Bílý dům dobyli a teď si teroristé vezmou ještě větší sousto. Na pohřeb britského premiéra se sjedou lídři celého západního světa a díky bezpečnostním manévrům by Londýn v tu chvíli měl být tím nejbezpečnějším místem na zemi. Místo toho se ale stane smrtící pastí. Překvapivé a drtivé útoky za sebou zanechají světové vůdce v pozicích mrtvol, výbuchy šíří zkázu a monumenty anglické metropole jsou v plamenech. Londýn a západní svět se během chvíle ocitnou na kolenou. Hrozivé situaci a budoucnosti v totálním chaosu se znovu postaví Gerard Butler po boku s britským agentem. Záchrana nespočívá v předvídatelných vojenských manévrech, ale v poctivé ruční práci. (Bontonfilm)

Shakers

Ďalšia fajn akčná jednohúbka zo skvelým Buttlerom, ale je to slabšie ako jednotka. Príbeh je po predošlom diely akýsi nemastný - neslaný, ničím nestrhne ani nezaujme, takže všetko to stojí iba na Buttlerovi, ktorý si to pekne odmaká. Pekná strielačka, ale to je všetko. Prvý diel zaujal aspoň prostredím. 65% - 3* ()

filmfanouch

Pád Londýna je pokračování filmu který, se jmenoval Pád Bílého domu, v němž zase Mike Banning zachraňoval prezidenta v jeho vlastním Bílém domě před korejskými teroristi. Film vydělal 161 milionů a tak jsme se mohli dočkat druhého dílu. A Druhý díl dopadl o trošku lépe. Jelikož v Londýně je víc příležitosti pro děj a tak se dočkáme většího napětí a dávky akce. Gerald Butler opět svojí roli zvládá, Aaron Eckhart je za poslední dobu nejlepší americký prezident ve filmu a Morgan Freeman je prostě sázka na jistotu. Příběh má opět spoustů zvratů které trochu kolísají, když se nad tím zamyslíte ale to jenom detail. Jako verdikt řeknu že Pád Londýna dopadl o trošku líp než jeho předchůdce a snad se trojka opět o trošku zlepší. ()

Pepinec

Tentokrát si americkej prezident jako každej správnej tramp vyrazí na vejlet do Anglie, aby tam spolu s nastávajícím tatínkem pobíháním po prázdnejch ulicích zachránili svět. Ideální film na lince Praha - Londýn a výborná reklama pro pobyťák v Británii. Miluju prostoduchou zábavu a moc mě baví vtipná filosofie, že štěstí naší planety leží v rukou politiků, ale tohle bylo tak přitažený za vlasy až jsem na konci měl chuť filmu koupit paruku. ()

Big Bear

,,Marine two - připravte se obětovat! '' --- tahle věta byla asi po právu nejhustší z celého filmu! **** Pozor - budou dále nějaké malé spoilery! Nevím čím to, ale tohle mně bavilo víc než jednička s Oválnou pracovnou plnou Korejců. Jednak je první půlka solidně našlapaná akcí a opravdu divák jen zírá co všechno se stihne během jednoho funusu politika odehrát. Ta druhá část se už pravda trochu táhla, ono když si necháte spolu povídat dva pronásledované a obklíčené chlapy o tom jak se správně připravuje Sunar a ti chlapi jsou zároveň předobrazem mlátiček s ocelovejma kloubama na rukách, krapet to skřípe. V závěru Butler přejde do sólo akce kdy ve tmě chodeb londýnského činžáku dostává jednoho džihádistu za druhým a kdyby mu nerozsvítili, dostal by asi všechny. Naštěstí pomstychtivý terorista s mačetou dá prezidentovi USA prostor k veřejnému odříkání prezidentského slibu a tak se nám krutý závěr poněkud zvrtne ve prospěch dobra a těch hodných (jejda já tu spojleruju!). Celý pád Londýna je taková velká pohádka pro dospěláky kdy si unavení pracující večer na gauči vychutnají vítězství dobra nad terorismem a to hned za horka po večerních zprávách, ve kterých už ani všichni ti sebevražední atentátníci a zvěrstva ISIL nemají šanci diváka nějak výrazněji zaujmout, protože už je toho prostě moc. Navíc bych řekl, že zatímco ve Washingtonu se to celkem bralo vážně včetně nejedné z průpovídek, ve dvojce z Londýna si už z toho tvůrci tak trochu dělali srandu (teda doufám!). Každopádně celkem svěží a příjemná akční podívaná, u které když nebudete přemýšlet, nic se vám nestane. :- ) Tři stingery. * * * ()

