Pretender

"What is that? I come here for a PROPER shootout! What you gonna do with that rollin pin? You gonna bake me a cake? What I want is a shootout, a SHOOTOUT IS A SHOOTOUT... like a Western!" ()

SpaceOdyseus

Nevyhnu se srovnani s dalsim dobovym gangsterskym filmem s Hardym v hlavni roli podle skutecnych udalosti. Legend na plne care prohrava s Bronsonem. Tam Hardyho jevistni prehravani melo smysl, jak pro pribeh, tak pro postavu. Zde je to jen otravne. Paradoxne Legendam zlocinu podrazi nohy rozmachlost vypraveni. Jak byl Bronson komorni, mohl se soustredit na sveho hlavniho hrdinu. Zde pribeh neustale skace v case vpred, aby se divak dozvedel vse, co se kdy stalo, a nejak neni cas se zamerit na cokoli dulezite. Remeslna stranka je fajn. Ale filmu citelne chybi nejaky sjednocujici moment nebo tema, ktere by filmu filmu smysl. ()

ruhebitte2010

S gansterkama se v poslední době roztrhl pytel, tahle není špatná, ale patří jen lepšímu průměru. Až moc film táhne pouze Tom Hardy. ()

tom.nosek

Celou dobu jsem byl odhodlán dát filmu 4 hvězdy. Hodně ukecaný mafiánský film, prostě Británie. Dobrý příběh, občas zajímavý zvrat, super dvojrole Toma Hardyho, parádní angličtina. Ale absence závěru jen tím, že nahodí fotky a popíšou, jak to bylo dál, mě silně zklamalo. I přes Emily Browning a fajnový dobový soundtrack bohužel musím o hvězdu ponížit. ()

Ripley

Gangsterka,která gangsterkou moc není.Opět sledujeme film s grázly natočený tak,aby jim divák fandil.Tohle nemám rád.Není zde žádná kladná postava.Emily Browning mám rád,ale jako manželka,která ví o kriminální činnosti svého přítele a poté muže,není kladná postava.Její herectví je zpočátku solidní,ale SPOILER! manželka která je psychicky na dně a udělá to co udělala se netváří tak,jako Emily tady.Téměř všechny kriminální činy bratrů(krom vražd)nevidíme a jsou jen naznačeny a okecány.Hardy-Reggie je zde průměrný a Hardy-Ron sice občas přehrává,ale dokáže zaujmout.Jeho vycpané tváře evokují Vita Corleoneho,což mi přišlo vtipné.Scénář je velice průměrný,film je dlouhý a negraduje.Jen se tak táhne a nedokáže udržet pozornost.Celkově příběh bratrů Krayových alespoň v tomto filmu mě přišel nezajímavý.Klady jsou pouze Hardy ve dvojroli,skvělá retro výprava a kamera.5/5 ()

Corpsegrinder

Britská gangsterka jak od Scorseseho. Tom Hardy tu dvojroli zvládl tak dobře že po 15 minutách zapomenete že ty dva jsou vlastně jeden herec. Na pátou hvězdu tomu chybí trochu víc mafiánskejch poprav a vraždění ale i tak je to bezpochyby slušně zvládnutej dobovej film. ()

Milan25

Toma Hardyho mám rád, ale bylo ho tu nějak moc :) Tady je hlavní problém scénář a režije. Děj se vleče, kolikrát jsem ani pořádně nepochopil proč Reggie (nebo Ronnie?) skončil ve vězení a celé to bylo takové mdlé. Dvojitý Hardy může hrát sebelíp, ale s blbým scénářem holt nic neudělá. Emily Browning ten 60's look slušel. ()

kolemjdouc

Sice si asi nezapamatujete na konci filmu jak se jmenoval ale to vám až tak vadit nebude.Je to nenáročný film který je odlehčený vzhledem k tématu a vlastně i náročnosti protože Hardy hrál dvojroli.Když už nebylo zbytí a bratři se dostali do přímého konfliktu na pěsti tak dvojníkovi jakože bratrovi přetáhli sako přes hlavu a mohl být bit hlava nehlava.Kupodivu se scénář obešel bez honiček aut přehnaných stříleček zkrátka asi tak to bylo v reálu.Dobrá doprovodná hudba,kamera nebyla nejlepší ale nevadila,dobrá režie!A musí se vypíchnout i vynikající dabing.Já jsem spokojená. Koment číslo 1 000 ()

Kanca

Viděno podruhé a musím říct, že se mi to líbilo snad víc než před těmi třemi lety. Excelentní výkon Toma Hardyho. 90% ()

marnold

Tak asi se zgadzom z wiynkszosciom komentow, co tu som. Tom Hardy je tym, czymu isc na tyn film. O jego kwalitach se nimogymy bawic. Ynym mie mierzi, ze uz podobny konsek nakryncil przed pora rokami w serialu The Take, kiery miol o kupa lepi rozwinione wszystki postawy a jejich przemiany. Gdyby to nimialo punc "realnych postaw", tak to taki ohlas nie zrobi. Chybialo mi tam cosi, na co bych se chciol podziwac eszcze roz. Bo, jak bedym chciol widziec Toma Hardygo w gangsterce ze 60tych rokow a w Londynie, tak se naisto raczyj puszczym tom jego starszom werzje. ()

