Strhující původní dobrodružný film režiséra Jordana Vogt-Robertse vypráví příběh nesourodého týmu badatelů, vojáků a dobrodruhů, kteří se spojili, aby prozkoumali tajemný, stejně nebezpečný jako krásný, ostrov v kdesi v Pacifiku, který není zanesen do žádné mapy. Odříznuti od všeho, co znají, vstupují na území mohutného Konga a zažehávají tak nejstrašnější boj člověka s přírodou. Jejich cesta za poznáním se mění v boj o přežití a útěk z prapůvodního Ráje, ve kterém není pro člověka místo. (Freeman Ent.)

Allien.9

"Ostrov lebek" (mix King Konga, Godzilly a Jurského parku) je vcelku zábavné béčko, musí se ovšem přetrpět úvodní půl hodina. Tu totiž nezachrání nic, ani vcelku sexy Hiddles. ()

pornogrind

Hned na začátku svýho komentáře musím upozornit, že nejsem zrovna dvakrát velkým fandou tohohle chlupatýho monstra. Ale veskrze pozitivní ohlasy jak tady na ČSFD tak i v mém okolí mě donutily a já to riskl. A výsledek? Není to takovej průser jak jsem očekával, ale že bych si z toho blahem cvrknul do textilu se taky říct nedá. Mám plno věcí kterých bych mohl filmu vytknout. Tenhle prostinkej scénář absolutně nedokázal utáhnout zbytečně přepálenou stopáž a nezachránila to ani sebelepší akce. Jsem rád, že jsem na to mohl koukat z pohodlí domov a nemusel jsem se skoro 2 hodiny kroutit v kině. Dále nejde nezmínit dementní chování postav, který mě sralo hned od začátku. Popravdě jsem čekal i víc akce když už se tu moc nehrálo na city. Horší efekty střídají ty luxusní a zajímavý pasáže střídají ty nudný. Prostě jak na horské dráze. Tím bych ukončil negativa ( kterých je tu fakt mnoho ) a zmíním nějaký pozitiva. Musím uznat, že vzhled novýho Konga se povedl, ale ještě víc cool byl vzhled všech těch ostatních monster co se na ostrově ukázaly. Škoda, rád bych jich viděl víc. Ve filmu bylo taky pěkně ukázano jak je lidská rasa schopná ničit a nezaslouží si nic jinýho než záhubu. Já být Kongem tak rozdupu všechny příchozí vetřelce do jednoho. Shrnu to. Za mě je to jen vytuňenej Jurskej park. ()

liskam

Tak to si snad ze mě někdo dělá prdel... Opravdu...? Takhle se teď bude prezentovat filmová zábava..??? Že kdejakej holywůdskej kokot nasere do jednoho filmu tolik prachů, že by si za to půlka subsaharský afriky koupila jídlo a druhá půlka zbraně a munici na rok. Samozřejmně ho vůbec ho nezajímá, že by měl mít film alespoň nějaký scénář, že by herci měli hrát svoje postavy, že by to nemělo být zase až tak předvídatelné a další drobnosti, které filmovou zábavu dělají filmovou zábavou. On prostě řekne klukům u compů. "Udělejte mi Konga (bude to jen KONG to totiž kůůl), z king kongů už jsou rozkládající se mršiny. Udělejte nějaký jeho protivníky, ale né moc silný, aby je dokázal sežvejkat. Pak tam naserte nějaký ty lidičky, na který bude neustále něco vyskakovat jako čertík ze škatulky a bude je to po jednom likvidovat a vobčas nějakej ten fórek, aby se ty třináctiletý děcka zase až tak moc nebáli." Na scénáristy, hudbu, režiséra a kameramana se vysere, protože už mu dojdou prachy. Kluci vod compů berou totiž opravdu hodně, navíc compy dnes zastanou skoro všecku práci. Důležitý je, aby se ty masy lidí, co udělají takovou chybu a půjdou na tenhle filmový skvost v kině nenudily. To je totiž alfa a omega dnešní doby. Ale na to já těm holywůdskejm kokotům seru!! Konga je ve své filmové kategorii stejný zlo a sračka, jako Padesát odstínů Hnědáka v té své. A na další Godzilu, godzilu versus Kong a další sračky z tohoto vytvářejícího se vesmíru "Hlavněsenenudit" mě opravdu nikdo nedostane. Tfuj Ale zjistil jsem, že to může býti i horší, takže jsem pod tlakem nových skutečností zjemnil hodnocení. ()