Cappuccino

Komentár obsahuje spoilery. Všimli ste si ku koncu filmu ten neprítomný, možno až nešťastný výraz Morgana Freemana, keď zistil, že sa nestane prezidentom, pretože Gerard Butler svojho chránenca zachránil? I keď túto vetu som ani do spoileroveho rámčeka dávať nemusel, pretože happy end bol vďaka naozaj chabému scenáru jasne očakávaný. A i keď sa jednalo o skutočne plytký scenár, nemožno povedať, že by som si London Has Fallen neužil. Akcia striedala akciu a vo všetkom figuroval nepremožiteľný Gerard "Leonindas" Butler, takže som sa za tú hodinu a pol nestihol ani raz nudiť. Slušná jednohubka, ktorá za to jedno zhliadnutie neublíži, no na druhej strane by som ju do kina určite nepúšťal. To je hlúposť. P.S. Páčilo sa mi, že ako Pád Londýna začína, tak aj končí. Útokom hromadného rozsahu, ktorý síce podľa záberov zasiahol len hlavného teroristu a jeho kumpánov, ale všetci tušíme, že mohlo prísť k stratám aj na strane nevinných civilistov, na čo ale vláda opäť ako na počiatku filmu nebrala vôbec žiaden ohľad. A začarovaný kruh tu je zas.. ()

S.Quentin QUALE

Pokračování hovna k hovnu. Jednička byla aspoň komornější, takže se tvůrci nemuseli snížit k digitálnímu bordelu kvality prvotřídního akčňáku od Asylum, v němž zrovna hraje hlavní roli rozkuřovací dcerka od prachatýho produkčního, takže zbylo o 5k dolarů navíc pro chlapce s jogurtama na bulvách. Navíc měl Bílej dům o dost odvážnější Rkovej rating, což byla jedna z mála věcí, která táhla film do průměru (ano, thx Antoine Fuqua). Takže...nebýt jedné super nestřižené scény ke konci, vyfásl by Londýn asyláckou jedničku za dokoukání do konce, no nebudu zapšklej vocas, a trapně amatérsky zanimovaný dvě hvězdy sem dám. Další prosím netočit, a pokud ano, tak s Davidem Hasselhoffem v roli geriatrického záporáka Zaldostanova, který bude s Butlerem soutěžit ve vytrvalostním plavaní o čest svého prezidenta. Clintonovou by hrála Jiřina Bohdalová a Putina Steve z Beverly Hills. 40% ()

misterz

Pôvodne som chcel dať tri hviezdy, pretože sú tu celkom pekné akčné scény a je tu tej akcie dosť, no nemôžem. Z tých patetických, smiešne trotlovsky karikatúrnych patriotických rečí, čo vytekali protagonistom z úst plnými dúškami, sa mi chcelo vracať. To vážne niekto myslel vážne? No a k tomu ten SK dabing, to skazu len dovŕšilo. Na hranici podpriemeru a smetného koša. 30/100 ()

HAL

Och až mě ovanul krásný dech osmdesátek. Direct-to-DVD akční béčko parádní (brakové) kvality jak z doby, kdy ještě Van Damme, Seagal a Lundgren točili filmy nejen přiblblé, ale hlavně zábavné. Butler se s Eckhartem špačkují o sto šest a kosí desítky noname záporáků při pobíhání Londýnem, který se asi celý nasral a chce zabít amerického prezidenta. No kdo by se tomu taky při pohledu na toho současného oranžového paňáca v Bílém domě divil. Ale pořád to má asi nejpřepíčenější zápletka ever, uvěřitelnost čehokoli ve filmu proboha nehledat. Co mě překvapuje velmi, je že jde oficiálně o pokračování Olympus Has Fallen, nudného béčka od věčného břídila Antoine Fuquy - ale duchem se přitom vyloženě jde ve šlépějích nepoměrně zábavnějšího White House Down, které tehdy ve stejném roce natočil Emmerich. Humoru ve filmu nemálo, patos naopak takřka žádný, akce odsýpá a nekompromisní brutalita působí přirozeně. Pravý opak toho co do filmu tlačí Fuqua. Jen ty ohavné triky zůstaly, obzvlášť v nich je to vyloženě lowcost. 7/10 ()

