Angelika, markýza andělů je první část pětidílné ságy o krásné Angelice a její cestou za láskou k hraběti de Peyrac. Do Angeliky, zchudlé šlechtičny, se zamiloval už v jejím dětství venkovan Nicolas, ale protože v den její svatby kvůli Angelice zabil správce, musel uprchnout. Angelika náhodou odhalila intriky proti králi, stala se nebezpečnou královým nepřátelům, kteří ji dali zavřít do kláštera. Vysvobodil ji až sňatek s bohatým hrabětem, kterého však Angelika znala jen podle řečí, které o něm kolovaly. Po prudké nenávisti přišla láska na život a na smrt. Hrabě de Peyrac byl však příliš bohatý, vzdělaný a odvážný. Nikdo a v ničem nesmí zastínit krále… (Česká televize)

Autogram

Nedá sa poprieť, že to bol jeden z najlepších západných filmov, aké k nám za socializmu dovolili súdruhovia priviezť. Zamilovaní do Angeliky boli po mnoho večerov muži, ženy aj deti. Ale polodementný príbeh znižuje hodnotenie a tiež dnešné kritériá prijateľnej romantiky sú už niekde inde. ()

Alisa

Ač příliš neholduji romantickým filmům, tak série o krásné Angelice patří k mým nejoblíbenějším filmům vůbec. Nádherné prostředí, nádherné kostýmy, nádherná hudba..takhle bych mohla pokračovat hodně dlouho. Opravdu nejlepší jsou hlášky u soudu s "čarodějem" ("Král ve své nekonečné dobrotě..", "Svědek je nezletilý, výpověď neplatná..") Úplné kladivo na čarodějnice :). Jen je mi líto M. Mercier, které Angelika de facto znemožnila, aby se kdy znovu prosadila.. ()

Pecival

No je to hrozná hovadina, ale dokoukal jsem to, tak tu ted nemůžu moc machrovat. Hodně pomáhá charisma Roberta Hosseina, ženská taky ujde :) ()

fiLLthe3DD

Chválím pestrost barev, krásně kostýmy a prostředí, rovněž i herecké výkony jsou na velmi slušné úrovni a i námět má něco do sebe (romantické prvky střídající se s intrikami a v závěru dokonce i vraždami)... Nicméně už mi dávno není sedm a po letech ten film působí nanejvýš otravně a naivně... Stále však lepší než knihy, ty byly extrémně nepovedené. ()

Lukoboss

Je to klasika no... Pochopitelně to musíte brát s jistým nadhledem a lehkostí. Možná bych uvažoval o hodnocení 3,5* ()

Maynard.

No jo, no jo. Tahleta Angelika... Ještě před úvodími titulky nám rejža naprosto nezasteně ukáže, kterým směrem se bude toto "dobroudružství" ubírat (Angelika a její mladý,krásný,svěží a spoře oděný milenec po sobě cákaj vodu, která hned z kraje filmu odhalí vnadné vnady této sexuální ikony :o) ). A do toho ta hudba, hmm krásný chvilky. Co se týče příběhu, tak to až zas takovej zázrak není, ale přiznejme si že kdyby se celý film odehrával v jedný místnosti, tak by to nekomu nevadilo, páč na Michel se prostě dívá uplně samo. Zajímavej poznatek - pokaždý, když má Angelika těsně před "milostněním", tak sebou jen flákne na záda, zavře oči a pak už jen děj se vůle bóží :o). A to i se samotným Pej-rakem, který naprosto přesně vystihuje rčení - pod tvrdou kůrou, měkký běl (upraveno pro dřevaře). Z filmu krásně dýchá historická atmosféra a krásná naivita. Rozhodně to vidím na pokračování, páč to si tahle slečná určitě zaslouží... ()

Sdoom

Přetrpěno s velkým sebezapřením, některé dialogy jsou na hranici naprosté debility. Skoky v čase byly hodně WTF a celkově to působilo jako příšerná slátanina. Michele Mercier je sice hezká tvářička, ale herecky 0 bodou. 1 hvězdička za hudbu a kulisy. (HD, dabing) ()

klúčik

Tí čo ste v mojich rokoch, určite si pamätáte ten rozruh , čo spôsobil tento seriál romantických filmov o Angelike v televízii koncom 60rokov. Tieto filmy sa doslova hltali. Pre dnešnú generáciu mladých ľudí je to nepochopiteľné. Vidím to na mojich deťoch. ktoré sa iba usmievajú, keď náhodou si pustíme z manželkou niektorí z týchto filmov. Niekedy si musíme aj oddýchnuť, nemyslieť na starosti a to nám slúžia aj takéto diela, ako boli filmy o Angelike. Musím vyzdvihnúť výborný český dabing. Aj preto dávam 60%. ()

Han22

Bezchybná záležitost a první místo v kategorii "nadpozemská romance". Kolik takových jiných filmů Vám vyvstane na mysli, když se řekne romantika? A i po téměř 50 letech to neztratilo nic ze svého kouzla - bezchybná kamera, výprava, kostýmy spolu s nádhernou hudbou slouží romantickému příběhu, ve kterém se mladá a krásná Angelika v první polovině zamilovává od "ošklivého" Joffreye. V druhé půlce se film mění na intriky, vrcholící předem prohraným soudem a špatným koncem, který musel ve své době a ve svém žánru být pro lidi velkým šokem. ()

