poster

Asterix: Sídliště bohů

 • Francie

  Astérix: Le domaine des dieux

 • slovenský

  Asterix: Sídlo Bohov

Animovaný

Francie, 2014, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jh666
  *****

  Tak tohle jsem nečekal. Po šíleně průměrném poslední hraném Asterixovi, jsem byl k novému animáku dost skeptický, zvlášť když byl poprvé dělán touto animací. Sídliště bojů ale opravdu překvapilo. Je fakt, že původní komiksové album považuji za to nejlepší, které Gosciny a Uderzo udělali. Filmaři ale zašli ještě dál. Vzali všechno, co skvěle fungovalo a přidali pár dalších nápadů. Navíc mě tenhle animák i překvapil tím, že Galové tenkrát měli opravdu namále. Obávaní animace se navíc povedla na výbornou a zvyknete si na ni opravdu velmi rychle. Jen víc takhle povedených animáků. 90 %(30.7.2015)

 • dee-key
  *****

  Je pravda, že jsem na komiksech o chrabrých nenažraných Galech nevyrostl, ale jejich animáky mám celkem zpracované. Také je pravda, že to kouzlo osmdesátých let a toho klasického Asterixe se v tomto novém trochu ztrácí, protože film je evidentně přizpůsoben dnešnímu publiku. A taky je pravda, že to asi není vyloženě na pět hvězd a jedničku podtrženou, ale já bych se toho nebál. Zasmál jsem, a to tak že doopravdy, tzn. nahlas, animace je prostě a jednoduše pěkná, pár těch popkulturních odkazů a jinak duch starého dobrého galského svérázu tam je. Především je to požehnání, po tom posledním průseru s olympiádou. Já jsem spokojený a i když to možná není ten top, co mohlo Asterixovo universum nabídnout, dávám plnou.(12.5.2015)

 • javak810i
  ****

  Zpočátku jsem byl hodně skeptický, a to hlavně díky nové 3D animaci, na kterou u Asterixe a Obelixe nejsme zvyklí. Ale nakonec to tak špatné nebylo. Animace se snaží držet styl starých animáků a celkem se jí to daří. Příběh sice ničím neoslní, ale rozhodně není za co se stydět. Rozhodně bych tento film postavil na žebříčku hodnocení výše, než poslední dva hrané filmy, přesto ale na původní staré animované Asterixe dle mého názorů nemá. I tak - slabší 4*(27.6.2015)

 • Dadel
  ***

  První 3D Asterix, rozhodně lepší než hrané pokusy, ale nejradši budu mít stále 2D klasiku. Párkrát jsem se zasmál, ale jinak je to v souladu s dnešním trendem moc zřeštěné. Viděno nad Sibiří.(11.4.2015)

 • Xmilden
  ***

  Asterix mě zajímal maxímálně v dětství. Podobně jako Šmoulové. Oproti nim se ovšem tenhle kousek povedl. Pro milovníky kančích pojídačů naprostá povinnost. Pro všechny ostatní určitě příjemně strávených 80 minut. Nevzpomínám si na moc vydařenějších Asterixů. Pro mě lepší než dneska notně zaprášených a předceňovaných 12 úkolů. 65%(8.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace