Angelika, markýza andělů je první část pětidílné ságy o krásné Angelice a její cestou za láskou k hraběti de Peyrac. Do Angeliky, zchudlé šlechtičny, se zamiloval už v jejím dětství venkovan Nicolas, ale protože v den její svatby kvůli Angelice zabil správce, musel uprchnout. Angelika náhodou odhalila intriky proti králi, stala se nebezpečnou královým nepřátelům, kteří ji dali zavřít do kláštera. Vysvobodil ji až sňatek s bohatým hrabětem, kterého však Angelika znala jen podle řečí, které o něm kolovaly. Po prudké nenávisti přišla láska na život a na smrt. Hrabě de Peyrac byl však příliš bohatý, vzdělaný a odvážný. Nikdo a v ničem nesmí zastínit krále… (Česká televize)

Sheldra

Jednu hvězdičku si Angelika vysloužila díky nostalgickým vzpomínkám na prázdniny trávené u babičky, kdy byla u téhle prostoduché blbiny povinná účast za doprovodu četných komentářů typu "to je ten největší hajzl pod sluncem" či "ta si zase naběhla, husa jedna." Zároveň uznávám, že ve srovnání s krávovinami od Rosamund nebo latinoamerickými soap operami je to pořád umění, ba dokonce se tu najdou i herci, a proto vypotím i tu druhou hvězdičku. Ale třetí už ze mě nedostanete, ani kdybyste na mě poštvali Peyracovy čáry máry! ()

Sesitka

Tento díl je patrně nejlepší z celé série. Angelika je tu ještě celkem sympatická ( v dalších dílech to už taková sláva není ) a scénář není tak kýčovitý, jak by se od romantického filmu dalo čekat ( ostatní díly tuhle dobrou stránku prostě zabily ) Tvůrci měli navíc šťastnou ruku při výběru lokalit, které jsou opravdu krásné. A i kostýmy nejsou k zahození. Jediné co opravdu nechápu je, že se Angii všichni klaní k nohám jak je krásná a jsou kvůli ní obětovat hodně. Určitě by se tam našly mnohem hezčí než je ona. Ale to je v podstatě detail. ()

kinderman

Před mnoha lety mi spolužák na základní škole z knihovny svých rodičů zapůjčil první, druhý a šestý (poslední) díl románového cyklu o Angelice (ve slovenském překladu). Před nedávnem jsem na komplet toho samého vydání narazil v nabídce jednoho antikvariátu a neodolal jsem. Po opětovném přečtení a zhlédnutí filmu, který jsem poprvé viděl v kině někdy v 80. letech, musím ocenit kvalitní scenáristickou práci, která z pětisetstránkové předlohy destiluje ve srozumitelné zkratce to nejdůležitější a přidává navíc ikonické výjevy (Joffreyho laskání antického torza). Scéna, kdy je Angelika v Louvru pronásledována vrahy, je stále stejně působivá a nejlepší postava je věrný přítel D'Andijos s hláškou: "Ne, není ošklivý. Je strašný!" ()

janek85 odpad!

Omlouvám se vše milovníkům románů. Vysoce podprůměrný francouzsko-německo-italský film. Vnitřní pocit mám negativní, protože mě tento film nějak nezaujal, ale znechutil celý večer.Přístupnost:přístupný ()

Violeta

Tak Angelika, markýza andělů.. Hmmm.. Anděl zatracenců, mnou zatracený po celá dlouhá léta mého dospívání a vzdoru všemu romanticko-historickému. Kostýmy?? Bléé :) Až teď jsem prvně viděla Angeliku celou, od začátku do konce. A? Dojetí, samozřejmě. Vzpurnost Angeličina, překrásně tvarované rty Joffreyovy a ta láska, ta láska..! Ty pohledy umocněné gradující hudbou.. A do toho všeho neustále se do mé mysli vtírající obraz rozněžnělé ŠKOPKOVÉ. Nádhera. ()

Martin741

Tak toto chodilo dost casto za normalizacie. A pamatam si to preto, lebo som si film pozrel hned po tom, ako som videl film Slunce Seno, Jahody 1983, kde pri pozerani filmu place pani Helenka Ruzickova, a hned na to sa pozrela na svojho filmoveho stareho. Ovsem, filmy od Truffauta su pochopitelne u mna vyssie a mam ich radsej. 67 % ()

