• zette

Nekolik vtipnych momentu se ve filmu najde, je tam i par peknych herecek. Skoda, ze hlavni postava Frantisek ma tolik snu a predstav, ktere tvurci museli ukazat divakovi... tyto sceny me omrzely velice rychle a rusily jinak solidne natocenou realitu.(4.1.2016)

Pohodová komédia, aj keď veľmi predvídateľná.(4.1.2016)

Komedie s Vetchým? Na tom se přeci nedá nic zkazit ne? Podobné řečnické otázky jsem si pokládal před projekcí a bezprostředně po ní jsem s těmito otázkami zpětně souhlasil. Je vskutku pravdou, že kdyby hlavní postavu ztvárnil někdo jiný, než Vetchý, výsledek by na oko nevypadal daleko tak dobře a hlavně zdaleka ne tak humorně. Je to jakási mozaika vícero příběhů, odehrávající se v jedné rodině, které se samozřejmě na konci vyžehlí jako v americkém mainstreamu. Americké špionážní vsuvky mě též pobavily. Příjemná oddechová komedie z Čech. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(12.8.2015)

Lehce úsměvné... Česká směs Bob Saint-Clara s agentem s povolením zabíjet v podání 53letého Ondřeje Vetchého mě moc nebavila, ale ani jsem se nenudil...a to není málo. Ostatně, kdo ví, jaké má Ondřej Vetchý sny?(5.1.2016)

• blitzer

Zariskovali jsme, a i přes absenci hodnocení se rozhodli navštívit kino v první promítací den. Z mého konstatování, že „Ondřej Vetchý by se přeci úplné kravině nepropůjčil“, je zřejmé, že vizionář nejsem :-) Život je život je takovou nedomrlou českou variací na Muže z Acapulca. Jenomže zatímco v belmondovské komedii byl motiv projekce hlavního hrdiny do akčního macha ústředním prvkem filmu a byl beze zbytku komediálně využit, tady mi přišlo bondovské fantazírování hlavní postavy jaksi do počtu. Spíše tak udělalo z filmu neskutečnou blbinu, byť celkem zábavnou. Myslím ale, že by snímek lépe fungoval bez toho a klidně mohl ještě více stavět na dialozích ústřední manželské dvojice. Ty byly totiž vtipnější než většina parodických akčních scén.(21.5.2015)