Flego

Britský príspevok ku gangsterskému filmu, ktorému jednoznačne dominuje dvojrola Toma Hardyho v úlohe dvojčiat. ()

BMW12

Takhle má vypadat dobrý krimi film. Má to skvělý příběh, je to dobře natočeno a především Tom Hardy exceluje ve své dvojroli, opravdu brilantní výkon od něj. Také jsem se díky tomuto filmu dozvěděl o bratrech Krayových, o kterých jsem dosud neslyšel. A opravdu mě zaujal jejich příběh. ()

Roman.Ticka

Tentokrát musím morálce v sobě malinko zavřít ústa, protože brilantní herecký výkon Toma Hardyho si rozhodně zaslouží víc než být jinak po právu plně zatracen a skončit v horoucím pekle. ()

rikitiki odpad!

Když má v gangsterce největší kou.., ehm, odvahu gangsterova tchýně, tak je něco špatně. Film totiž spíše než životopisy bratrské dvojice kriminálníků portrétuje sladkobolnou romanci mezi příčetnějším z bratrů a sladkou nevinnou dívkou, která snad ani netušila, odkud se berou peníze, ze kterých žijí. A všechno to působí děsivě falešně. Občasné výbuchy násilí film většinou omlouvá neblahým vlivem šíleného sourozence na svého bratra. Všechno je uhlazené a naleštěné, nic nedrásá – až najednou ten konec, kterému život napsal opravdu krutou tečku. Jenomže ta nemá oporu v předchozím ději, právě proto, jak všechny zločiny estetizuje a neutralizuje. Dávám odpad kvůli falši, protože nevěřím na naivitu dívky, ani na romantičnost gangstera a ani na takto okleštěně podané násilí a kriminalitu. ()

Ivoshek

Jako by ve studiu byla hádka, jestli to má být ultra drsná, ale současně trochu srandovní retro akce, nebo historicko psychologický film. Tak pak udělali obojí. Což je trochu potíž, páč jednotlivě by to fungovalo líp. Jinak Ronnie je nejlepší full-retard za hodně dlouho. ()

Othello

Za správný konec provazu uchopená řečnická otázka "Co může ještě chybět dobrému kriminálnímu thrilleru s Tomem Hardym?" Přece druhý Tom Hardy! A co může ještě proboha chybět dobrému kriminálnímu thrilleru se dvěma Tomy Hardyii? (ježiš to sem si na sebe vymyslel) Je to Emily Browning. Ňuf ňuf. Tři góly ještě před začátkem zápasu sice nejsou úplně fér, ale doba svědčí křivákům a navíc když mančaftu vládne pevnou rukou prověřený trenér Helgeland, tak bych si na něj vsadil tak jako tak. Tvrdě stylizovaná biografie, která místy hází divákovi čisté zlato (mafiánský lidový soud) a pak se zase nebojí mu zalhat v tom, co právě vidí. Snad jedinou škodou je očividný fakt, že režiséra Paybacku zase museli držet na vodítku, protože nejednou lze spatřit, že se mu chce šlápnout do trávníku, který je jasně označen cedulemi "Nevstupovat! Vaši producenti." Nicméně za ten příslib director's cutu a za toho opět neuvěřitelného Hardyho... No nemůžu jinak. ()

SLOTH

Film je možná zbytečně dlouhý ale na druhou stranu nemusí. Co mě ovsem vadilo byla hudba. Vůbec se nehodila jak do doby tak do vykreslení atmosféry. Co ale stojí za zmínku je herectví Hardyho. Ani by vás nenapadlo. Že obě hlavnípostavy hraje jeden člověk. Protože Hardyho herectví je uzasne!. ()

ARI50

Solidně slušný film ve dvoj roli Toma a já se bavil jen u jedné roli druhá mě už tak nezaujala což je škoda. ()

luka4615

Tom Hardy exceluje ve dvojroli v této jinak bezzubé, natažené a místy i hodně nudné gangsterce, která se režisérovi zcela vymkla z rukou. Nebýt děravého scénáře a olbřímí stopáže, bez zaváhání bych tomuto filmu udělil plný počet. Bohužel, ani výborný Tom Hardy nemůže tomuto filmu pomoci z jeho hroutícího se piedestalu. Je to veliká škoda, jelikož film měl velký potenciál a pro mě, jakožto fanouška Hardyho a gangsterských filmů, byl i jeden z nejočekávanějších. „Me and my brother, we're gonna rule London!“ ()

