Asterix: Sídliště bohů

• slovenský

Asterix: Sídlo Bohov

Animovaný

Francie, 2014, 85 min

Stoprocentní Asterix, tady není co řešit. Snad jen kdyby Philippe Rombi složil hudbu alespoň trochu ve stylu Vladimira Cosmy, bylo by to ještě lepší, ale jinak mě opravdu nenapadá žádná výtka. Rozdíl mezi nahlouplým Asterixem a Vikingy a tímhle svěžím dílem, které zachovává ducha komiksů a přitom působí moderním dojmem, aniž by v něm museli být puberťáci a narážky na 21. století, je snad až propastný.(10.9.2016)

Asterix a velmi příjemné překvapení. Snoubení adaptačních postupů kreslených animáků s prvky prvních hraných adaptací přichází jako vítaná změna oproti utahaným posledním pokusům v hraném sektoru. Asterix: Sídliště bohů je velmi příjemným animákem, který byť má sice jednu dvě chybky na kráse, předvádí ideální rodinnou zábavu s partou galských vesničanů vzdorujících novému ďábelskému plánu Caesara. [75%](5.3.2015)

Taková klasicky Asterixovská taškařice (se všemi klady i zápory).. nic víc nic míň.(30.1.2016)

Nejradsi mam stejne hranou misi kleopatru a prvni filmovy dil. Tohle sice bylo hezky zanimovany podle toho komiksu, ale na ty hraný to nema. Parkrat jsem se zasmal, ale znovu uz bych to videt nechtel, kdezto na hrany verze bych si nasel naladu kdykoliv.(10.8.2016)

Úžásný díl. Perfektní zábava, kterou můžeme ukazovat v klidu dětem.. vřele doporučuji.!(26.7.2015)

• - Ide o prvý animovaný film s postavami Asterixa a Obelixa, ktorý je v 3D formáte. (toi-toi)

• - Film vznikol na motívy komiksu „Le Domaine des Dieux“ od autorov Rene Goscinny a Albert Uderzo, ktorý vyšiel v nakladateľstve Pilote, v roku 1971. (toi-toi)