Asterix: Sídliště bohů

• slovenský

Asterix: Sídlo Bohov

Animovaný

Francie, 2014, 85 min

Pěkný animák, ale hlavně nejlepší byla volba stejných dabérů, kteří dabovali i hraného Astrerixe a Obelixe. Takže palec určitě nahoru, ale občas to chtělo trochu ubrat a zůstat maličko při zemi :)(7.4.2016)

Po pro mě nevydařeném druhém Spongebobovi jsem byl ohledně Asterixe v 3D dosti skeptický. Nakonec ale můžu s úlevou říct, že se mé obavy nenaplnili a že jsem si Asterixe: Sídliště Bohů docela dobře užil a už od prvního vtípku, kdy nám byl představen architekt, který je tak dobrý, že některé jeho stavby dokonce ještě stojí, jsem byl ve svém živlu. Humorem a provedením se nový Asterix opravdu mnohem více podobá starým kresleným filmům, než těm hraným a to je podle mého jen dobře. 3D animace nakonec k Asterixovi také poměrně dobře pasuje a i s dabingem a hudbou jsem byl spokojený. Pokud se budou příběhy o statečném Galovi ubírat i dál tímto směrem, tak mi to opravdu vadit nebude. 8/10(10.3.2015)

Úžásný díl. Perfektní zábava, kterou můžeme ukazovat v klidu dětem.. vřele doporučuji.!(26.7.2015)

Já jsem u Asterixe zvyklá se alespoň trochu zasmát, ale tady se mi to po celý film nestalo ani jednou. A animace mi také moc nesedla, všechno bylo takové nějaké kulaté.(5.11.2015)

Nejlepší animák co jsem poslední dobou viděl. Vůbec nechápu, proč má tak malou sledovanost. Krásně zakomponovaný pohled na určité aspekty v současné tržní společnosti umístěné do dob římských. Navíc je to vážně vtipné i pro dospělé, klobouk dolů.(1.4.2015)

• - Film vznikol na motívy komiksu „Le Domaine des Dieux“ od autorov Rene Goscinny a Albert Uderzo, ktorý vyšiel v nakladateľstve Pilote, v roku 1971. (toi-toi)

• - Ide o prvý animovaný film s postavami Asterixa a Obelixa, ktorý je v 3D formáte. (toi-toi)