Lucasion

"What is that? I come here for a proper shootout! What you gonna do with that rollin pin? You gonna bake me a cake? What I want is a shootout, a shootout, right, is a f***ing SHOOTOUT! Like a Western." Legend byl pro mě velmi nadějným filmem roku. Po zhlédnutí, musím přeci jen říct, že jsem čekal něco zcela jiného. V tomto případě, ale jiné, neznamená špatné. Od režiséra, jsem moc neviděl, takže jsem přeci jenom přistupoval k jeho dítku opatrně. Příběh vypráví o gangsterech dvojčatech. Přičemž Ron Kray (Edward T. Hardy) je paranoidní schizofrenik a homosexuál (aktivní, jak sám řekne) a Regginald Kray (Thomas E. Hardy) je na druhou stranu "jen" majitel Londýnského klubu, co našel dívku svých snů. O tom, že Hardy je talentovaný herec bylo napsáno hodně. V Legendách zločinu opět jen dokazuje, že jeho hraní je brilantní. Jen tak se totiž nevidí, aby v jedné scéně dokázal ztvárnit tak rozdílné postavy. Jeden obličej (víceméně) a tak moc odlišné charaktery. Nestává se totiž moc často, abyste viděli oblíbeného herce, aby kouřil doutník a plácal po zadku nahého klučinu uprostřed místnosti, kde probíhají orgie. Zároveň i skvělou proměnu Reggieho z bonbóny cucajícího sympaťáka na prvotřídního agresora s nožem. Řekl jsem, že je zbytečné rozepisovat se o výtečné dvojroli Hardyho, ale fakt je, že tahle dvojitá herecká porce dělá film skutečně takový jaký je. Na druhou stranu totiž film postrádá atmosféru skutečných gangsterových příběhů. Spíš než napínavý krimi thriller připomíná zábavný životopisný film o dvojčatech, co se rozhodli vládnout Londýnu. Vztah mezi bratry je skvělý a finální scény jsou završení všech emocí. ...protože Tebe zabít nemůžu! Krom skvělých kulis se může i Brian pochválit za scénář k některým scénám. Viz. rvačka v baru, svatba. Škoda jen absence atmosféry a skutečnosti, že celý film jsou vlastně výborné scény bez hlavní dějové linky. Díky zběsilému střihu a zbytečně rychlému vyprávění si divák nemůže „příběh“ dostatečně užít, protože tam žádný není a ve výsledku si pamatuje pouze výborný výkon hlavního herce. (78 %) ()

Morholt

Dokud se film pohybuje v mezích gangsterky, tak je vše v pořádku. Nejedná se sice o kdoví co, ale pořád je to solidně odvedená filmařina. Pokud se člověk zaměří na dvojroli Toma Hardyho, což byl asi největší tahák, přicházejí mírné rozpaky. Jako Reggie obstál a nutno dodat, že to zase nebyla tak náročná role. V případě Rona je to horší. Ne že by hrál Hardy špatně, ačkoliv občas přehrával přes míru, ale já měl problém se samotnou postavou. Na mě to byl až moc velký magor a jsem přesvědčen, že pokud by se takhle choval v reálu, brzy by ho někdo v gangsterském světě sundal bez ohledu na zvuk jeho jména. Nicméně největší problém jsem měl s romantickou linkou. Té tu byl věnován až moc velký prostor a film díky tomu občas sklouzávala k nesnesitelnému slaďáku. Byl bych ochoten to přehlédnout, kdyby v hlavní ženské roli neúčinkovala Emily Browning. Fakt by mě zajímalo, čím tahle holka ražiséry přesvědčuje. Herectví to určitě není. Koukat se na to dalo, ale očekávání v tomto případě rozhodně naplněna nebyla. 60% ()

Lacike

Zaujimava gangsterka so spickovym vizuálom a bohovskymi vykonmi väcsiny hercov na cele s Tomom Hardym v ustrednej dvojulohe. Trochu som sa bal, ze film bude zlozeny iba z nesúvislych epizodiek a preto bude nudit. Je pravda, ze film nejak extra negraduje a tempo je pomale, ale jednotlive gangsterske epizodky mi prisli dostatocne zabavne na to, aby ma bavili. Bohuzial v druhej polovici sa film vo väcsiej miere sustredi na manzelku jedneho z bratov, co je ta najnudnejsia postava v celom filme a preto film zacina cim dalej tym castejsie nudit. Skoda. Keby bol cely film zamerany na gangsterske eskapady, ktore boli neskutocne zabavne, tak z toho mohla byt pecka. Takto je to mierne nadpriemerna gangsterka. 7/10. ()

