Charley Waite (Kevin Costner), Boss Spearman (Robert Duvall), 'Button' (Diego Luna) a Mose Harrison (Abraham Benrubi) sú muži s nie celkom čistým svedomím. Žijúc na divokom vidieku, kde jediné zákony určuje príroda, a riadic sa spoločným, slobodným "Zákonom Západu"; snažia sa uniknúť svojej minulosti a nájsť mier v duši. Násilie je to posledné, s čím by chceli mať dočinenia. Ale jedno z okolitých miest, vedené tyraniou a strachom, ich donúti "Zákon Západu" odložiť a naši hrdinovia sa dostávajú do konfrontácie so zlom, i vlastnými vnútornými démonmi. Nehovoriac o tom, že samotár Charley v rovnakej chvíli stretáva okúzlujúcu Sue Barlowovú (Annette Beningová), ženu, ktorá zlomí jeho srdce. (POMO)

Grondal

Jeden z mála filmov, ktorý sa pokúsil prehrabnúť chladnúci popol westernových filmov. Je to film, ktorý mi niektorými svojimi prvkami a nádychom pripomínal starú školu westernov spred zopár desiatok rokov, ale niečim sa aj líši. Všetky základné prvky westernou tu sú, drsný kovboji, neschopný šerif, banda zloduchov, nádherné exteriéri a všetko čo robí western westernom ale je to tak zvláštne zložené, akoby sa zmenili pomery jednotlivých ingrediencii v tom starom známom recepte. V tomto filme neišlo tak o prestrelky alebo hromady mŕtvol, to sme videli už mnohokrát, ale skôr o postavy kovbojov v dobe kedy už Divoký západ prestával byť divoký, o život ktorý žili. Charaktery postáv sú jednoznačne dané na začiatku, ale v tomto prípade mi to vôbec neprekážalo, iné by do takéhoto filmu zrejme ani nepatrilo. Celkovo ale musím povedať, že film ma bavil napriek tomu že tento žáner príliš nemusím, aj keď niekedy by možno nezaškodil rýchlejší ťah na bránu, pretože stred filmu mi prišiel značne bez tempa. ()

migele

Kvalitní srdcařský snímek s Costnerem, který je kliďas k vůli své minulosti. Jeho emoce se stupňují až vyvrcholí v kvalitní kovbojskou přestřelku. Film doporučuji. Robert Duvall svými dialogy dodává zvláštní atmosféru který vás chytne za srdce, ale spíše v druhé polovině filmu. začátek je spíše jako happyend z doktorky Kvínové či jak se to píše. No každopádně doporučuji. Více mě teda chytl western Vlak do Yumy ale i tento film je kvalitní a Costner na své upadající období kdy uz moc netočí filmové trháky hraje velmi kvalitně. 90% ()

PetrC.

Velký návrat klasického žánru. Kromě skvěle odvyprávěného příběhu a výkonů hlavních protagonistů mne zaujal především úžasný retro vizuál promyšlený do sebemenšího detailu a podbarvený krásnou hudbou, díky čemuž děj plyne přirozeně a lehce vpřed. Složitá filosofická myšlenka se ve filmu nikde neskrývá. Naopak - nejvíc působivá je právě ona jednoduchá až prostá lidská filosofie bojující proti nespravedlnosti a útlaku, potažmo zlu pramenícího z nenávisti. Ale každý ať si udělá vlastní obrázek. Pro mě 90 % ()

helrohir

Mierne nadpriemerný western. Väčšia časť filmu je pomerne nudná a zdĺhavá, striedajú sa tam klasické kecy "starých" cowboyov s nádhernými zábermi na prekrasnú americkú prírodu. Neskôr film dostane určité grády a všetko to nakoniec vyústi do výborne natočenej prestrelky. