Detektivové Andreas a Simon žijí zcela rozdílné životy. Andreas je spořádaný manžel, zatímco čerstvě rozvedenému Simonovi se všechno hroutí pod rukama. Situace se náhle změní poté, co jsou přivolání k brutální hádce mezi párem narkomanů. Když Andreas objeví jejich zanedbaného syna, rozhodne se porušit zákony, které má hájit, a kojence unese. Nyní je řada na Simonovi, aby znovu nastolil rovnováhu mezi dobrem a zlem. (Film Europe)

DannyBoy80

Lehce slabší film Sussane Bier. Myšlenku to má velmi dobrou, ale podle mě to trochu zabíjí hlavní postava, která se chová silně neemocionálně a to i v případě, kdy by se normální člověk naprosto zhroutil. Škoda mohlo to jít více na dřeň. Kaas jednoznačně přehrává naprosto všechny. Téma bylo hodně zajímavé, nicméně tam vidím na začátku jeden lapsus, kdy test na drogy u matky je negativní, přitom je to smažka jako prase. 73%. ()

Disease

Tak nějak mi došlo, že to nebude klasické policejní drama, když jsem v titulkách zahlédl Susanne Bier. Pro mě od ní zatím nejlepší kousek. ()

Schuldiner

Hodně depresivní a drsné.. především pro (čerstvé) matky... V obsahu celkem nečekané zvraty, příběh - scénář parádní. Tedy parádně depresivní. Ale nevím, něco tomu chybělo, těžko říct co.. ()

jasse

Po delší době film, který mě naprosto uchvátil a ne náhodou je opět z Dánska. Dívat se na něj v téhle nekřesťanské zimě bylo utrpení samo o sobě, ovšem napínavý příběh byl daleko horší - ve smyslu emocionálním. Jemné náznaky, že vše není jak se zdá, vyústily v závěr, u kterého jsem málem nedýchala a u scény z pitevny se mi nedostávalo kyslíku vůbec - stejně, jako Andreasovi...Úžasný film. Úžasně natočený, úžasně zahraný, a Nikolaj Coster-Waldau byl z toho všeho úplně nejlepší. Chválihodné je také zvýšení povědomí o SBS. Souhlasný komentář: Tosi ()

Renfield

Učinit takové rozhodnutí, to chce opravdu odvahu? Možná spíš hodně velkou, až naivní zamilovanost a... těžko říct, něco jako dobré srdce? Zásadní a svým způsobem pro mě stále rozporuplný moment filmu, se kterým jsem měl též problém, jenže Nikolaj Coster-Waldau hraje Andrease tak výborně, že jsem jeho počínání nakonec přijal. Má na tom samozřejmě podíl i jedna z prvních scén, obsahem jedna z těch silných, silně odporných... nezapomenutelný záběr na dítě. V té a nejen v té exceluje největší herecké překvapení filmu. Nikolaj Lie Kaas je ve své roli neskutečný, což samozřejmě až tak překvapivé není, ale to koho zde hraje, to už ano. Dále se k hercům netřeba vyjadřovat, Druhá šance dala dohromady skutečnou evropskou hereckou elitu, slabé výkony tu nejsou. Herci pomalejší děj bez problému utáhnou, ono také proč ne, když prakticky každá scéna je silná, navíc se Susanne Bier nebojí přitlačit na pilu a to zdaleka nejen v první scéně. Závěr je potom možná lehce rozporuplný, ale to je zase věc názoru, ono takové vysvobození po velmi náročném ději, který navíc nejednou překvapí, možná i přijde vhod. 80% ()

JohnyD

Niektorí ľudia by mať deti proste nemali. Človek potrebuje dnes takmer na všetko nejakú licenciu, alebo testy spôsobilosti, ale decko si môže spraviť každý debil. Ta ponurá a depresívna nálada tam je, herecké výkony presné, twist, ktorý som úprimne nečakal, ale nejako sa mi to netrafilo do nálady a chuti a ten trošku sladký koniec tomu tiež nepomohol. Netrpel som pri tom, ale skákať radosťou tiež nemôžem. Takže asi 6-7/10. Možno na druhé zhliadnutie to bude lepšie, alebo si proste pustím Gone Baby Gone od Afflecka. ()

Solrac

Ždímačka s neskutečnými zvraty, psycho co by nemělo nikoho potkat. Waldau a Kaas výborní. Toto dlouho nevyženu z hlavy. ()

Vesecký

Thrillerem bych to nenazýval, protože tento název ponechávám bezduchým hollywoodským hloupostem. Takže rozhodně drama jak má být a jeho jedinou slabinou je nepravděpodobnost příběhu. tedy nepravděpodobnost toho, že by policista vyměnil své mrtvé dítě za zaneřáděné dítě dvou lidí z bahna společnosti, třebaže ho k tomu vede pohnutka zachránit manželku, vyhrožující smrtí. Celé to nakonec zase zachraňuje překvapivý závěr, že malý Alexander byl zabit svojí matkou, která ho v noci týrala, když nechtěl spát... Případ dvou úplně rozdílných psychopatek - to vlastně bylo jádro příběhu. Ještě že se to nakonec vysvětlilo, slušná podívaná. ()