mzss1

|85%| Viděno v kině. Poslední dobou pro mě často platí skutečnost, že když se těším na nějaký film, dopadne to bleděmodře. Ale když risknu film, třeba v kině, který mě moc dle ukázek neláká, tak mi to sedne nad má očekávání a to platí v tomto případě o Kongovi. Podle traileru jsem se obával, že to bude přeakčnělá volovina, nad mým velkým překvapením se z toho stal opak. Jak to shrnout v kostce? Rozumný, dobrodružný a neskutečně zábavný film, který nebyl jen o akci a efektech. Nebylo to brané ani ujetým způsobem. Sice se to vyloženě netvářilo jako inteligentní a věděcký počin poslední Godzilly, ale i tak jsem rád, že to bylo pojato v rozumné míře. Vedle skvělého King Konga se zde objeví i mnoho jiných velkých stvoření, včetně obřího pavouka a dalších. Nejvíc mě krom Konga zaujali obří ještěři. Tempo filmu je pozvolné, ale vzhledem k tomu, že se furt něco děje, tak mě to nenudilo. Akce byla natočena perfektně, už od začáteční destrukci, kdy King Kong ničil vrtulníky až po finální bitku King Kong vs obří ještěr. Postavy mi přišli rovněž dobře zvolené. Jackson mě zde vážnější roli, což byla pro mě vítaná změna. Hudba byla dobrá. Takže dost okecávání, záleží jak se k tomu divák postaví, mě to přišlo jako skvělý blockbuster, kde není hlavním smyslem přepálená akce a efekty. Velká spokojenost a lepší, silné 4*! ()

kingik

Opičáci Hup a Hop by žasli nad tím, jakého mají gigantického (CGI) strýčka Konga. Ovšem já u filmu nežasl vůbec nad ničím. Vlastně ano, a sice nad tím, jak se k režii tak megalomanského projektu může dostat takový režijní střízlík jménem Jordan Vogt-Roberts, jehož dosavadní zkušenosti spočívaly jen v televizní tvorbě. Novátorskému přístupu ve smyslu upuštění od notoricky známých dřívějších aspektů, jakými byla opičákova slabost k platinovým blondýnkám, tedy jistá ochranitelská slabost k opačnému pohlaví mu zůstala i teď, nebo souboj s dvojplošníky, se vůbec nebráním, ovšem to by výše zmíněný režisér musel mít cit a schopnosti natočit novou látku kompaktně, napínavě a zajímavě. Podle názvu filmu by se dalo očekávat, že Kong bude středobodem příběhu, ovšem ve filmu se zjevil asi pětkrát, třeba záběrů na gigapoprsí Brie Larson je zde dvakrát tolik, přičemž nejdéle pobyl na scéně na začátku, kdy si střihl na přivítanou svoji oblíbenou variaci o letadélku Káněti, respektive umně shodil pár helikoptér. Následně o něj moc zájem nebyl, až se objevil ve finální scéně, kde dal "na budku" obří ještěrce. Mezi tím se projdeme nezmapovaným ostrovem v éře sedmdesátých let, prohlédneme si pár obřích příšer a nejvíce se děj soustředí na pobyt poustevníka v podání John C.Reillyho a jeho vztah k ostrovu, domorodému kmeni, k obří havěti, která zde žije ve zvláštní symbióze, a touze vidět finále v MLB, koneckonců baseball i svoji rodinu viděl naposledy před třiceti lety, neboť na ostrově trčí už od druhé světové války. SPOILER/Dojemnou scénu shledání s rodinou po letech, obsaženou v závěrečných titulcích, si nenechte ujít, patří k tomu lepšímu z filmu/KONEC SPOILERU. Herecké obsazení ale nemá žádné trumfy po stránce hereckých výkonů. Samozřejmě je zde držitelka Oscara Brie Larson, kterého svírala mezi kozami hodně pevně, aby si akademici nepřijeli na ostrov se žádostí o jeho vrácení, ano, tak špatná teď byla. Akční figura(nt ) Tom Hiddleston je jen plíživým stínem, kdo si jej všimne, je King Kong, samozřejmě byl úplně nevýrazný. To Samuel Jackson je film od filmu otravnější, jeho umanutý velitel jednotky je další ukázkou jeho zbytečnosti. Samotný Kong má charisma, jenže je ho ve filmu fakt málo. Monstra, která ho měla nahradit, se ve filmu jen mihnou, případně někoho z účastníků sežerou. Nepřišlo mně to nijak působivě natočené. Scéna s obřím masožravým pavoukem je čestnou výjimkou. Jednou z předností snímku je to, že se na opičáka nečeká hodinu, na scéně je asi po čtvrthodině (nepočítám-li jeho obří tlapy z úvodní, odstrašujícím způsobem zrežírované scény) v celé své kráse. Řekl jsem si "jupí, on je zde hned!". Jenže pak přišla dlouhá prodleva, ještě si vybavuji, že z vody vylovil obří chobotnici, kterou rozcupoval, pak nadlouho z filmu zmizel. Nastala nuda, občasně prokládaná poprsím Brie, pak nuda, poprsí Brie Larson, nuda, poprsí Brie Larson... Sakra, ten film má jen body za kozy Larsonové, které určitě nebyly CGI, možná silikon. Scénář nemusí být přímo výstavní, a to tenhle rozhodně není, vše záleží na režisérovi. Je-li kompletně celý film točen na jistotu, pak je to zásadní problém, který nehodlám tolerovat. Daleko zdatnější předchůdce Peter Jackson už před léty z dané (comics) předlohy vytřískal maximum, jeho veskrze průměrný následník Jordan Vogt-Roberts si o atmosféře budování napětí a umných přechodech z dialogových scén do akčních pasáží může nechat jen zdát. A nahrazovat režijní nedostatky humornými pasážemi nevidím jako nejšťastnější řešení. Film od nízkého hodnocení v podstatě zachránila absence dobrodružných spektáklů v kinech. 5/10 () (méně) (více)

