Sedmá rota za úplňku

• Francie

Septième compagnie au clair de lune, La

• slovenský

Siedma rota za úplnku

Komedie / Válečný

Francie, 1977, 80 min

Jak se stal vedoucí železářství Chaudard šéfem partyzánské odbojové skupiny Attila? Snadno. Stačilo jen, aby si šel v noci zapytlačit s ostatními útěkáři ze sedmé roty a pak už zbývalo jen hodit letadlo na nacistický náklaďák, převléknout se za anglické letce a zaminovat přístav. Že je to pitomost? No to jistě je, protože závěrečný díl trilogie je již daleko více humorný než válečný a patrně proto ho mám nejraději.(10.12.2013)

Možná nejlepší díl série, ale pořád tam není tolik kvality, abych to hodnocení posunul na 4 hvězdy. Každý díl má prostě hluchý místa a humoru nám nabízí jen po skromnu, přitom partička je to strašně sympatická :) No nic no. Opět silné 3 hvězdy.(21.11.2014)

Ani třetí pokračování slavné francouzské bláznivé převlekové válečné komedie neztratilo glanc a v rámci tak specifického filmového subžánru patří k tomu výrazně podařenějšímu. Francouzi jsou prostě na utahování si ze svého protinacistického odboje vysazeni a i pro nefrancouzského diváka je to, byť nenáročně, zábavné...(1.9.2011)

Tři a půl...(6.11.2005)

Další velmi úspěšné pokračování Sedmé roty. Staří známí se chtěli věnovat odpočinku, ale zapletou se do tajné akce. Podaří se jim zlikvidovat půl gestapa.(18.12.2008)