svobik

Super Hardy, ale ta milostná linie je filmu spíš na obtíž. Radikálně zredukovat hlavní ženskou postavu a než na nezdařilý vztah se více soustředit na postavy obou bratrů by filmu dost prospělo. Takhle se jedná pouze o příjemně násilnou, místy vtipnou retro-gangsterku, která však zapadne do šedého průměru dříve, než by bylo zdrávo. ()

vyfuk

Neuvěřitelné. Nevím jestli to je tím, že jsem předtím viděl Hovno na nejistotu, ale tenhle film byl hotový masterpiece. Na tohle filmu snad nebylo nic, co by se mi nelíbilo. Idylka bratří Kray byla zcela dokonalá a líbilo se mi jak se na začátku skvěle doplňovali a dokázali si ze všeho dělat srandu. Nuže, asi se nemám čemu divit, že se mi film líbil, když ho má na svědomí člověk jako Helgeland, který napsal Robina Hooda, Tajemnou řeku a LA - Přísně tajné. Herecké výkony? Bez jediné chybičky. Divím se, že jsem kvality Hardyho nedokázal ocenit už mnohem mnohem dřív, ale rok 2014 byl pro něj hotový sakses. V tomto filmu jakožto dvojrole, mě to jenom utvrdilo v jeho nesporné dokonalosti pro herectví. Věc, která mě jen trošku bere za slovo je to, že většinou se filmy jako tyto točí okolo budování impéria, které jsme ve skutečnosti v tomto filmu ani moc neviděli. Film se s píše točí kolem Reginalda a Frances, což je na jednu stranu dobré, ale na druhou trochu neobvyklé. Hlavně spíše ta změna, kdy se z Regiho stane psychopat a kvůli ničemu ztratí všechno. Zjednodušeně řečeno, na filmu opravdu snad nebylo nic, co by mi strkalo anální kolík do rektálu. Scéna v hospodě, scéna o vyprávění si o homosexuálech, scéna jak se bratři perou, scéna ubodání nožem... to všechno bylo dokonalé. Tohle by mělo být na Oscarech. ()

ghatos

Gangsterka na pozdní chladné odpoledne. Hardymu sluší hrát narušené psychopaty. Tady je dokonce ve dvojitém balení. Nuže co napsat? Nejklasičtější žánrovka, jakou si umíte představit. Pro někoho plus, pro někoho mínus...64%. ()

blackJag

Hardy v dvojroli výborný, interakce dvojčat skvěle zprodukovaná (jako by opravdu byli dva), má to celé lepší tempo a interní návaznosti než např. nedávné BLACK MASS, ale v celém tom materiálu nevidím nic, kvůli čemu by bylo potřeba natočit film. 65% ()

Darill

Tom Hardy se tu opravdu překonal. Často jsem až zapomínal, že oba Kraye hraje stejný herec. Bohužel jinak na mě film působí dost nedůvěryhodně. "Legendy zločinu" jsou tu vykreslené jako páreček až groteskních figurek, které by spolu nedokázali vést ani cukrárnu, natož pak organizovaný zločin. Uvítal bych lepší a důkladnější vykreslení toho, proč jsou zrovna tihle dva obávanými gangstery. Čas by na to šel získat třeba osekáním té vztahové linie "vzala jsem si gangstera a on je to fakt gangster"... ()

s.e.p.p

Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc postrádám jakýkoliv smysl. Čím ten film vlastně měl být? Brutální sondou do života dvou významných Londýnských gangsterů? Proč se tedy z dvou a čtvrt hodinového filmu dozvídáme tak málo o jejich aktivitách a moci? Proč Hardyho postavy nebudí vůbec žádný respekt a působí spíš směšně? Proč je tak velký důraz kladený na Reggieho romantickou linku a ne například na soupeření Krayů a Richardsonů? A proč opět slušnou kameru zabíjí ta mdlá barevnost? Pokud se mělo jednat o jakýsi Hardyho showreel, nefunguje to ani tak, protože v Ronově části své dvojrole nesnesitelně přehrává. Ten film je tak děsně nevypointovaný, nezajímavý a průměrný, že si jsem jistý, že si po pár dnech nebudu pamatovat jedinou scénu. ()