Vančura

Samozřejmě je to film blbý až hrůza (a ten všudypřítomný americký patriotismus tomu v očích některých lidí taky zrovna dvakrát nepřidá), ale já se u něj docela dobře bavil a přišlo mi to celkem napínavé. Třeba takový Emmerichův Útok na Bílý dům byl ovšem mnohem větší prdel - Babak Najafi mě coby režisér akčního filmu příliš neohromil. A ve vší úctě k UPP - ty triky mi bohužel přišly dost hrozné - look umělosti z nich trčel jak sláma z bot. Současně jsem se při sledování nemohl ubránit dojmu (a ten film mi tím byl nejvíc protivný), že PÁD LONDÝNA je něco jako splněná perverzní fantazie spousty lidí (a to zdaleka nejenom islámských teroristů) - nechat na plátně zabít hromadu světových lídrů a bortit ikonické londýnské monumenty, z toho by v reálu všechna světová média zešílela, protože by jim to zbořilo veškerou sledovanost a čtenost od počátků věků; Havárie Tu-154 u Smolenska z dubna 2010, při níž zemřel polský prezident a prakticky celé nejvyšší velení polské armády, se vedle toho jeví jako bezvýznamná epizodka. Nu, kdo chce kam... tak dlouho se o tom budou točit filmy, až se to jednou může stát realitou. Btw. nemohu se zbavit dojmu, že čím je Morgan Freeman starší, tím debilnější role dostává - jeho postava je ve filmu v podstatě jen do počtu, aby nalákala víc lidí do kina, a objevuje se tam zcela minimálně. ()

mzss1

|90%| Shlédnuto v kině. Tak na tohle jsem se nesmírně těšil. A po shlédnutí jsem seděl v sedačce jak opařený. Čekal jsem o dost méně. Obával jsem se kratší stopáže – lámal jsem si hlavou, jestli se sem vtěsná nějakým způsobem příběh a ono to nakonec dopadlo dobře. Obavy byly nakonec zbytečné. Úvod je krátký, ne moc zajímavý, ale seznámíme se hned se záporáky. Poté se úvod protáhne do nějaké 25minutovky, kde se vše pozvolna rozjíždí. A jakmile začne poté akce, skončí až před závěrečnými titulky. Furt se něco děje, nuda nehrozí ani omylem. Ze začátku tu máme dost přestřelek a výbuchů. Hlavní hrdina má co dělat aby všechny protivníky okolo sebe zkosil. Takže počet zabití hlavním hrdinou je neskutečné množství, určitě o dost víc jak v předchozím filmu. Přestřelky v průběhu filmu nadále pokračují, začínají pak i nemilosrdné vyvraždovačky nožem, takže to si užijeme až až. I nějaké to lámání vazu. Emoce nabízí film také, uvěřitelné scény, solidní záporáky. Jen mohlo být víc soubojů, což je asi jediný, drobný nedostatek k akci, která byla jinač krásně přehledná. I to Rko bylo relativně využito. Nejlepším aspektem filmu byla pro mě hlavní herecká dvojka Butler a Eckhart. Butler měl skvělé hlášky, Eckhart byl zase skvělý sympaták. Prostě chemie mezi nimi dost zafungovala. Hudba se opět povedla – vydařený soundtrack, který budu určitě poslouchat i samostatně. Ostatní postavy se rovněž vyvedly, třeba Morgan Freeman nezklamal a byl skvělý jako v předchozím filmu. No, celkově o něco málo vede Pád bílého domu, ale i tak se v tomto případě jedná o silný zážitek. Jako, určitš)ě by se dalo co vylepšovat, zřícení několika londýnských památek proběhlo zcela rychle, takže nějakou velkolepost by to možná chtělo a já nevím, už bylo prostě natočeno dost akčních filmů. No, ale to nic nemění na tom, že se to kurdsky povedlo. Těším se na premiéru DVD – originálku prostě musím mít. ;) ()

