Mimozemšťanka Mila se stává dobrovolnicí, která se rozhodla navštívit planetu Zemi. Nikomu jinému se na ni na rozdíl od jiných planet letět nechce, protože Země je hrozná, ale přece jen už je to dvě stě let, co byla navštívená naposledy, takže by se tam někdo měl podívat. Mila proto přilétá do Paříže, a jediné, co má u sebe, jsou batikované šaty. Pomalu se začíná seznamovat s prapodivnou současnou společností, ve které se musí platit podivnými papírky, jídlo se nedá jíst, vzduch dýchat, každý je nemocný, ženy musejí používat jakési „rtěnky", bez kterých by na ně ostatní lidé nebyli hodní. (ybuko)

Mackoun

Další z filmů, co by si zasloužily vejít v obecnou známost a získat prostor v televizním vysílání alespoň jednou do roka, namísto snímků, kterým se věnuje pozornosti víc, než je ve skutečnosti třeba. ()

popelka595

V rámci ezo-eko-bio filmů snesu fakt hodně, ale tohle mě tak strašně nudilo a prudilo, že to ani není možný. Nápad to přitom nebyl špatnej, kdyby se nám to ovšem nesnažili podat tak černobíle. Takže ač mi je tenhle způsob života sympatický, na rovinu říkám, že bych to nechtěla. Nejsem pokrytec, takže mi nedělá problém přiznat si, že jsem vděčná za spoustu moderních vymožeností (a řadím mezi ně i teplo a pitnou vodu), který nam ulehčují život.. Abych ho ale jen nehanila, je tam minimálně jedna scéna, která se mi fakt líbila (ta se škrábnutým zrcátkem aneb řešíme občas fakt totální kraviny) a za tu dávám tu jednu hvězdu, když mi teda ten film nepřijde už nikdy více na oči :)) ()

Jíha

1/ Představte si, že vás kamarádka pozve domu na večeři. Uvítá vás u sebe doma a vy jí, udiveni tím, co vidíte, začnete říkat "Ty tu máš ale zakouřeno, jak tady můžeš dýchat, co jste mi to uvařili, tohle já jíst nemůžu. Tak pořád spolu, jo? Stojí vám to za to? Připadá mi, že se mu jenom prodáváš za trochu pohodlí. Proč jsi tak namalovaná, stejně ti to nepomůže. A vypněte tu televizi." Uvědomí si potom to děvče svůj strašný omyl, a změní svůj život k lepšímu? Přibližně takhle delikátní a účinný je tento film ve svém sdělení. Nehledě na to, že o chorobnosti některých jevů (zdobivost, věrnost za zabezpečení) by se dalo diskutovat, což se zde samozřejmě nepřipouští. První důvod, proč mě film, který je mi jinak názorově milý, zklamal. 2/ Daniel Quinn v knize Ishmael přirovnává civilizaci k létajícímu stroji. Vynálezce ho sestrojil, sjel s ním z útesu, zdá se, že stroj letí, lidé tleskají, dokud gravitace nepřemůže setrvačnost a stroj nezačne padat. To, že byl tenhle létající stroj postavený na špatných principech a tím pádem nefunkční ovšem neznamená, že nelze poznat správné principy a sestrojit funkční letadlo. Pokud jde o mne, je návrat na stromy, tak jak je ve filmu prezentován, nesmyslný (proti směru evoluce) a nepřirozený (u globálních jevů se dá říct, že přirozené je z definice to, co nastalo). Napsal bych i nelidský, kdyby mi na takových věcech záleželo a kdybych měl pocit, že jim rozumím. 3/ Myslel jsem si, že exkurze osvícených hipíků do současné, duševně vyšinuté civilizace a jejích potrhlých zvyklostí bude hrozně vtipná. Tak ani ne. Další zklamání. Celkem něco přes 50 procent a +/- 10 procent podle momentální míry skepse a mudrlantství. ()

šarka

je to skvělý, parádně ulítlý, hipísácký, chvilkami naivní, ale plný zajímavých myšlenek a postřehů o světě, kde žijem...a jako bonus je tam první fotbalovej zápas, kterýmu rozumím a kterej mě bavilo sledovat..třikrát sláva :) ()

sadlokan

Mimozemšťané pravdu mají,se tady pinožíme v úplných nesmyslech.A mají i dobrý vkus,s sebou si vezmou dvě pěkný holky a CD Little Richarda,jenž osvěží přece jen trochu nudný život na planetě cizí. ()