Rockerman

Mateřské pudy se ošálit nedají! Dost možná nejdepresívnější film této režisérky, ovšem mistrně natočený. Skvělé psychologické drama, jehož hlavním tématem jsou děti a péče o ně. Ne všude se děti narodí do šťastné rodiny a ne všude jsou vítané. Horší je, když na první pohled vypadá všechno v pořádku, ale to, že je dítě týrané si lidé všimnou, až když je pozdě. Ten závěrečný dějový zvrat mě dostal, ikdyž nevím jestli by bylo možné, že by si Andreas ničeho nevšimnul. Smutný, ale silný zážitek mi to však nepokazilo a tak paní Bier ode mne dostává další pětku! ()

KNTRFKT

Seveřani si vždycky potrpěli na sýrovost, ale bez vína, a tak dokážou kdejakou myšlenku a příběh podat způsobem velice tuhým a pro leckoho těžko sežvejkatelným. Téma, které samo o sobě (ano, je sice strašné, ale bohužel se to děje) není nijak neobvyklé, nalajnují jako šťavnatou dávku kokainu a pomalu to do vás pumpujou, jak čestvě uvařený piko. Chudák Džejmí toho musí na svých králokatích bedrech táhnout opravdu dost a jeho postava dostává od začátku slušně zabrat, nicméně já mu fandim a jelikož nevěřím na přerod matky-feťačky v matku Terezu, klidně bych mu to dítě i nechal. A s přihlédnutím k současnému bullshitu, který hýbe celým severem, kdy rodič už nesmí nevycválaného spratka usměrnit ani výchovně mířeným kopancem, jinak půjde sedět, je těžko koukatelné, jak stát ponechává malé minimi dvěma smažkám, celé od hoven. Jenže pak se můžou těžko divit, že mají Nesbo, Olsen, Larsson, Kepler a podobní pořád nevyčerpanou studnu s nápady, na kolik způsobů můžou děti podřezat vlastní rodiče. Ona totiž nevýchova je v současnosti velikým trendem. Jo a Nikolaj, Coster i Waldau byli jako vždy skvělí. ()

owwidius

Dobra chladna severska drama, len niektore konania postav a tym padom cela zapletka mi prisla az moc pritiahnuta za vlasy. Proste neverim, ze by sa to takto mohlo stat. V podstate to je jediny dovod, preco nedam 4 brmbolce. Ale ked toto clovek prekusne, tak ide o dost zaujimava a hutnu, nadpriemernu vec. [#14/2016] ()

Ombak▼Penari

Byl jsem příjemně překvapený, že mě takové depresivní psycho dokázalo totálně dostat. Příběh disponuje tolika zvraty a perfektně odvedenou hereckou prací, že je to prostě radost sledovat. Dokonalé provedení a ztvárnění úvahy, že konat ve jménu vlastního přesvědčení o morálním právu se může ukázat jako naprosto liché, protože věci někdy nejsou zdaleka tak průzračně jasné, jak se na první pohled zdají. Perfektní. ()

anatheman

Slabší 5*. Dánové opět nezklamali. Ano, děj je lehce přitažený, ale to jsem ochoten přehlídnout. Asi kvůli tomu, že se jedná o hodně velké psycho a hodně velkou depku. Sice zde popsaný obsah filmu je velice spoileroidní, ale i tak je možno dočkat se několika pozoruhodných zvratů a destruktivní pointy. A ano, jsem rád, že je v Dánsku utvořena tato filmová huť, kde jsou jména jako Bier, Jensen, Thomsen, Kass (a popř. zde nepřítomný, ale jinak tradiční Mikkelsen) takřka povinností. Jejich souhra totiž vždycky buduje divy. No a zvláštní uznání patří Jaimemu - opět je vidět, že mu role rozporuplných charakterů zkrátka sedí skvěle. ()

Roman07

Scenár podobný filmu Gone Baby Gone. Možno trochu menej uveriteľný scenár, ale o to viac depresívnejší príbeh. ()

agassi68

Je to síce malinko za vlasy pritiahnutý príbeh, no spracovaný a zahraný pekne po seversky od podlahy. Nechápem, prečo naše končiny zaujíma akurát holokaust, či infantilné seriály.. ()

Rathalos

Hrozne tazko stravitelny film uz len kvoli tym scenam s detmi,na to sa velmi tazko pozeralo,ludom,ktori su povahovo precitliveni tuto dramu neodporucam pozerat v ziadnom pripade,k tomu vsetkemu je to depresivne,smutne a ubijajuce,myslim,ze na tuto dansku zalezitost nikdy nezabudnem,ale bohuzial aj toto je zivot,no musim sklonit poctu pred hereckymi vykonmi,klobuk dole,nie je herec ako herec...:-) ()

Ygnor

Všechno je jinak. Neuvěřitelný příběh, avšak uvěřitelně emočně zahraný. (Vhodné pro matky s bezplenkovou komunikační metodou)(sorry) ()

Franc1s

Ano ano, opět Dánské syrové a drsné drama... Tentokrát o tom, jak pár přijde/nepřijde o své nově narozené dítě a jak se s tím popere... Několik známých tváří se ukáže a ten zvrat k závěru, mě dostal.... Kdo sever rád, ať kouká! 9/10 ()

Přehlídka Scandi v deseti českých městech

Přehlídka Scandi v deseti českých městech