Mimozemšťanka Mila se stává dobrovolnicí, která se rozhodla navštívit planetu Zemi. Nikomu jinému se na ni na rozdíl od jiných planet letět nechce, protože Země je hrozná, ale přece jen už je to dvě stě let, co byla navštívená naposledy, takže by se tam někdo měl podívat. Mila proto přilétá do Paříže, a jediné, co má u sebe, jsou batikované šaty. Pomalu se začíná seznamovat s prapodivnou současnou společností, ve které se musí platit podivnými papírky, jídlo se nedá jíst, vzduch dýchat, každý je nemocný, ženy musejí používat jakési „rtěnky", bez kterých by na ně ostatní lidé nebyli hodní. (ybuko)

Xeelee

Jo, žijem ve zvráceném světě, ale v Nádherné zelené je ideální svět líčen opravdu velmi alternativně a idealisticky. Vše tu je tak nějak černobílý, autoři poselství moc hrotí a technologie rozhodně nejsou v souladu s jejich viděním světa. I s technikou se dá žít v souladu s přírodou a postoj tvůrců se mi v tomhle dost příčil. Absenci technologií nahradila telepatie, kterou u nás stále ovládají tzv. primitivní národy. Hlavně nevolejte ze Země domů. Ruší to veškerou elektroniku. Ve spoustě věcí se snímkem souhlasím, ale vše je tak přehnaný... Každopádně díky tomu vzniká nádhernej kontrast a při střetu civilizací dochází ke vtipným i vážnějším momentům. Třeba scéna se rtěnkou ve mně hodně rezonovala. Přes všechny výtky je výsledkem příjemnej film. Je především neskutečně pozitivní, milej, optimistickej, naivní. Scénář a děj v podstatě stupidní. Děkuji Vesmírným lidem za titulky :-) | ► Nádherná zelená ()

evapetra

Nádherná šílenost. Pobavit se, odreagovat,zasmát bez agresivního a vulgárního humoru není u současných komedií až tak obvyklé , ale režisérka Coline Serreau dokazuje, že je to možné. Viděno v rámci projektu 52 Films by Women. ()

Khalesi

Komédia, ktorej polovicu preplačete a tou druhou sa presmejete:) Celý čas však hlavne premýšľate! Skúste si na chvíľu sadnúť pred obrazovku, dajte si dole klapky z očí, stlačte PLAY a...NECHAJTE SA ODPOJIŤ. Obrovské ďakujem užívateľovi whack! ()

Marek1991

Isto nie je dobrý znak filmu, ak predtým, ako film začne je reklama na Aštara a Vesmírnych ľudí, no pri mnohých ekologických témach a dobrých filmoch som to už zažil, že ich šíria aj takýto čudáci, takže som si radšej počkal na film. Ten bol skutočne s istou ekologickou témou a ohľadom nezmyslov, ktoré sme si vytvorili a ktoré ovládajú náš svet, bola to celkom dobrá komédia, akurát to okolo Spasiteľa považujem za mierne nevhodné, taktiež to s tými vyslanými ľuďmi ako Bach, či to ohľadom toho, ako im zrejme začal vadiť futbal a urobili z toho akúsi homosexuálnu šou a navyše smiať sa bezdôvodne len tak? No veru, nemusím celý film, aj keď na zamyslenie je dobrý, propaganda ani náhodou, možno trocha strelený film so svojským posolstvom alternatívy, ale inak to má dobrú myšlienku. Ohľadom toho vegetariánstva je to každého vec, je na to veľa vedeckých názorov, každý má na to svoj, tiež by som film nespájal s nejakým hnutím, aby sa dobré veci nezmyselne neškatuľkovali k nezmyslom. Je to svieža komédia z 90. rokov, ktorá rozhodne neublíži a možno len podujme zamyslieť sa nad zmyslom života a ním ako celkom. ()

ledzepfan

Vtipné momenty střídají sem tam hluchá místa a sem tam kulervoucí scény.. Je to lehce nevyvážené, né úplně se vším řečeným a nadhozeným bych se dokázal ztotožnit, ale potenciál k zamyšlení a alespoň částečnému restartu to má, takže to ve výsledku hodnotím pozitivně a přínosně. ()

Pirkaf

Roztomile naivní hipísácký filmeček, oblíbený zejména mezi příznivci Anastasie v Rusku, kde je znám pod názvem Prekrasnaya Zelenaya. Nehodnotím kvalitu filmařské produkce, snímek je dobrý především k tomu, že nutí člověka zamyslet se nad mnoha věcmi kolem sebe a v sobě. A dělá to mnohem lépe a vědoměji než podobné filmy, které se o to snaží, jako například "What do BLEEP do we know". A za to mu patří dík a obdiv. ()

