Charley Waite (Kevin Costner), Boss Spearman (Robert Duvall), 'Button' (Diego Luna) a Mose Harrison (Abraham Benrubi) sú muži s nie celkom čistým svedomím. Žijúc na divokom vidieku, kde jediné zákony určuje príroda, a riadic sa spoločným, slobodným "Zákonom Západu"; snažia sa uniknúť svojej minulosti a nájsť mier v duši. Násilie je to posledné, s čím by chceli mať dočinenia. Ale jedno z okolitých miest, vedené tyraniou a strachom, ich donúti "Zákon Západu" odložiť a naši hrdinovia sa dostávajú do konfrontácie so zlom, i vlastnými vnútornými démonmi. Nehovoriac o tom, že samotár Charley v rovnakej chvíli stretáva okúzlujúcu Sue Barlowovú (Annette Beningová), ženu, ktorá zlomí jeho srdce. (POMO)

Skip

Kolikrát už to tu bylo - závěrčná přestřelka, kdy ti špatní jsou v drtivé přesile. Jenže není pokaždé posvícení "V pravé poledne". Tenhle film je tak uzívaný a k tomu s příšernými dialogy, že je docela výkon vydržet to přes dvě hodiny. A konec, když už je dostříleno, to bylo skoro utrpení. Dvě hvězdičky pouze za krásné záběry amerických prérií. ()

Dont

Krajina střelců láká především na herecké obsazení a režii Kevina Costnera. Ten sice na Tanec s vlky nenavázal tak úspěšně, ale Robert Duvall a Annette Bening herecké geny rozhodně nezapřou. Asi nejvíc bych filmu vytknul opakující se, notně přeslazený hudební motiv a příliš pozornosti věnované zvířecím postavám s nulovým významem pro děj, případně s berličkou v podobě náhodné záchrany psa, která byla laciným způsobem, jak získat přízeň někoho dalšího z města. Dalo se to též zkrátit, klidně o celou půlhodinu a to není málo. Celou dobu jsem se těšil na pistolnický souboj Charlieho s Butlerem. To, čeho jsem se nakonec dočkal, dokonce daleko předčilo moje očekávání. :-) Za tuhle scénu a vůbec celý ten střelecký závěr lepší tři hvězdy. ()

Fanucci

Zlí zloději dobytka zabijí přítele Roberta Duvalla a ten se rozhodne společně s Costnerem pomstít...Trapná westernová zápletka bez špetky inovace. Víc než hodinu jsem to nevydržel sledovat. ()

kinderman

Costnerovo umělecké zmrtvýchvstání lze číst jajko příběh dvou kovbojů, kteří se stanou katalyzátorem změn v malém městečku, pro mě je to však především vyprávění o čase a poslední šanci na vykoupení v podobě zralého a hodnotného vztahu (stejně jako třeba Jackie Brownová). Duvall, Costner a Beningová jsou skvělí, inscenace povinné závěrečné přestřelky nadstandardní a hudba s výrazným ústředním motivem (zahraná Pražskými filharmoniky) jednou z posledních kompozic předčasně zesnulého M.Kamena. ()

dee-key

Perfektní western. Zápletka, pořádná přestřelka, hrdinové a rozuzlení. Přesně jak to mám rád a jak by to mělo být. ()

fallangell

K výrazným klaďasům je vždy potřeba i výrazný záporák. Občas se stane, že ho potom přehraje, ale to už je riziko, které musí režisér ukočírovat. Tady se na něj ovšem úplně zapomnělo a je to ohromná škoda. ()