dr.horrible

70%. Príbeh bol o tom, že sa dve hodiny prechádzalo z jednej strany ostrova na druhú a bojovalo popritom s príšerami. Bez súcitu s postavami, bez citovej väzby s divákom. V hláškovacích scénach divné. Ale po vizuálnej stránke úžasné, čo v spojení s Woodstock tribute soundtrackom spôsobuje, že máte väčšinu času otvorené ústa a vyplazený jazyk. Doporučujem pizzu a pivo. ()

InJo

Svižná, velkolepá a vizuálně moc pěkná monster blbina. Je to slátané z mnoha různých věcí (S. L. Jackson tam hraje novodobého kapitána Achaba!), ale tím neustálým přísunem opojných atrakcí (a top hard-rockových songů) si mě to celkem snadno získalo. Typické blockbusterové guilty pleasure. 70 % ()

Sonnery

Vsaďte se, že v další kongsolovce vychová přerostlej opičák velkýho Tarzana! Jinak S.L. Jackson je tu víc černej, než jindy. ()

Carol Pifková

Tento film by sa mal volať: Kong: Dovolenka na Ostrove Lebiek, kde nám všetko hralo do karát. So cute. Áno, viem, že opice sú inteligentné ale nevedela som, že Kong je natoľko inteligentný, že počas celého filmu konal skôr ako človek než opica, ktorá má kraľovať ostrovu. Kong je dobrý kráľ. Áno, ale skôr iba dobre vyzeral. To uznávam. Kong a všetky tie tvory boli pohladením pre moju utrápenú dušu, pretože tie dialógy vo filme to bolo, no ble. Nebolo to ani vtipné, že keď už nič tak sa aspoň človek na niečom zasmeje. Teraz niečo zo života samotného kráľa. Počas dlhých chvíľ na Ostrove Lebiek sa náš hrdina venuje športom ako baseball. Ovláda rôzne chmaty na porazenie svojich protivníkov. Dalo by sa povedať, že Kong je možno bývalým zápasníkom. Vysoko pravdepodobné, že už možno ovláda kendo a parkour. Dámy by si mohli brať príklad od Konga, pretože za svoje pozadie sa určite nemusí hanbiť a jeho pozadie je dôkazom, že robiť drepy sa naozaj vyplatí! Premýšľam, prečo tomu filmu vlastne dávam 3* ale tak uznávam. Aspoň to dobre vyzeralo. Edit: čím viac sa nad tým zamýšľam, tým menej sa mi to páčilo. Spoiler: tak jako všetky hlavné postavy prežili. Všetko im hralo do karát. Už som naozaj iba čakala ako im ešte Kong zamáva na rozlúčku a utrie si slzičku. KONIEC SPOILERU. Tento film má zatiaľ šťastie, že nesedím za compom a píšem komentár cez mobil. ()

Anderton

Zasadiť príbeh do obdobia vietnamskej vojny bol dobrý nápad. Rovnako aj štýl non-stop akcie, kde nečakáme hodinu v pomalom tempe na kvázi šokujúce zjavenie prvých príšer. Proste to šlape od začiatku do konca. Len to nie je nič viac ako iba tuctová mainstreamová zábavka pre deti každého veku s jednorozmernými postavičkami. Scenár sa zamýšľa nad otázkami umelého si vytvárania nepriateľa na "nepriateľskom" území, pretože keď už máme v rukách zbrane, tak to treba využiť a práve preto sa hodí do tohto obdobia. Zišli by sa lepšie napísané hlášky a vyhrotenejší konflikt medzi posádkou, ale k tomu nás monštrá nepustia, je to predsa ich film. ()

