Píše se rok 50 před Kristem. Celá Galie trpí v obležení Římanů... Celá?!? Ale kdeže! Julius Caesar je bezesporu vynikající stratég a vojevůdce, který dosud nenašel přemožitele. Jen hrstka nepoddajných Galů se nadále vysmívá přímo do zobáku slavného římského orla a odolává jeho válečným výpadům. Nyní má Caesar geniálně lstivý plán, jak se drzých Galů zbavit jednou provždy: svést prostoduché vesničany kouzlem civilizace v podobě monumentálních římských staveb. Tedy, vlastně se jedná o kompletní vykácení lesů a výstavbu mramoráků (předchůdce dnešních paneláků)... Ale rozhodně s honosným názvem – Sídliště Bohů. Jenže Asterix a Obelix svou malou vesnici, ukrytou v hlubokém lese, oplývajícím chutnými divočáky, nadevše milují. Přece nedopustí, aby se z jejich milovaného domova stal pouhý turistický skanzen. Musejí nabrousit veškerý svůj důvtip a pokusit se prohnaného Caesara v této podlé bitvě porazit... (Bioscop)

hujerita

Tak takto nejak mal vyzerať hraný film. Jak som sa ja pobavil, od začiatku do konca som sa smial. A druid keď dovaril lektvar a povedal že cezo mňa neprejdeš :))) konec cicho a cma :))) ()

MirINDay

Stále u mě vyhrávají hrané první dva díly, ze kterých si tenhle animák vzal i příklad. Ale ve srovnání s těmi dalšími, jim natrhává kalhoty.Příjemné na sledování. ()

artudytu

Klasicky, starý dobrý Asterix. Výborná zápletka a charakterove na jedničku. Kam se hrabou filmová zpracování. Chybí tomu trošku silnější hudba a z mnoha scén jde poznat, že je film vytvořen především pro dětské publikum. Ovšem příjemná oddechovka a žánrova pecka. ()

cartyci

Pekný animák s Asterixom a celkom zaujímavý dej.Animácia taktiež sa mi pozdávala aj úsmevných momentov bolo pár.Nadšenie však nebolo z filmu.V sučasnej dobe som čakal viac ()

Amberjack

Do Evropy migrují armády negrů a pár koňomrdů tady dává dvě hvězdičky Asterixovi... a po ne úplně povedených animácích a hraných katastrofách (sorry, Gérarde...Obelix je jednoduše lepší herec) navíc skvělýmu Asterixovi! ()

Edye

Za mě velké překvapení s nulovým očekáváním a s mnoholetou láskou ke kresleným dílům (ze kterých si s citlivostí smečky hyen u mršiny vybírají hraná díla to nejlepší načež nám to servírují v mnohdy horší verzi zpět, viz poslední výlet do Anglie), jsem se obával přechodu na novou animaci, zbytečně. Nelze to říct jinak než že nový kabát naším galům sedí. A ačkoliv jsme si i s drahou polovičkou připadaly ze začátku víc ve školce než v sále i přes doprovodný smích menších diváků jsem se nepokrytě bavil. Za dlouhou dobu asi první animák co zabaví jak ratolesti tak i jejich doprovod, na které většina podobných filmů bohužel zapomíná. Navíc film v mnohém pomyslně pomrkává na diváka s překvapivě aktuálními nápady a zápletkou za kterou by se nemusel stydět ani leckterý vážnější film a s dávkou humoru kterému se velmi snadno podléhá. ()

ErzebethB

Na Asterixovi jsem prakticky vyrostla.... klasické kreslené díly už nikdy nic nepředčí, jak tu atmosféru, tak ten lehký humor, který jsme na tom milovali.... Film se k tomu snaží dost přiblížit, nicméně mnohdy jde o divně situovaný humor u kterého si říkáte, to znám, to jsou oni.... ale prostě to nějak nefunguje a vy se jen ušklíbnete místo hlasitého smíchu.... Nicméně za podívání to stojí, příjemně strávených 80 minut.... ()

Nedos.

Jsem přejezen americkýma animáčema. Příběhy Asterixe mám rád. No, abych řekl pravdu, zasmál jsem se u něj jak už dlouho ne. ()

djpatrick

Tak tohle nemělo chybu. Perfektně jsem se pobavil a během filmu jsem skoro ani nedýchal, aby mi nic neuteklo. Určitě nejlepší Asterix, tedy alespoň pro mě. ()

Eviel

Musim pochvalit vybornu animaciu a dobru zaplatku , kazdopadne nasjtarsie diely polozili latku naozaj vysoko a prekonanie 12 uloh sa asi nedockame. ()

onevoice

Dlho dlho veľmi dlho som sa tak dobre na Asterixovi nezasmial. Možno od časti u Britov. Prekvapenie Obelix dostane trochu elixiru. ()

SONNY07

Móóóc pěkný !!! A co zodpovědný pracovník - CESAR ? Úžasná animace, prostě nádhera a český dabing-SUPER! ()

chrisofwar

Filmy o Asterixovi mam velice rád, ale u tohoto filmu jsem se bal, že z toho bude akorat další, nová a úplně hloupá "pohádka". Zmýlil jsem se. Film měl smysl i šmrnc, který ho po celou dobu neopustil. Byl i velice vtipný a celkove snad i lepší než hrané podoby. ()

trici

Bavil jsem se, zasmál jsem se. Zápletka na animák vynikající, humor skvělý a český dabing (většinou ho nemusím) zde zafungoval perfektně. Navíc to přirovnání a satirický humor na dnešní moderní svět je třešničkou na dortu. Těsně pod pěti hvězdami. 85% ()

MythbusterCZ

Opravdu povedená záležitost! Pánům ze země galského kohouta se podařilo skloubit komiksovou atmosféru s novodobým provedením. Sice jsem se nezasmál, ale skoro po celou dobu jsem se musel usmívat, protože film jde ve šlépějích starých Asterixů. ()

GOTFAN

Mám rád Asterixe a Obelixe odmala . Těšil jsem se na ten film neboť jsem snad četl všechny komiksy s nimi a viděl snad všechny filmy s nimi .. Takže jsem chtěl vidět i tenhle . Ovšem nakonec bych tenhle film přidal k posledním dvoum ( olympiské hry a ve službách jejího veličenstva ) a to z toho důvodu , že oba filmy předešlé i tento film jsou pro mně na jedno podivání neboť jsou to slabší díly. Tady alespoň zaujala animace a tematika přistěhovalců odjinud , ale jinak málo humoru , více mířeno na děti vývojem děje , ale zase moc dospělé problémy které děti nemusí pochopit .... Špatné spojení . Zkrátka jsem myslel že po službach jejimu veličenstvu nic nudnějšího nepřijde a přišlo. Chce to staré dobré animáky které se držely komiksů a přidávaly jen to co nic nezkazí. Tohle dokázaly lidi u Asterixe a vikingů . ()