M.i.k.e

Je to hloupé?Ano.Je to naivní?Ano.Ale taky co čekat od skoro 60 let staré červené knihovny.Já Angeliku neviděl takových 25 let,nepamatoval sem si z ní vůbec nic a až na pár detailů jako třeba prapodivné skoky v čase sem se vlastně bavil.Chce to sice mít tu správnou náladu,ale jednou za čas něco podobného nemůže ničemu ublížit...70% ()

cariada

Začátek ságy o Angelice ,která sice miluje Nocolase,ale ten musí utéci . Angelika je donucena díky svému otci se provdat za zjizveného a pajdajícího hraběte Joffrey de Peyrac přes počáteční odpor se do něj zamiluje ,jenže jak už to bývá nic netrvá věčně a Joffrey je obžalovál z čarodějnictví a posléze upálen.... ()

tomtomtoma

Sladký příběh lásky, která byla krutě zastavena. Angélique Sance de Monteloup (půvabná Michele Mercier), dcera chudého šlechtice, je donucena se provdat za bohatého hraběte Jeoffreye de Peyrac de Morens d'Inistru (Robert Hossein). A protože kulhá a má nehezkou a dost hlubokou jizvu ve tváři, tak se její odpor ještě stupňuje. Nakonec ale odhalí jeho Pravý ušlechtilý charakter a navic si může dovolit vše, na co si jen vzpomene. A tak je tu láska až za hrob. Leč bohatství se stalo trnem v oku ješitného krále Ludvíka XIV. (Jacques Toja) a tak je chudák důvěřivý Jeoffrey odsouzen v zinscenovaném procesu za čarodejnictví k upálení. Pomoci se mu snaží, leč marně zajímavý Desgez (Jean Rochefort). Nejdůležitějším svědkem obžaloby je zapšklý a nepřející páter Becher (Charles Regnier). A samotnou Angeliku v paláci Louvru, kde se snažila vymoci královskou milost, byla znásilněna a byl na ni učiněn pokus o vraždu. Měla mocné nepřátele v podobě prince de Condé (Francois Maistre) a vévody Filipa Orleánského (Robert Porte). A tak Angelika dává děti k sestře a stává se markýzou andělů, modlou zločinců, které vedl Nicolas (Giuliano Gemma(), který byl náhodou její láskou z období dospívání. Ale láska v srdci zůstává. ()

laik_60

Na ten film sa nedá zabudnúť, ani na krívajúceho žofreja a nádhernú Michéle. Všetky ďalšie pokračovania mali už len punc diváckeho chcenia a samozrejme kasového obohacovania. Pamätám sa ako tie filmy dávali komunisti do televízneho vysielania len za to aby sa nesledovali spravy a horúce dialógy čo sa deje v Prahe a Bratislave v čase blížiacej sa nežne revolúcie :) ()

Fallen_One

Jako malému se mi to líbilo, a když jsem to viděl později, ocenil jsem i historickou stránku věci. Historicko-romantický film, který má co nabídnout. ()

pakobylka

Přesladká romantika s jemnou příchutí dobrodružství, oděná do honosných historických kostýmů. Zná své limity: Možná je trošičku naivní, ale není hloupá - má velice pečlivě zmapovanou hranici, kterou nesmí přestoupit, aby se nestala kýčem či parodií. Má milá markýzo, jsi krásná - téměř dokonalá, přesto jsem tvůj příběh kupodivu nikdy nadměrně neprožívala. Na druhou stranu mu prakticky nemám co vytknout, neboť malé i velké lásky ke světu stříbrného plátna vždycky patřily. ()

messiah

Fenomén na který naše maminky, sestry, babičky, tetičky i sestřeničky museli koukat pokaždé když tuto sladkou sérii dávali. Sám si matně pamatuji jen tenhle první díl - dál jsem se zřejmě úspěšně vyhýbal svátečnímu vysedávání u TV a byl jsem tak ušetřen sledování plného obýváku něžných pohlaví se slzamy v očích. ()

Šimpy

Serii o Angelice jsem vždy nesnášel, ale pak jsem je shlédnul vzápětí po sobě a když se odmyslím M. Mercier, která se mi nikdy nelíbila a paní herečka to taky není, tak je to skvělý filmek, který skrývá velkolepou výpravu, nádherně zobrazující život ve Francii za vlády Ludvíka XIV., včetně všech intrik, neřestí a vůbec všech svých stránek. Navíc obohaceno několika skvělými hereckými výkony....R. Hossein, J. Rochefort. Tu romantickou linii jsem ochoten polknout. ()

WolfR

Celá série o Angelice je velký romantický kýč, nicméně jsou to poměrně solidní historické romance. A první díl je vůbec nejlepší ze všech. Je nejpoutavější, nejzábavnější a nejatmosféričtější. Angelika je nádherná a její choť Peyrac má charisma. Všechno to doprovází nádherná hudba. Dál se můžou tvůrci pyšnit pěknými kostýmy a solidní výpravou. 4 hvězdy. ()

Zemřel Robert Hossein

Zemřel Robert Hossein

31.12.2020

Oscaři – dvojitý úder

Oscaři – dvojitý úder

27.06.2009

Dnes pro vás máme hned dvě zajímavé zprávy, souvisící s Cenami Akademie – první o zásadní změně ve vyhlašování Oscarů, druhou o tom, že oscarový film můžete použít jako zbraň v politickém boji. Ale… (více)