Angelika, markýza andělů je první část pětidílné ságy o krásné Angelice a její cestou za láskou k hraběti de Peyrac. Do Angeliky, zchudlé šlechtičny, se zamiloval už v jejím dětství venkovan Nicolas, ale protože v den její svatby kvůli Angelice zabil správce, musel uprchnout. Angelika náhodou odhalila intriky proti králi, stala se nebezpečnou královým nepřátelům, kteří ji dali zavřít do kláštera. Vysvobodil ji až sňatek s bohatým hrabětem, kterého však Angelika znala jen podle řečí, které o něm kolovaly. Po prudké nenávisti přišla láska na život a na smrt. Hrabě de Peyrac byl však příliš bohatý, vzdělaný a odvážný. Nikdo a v ničem nesmí zastínit krále… (Česká televize)

Wiluna

Cenná formácia vo všetkých aspektoch – skvelí herci, skvostné dobové kostýmy, exkluzívne prostredie, hodnoverná výprava a prekrásna hudba. Všetko tu dýchalo autenticitou, hojnosťou a na ničom sa nešetrilo (hodnotím všetky diely, nie len prvý). Nejedna mamina (moju to drží ešte dnes), v období socializmu ani nedýchala, keď sa zjavila v rohu obrazovky hviezda a zaznela prekrásna znelka z dielne Michela Magneho. Neprekonateľný, dokonalý, český dabing a hlasy Libušky Švormovej a Josefa Langmilera sa vryli hlboko do pamäti každého z nás. Slovenský „pokus“ o predabovanie považujem za nehoráznu trúfalosť, ktorá nikdy nemala zastihnúť divákove ucho. Vo výsledku, nech už Angelika (ne)bola ženou (ne)chcene promiskuitnou, stále ju dokázala nádherná Michele Merciére zahrať výborne a presvedčivo a zostáva navždy  ikonou tohto vydareného romantického, melodramatického diela. ()

willis

romantika?, mně Angelika připadala jako šlapka, která dala každýmu a svou nymfomanii skrývala za tzv. lásku. S kym se setkala, tomu dala. Tahle série mě připadá spíš jako soft soft porno, než jako dobrodružný film. :) ()

spiritus

Dobrodružná romantika není zrovna můj šálek čaje, ale k tomuto filmu mám, stejně tak jako mnoho dalších, určitou nostagickou slabost. Ve své době se přeci jen jednalo o nadstandartní počin a v normalizační TV nedávali mnoho alternativ k dispozici. Proto dávám k dobru jednu hvězdu navíc. ()

mira007

Kostýmová dobrodružná klasika, z které jsme byli hrozně vyplácaný... dneska to tak horký není, když máme 15 televizních kanálů, internet, satelity a daleko víc filmů se na nás valí. Sentimentální podívaná . ()

KM Phoenix

Výborná hudba, Jean Rochefort a Robert Hossein (se solidním dabingem od Langmillera) to jsou prvky, které tento film pozvedají nad průměr. Také musím říct, že co jsem to opětovně nedávno viděl, tak jsem se bavil u dost šílených dialogů ("pukla mu hlava a zrůžověl", apod.). ()

Greg25

70% První a zároveň poslední film s Angelikou, který nebyl ještě tolik klišovitý a trapný, i když sledovat by se to mělo asi v takovém lehce sentimentálním rozpoložení. ()

cherita

Povedená červená knihovna? Ono něco takového existuje? Pokud ano, budete to muset hledat jinde. Tohle je jenom neskutečně nevyrovnaný film. V první polovině ještě pravidla výše zmíněného žánru celkem dodržuje, ale poté, co je manžel báječné a nezkrotné Angeliky zatčen a ona běhá všude možně jenom proto, aby ho zachránila, nebylo to už ani romantické ani napínavé. Možná proto, že Joffrey je sice docela milý, ale charisma aby u něj člověk hledal lupou (a věřte, že jako fanynka dr. House nemám nic proti kulhajícím chlapům), takže mi bylo docela jedno jak to s ním dopadne… no uvidíme, třeba mě pokračování osloví víc. Pokud během těch pěti dílů nezemře Jean Rochefort a zůstane tam hudba Michela Magneho, má u mě Angelika ještě šanci ()

Mortemiss

Mám ráda staré historické filmy, ale tento mě spíše zkazil náladu. Poslouchat pořád dokola jak říká "Miluji jedině Joffreyho" a poté leží na zádech a nad ní funí nějaký upocený chlap, co více dodat? Angelika je jakousi obdobou sociální pracovnice, která dá každému, kdo se v její blízkosti objeví. ()