MissJ

La Belle verte je v podstatě nemožné nějak racionálně zhodnotit, prostě vám sedne nebo ne. Kromě toho, že sympatizuju s většinou jeho obsahu, jsem se taky celou dobu výborně bavila (scény s orchestrem, na stadionu, týpci u bankomatu a další). Pro někoho nesnesitelně iritující, pro mě velice osvěžující film. "Zákazu" ze strany EU se můžu jen hořce zasmát. ()

Alementina

No... hodně rozporuplné pocity, jakože námět pěkný, ale naprosto nedotažený.... Opravdova reklama na navrat k zivotu v prirode ... jen teda v tech jejich hnizdech u jezer, nějak nevim, že i když pršelo jen rano :), tak to jim pršelo na hlavu.. a obleceni si delali z ceho... a hlavně, kam zmizela cela ta velka populace lidi, jakože vymřela... a nejvíc mě dojalo, jak kluci "telefonovali" z letadla mame, dle pravidel filmu s nimi v tu chvili letadlo muselo spadnout... k zamysleni me to donutilo, ale nevim, jeslti spravnym smerem. ()

esopesokeso odpad!

Tak hneď v úvode vyskočili behom minúty tri propagandistické obrázky Aštara Šerana a Ptaaha.Samozrejme, že sa ma zmocnil zúfalý pocit, že s týmto filmom zbytočne prehlúpim čas..ved zakladateľ vesmírních ľudí, hlavný komunikátor s mimozemskou civilizáciou, pán Ivo Aštar Benda, narodený v Olomouci neváhal svojho času osloviť V.Havla a R.Schustera so žiadosťou o schôzku mezi mimozemskou civilizáciou a hlavou štátu....Predpokladám, že nezištné dôvody dobrého vesmírneho človeka sú asi také ako návody na orgonitové pyramídy, ktoré sú k dispozícii za len 20 dolárov (len návod, nie pyramída, drahý nezištný patent..).No a takú pyramídu si môžete dať potom na bycikel a jazdiť s ním v okolí vašeho bydliska každý deň.Zbaví vás to všetkých chemtrails a všetkých povodní, hurikámov, tornád, zemetrasení, sucha a ďalších geofyzikálných útokov tej aľjašskej pliagy HAARP.A ku tomu si dať natetovať na čelo Aštara, na pravé líce Ptaaha a na ľavé aj ježíša krista a vyskočiť na bycikeľ s orgonitovou pyramídou a fíííííí..... Alergia, ktorú chovám k vesmírnim ľudom zanechala vo mne počas filmu svoje a nemohol som sa odprostiť od toho, že film je komédia.Nebola.Zábavne to bolo iba 2 krát, ináč nuda. ()

blackrain

Tenhle film, že byl zakázán v celé EU? No, to je vážně vtipné. EU už zakazuje nádherné pohádky. Vždyť tam na prdeli sedí jeden velký pohádkář vedle druhého. Nad tím se musím opravdu smát. Na druhou stranu je to velmi dobrý marketingový tah, který se mnohonásobně vyplatil. Čekala jsem totiž něco šokujícího, co mě srazí na kolena, ale nic takového nepřišlo. Byla to příjemná sci-fi pohádka se zajímavými, bohužel nerealizovatelnými, myšlenkami. Ono je moc hezké snít o lepší společnosti, kde by nebyly žádné válečné konflikty a lidé se měli dobře. Jestlipak si Mila uvědomila, že se také změnila? Zvláštní, že se na schůzích planety neobjevili černoši, arabové, asiati nebo latinoameričani, když ta společnosti byla tak dokonalá a ideální? ()

kaylin

Jasně, ta komedie v sobě má hodně ekologického a snaží se předávat nějaké poselství, ale na druhou stranu jsou zde skvělé vtipné momenty, kdy jsem se skutečně bavil. Navíc tu vidíte Marion Cotillard v jedné z jejích prvních rolí a krásně jí to sluší. Ke konci už to trochu ztrácí, zábava jde do pozadí, ale úvod je skvělou ukázkou francouzské komedie. ()

togaf

Sice dávám jen dvě hvězdičky, ale Nádherná Zelená je dobrý film. Jen mi prostě byla prosti srsti ta eko-agitka. Pozemšťané i mimozemšťané jsou vesměs sympaťáci, snad jen Milini synové jsou trochu moc střelení. Ale zase je tu nejlepší fotbalový zápas, jaký jsem kdy viděla (a že jsem viděla asi dva....s tíhmle záznamem dva). ()

*Elfík* odpad!

