Sedmá rota za úplňku

• Francie

Septième compagnie au clair de lune, La

• slovenský

Siedma rota za úplnku

Komedie / Válečný

Francie, 1977, 80 min

Tři a půl...(6.11.2005)

Pořád stejně vtipná tahle banda zbabělců :D.... Klidná návštěva bývalého velitele se zvrtne v neskutečné události. Vřele doporučuji:)(19.4.2011)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 9.1.1988, réžia českého znenia (ČST Praha 1987) = JARMILA BERÁNKOVÁ (30.5.2009)(30.5.2009)

Docela pohodova klasicka francouzska valecna komedie, ktera uz dneska neni nijak zvlast vtipna, ale prijemne se na ni diva a ma hodne sympaticke hlavni hrdiny. Zapletka je samozrejme postavena na spouste nahod a omylu, ale je docela v pohode a nenudi. Hodne se mi libila hudba. Neni to nejlepsi dil o sedme rote, ale presto to je na 4* a dustojne zakonceni osudu trech spojaru.(7.11.2005)

Staří známí spojaři, nyní už váleční veteráni žijící spořádané nudné životy, se typickými zmatky, náhodami a shodami okolností dostanou v okupované Francii do víru odbojářských akcí, přičemž stihnou svým nenapodobitelným způsobem zlikvidovat půl GeStaPa... a mimo jiné pochopíte, co je na mazutu tak odporného a jak jsou cizí jazyky důležité:)(24.1.2003)