik, tak je to přesně film pro vás. Jinak co se samotných akčních scén týče, tak určitě potěší fakt, že tvůrci dnešních akčňáků snad a, že jim to sakra trvalo pochopili, že zběsilej střih a rozklepaná kamera nejsou ta pravá cesta a tak je tu znatelný návrat k oldschol stylu jako ve zlatých osmdesátých a devadesátých. Všechno je krásně přehledné kvalitně nasnímané a tak nic nebrání tomu užít si nasranou mašinu na zabíjení Butlera opět v akci. Snad jediný co zamrzí je minimum osobních soubojů a zde se tak tvůrci zaměřují spíš na jednorázová efektní zneškodňování, ale vrážení nožů do lebky jde Gerardovi pořád dobře a hláškování taky. Co se story týče nemá to smysl nějak rozpitvávat samozřejmě, že za vším je lehkej émerickej fail a jedna raketa která zasáhla všechno kromě svého cíle. Jedna vymasakrovaná svatba je pak určitě dobrým motivem k tomu zrušit jeden pohřeb, ale Mika Baninga tohle nezajímá motivy těch holomků teroristických jsou mu ukradený prostě chce jenom přežít tím spíš když na něj doma čeká manželka navrch ještě z děckem na cestě. Tohle měli všichni ti islámští tupci pochopit a odtáhnou zpátky do prdelstánu dokud k tomu měli možnost a mohli sejmout i Americkýho prezidenta kdyby jejich vůdce nebyl pomatenej kokot a nechtěl mu za každou cenu naživo useknout hlavu před celým světem, aby si to potom mohl dát na youtube, ale koho to sere nikdo neočekává, že se v takovým případě budou záporáci chovat logicky. Takže tak pokud jste fanoušky akce ve starým stylu a nepotrpíte si na ten současnej takzvaně moderní proud tohoto žánru, kdy k tomu aby byl nějakej film komerčně úspěšnej v něm musí za každou cenu pobíhat super kokot v super kostýmu, tak na to klidně vyražte. Takováhle stará škola už se moc nevidí a kdo ví kolik podobných snímků ještě vůbec uvidíme jo a rozhodně nečtěte některý erudovaný komentáře tady ve stylu kdo má rád akci ať se odstěhuje a podobný nesmysly. Já osobně doufám, že se snad dočkáme i třetího pokračování. Námět už bych na něj měl a název taky Prague has Fallen a konečně by mohl někdo udělat čistku i mezi našimi politiky, i když zase kdo by se z takovou lůzou zahazoval, že jo...90% () (méně) (více)

Davies182

Totální kravina v tom nejlepším slova smyslu. Ultimátní smršť přepálené akce, klišé hlášek tesatelných do kamene a rozkošně přehrávajících herců. Moje první guilty pleasure roku 2016. ()

gogo76

Nie je to film na ktorý by som vyrazil do kina, ale pomerne skorá premiéra na Joj cinema ma prekvapila a rád som filmu dal šancu. Veril som, že ma nemá čím prekvapiť, pretože v podstate ide o to isté čo v Prepade Bieleho domu , len sme na inom mieste. Butler sa s teroristami nemaznal a ako akčňák spĺňa všetky náročné požiadavky, v 80.-90. rokov sme pozerali oveľa väčšie blbosti a niektoré velebíme dodnes. Kto v tom hľadá niečo viac ako akčný film, bude sklamaný. Ja som si film celkom užil a nejako nechápem slabé hodnotenie od tunajších "nedotknuteľných" - POMO, Kleopatra atď... Vážne ste čakali niečo viac ako akčný film? Ak áno, prečo ste strácali čas? 60%. ()

pepo

Stále som čakal, že si Butler v štýle Mission Impossible stiahne z ksichtu masku a objaví sa tam Seagal. V podstate rovnaké ako jednotka, ale akčné scény na jeden záber asi nikdy neprestanú byť fajn, takže aspoň na konci som sa trochu prebral z letargie 5/10 ()

darkrobyk

Bylo by to zábavné, kdyby člověk tak nějak podvědomě netušil, že je to reálné. Pěkná akční jízda se v jistém momentu změní v další díl Ramba, což není na škodu. ,,A je to za námi.",,Pic!" Jo, neříkej hop, dokud jsi nepřeskočil... Motohoničky, střílečky a výbuchy. Pravda, speciální efekty jsou velmi nevyvážené, devastace londýnských památek doslova laciná, ale čert to vem. Alespoň že filmový prezident je na rozdíl od skutečných sympaťák. Kdyby tak šlo vždy všechno vyřídit jako v závěru... Béčková jednohubka na sobotní podvečer. ()

Fiftis

Niekto si možno pamätá na film Pád Bieleho domu (Olympus Has Fallen), ktorý pred pár rokmi napriek nepriaznivým recenziám prekvapil pomerne vrelým prijatím publika. Na akčňáky, kedy sa nejakej americkej metropoly dotkne katastrofa či nepriateľská invázie už sme v podstate zvyknutí a neminie rok, keby sa nejaký viac či menej podobný projekt neobjavil na plátnach kín. Ani tento snímok nebol výnimkou, snáď len v tom, že na rozdiel od ostatných, prichádza ozajstná akcie až v momente, kedy je prezident už unesený a je potrebné ho vyslobodiť. Aj keď sme na to u tohto žánru zvyknutí, tak sa okamihy, kedy tvorcovia namiesto racionálneho riešenia nejakej situácie radšej nechajú všetko vybuchnúť, objavujú dosť často. Našťastie sa veľmi neprejavil relatívne nízky rozpočet, kvôli ktorému bola väčšina trikových záberov vytváraná počítačovo, čoho si popravde málokto všimne. A preto plus. ()

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

01.11.2016

Tři roky staré akční béčko Pád Bílého domu vydělalo 161 milionů dolarů a jeho letošní pokračování Pád Londýna rovnou 195 milionů dolarů. Co to znamená? Že teroristé nenechají Mikea Banninga na pokoji… (více)