LION-MR.T

Jasně, strašně přehrávající Samuel L.Jackson nesmí chybět nikde. U tohle Konga se mi líbila opravdu krásně zpracována vizuální stránka a to, že ten film chtěl pobavit a pobavil. U mě jasných čtyři hvězdy. ()

Frajer42

Maximálně popcornová záležitost. Absolutní abscence scénáře i zajímavého děje a emocí. Režisér pro nás připravil nelítostný souboj dvou opiček, jejichž průměrné IQ by se sotva otřelo o hodnotu 40, což je asi o 40 IQ více, než IQ, kterým se pyšní scénárista. Efekty jsou tím jediným, kvůli čemu se vyplatí snímek vidět. Film dobře vypadá dokonce i ve třech rozměrech. Ostrov skrývá celou řadu přerostlých zvířátek. Vynikající byli kupodivu i lebkouni. Dlouho jsem neviděl tak odpudivá a promakaná stvoření. Digitální souboje byly pastvou pro oči i uši. Věčná škoda, že se jich do "nadupaného" děje moc nevešlo. Na hereckou sebranku se naštěstí dalo koukat, takže jsem film nejenže ve zdraví přežil, ale určité části jsem si i užil. Lepší tři kousky. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka Pajkenzi. ()

Socrates

Efektně natočená hovadina. A proč hovadina? No je to furt to samý dokola, většina lidí ve filmu jsou bezmozci. Už za úvodní ostrovní scénu s vrtulníkama a Kongem by si to zasloužilo odpad... ale je to fakt pěkně natočená pohádka, no. ()

AppleCore

V prvních minutách se tetelíte blahem a očekáváte blockbuster, kterej z vás vymlátí duši. Jak film plyne ale dál, nemá po "přistání" na ostrově lebek čím zaujmout. Snad jenom povedenou akcí, který dominuje hned první scéna s Kongem, následující s obřím pavoukem a pak už jenom vizuálem a několika parádními záběry. Všechno to, co se odehrává mezi akcí, je jenom šíleně tupá vata bez jakýkoli emocionální roviny nebo příběhový hloubky, většina postav je tam jenom pro smrt a ti stěžejní nemají žádnej ksicht - prostě jsou (navíc mezi nimi neprobíhá žádná interakce ani chemie). K tomu si přihoďte pár do oka bijících chyb (close-up na L. Jacksona a okno odrážející se v jeho oku... uprostřed džungle!) a dostanete naprosto průměrnej polo-digitální spektákl, kterej by Godzilla zadupala do země (ta měla alespoň parádní atmosféru a budila pocit tajemna a monstrozity). King Kong od Jacksona je pořád nejlepší! ()

Kothy

King Kong se vrací v novém kabátě. Film pro mě není ani překvapení, ani zklamání. Je to poměrně slušně natočené a i o něco lepší než poslední Godzilla. Herecké obsazení kupodivu není silnou stránkou filmu. Například Samuel L. Jackson se mi tu moc nelíbil. Film táhnou spíš Tom Hiddleston a Brie Larson. Mezi silné stránky filmu patří hudba a akce. Samotný Kong je skvělý a ostatní příšery sou taky dost zajímavé. Můžeme zde najít spoustu pecek ze 70. let. Taky se tu vyskytuje velká etnická diverzita. Takže celkově docela spokojenost a těším se na další Godzillu, na kterou nás nalákala potitulková scéna. O rok později by si s Kongem měli dát do držky. :) "Vezeme vám tady Santu Clause." :D Recenze ()