BARWA

I přes dobrou myšlenku se film zasekl a ne a ne se hnout z bludného kruhu ekologické propagandy, chvílemi až groteskních situací v důsledku střetu mimozemského a pozemského životního stylu, "vodních" telefonátů a příliš zjednodušeného procitnutí lidských "zabedněnců"... Příběh hipísáckých mimozemšťanů, PEACE!!! ()

rekkky

Pozoruhodný, nekonvenční, rozporuplný, zvláštní, nevídaný, kontroverzní, diskutabilní, v mnoha věcech pravdivé, v mnoha věcech zavrženíhodné a přehnané, ale v každém případě zarážející film s podněty k pozastavení či náměty k širšímu rozebrání, jak to vlastně autoři myslí. Na druhé straně film Nádherná Zelená obsahuje hodně humoru a vtipu s nadsázkou, čímž v konečném důsledku vzniká hodně neobvyklá přehlídka asociací. 90 minut uteklo při sledování celkem rychle a ano, i takové filmy je třeba točit, protože to má svůj smysl a podstatu. Vzhledem k některým názorům ohledně účelného idealizování společenského uskupení si nemyslím, že se jedná o nějaký průlomový počin, ale svým "poselstvím" se hluboce vymyká současné komerční a industrializované filmové tvorbě. ()

TerushkaJ

To, že někdo považuje tenhle film za debilní a absurdní poukazuje na poškození jeho samotného touto chorobou. Příjde Vám divné, že ženská, která se zašklebí na lidi a oni se nějak odpojí od systému je divné..ale styl života, jaký tu vedeme divný není? Cokoliv, co je jinak ze zaběhnutých forem je divné, nemístné.. Nejsem ovce, mě film rozesmutnil a zároveň nadchl ve své prostotě a jednoduchosti! ()

KOOHA

Pecka film, který spousta lidí nechápe, ba až pohrdá a píše o tom jaká je to sračka. Ale je to jenom jejich nevědomost a hloupost. Více a více lidí se ale nyní probouzí a vidí to co se tady v současnosti děje. Doufám, že se lidé probudí... ()

siloalampa

Po dlhej dobe vcelku divný film, ktorý má bezkonkurenčne skvelý námet, za ktorý prikladám minimálne hviezdu navyše. Po formálnej stránke trošku nedotiahnuté a rozporuplné, ako komédia priemerné a ako celok odvážny počin s veľkolepými momentami. Scéna s huslistami dosť dobrá, sem tam by sa zišlo v istých momentoch "odpojiť" pár géniov i v dnešnej dobe. ()

Cheeker

Ve mně to vyvolalo rozporuplné pocity. Na jednu stranu je pravda, že si planetu ničíme sami a rychle, ale na druhou stranu, kdo by chtěl žít takhle "přírodně"? Nakonec mě nejvíc zaujal fotbal, který ukazuje, co by ve skutečnosti měli fotbalisti na trávě ukazovat. :D ()

Whetley

Ano! Ano! Ano! Nádherný film s nádherným(i) poselstvím(i). Je to trochu hippie. Je to trochu šílený. Jsou tam malé chyby ve scénáři. Ale to je fuk, všechno promíjím díky nádherné, zklidňující a zároveň povznášející atmosféře filmu. ()

HONXX

Anarchoekopropaganda, která útočí na hodnoty západní kultury. Po technické stránce bída, děj víceméně chybí, přesto je film koukatelný. A to díky bezelstné hippie mimozemšťance poznávající Paříž a soudobý západní svět. Roztomile naivních devadesát minut. ()

sanikope

V tomto prípade mám jasno. Plných 5 bez akéhokoľvek premýšlania. Film ma pobavil, nechal ma zamyslieť a chvíľami mi bolo takmer do plaču. Viem, film možno pôsobil ako agitka ale fuck off predsudky. Svet už je v prdeli a tvorca tohto diela na to len poukázal a mňa tým nesmierne potešil. Klobúk dolu!!! ()

billinus odpad!

jaký zákaz? cože? tohleto? (obzvláště když v kinech běželo třeba Saló, nebo Mazací Hlava).....lepší komentáře a infomasáž než samotný film. Paní hatlamatlapatla natočila blbost, kterou prostě nikdo nechtěl, tak se urazila a vymyslela storku o zákazu či čem. Zlatá -qatsi trilogie od Reggie, která řekně o dnešním světě mnohem více, než tohle. Pouze jako nedobrovolná lobotomie. ()

tidwell

Trochu nudná groteska karikující náš současný neekologický způsob života, a to v kontrastu k utopické hippie komuně na jiné planetě. Film Corine Serreau (která v hlavní roli trochu oživuje film) záměrně hrotí protiklady, ale možná nechtíc tak paroduje i onen ideál v podobě planety, kde lidé spí v hnízdech z trávy a v klidu si sklízí papriky a hroznové víno (za povšimnutí stojí, že Serreau nikde neukazuje práci na poli, jen sklizeň a následnou konzumaci...). Výsledný efekt je tak poněkud rozpačitý, protože nevíme, která strana je tady parodována víc - a proč. Asi jsem měl raději zajít na nějaký ten "koncert ticha", než sledovat tento film.... ()