fmash

Jak ohodnotit tuhle přerostlou reklamu na Marlboro Country? Ó kýči, tvé jméno je Krajina střelců. Opravdu rád bych (výjimečně a pouze v tomto případě) věděl, co se Costnerovi honilo hlavou, když to točil. Buďto chtěl, a to za každou cenu, natočit trhák (proč by tam doprdele jinak bylo to štěňátko?) a podřídil tomu doslova úplně všechno, nebo, a obávám se, že to není ta pravděpodobnější varianta, se rozhodl pro ten nejpřirozenější způsob vyprávění příběhu tak, jak se to dělá u táborového ohně (případně u dětské postýlky, což vyjde dost nastejno). Pomocí (řemeslně zdařilých) totálních klišé, zcela plochého podání a slovo od slova doslovné návodnosti, jež nenechá diváka ani na vteřinu na pochybách, vytvořil svého druhu ikonu. Nebo jinak: všechno do posledního puntíku je tak brutálně zaměřené na efekt, že se až jedná o jakýsi zfilmovaný magický znak. Costner nám tady natočil pentagram :). Při tomto skládání vizuálních i myšlenkových archetypů (když už jsem se tak rozjel) se mu přitom povedlo vytvořit i několik perel. Jsou to zdánlivé drobnosti, jako zcela základní, ryze účelové dialogy dvou sehraných honáků při práci (pohříchu pouze, zcela a hlavně evidentně účelové bylo i jejich užití ve scénáři), elegantně odplivující si Charley, brutální zastřelení z blízkosti bídáka držícího dámu (nezaměňoval bych s celou přestřelkou) a několik dalších. Suma sumárum, je to zrůdnost, nebo krása? Já vím, že koníčkáři poprdávají blahem, když se dívají na stáda v prérii, ale já mám z tohohle filmu až pocit, jako by se kolem něj ohýbala realita. Což je výjimečné už samo o sobě. Patrně si tentokrát odpustím hodnocení. ()

maverick10

Kevin Costner proste umi divaka strhnout do viru deje, navic filmy ktere nataci maji v pozadi nadhernou prirodu. Zacatek je pomalejsi, ale to je naprosto v poradku a je videt ten cit rezisera, kdy nas nechava se s hlavnima postavama szit, abychom sdileli jejich pocity. V tom bych rekl je umeni tohoto "rejzi". A navic Kevin vsadil na jistotu a jako ostrileneho partaka prizval vynikajiciho Roberta Duvalla. Cimz se nam to splha vys a vys. Ovsem kde to drhne? Rekl bych predevsim ve scenari. Dialogy jsou otresne az podprumerne.Tam bych videl hlavni nedostatek. A ze je trapna zapletka a ze nakonec par spravnych chlapu premuze presilu zaporaku???? Je to western a tak by to melo byt ne? ()

Diamant

Aj rok 2003 sa môže pochváliť krásnym westernom, ktorý nás povzbudzuje k úprimnosti, čestnosti, obetavej láske a spravodlivosti. ()

gumli

S týchto súčasných westernov je to ten lepší western.Všetko sa začína pozvoľne,pomalým tempom.Costner tu hrá dosť tvrdého muža a ako tvrdí svojmu šéfovi,nemá žiadný problém so zabíjaním.Aj keď celá táto partia honcov dobytka sa skladá zo štyroch mužov,predsa len hlavný sú len dvaja,Boss a Charley.Príroda je tu veľmi krásna,panoráma hôr a široké otvorené prérie a aj postavy sú dobré napísané.Darmo je,ale Costner má, veľký cit pre vytváranie zložitých akčných scén.Popritom dej je jednoduchí a bez problémov sa dá sledovať.Dej filmu sa odohráva v roku 1880 a natáčaný nebol v USA,ale v Kanade.Mne to pripadalo ako nejaký epický western.Keďže nových westernov je málo, taký lepší priemer..Predsa len,je hodne lepších westernov,ktoré nemá význam menovať,pretože sú dosť známe.Ale herecké výkony sú veľmi silné. ()

Martin741

Krajina Strelcu od Costnera ako rezisera. Aj ked tu osobu /Kevin Costner/ vobec nemam rad, musim uznat, ze tocit vie a su tu aj pekne exteriery. Open range otvorene cerpa z legendarnej kovbojky Johna Forda menom My darling Clementine z roku 1946. To je v pohode. Co je vsak horsie, k westernu mi nikdy nepasovala psychologia hlavnych postav. A je to strasne roztahane a zdlhave. 61 % ()

Figu

Takovýho dobytka, co se stará o dobytek by bral do kravína asi každej! Kevin je prostě pan herec a je vidět, že devadesátky a přes dvouhodinový westerny mu šly k tělu, stejně jako moderní buchty dané doby! Charisma má na rozdávání a to nemusí nic dělat. Jenže tady mu ještě parádně sekunduje stará páka Robert Duvallů, kterej je vůdce jak se patří. Nekompromisní, navíc s vášní pomsty! Když má člověk chuť zavzpomínat na jedny z nejlepších Costnerovek, Krajina střelců je dobrou volbou. Já chuť měl velikou! 75% ()

Crawler-D

Řemeslně a zručně natočený western, který s citlivostí upamatuje na vrcholnou dobu westernových filmů. Zároveň s tím si ale uvědomíte, že mu chybí notná dávka originality či geniality. A Kevin Costner je jako "kauboj" vážně přesný. ()