liskam

57% Ale no tak. Vždyť tohle byla perfektní Akční béčková jednohubka, která ve všech ohledech DOSTI převyšuje první díl. Navíc zafungovala chemie Eckhart/Butler. Opravdu nechápu, jak tomu mohl někdo dát jednu nebo dvě hvězdy, možná by si někteří uživatelé měli vyndat pravítko z prdele. A teď šup šup na "Pád Pchjongjangu". Za mě krásné 4 slunce a 75% ()

kingik

Tak nám to hapalo, že, pane Butlere. A s výměnou režiséra nám hapal i celý film. Na významný pohřeb britského premiéra se sjede celá řada předních světových státníků. Když se jedná o takovou jedinečnou událost, je vysoce pravděpodobné, že se na ni dostaví i arabští teroristé. A bez pozvánky. A v největším ohrožení je samozřejmě americký prezident. Ale ten má po svém boku to nejlepší jištění: ochranný štít jménem agent Mike Banning. Pokračování akčního thrilleru s nadsázkou absolutně neprospěla výměna režiséra. Nápaditého Antoina Fuqui vystřídal málo nápaditý a na jistotu režírující Babak Najafi. Film sice není úplně tak směšný jako jeho jméno, nicméně u mě hlavně převládal dojem, že je to unavené pokračování. Ve filmu jsou maximálně tak dvě strhující scény, jinak celkový děj ničím extra nestrhne. Mohutně propagovaný pád Londýna se smrskne na pár digitálně řítících se budov, pak už se hlavně jde do přestřelek s teroristy. Ve filmu je jedna (noční) bitka, víc z kontaktního boje ukázáno není. Teroristé i jejich hrozby jsou vykreslené (téměř) realisticky, což je celkem odvážné, vezme-li se v potaz fakt, že celý svět je kvůli terorismu v pohotovosti. 90 minut na akční film není zrovna mnoho, zvláště když je úvodní půlhodinka prohospodařená plácáním o ničem a nutným pohledem do agentova soukromí, v němž se těší s těhotnou manželkou na prvního potomka. Následně se to akčně rozjede, s příchodem první akce se to rozjede dobře, političtí představitelé umírají, Gerard Butler jde do akce. Do akce ve vylidněném Londýně. Kam se poděli lidé, to ví jen tvůrci, ale dobrá, sere Butlerův pes (žádného psa neměl, mě nic jiného nenapadlo), ale už nasere, že akce je nejenže málo strhující, ale celkově se nedostaví žádné emoce. Ty tedy padly víc než Londýn. Jedno z mála emočních vypětí představuje scéna, v níž má být sťata hlava amerického prezidenta. Záškodník se chopí mačety...a co myslíte, jak to asi dopadne. Stran hlášek je to hodně nulové, napočítal jsem dvě, plus scénu jak z grotesky. Auto s prezidentem stíhá "motorkářský" gang. Butler nařídí řidiči, aby přibrzdil. Maník na motorce to napere do zadní části vozu, odpadne, Butler procedí hlášku. Celý film nebaví tím cool akčním nátřeskem v R-kovém provedení, jak tomu bylo v prvním případě. Akční scény nejsou nápadité, strhující, film postupně upadá, i když si své akční tempo drží. Akce působí rutinně, nezáživně. I Butler je překvapivě nezáživný. Z pozice producenta měl angažovat rozhodně ostřílenějšího režiséra. Pokud chcete obětovat peníze za kino, můžete to risknout s tím, že žádný jiný akční film v dubnu do kin nedorazil. Výsledek svá očekávání nenaplnil. 60% ()

InJo

Docela hezká akce, ale jinak skrz naskrz nezajímavé a duchem tři desítky let pozadu. V podstatě něco na způsob (lepších) "seagalovek" 80. a 90. let. 50 % ()