Vesecký

Pohodový film mnohokrát viděný. Je to milá romantika, dnes už filmová klasika, která neublíží. Jistě nejde o nějaké vrcholné kinematografické dílo, ale stejně jsem opět při ní slzu uronil. Historicky skutečný je jen rámec příběhu, tedy šlechtické povstání Frondy proti králi Ludvíku XIV., a tak ho také musíme brát. Jde tady spíše o příběh lásky krásné ženy k zohavenému šlechtici ušlechtilé duše a taky s trochou dobrodružství, které však prožíváme asi jen tehdy, když ještě děj neznáme zpaměti. ()

Chudobka

Červená knihovna mě nikdy nebavila. Tolik překážek,  ale vy víte, že všechno spěje k šťastnému konci. Sice to bude nějakou dobu trvat, ale dočkáte se. Pokud se neunudíte k smrti. ()

MIMI.kry

Chápu všechny, kteří dali tomuto filmu nejvyšší hodnocení. Chápu i ty, co poslali Angeliku naopak do odpadu a přijde jim k smíchu. (A to je podle většiny diváků tento díl nejzdařilejší z celé pětidílné ságy). Když to budu hodnotit jako telenovelu, historický, dobrodružný, romantický, kostýmní film podle svazků z nedůvtipné červené knihovny, musím dát vysoké hodnocení. Jo, je to nesmysl, plácají tam kraviny, občas je to úsměvné, ale když jste na sladké, bude vám tahle líbivá cukrovinka chutnat. Mně chutnala poměrně dost. ()

Milwa

Je to moje srdcovka, krásně jsem si ji užila: čajík, sušenky, nebo bonboniera a angelika....příjemně strávený večer. mám ráda kvalitní limonády a tahle patří k těm nejlepším. |holt holky mají o romantice trošku jiné mínění než kluci:-) PS: úžasná hudba.... ()

Bozvav

Nejkrásnější historický film všech dob. Nedostižná výprava, charismatický Hossein a hlavně nejkrásnější ze všech hereček Michele. Moje srdeční záležitost. A také druhý nejoblíbenější díl.100%. ()

zdeny99

Michéle Mercier, Michéle Mercier a její boky, Michéle Mercier a její dechberoucí ramena, Michéle Mercier a její krásná prsa, Michéle Mercier a její líbezná tvářička a zase ta Michéle Mercier. Jo a ještě trošku starodávné Francie, krásných zámků, honosných kostýmů, precizně vyrobených kulis. No prostě vše tak, aby se to líbilo, jak ženám, tak i mužům. [8884. hodnocení, 251. komentář, 69%] ()

strikeman

Milostná limonáda zasazená do historických reálií, červená knihovna - no prosím, souhlasím, ale nikoli tuctová, nikoli taková, jakých jsou stovky. Naopak se podle mě jedná o jeden z nejlépe natočených snímků tohoto druhu vůbec a není bez zajímavosti, že tento žánr mají zmáknutý především Francouzi. --- A vnímejte prosím tento můj komentář s vědomím, že já jinak romantické filmy a červenou knihovnu nesnáším (pravda, především tu německou a americkou)...... --- Jo a málem bych zapomněl: báječná hudba:-)) ()

Akana

Šlehačková hora pocukrované romantiky v čisťounkých dobových kostýmech, která se stala klasikou. Buďme k téhle pohádce vlídní jako k Patáncům. Neubližuje. 70% ()

Poupe

Strhující příběh mladé ženy, která nenechá jediné srdce chladné. Film se neokouká, příběh se neomrzí a člověk se k tomu vždy rád vrátí. Proč? Protože je tu vidět ta krásná a čistá láska, kterou jen tak něco nezlomí. Útěk z reality to krásné Francie. Angelika je jedním z nejlepších romantických historických filmů, které kdy kdo natočil. Ani pět hvězdiček mi nestačí, abych to ohodnotila tak, jak si to dle mého názoru zaslouží. Angelika a Joffrey - nejčistější a nejupřímnější láska na plátně. ()

Zemřel Robert Hossein

Zemřel Robert Hossein

31.12.2020

Oscaři – dvojitý úder

Oscaři – dvojitý úder

27.06.2009

Dnes pro vás máme hned dvě zajímavé zprávy, souvisící s Cenami Akademie – první o zásadní změně ve vyhlašování Oscarů, druhou o tom, že oscarový film můžete použít jako zbraň v politickém boji. Ale… (více)