Autogram

Že ide o dvojrolu som zistil až pri čítaní komentárov, stačia jedny hrubé okuliare a z človeka je iný človek, hoci malo ísť o dvojičku. Táto surová gangsterka je trochu zvláštna, občas nie vtipná, ale až nechcene smiešna. Zaujímavá asi len rozprávaním zo strany ženy, čo jej dáva romantický nádych, v gangsterke dosť nechcený. Za mňa len slabšie tri hviezdy. ()

Georgex

Nejnudnější gangsterský film za poslední roky, který bohužel drží jenom skvěle hrající Tom Hardy ve dvojroli, což nevykompenzuje skutečnost, že se dvě hodiny díváte na nezajímavý příběh, ve kterém se nic nedozvíte a ani to málo, co je v něm řečeno, není vyprávěno příliš stravitelnou formou. Moje hodnocení 40%. ()

jefff

Nepřišlo mi to zlý, ale žádný trhák to není. Tom Hardy je super, o tom žádná, ale scénář je strašně chudý...čekal bych, že v životech gangsterů se bude odehrávat větší porce událostí, než kterou předkládá film. Ale za zhlédnutí to stojí. ()

Jello Biafra

Skutočný príbeh dvoch mafiánskych bratov, ktorí celé 60. roky ovládali podsvetie východného Londýna a zároveň sa kamošili aj s vplyvnými politikmi. Postupom času im však začala uchádzať pevná pôda pod nohami a skončili ako drvivá väčšina gangsterských "velikánov". Najväčším lákadlom filmu je bezpochyby ona dvojakosť hlavných postáv - jedna postava je uhladený švihák, tá druhá je schizofrenický magor a sadista, a obe postavy zahral Tom Hardy úplne dokonalo. Z filmu je cítiť jasná inšpirácia Scorseseho gangsterkami typu Goodfellas či Casino a tiež si tu režisér pri mnohých scénách neberie servítky. Násilie je tu ukázané vo veľmi naturalistickej podobe. Veľmi mňa potešila aj skvele zachytená atmosféra 60. rokov, ale nakoniec mi trochu vadili niektoré nudné pasáže, ktoré film nikam neposúvajú. ()

P1tr

Jeden Tom Hardy dokáže pozvednout každý snímek o něco výše a tak když máte ve filmu Hardyho dokonce dvakrát, nelze jinak, než čekat zázraky. Pokud jde o Hardyho herecké výkony, nejedná se rozhodně o zklamání a zvládá hrát dvojčata charizmaticky a každého jinak, aby vynikly jejich odlišné povahové rysy. Bohužel zbytek filmu už tak kvalitní není a dostává se nám nadějného, ale nevyužitého gangsterského příběhu, který je ve výsledku spíše vztahovkou, než pořádným, brutálním nářezem, což je hrozná škoda. Proti romantické složce bych nic neměl, pokud by tvořila menší část v příběhu o převzetí Londýna, ale je tomu bohužel naopak a film tak po skvělém začátku přestává postupem času bavit a po zakončení se nelze zbavit dojmu, že to celé vyšumělo do ztracena a spíše než o kompletní film šlo o nevyrovnané stylistické cvičení. ()

Fox85

Na čtyři hvězdičky to zvedá herecký výkon Hardyho, který se ztvárnění obou bratrů zhostil opravdu dobře ()

Ne__Ty

Dvojnásobná dávka Toma Hardyho je skvělá, zvlášť když se mu podařilo zhmotnit dvě odlišné postavy natolik, že jsem ani nepřemýšlel, jak to tvůrci udělali. Postupně však začínají role bratrů až moc splývat v jednu, a je tak čím dál jasnější, že se jinak nejedná o vyčnívající gangsterku. Vlastně v ní vyčnívá až příliš málo momentů. A když už se to některému z nich podaří, rozmělní ho stopáž přesahující dvě hodiny. ()