Anderton

Tak Najafi to zvládol určite lepšie ako Fuqua, ktorému to oveľa lepšie ide s policajtami a gangstrami v temných amerických štvrtiach, než s politikmi a teroristami v nejakom Bielom dome. Taktiež Londýn ako celok bol zaujímavým a prínosným riešením, pričom akcia je solídne nakrútená. Ide tak o minimálne dve triedy lepšiu záležitosť než minule, lenže vtedy to bolo u mňa za odpad, takže tentokrát udeľujem štedré dve hviezdy. Scenár je ale zase extrémne tupý a pre ukážku použijem dva príklady. Celý tím scenáristov dáva do rúk záporáka uveriteľnú motiváciu, pretože babráci s dronmi to posrali a namiesto neho zabili jeho dcéru, rozumej civilistu. No a Butler sa snaží dostať od teroristu dôležitú informáciu tak, že namiesto vyhrážok doňho bodá dýkou až kým nezomrie, pričom naňho vrieska, kde je prezident. No a tie triky demolácie Londýna mi pripomenuli nechváľne známe Jadro z roku 2003. Inak samozrejme absolútne nechápem existenciu tejto dnes už trilógie v dnešnej dobe, je to vystrihnuté ako z osemdesiatok, kde by mohol hrať jedine Chuck Norris, pretože Arnoldovi a Slyovi by to prišlo príliš tupé. ()

Frajer42

Předchozí díl, kde Gerard zachraňoval samotný Bílý dům, jsem neviděl, ale brzy jsem se v ději zorientoval a pochopil zejména největší odchylku, že americký prezident není tmavé barvy pleti. Začnu u kladů, protože jich je minimum. Dobré je pouze to, co stálo nejvíc peněz - akce a všemožné výbuchy. Ostatní je těžce za hranicí debility. Je docela ironické, že se režie ujal Íránec, když člověk vezme v potaz, že veškeří lajdáci, kteří jsou k vidění, jsou právě stejně přičmoudlí. Jinak je to samozřejmě totální velkofilm, kde jinde člověk uvidí 4 scénáristy a hned 5 producentů. Lépe bych scénář určitě nevymyslel. Musela to být hrozná fuška. Musely se napsat všechny ty kecy, pro které přestárlý Gerard musel plýtvat svým krásným hlasem. Musely se napsat všechny záchrany prezidenta v posledních vteřinách. Musela se nějak jemně nastínit otázka imigrantů a hrozivé důsledky jejich "invaze". A samozřejmě se kluci scénáriští museli pokusit vyždímat z diváků nějaké ty emoce. Docela mě zaráží, že se něčemu takovému upsala i negerská ...ehm... chci říct samozřejmě afroamerická ikona Hollywoodu Morgan Freeman. Že jej nebolela ústa při pronášení jeho textů. Během natáčení mu musel z toho šoku naskákat minimálně tucet pih. Gerard byl neskutečně ostrý a neohrožený borec, ze kterého jistě děvčatům prosakovalo spodní prádlo. A to měl doma takovou zrůdičku. Asi se tvůrcům nechtěl kvůli 5 minutám dialogu plýtvat rozpočtem. Raději nechali vybouchnout o dvě auta víc. Strašná sračka. Stejně jako se před zhlédnutím některých snímků hodí nepít, tak zde se hodí pít. A vůbec bych se nekrotil. ()

Kudly4

Digitální sračka plná usa sraček. Čeho se jenom obávám je to, že název bude za pár let krutá realita. ()

Slartibarkfast

Film, který primárně vsází na akční prvek, destrukci a střelbu do lidí. Vše ostatní jde stranou. V podstatě je to jakýsi pokus o simulaci devadesátých let a filmů, které neměly hlavu ani patu, ale líbily se díky akčnímu pojetí. Bohužel, tohle už malinko vyšlo z módy a pokud už se nějaký akčňák líbí, není takto pitomý. Neoznačil bych to ani jako kvalitní céčko. Nicméně známých herců je tam až překvapivě dost. Nejsou však jeho zachránci. 20% ()

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

01.11.2016

Tři roky staré akční béčko Pád Bílého domu vydělalo 161 milionů dolarů a jeho letošní pokračování Pád Londýna rovnou 195 milionů dolarů. Co to znamená? Že teroristé nenechají Mikea Banninga na pokoji… (více)