Johny_fork

Jeden z nejstylovějších snímků jaké jsem za poslední dobu viděl. Odlehčená atmosféra vždy ve správnou chvíli zdusní a díky geniálnímu představení Toma Hardyho se jedná o žánrovou lahůdku. ()

JohnCZ

Nevím, proč by tihle dva pošuci Krayovi měli být legendami zločinu. On vlastně jejich příběh není ani moc zajímavý, natož aby se dal považovat za legendární. Celý film stojí hlavně na perfektní dvojroli Toma Hardyho a vtipně černohumorně pojatém stylu vyprávění (zvrhle srandovní headshot v poslední třetině neměl chybu). Režisér a herci dokázali i z nevýrazného příběhu vytvořit docela zajímavý a dost zábavný film a to se cení. 4*, i když trochu slabší. ()

Padme_Anakin

Tak to tedy byla dvojčata k pohledání, učinění dárečci, nechtěla bych je potkat a už vůbec ne je znát.. Nicméně ta retro atmosféra byla podmanivá, je to moc pěkně natočené, hudební podmaz velice příjemný, no a Tom Hardy se s tím popasoval dobře, sice ho víc vnímám jako charismatického muže než jako výborného herce, ale musím upřímně přiznat, že mě celý ten zločinecký příběh bavil a nenudila jsem se ani chvíli.. Závěrečné zúčtování jsem očekávala, svým zvláštním způsobem potěšilo, ono se jim fandit fakt nedalo.. ()

corpsy

Azda niet v dnešnej dobe chlapíka herca, ktorý by sa s podobnou (dvoj)úlohou popasoval lepšie ako Tom Hardy. Jeho prítomnosť na celuloide, či už v úlohe jedného alebo druhého brata ( tu by som vlastne ani nečísloval, obaja sú svojim spôsobom majestátny ), je pôžitok a zážitok. Pritom všetkom, gangsteriek nikdy nieje dosť. ()

berny2468

Výborná životopisná gangsterka o lidech, které jsem až dosud neznal a jsem rád, že jsem se o nich něco dozvěděl. Je to klasický anglický novodobý film. Takže vtipný a z výborně natočenou akcí, které je zde tak akorát. Tom Hardy to zahrál prostě úžasně a to tahle dvojrole nebyla vůbec lehká. Hardy by byl v jiném roce pro mě jasný kandidát na oskara. Bohužel pro něho, dle mého názoru získá někdo z dvojice Redmayne a Dicaprio. Pro mě je to jedno z největších překvapení minulého roku.......85%. ()

PauloZ

Příjmená sonda do 60.let anglického podsvětí, kde si můžeme libovat nad výborným herectvím Toma Hardyho! Za tohle mohl být nominován za oscara! Stejně tak nad vizuálními krásami tehdejší doby, pěknou kamerou a milou Emily Browning. Bohužel jen toho gangsterství moc nedostanem. Film se sice opírá o jasná fakta a staví na tom zajímavý a napínavý příběh, který baví. Nemůžu si ale pomoct, celé je to dost povrchní. Vůbec to nejde do hloubky postav, nezjistíme pořádně jak se dostali k řemeslu a jak se stali pány Londýna. Spousta věcí (např. proč jde Reggie podruhé sedět) není řečeno, jen se to prostě odehraje a odbyde jednou větou a tak je to hned několikrát, kdy se něco stane, bez většího odůvodnění. Když zohledním stopáž přes dvě hodiny, tak to mělo být hlubší a sofistikovanější s větší porcí gangsterství jako takovým. Postavy bratrů jsem vlastně vůbec nepoznal. 3,5* ()

Marsik

Tohle mě celkem zklamalo. Hardyho charisma má mega sílu, o tom žádná. Ale na 130 minut to prostě nestačí. Akcí je tu prachsprostě málo a i jako životopisný film to nemá téměř žádnou hodnotu. Zejména mi tam chybělo, jak si skutečná dvojice gangsterů vydobyla svou pozici, resp. jejich začátky. Proto říkám jen dobrý a jak všichni víme, dobrý, je vždy jen za tři. 66% ()