Lopic

Co naplat Kevina mám moc rád a podle mýho prostě a jednodušše režírovat umí. Viděl sem 3 ze 4 jeho režijních počinů a všechny se mi líbily, takže budu muset dát šanci i tomu Postmanovi jednou šanci. Krajina střelců má výbornou režii a dokonalou kameru. Dvojka Costner, Duvall k sobě nádherně sedí a i když má film spíše pomalé tempo, nenudil sem se ani vteřinku. ()

tomtomtoma

Krajina střelců je žánrová zábava pro ortodoxní fanoušky drsně chlapského světa westernů. Obdivovatelé Kevina Costnera se mohou nechat unášet jeho dokonaným povznesením mezi legendární polobožské hrdiny. Nepatřím mezi skalní příznivce průměrných westernových filmů. Ani jednoduše přehledné rozdělení na dobro a zlo, ani úsměvně naivní melodram, a ani majestátní hold žánrovému klišé mě o tomto způsobu zábavy nepřesvědčí. Naštěstí mnohé jiné ano. Příběh nepřipouští komplikace a vše zdárně směřuje ke konečnému rozhodujícímu střetu, oběti jsou předpokládané, romantické vzplanutí a polidštění reka nutné. Boj spravedlnosti je ve westernu téměř vždy statečný, odhodlaný a příkladný. Hlavním hrdinou heroického opusu je potulný honák Charley Waite (sympatický Kevin Costner), skromný a poctivý člověk. Temný stín je nezbytností, oslavné kroky s obdivem glorifikují, zkušenosti rozhodují. Je jediným, kdo ví, co dělat. Je jediným, kdo smrtí pohrdá. Hrdinovým věrným druhem je Bluebonnet "Boss" Spearman (sympatický Robert Duvall), Charleyův zaměstnavatel. Lidská zatvrzelá hrdost si nenechává líbit žádný ústrk a zuřivost se pokouší vracet s tvrdým úderem zpět. Hlavní ženskou postavou je Sue Barlow (šarmantní Annette Bening), marně čekající v zapomenuté díře na galantního a trochu zajímavého oduševnělého prince. Vzplanutí se neobejde bez úsměvného nedorozumění, ale osudovost předurčuje. Hlavním padouchem je Denton Baxter (Michael Gambon), nenasytný, panovačný a všehoschopný velkostatkář. Tím je vše předem určeno. Z dalších rolí: přátelský a ochotný majitel stáje Percy (příjemný Michael Jeter), energický sirotek a pomocník potulných honáků Cvrček-Button (Diego Luna), vládci oblasti poslušný místní šerif Poole (James Russo), dobrosrdečný Charleyův nejlepší kamarád Mose Harrison (Abraham Benrubi), šlechetný lékař a Suein bratr Walter Barlow (Dean McDermott), či sebevědomý Baxterův hlavní střelec Butler (Kim Coates). Po technické stránce nelze filmu nic vytýkat. Film je určen pro ctitele Costnera a westernového žánru. Nic více nenabízí. ()

Juto

Je to film krásy a citlivosti, inteligentný a premyslený western. Na vrcholnej prestrelke, ktorú Costner skvele predstavil ako predĺženú logistickú minivojnu je niečo úchvatné. 7/10 ()

emo

Spočiatku sľubne vyzerajúci western so skvelou atmosférou sa po hodinke mení na naivnú báchorku á la 7 statočných, ktorá sa však berie smrteľne vážne... ()

mortak

Tvářící se realisticky, ale barvotiskové až běda. Duvall a Costner jako ti správní honáci, kteří jsou sice "lidsky" neohrabaní v ženském prostředí, ale ve spravedlivém boji umí zacházet s koltem proklatě dobře. První polovina filmu se topí ve vzletných frázích, až to rve uši. Kdyby mě bylo deset...ale není. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Costnerův western nabírá první herce

Costnerův western nabírá první herce

14.08.2022

Po letech příprav se oscarový režisér a slavný herec Kevin Costner (Tanec s vlky, Yellowstone) chystá konečně vrátit za kameru. Vybral si k tomu svůj srdeční projekt Horizon, jenž bude epickou… (více)

Kevin Costner se vrací k režii

Kevin Costner se vrací k režii

30.01.2022

Takřka dvacet let od jeho posledního režijního pokusu s chválenou Krajinou střelců se Kevin Costner (Tanec s vlky, Yellowstone) vrátí za kameru. A opět nás hodlá poctít epickým westernem, který ještě… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western