Dyas

Tome, ja ti musím sklánět poklonu. Impozantní ztvárnění dvojčat, jak tvrdého sympaťáka Reggieho, tak gay-magora Rona. A že je s Ronem ve filmu sranda! Od Legend jsem očekával nadprůměrný film a ten jsem i dostal. Ani ta druhá půlka filmu mě nezklamala. Hardy má nabitý rok a doufám, že mu to vydrží. ()

Lefty86

Mám rád gangsterky, i když jsem míval radši ty o Sicilskoamerické Cosa Nostře. Hrozně rád bych se podíval na syrové zpracování životů Lucky Luciana, Al Capona a dalších "velikánů" prohibiční a postprohibiční doby, New York a Chicago 30.-40. let. V režii Coppoly, Scorseseho... Ale to je asi jen moje přání a páni v Hollywoodu to vidí jinak a nenatočí to. Ale zpátky k tomuhle filmu, je znát britský rukopis a možná že je to dobře, chvílema je to víc komedie a satyra?? Nevím jestli je to správné slovo, tím ať si lámou hlavu jiní. Některým hlodům jsem se fakt nařezal, Nejlepší : PŘIJDE TAKHLE JEDNOU PARANOIDNÍ SCHIZOFRENIK DO HOSPODY ..... Co musím vytyčit je fakt, že Hardy si s dvojrolí pohrál, a ten chlapec to má v sobě. I když jedno ale, k němu mám, chvílema mi připadalo že v případě Rona trošku přehrával, ten zlej pohled.... No nevím možná že proto že chtěl aby vynikl rozdíl mezi oběma bratry. Každopádně i přes dlouhou stopáž jsem se bavil, nenudil. I když v druhé polovině už nebaví tolik jako v první části. 80% ()

mclenin

Neprehľadné, rozťahané, nepresvedčivé. Z látky sa dalo určite vyťažiť viac než neisté balansovanie na pomedzí dráma x thriller x krimi x psychologický x komédia, kde je z každého niečo, no zároveň nič poriadne. Niekedy je menej viac. Jediné čo stojí za zmienku a kvôli čomu sa film oplatí vidieť je Tom Hardy, ktorý stvárnil bratov Krayovcov presvedčivo, počínajúc mimikou, gestikou a končiac farbou hlasu, takže má divák po celý čas pocit dvoch (takmer) rovnakých no samostatných jedincov. Nebyť jeho (ich), ide len o veľmi priemernú historicko-životopisnú sondu, nevynikajúc prakticky ničím nad svojimi podobnými filmovými súrodencami. ()

Hanes88

Hodně dobrá pecka od bratřích Krayových...Hardy v hlavní dvojroli zahrál skvěle a zasloužil se tak o kvalitu filmu. Příběh, který se odehrál v šedesátých letech, byl super, ačkoli tehdy se na to muselo pohlížet trochu jinak. Asi se těch bratrů bálo hodně lidí...film se mi každopádně moc líbil. 85%. ()

iampatrik

70% Hardy VS Příběh. Takhle by se daly hodnotit Legendy zločinu. Na jedné straně nechybující a opět úžasný Hardy (ano, mám pro něj hereckou slabost). Na straně druhé zajímavý příběh, avšak nezajímavě a nudně odvyprávěný. Výsledek? Průměrný filmový zážitek, který divákovu pozornost upoutává jen z půlky (Hardy) a z té druhé půlky vázne (příběh). ()

peetriss

Legendy zločinu jednoznačně stojí na Tomovi Hardym, který svou dozajista náročnou dvojroli charakterově nesourodých bratrů zvládl s přehledem - ojedinělé sklony k přehrávání lze odpustit. Oceňuji zasazení do kvalitního retro prostředí. Dějově je film zajímavý, ale stylu vyprávění a jeho dynamice chybí punc něčeho vyjímečného, Helgeland se totiž zaprděně veze na atraktivitě tématu a nijak nepřispívá k povýšení diváckého zážitku do nadprůměru - Tom Hardy, několik okázalostí hlavních postav a retro look jsou málo, zejména ve vztahu k přílišné délce stopáže. ()

lucijelucije

Tom Hardy je tady dobrý, možná vynikající, a protože je vše na něm více méně postavené, musím říct, že se své dvojrole zhostil na jedničku. Ale to bude tak všechno. Možná bude kniha víc dramatická a akční, protože filmové zpracování Legend takové moc nebylo. Celkem průměrná záležitost, kterou shlédnete, vypnete a téměř bez pocitů zapomenete. ()

vander19

Na tento film som sa dosť dlhú dobu tešil. Hlavne kvôli postave Toma Hardyho a aj jeho životopisnému podtextu. Dvojica bratov, jeden gay a druhý drsňák, ale s rozumou. Hlavne postava Toma ako homoša bola zábavná, drsná a dodala filmu potrebný šmrnc. Jemne ho negovali romantické chvílky jeho bračeka. Ale nič to neberie na kvalite, že sa jedná o pohodovú gangstrovku, kde sa zase až tak moc nestrieľa ako sme zvyknutý z USA produkcie. Jasné, nechýbajú drsné scény a autori si dali záležať na tom, aby vynikli čo najdôverihodnejšie. Režisérskeho remesla sa chytil Helgeland, ktorý už má pár podobných kúskov za sebou a preto má film aj kvalitný spád. Lenže ako to býva, gangsterský život je síce krásny, ale málo kedy aj dlhý. Samotný Londýn zohráva veľkú úlohu v tomto filme. Hlavne pre svoje neopakovateľné čaro, zaprášené puby, a drsné londýnske ksichty. ()