Jak bylo řečeno v titulcích (myslím tím těch českých), tak asi nemám dobré srdce. Nebo nemám žádné. Protože dívat se na stadion plný přiteplených fotbalistů, ženu, která zvrací, protože jí nechutnalo maso (jak někomu může být špatně po masu?? Po tom dobroučkém masíčku??) a když je jí smutno, dá si ruce k tvářím, rozevře dlaně a ''volá''! Pokud tento film nese poslání (a já tedy uznávám, že nějaké ano), pak by ho tedy měli vidět všichni a začít s tím naším světem něco dělat! Víte co by bylo nejlepší? Vymazat všechny scény a nechat tam jen ty akrobatické. Vznikl by tak velmi dobrý snímek s názvem např. ''Nádherné skoky''. Na to bych se nedívala tak odpudivě. Au revoir! ()

radektejkal

Tak tohle ne. Dělat si srandu ze sebe, to ano. Stejně tak, jako se dá dělat sranda z druhých. Ale kdo si tu dělá srandu z koho? Mimozemštan z pozemáka? Nebo naopak? Cvoci jsou zřejmě oba. Ale ani to by příliš nevadilo. Spíš, že si oba hrají na to, že mohou být normální. Sledování jsem přerušil, když se film z přehloupnul z naivnosti do nevolnosti. ()

kapsomut

Skvělý námět, který buzeruje dnešní posranej svět! Škoda celkového filmu, který už tak dobře nedopadl. Ale za námět dávám 4*! ()

Necron odpad!

WTF?! tomuhle zverstvu se radeji vyhnete velkym obloukem. tak nechutnou, jednostrannou, omezenou, ekologickou, vegetarianskou a anarchistickou agitku jsem dlouho nevidel. rozhodne nenuti divaka k zamysleni, naopak vnucuje svou jedinou, dokonalou "pravdu". ...ten zoufaly film rika, ze vsechno, ale uplne vsechno, na zemi je totalne spatne (jidlo, televize, technika, moda, politika, fotbal, hudba, umeni, penize, prace ...) jednim smahem odsoudil cely historicky vyvoj populace. rika, ze jedina dobra hudba je klasicka (bach a opera), coz pak ale popira koncert, kdy zmanipuluji par lidi z orchestru k anarchistickemu vzpriceni se dirigentovi a tim celou tu krasu znici. nasilne obraceni lidi proti sve vuli na svou stranu pomoci telepatie mi vadilo asi nejvic (probiha pravidelne behem celeho filmu). idealni svet je podle autoru navrat do praveku: zrani ovoce, zeleniny a obilovin (zadne maso!), vymezeni se vuci veskere technice (jednou za rok pouzit ohen na vyrobu nozu), hromadne spani v hnizdech z travy, porodnost rizena urodou, cviceni gymnastiky atd a diky tomu vsemu se lide mohou snadno dozivat 200 - 300 let :-) ()

honajz2

Nebudeme si sypat kornflejky do špatné misky, je to strašně agitační. A to snad každou scénou už od samého začátku. Když tohle ale pominu - a že to jde těžko - není to tak špatné. Minimálně v první polovině ne, protože tam to funguje jako podobenství, taky se to nějak logicky vyvíjí a s některými myšlenkami souhlasím (a s jinými nikoli). Bohužel v druhé polovině byl znát, že sama režisérka neví, jak to vést a podle toho to tak vypadalo a stala se z toho jenom bláznivá komedie, ve které veškeré ekoposelství působilo už hodně vnucovaně a tady i otravně. Navíc proč do toho všeho museli rvát homosexualitu fakt nechápu. Vidět to v roce 1996, tak to nějak skousnu, asi si takhle režisérka představuje ideální svět, ale teď v roce 2020, kdy tak v 75% filmů je téma homosexuality, už to jenom štve. Stejně se mi to blbě hodnotí. Ona to je bláznivá komedie, ono to je podobenství, pak je to taky drama, přehnaná New Age agitka (btw, tenhle film vypadá, jak kdyby ho natočil Ivo Benda s Vesmírnými lidmi v čele - a to fakt hodně) a něco z toho se navíc vzájemně vylučuje, tak jak pak tohle hodnotit. Nádherná Zelená pro některé bude debilní a přehnaně vlezlou agitkou, pro jiné zase víc než Bible (třeba pro Vesmírné lidi, že jo), já zůstanu někde uprostřed. Jinak se asi film, který se vám něčím líbí a zároveň vás něčím štve, hodnotit nedá. 3* ()

snob

Objímači stromů, obdivovatelé lásky, květinoví lidé. Jaká pohroma pro mou cynickou duši. I když film vesele páchne sektou, fanatismem a militantní ekologií něco roztomilého na něm je. Něco pozitivního, co v člověku zanechá deset minut po závěrečných titulcích pocit viny, že i on je ten škůdce, ten bezcitný a všemu zajímavému uzavřený barbar obklopený nesmyslnými technickými vymoženostmi. Vždyť sbírat kořínky a živit se v souladu s přírodou je tak přirozené. Tak krásné. Ano, je, ale v ledničce se mi válí flák hovězího a já neodolám. Nedokážu odolávat déle než krásných deset minut lásky, kterou jsem prostoupen. Cynismus vítězí nad zdravým rozumem. Mlask a dobrou chuť. Online s titulky tady. ()