Kaceris

Okej, úplná pohodička. Na tento film som išiel hlavne kvôli tomu aby som videl ako Tom Hardy zvládne túto dvojrolu ale aj preto že mám rád filmy ktoré sú podľa skutočných udalostí (hlavne tie z mafiánskeho prostredia). Do hodiny a pol je to okej, potom sa to už ťahá na tichej vode čo končí bravúrnym zakončením. Najväčší ťahač tohoto filmu je práve Tom Hardy, ku ktorému to sadlo. Po čase som už aj ignoroval a nevnímal že dve postavy hraje jeden herec, proste vynikajúci film. "I came for a fucking shootout". Rozhodne by som si to dokázal pozrieť znova. ()

Maynard.

Tak já nevím na co sem to vlastně dvě hodiny koukal. Jestli to měla bejt komedie nebo jestli mafiánskej film z Londýnskýho podsvětí... Ale ani jedna z tědlech dvou možností to nebyla. Haryho mám hodně vysoko. Bohužel dvouroli podle mě nezvládnul. Hlavně teda zahrát duševně narušený dvojče se mu nepovedlo. Jak by řekli odborníci - přehrával to zbytečně moc, prostě sem mu to ani za mák nevěřil. Co mě hodně vadilo, tak že se film hodně točil kolem jedný ženský. Tím se prakticky uplně přestal věnovat tomu podsvětí, na který sem se fakt hodně těšil. Od začátku sem si říkal, dej tomu šanci, to se určo rozjdede. A vono nee, vono se to nerozjelo. A když film skončil, tak sem si jen povzdech. Tohle rozhodně nepatří mezi kvalitni mafiánský kousky. ()

Kejdlo

Film, který kdyby se tolik nezajímal o romantickou linku a vsadil více na gangsterské podsvětí, udělal by ze sebe kvalitní film. Takhle je to jen místy hodně dobrá zábava (Hardy je pán!). Škoda škoda, trailer sliboval něco jiného. 5/10 ()

LexBarker

Začátek vypadal slibně a já se těšil na další gangsterskou lahůdku, která se ale nedostavila... Podobně jako v Black Mass, výborný hlavní herec, slušný rozjezd a pak se najednou film nemůže rozhodnout, pokud bude coby gangsterka pokračovat, nebo se převtělí do vztahového filmu, jakých bylo svého času na Hallmarku nepočítaně... ()

sedm.1

Legendy zločinu jednoznačně stojí především na výkonu Toma Hardyho. Ona by tato role byla tedy ostatně výzva pro každého herce, ale právě Tom Hardy je bez diskuze v současnosti jednou z nejspecifičtějších a zároveň nejoriginálnějších hereckých tváří, která se navíc pro tuto dvojroli perfektně hodila a jeho výkon je zde pak opravdu tím nejvýraznějším faktorem, který nakonec i rozhodl o výsledné kvalitě celého filmu. Jinak z hereckého hlediska musím ještě zmínit miloučkou Emily Browning a podle mě hvězdu budoucnosti, Tarona Egertona. Co se zápletky týče, tak to příliš pět ódy nemohu, přišlo mi to krapet krkolomné, nedynamické, bez šťávy a bez nápadu a i nějakých fakt vyloženě působivějších a silnějších scén. Emoce a napětí tu pak prakticky nefungují vůbec a atmosféra a vizuál dané doby na přesvědčivosti také příliš nepobrali. Možná to mohlo být zkrátka celé podáno o něco syrověji, chyběla mi ke konci i vypjatější gradace, takhle jde ale každopádně tedy především spíš než o drsnou gangsterku o vztahové, bratrské drama, prakticky bez akce, kde na sebe sice ještě více upozornil zmiňovaný Tom Hardy, ale jinak pro mě celkově asi bohužel krapet zklamáníčko. ()