Spinosaurus

Pokud se chcete dát na dráhu dobrodruha, tento film by měl být učebnicovým příkladem toho, jak se na neprobádaném území nemáte chovat. Hlavní hrdinové zřejmě podstoupili před odletem lobotomii, která se projevila i na hereckých výkonech. Letíme na neprobádané a nebezpečné území (nikdo neví, co se nachází za smrtelně nebezpečnou bouřkou), tak není nic lepšího, než na úvod pustit nahlas rádio, vysadit posádku a vybombardovat pár hektarů pralesa. Posádka se ale nepoučí a navzdory těžkým ztrátám na životech díky různé přerostlé havěti dále střílí na ptáky jen tak pro zábavu, huláká, rozděluje se a celkově se chovají, jakoby se vlastně nic nestalo. Nerozhodí je ani takové detaily jako je setkání s domorodci, nebo smrt jejich nejbližších. Hlavní hrdinka je buď nejstatečnější, nebo zapomněla hrát. Setkání s Kongem jí příliš nerozruší, ani když kolem ní třískne s vrtulníkem. Stojí a čumí dál. Při druhém setkání ho rovnou pohladí. A jelikož opakování je matka moudrosti, tak hlavní hrdinové nasednou na loď a na cestě po řece, kde se to hemží chobotnicemi a bůh ví čím dalším, to rádio pustí nahlas znova. A to nejlepší na konec. Výprava se vydá na záchranu přímo do hnízda největší příšery. Fajn. Hnízdo je obklopené výpary na první pohled jedovatého plynu, takže výpravě nic nebrání v tom tam naklusat bez ochrany a ještě si u toho zapálit a odhodit cígo. Asi chápete, co se následně stane. Scénáristé se pak ocitli v úzkých, když zjistili, že vlastně neví, jak se výprava dozví, že už jejich kamarád není na živu. Tak to vyřešili tím, že jedna příšera před nimi prostě vykrkne jeho hlavu. Úplně před ně, aby byla hezky vidět jeho jmenovka. Bože můj... ()

Ant

Strašně zábavná a esteticky líbivá popcornovka. Kdybyste mi před zhruba 10 lety řekli, že se budu takhle těšit ze stupidní akční řežby, co v sobě kombinuje Četu a Predátora, tak si klepu na čelo. Ale díky Marvelu a dalšímu stádu komiksovek a franchisů mi i taková klasika jako King Kong připadá jako závan čerstvého vzduchu. Film by mohl trochu zapracovat na postavách a jejich motivacích, ale je tu spousta hlášek, co to kompenzuje. A všechen ten 70s rock byl pohlazení na duši. Hiddleston a jeho samurajské představení je zatím jedna z nejbláznivějších scén roku (ale na Bonda je ho škoda). ()

predators

Prostě pecka!!! Dostal jsem přesně to, co jsem čekal...obrovskou, ale když píši obrovskou, tak myslím opravdu mega velkou opici, která se s intrudery nemazlí...ať už jsou to lidé nebo ještěři. Efekty byly jedním slovem dokonalé! Ostrov, ač zahalen za rouškou bouřkových mračen, žije si svým životem. A že je zde havěti a všemožného hmyzu habaděj!!! A ano, i přes veškeré trailery, stále vás má co překvapit. Oblíbil jsem si i charaktery postav, jedni jsou vtipní, druzí drsní! Opravdu blockbuster jak se patří!!! ()

Eawy

"We just got taken down by a monkey the size of a building!" " Yeah, it was an unconvintional encounter" Jeden z ďalších filmov, ktoré sú skoro nehodnotiteľné. Príbeh by nebol vôbec zlý lenže spôsob natočenia pôsobí skôr komicky. Prvá polhodina ešte pôsobí "vážnosťou", dokonca som si začala myslieť, že to bude jeden z tých filmov, kde Samuel L. Jackson hrá inak ako obyčajne. Po asi 40 minútach však prichádzate na to, že film je v podstate paródiou samou na seba. John C. Reilly ako šialený Santa síce osvieži pár vtipmi situáciu, ale nijako ju nezachraňuje. Ten, kto navrhol Hiddlestonovi aby sa na tomto zúčastnil musel mať zmysel pre humor. Ako hlavná postava je nemastný neslaný, v podstate tam ani nemusí byť, lebo novinárka zohráva väčšiu úlohu. No a niečo viac ako po 75 minútach, v okamihu ako na scénu príde samurajský meč, už naozaj viete, že film, je v podstate komédia. Scenár, ktorý okrem hlášok vojakov nič neprináša, bojové scény na ktorých sa zasmejete (Hiddleston+meč+toxický plyn) a úplne nevýrazné postavy tak vytvárajú skoro 2 hodinový film, pri ktorom určite idete z kopca. Na druhú stranu, všetky scény s Kongom sa vydarili, efekty sú zvládnuté na výbornú. Preto absolútne netuším, ako to zhodnotiť. Keď si naozaj pripustíme, že sa jedná o komédiu, tak to bolo v celku fajn. 45% ()

Pokračování Godzilly vs. Konga má zelenou

Pokračování Godzilly vs. Konga má zelenou

22.03.2022

Neměli jste ještě dost bitky mezi gigantickými monstry? Pak pro vás má studio Legendary dobré zprávy, pokračování snímku Godzilla vs. Kong se totiž začne točit už letos. Opět k němu dojde v Austrálii… (více)

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se odsouvá