Asterix: Sídliště bohů

Asterix: Sídlo Bohov

Animovaný

Francie, 2014, 85 min

• Tuax

Jaj, a já si říkal, že nový Asterix, by mohl být lepší než to staří, ale mýlil jsem se. Ono že to má moderní animaci to prostě nezachrání, když ve všem ostatním je to stejné jako ty dřívější filmy. Pro věrné fanoušky je to nejspíše dobře, pro mě ne. Čekal jsem zábavný animák, ale tohle a hlavně v těch částech o moralizování a totálně na hlavu postaveném jednání postav na obou stranách, se mi dost příčilo. Takže zklamání. Jako odkoukám je psotupně všechny, abych je měl zase za sebou, ale když nezabodoval ani tenhle, tak pochybuji, že mě ještě nějaký starší osloví. Prostě Asterix a spol a hlavně ten styl jakým je to vyprávěné není pro mě, jinak pozadí příběhu se mi líbilo, ale opet to zpracování, to mi vůbec nesedlo.(20.4.2016)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $7,497,000▐ podarené /80%/(23.7.2015)

Asterix mě zajímal maxímálně v dětství. Podobně jako Šmoulové. Oproti nim se ovšem tenhle kousek povedl. Pro milovníky kančích pojídačů naprostá povinnost. Pro všechny ostatní určitě příjemně strávených 80 minut. Nevzpomínám si na moc vydařenějších Asterixů. Pro mě lepší než dneska notně zaprášených a předceňovaných 12 úkolů. 65%(8.5.2015)

Slyšel jsem na to už spoustu chvály, ale že to bude až taková pecka jsem tedy opravdu nečekal. Bránice se mi natřásá ještě teď a prcek z toho má druhé Vánoce. Jedna z nejlepších filmových adaptací komiksové předlohy a vztyčený prostředníček všem těm hraným srágorám z let minulých. Bravo!(22.2.2017)

Co si budeme povídat, filmový Asterix skončil u Kleopatry, to co bylo pak byla čirá hrůza, neštěstí a zmar. Ale ještě sou ty animované filmy, jako třeba tenhle, jasná pecka. Je to vtipný, je to hravý, ale hlavně je to velká legrace, a o tom to má být. A bylo hezký, že tvůrci ukázali římské občany, jako normální lidi, kteří si taky chtějí utéct od uspěchaného dne a přeplněného mastě, kde hrozí že skončíte v aréně se lvi. Animace zde je výborná a hezká, je nemůžu jinak než plný počet dát a doporučit.(23.12.2016)

• - Film vznikol na motívy komiksu „Le Domaine des Dieux“ od autorov Rene Goscinny a Albert Uderzo, ktorý vyšiel v nakladateľstve Pilote, v roku 1971. (toi-toi)

• - Ide o prvý animovaný film s postavami Asterixa a Obelixa, ktorý je v 3D formáte. (toi-toi)