HiddenDragon

1. dil z 5. // Tak jsem se konecne odhodlal k serii o Angelice, abych teda vedel, z ceho slintali evropsti divaci v minulem stoleti a komu zavidely divacky :) Predlohou je serie romantickych hist. romanu manzelu Golonovych a knizne ma Angelika dokonce jeste vic casti nez filmy. Prvni dil ma kupodivu pomerne slusny dej vyuzivajici dobovych udalosti poloviny 17. stol. Pred zhlednutim rozhodne doporucuju kraticke dokumenty na DVD, nebo si precist (treba z wikipedie), co to byla fronda, Mazarin nebo Ludvik XIV. Opravdu se to hodi, protoze tvurci asi pocitali, ze to je kazdemu Francouzi jasne, ale jini divaci by mohli tapat. // Absolutismus ve Francii se nekterym nelibi, a tak dochazi k povstani nizsich stavu, pozdeji i princu. V tehle atmosfere je venkovska slechticna Angelika, do ktere je zamilovany sluha Nicolas, poslana na vzdelani do klastera. Po navratu se ma provdat za tajemneho Peyraca. Jejich sblizovani je samozrejme to hlavni romanticke jadro. Krome toho se vsak dostane i na intriky, protoze Peyracovo bohatstvi zastinuje i samotneho panovnika a navic jeho manzelka prekazila spiknuti, ktere chtelo otravit krale i jeho bratra. Musi byt tedy oba odstraneni a narceni z carodejnictvi je idealni cestou... Story pomerne slusna, akorat ji pak trochu zkomplikuji, protoze se kraluv bratr nakonec spolci s princem, ktery ho chtel puvodne otravit. Nejen to muze bohuzel divaka trochu mast. Rezie je misty francouzsky podivna, coz mi prijde napric celou serii o Angelice. Neprijde mi, ze by divaci tehdy mysleli jinak nez dnes. Nektere sceny mi proste svym podanim, zarazenim, nebo dialogy nedavaly smysl. Napr. vtipne vsichni posilaji Angeliku spat jako male dite, co si nemuze rict, co chce...a vzapeti ji zacnou pod oknem bubnovat Peyracovi domorodci :-D Nebo ve scenach s prelicenim...najednou je tam zaber na zpocenou Angeliku a clovek si rika, ze ma asi horecku z toho procesu s Jeoffreyem :) a vono nee :-D par scen dal najednou bali do plenek dalsi mimino :) Takze vam dojde, ze ta zpocena scena byla porod :) ROFL. Nastesti zde vic takto okatych kiksu nebylo, ale to jsou ty nejvetsi minusy Angeliky. Jednak technicke chyby, ze v dabingu obcas zanikne nejake to slovo nebo jmeno a smejdske titulky na DVD zas casto meni uplne smysl scen, a pak ta misty mimozni rezie a dialogy. Ty radoby nejromantictejsi sceny pusobi pak dnes uz prilis strojene, prkenne a naivne. Presto je tento dil svymi hist. motivy a postavami i aferou s carodejnictvim fajn svedectvim te doby. Krasny hudeb. motiv take dela svoje. ()

Paity

V podstatě romanticko-dobrodružná klasika, která se u nás vysílala už za komunistů a to vždy s obrovským úspěchem. Aby ne, když u nás nic podobného nevznikalo. Pro mě ale nadosmrti s úsměvnou vsuvkou. Když někdo řekne Angelika nebo Joffrey de Peyrac, tak si hned vzpomenu na scénu ze Slunce, seno..... "Nechrápej..... to by ch se na to vyprdla, zrovna teď, když to...." :D ()

danielosbourne

Nečekal sem, že mnou tolik odmítaná a odkládaná Angelika mě tak nadchne. Každý, kdo má v sobě jen trochu romantické duše musí tenhle "historický" román ocenit. ()

pjotr76

Hodnocení Cinemy mě nezaráží...Cinema je cinema. Mno, chtěl jsem dát za dvě, ale Troška zrovna tenhle díl tak dokonale naprezentoval v Slunce, seno, jahody, že jsem neodolal a při vzpomínce na plačící Škopkovou a jejího chrápajícího a krkajícího chotě jsem musel dát za 3. Na svou dobu byl velmi zajímavý trik s tou kulhavou nohou Peyraka, vzpomínám li si dobře, tak v každém díle kulhal na jinou nohu, a jizvu měl na jiné tváři - příjemně to ten film oživilo;) ()

Sairina

Velmi pěkný a podařený romantický film, který byl ve své době velmi úspěšný a i dnes mě občas potěší ho vidět, hlavně, když jsem za 24 hodin zkoukla všechny natočené díly. ()

Rejže

Já vim, je to červená knihovna, a že Růžičková u toho pláče ve Slunci seno, neznamená, že je to špatný film. Leč dobře natočená Harlequinka... Báječná akce, choreografie, režie celého kolosu komparzu a živel Michele Mercier! No neužijte si to. Ten náboj bojovat za lásku, i když je ztracená. ()

kwoky

Slavná Angelika nezklamala. Sice se mi některé postavy pletly a v ději byly značné skoky a podivnosti, ale i tak jsem se bavil. Michele Mercier byla skutečně krásná ženská, těžko mohli vybrat někoho lepšího. Nádherné kulisy a efektní scény na mě fungovaly. I tu lásku až za hrob jsem jim uvěřil, takže herectví muselo být taky ok. Na další díly se úplně dívat nepotřebuju, ale jsem rád, že jsem viděl aspoň ten první. ()

Zemřel Robert Hossein

Zemřel Robert Hossein

31.12.2020

Oscaři – dvojitý úder

Oscaři – dvojitý úder

27.06.2009

Dnes pro vás máme hned dvě zajímavé zprávy, souvisící s Cenami Akademie – první o zásadní změně ve vyhlašování Oscarů, druhou o tom, že oscarový film můžete použít jako zbraň v politickém boji. Ale… (více)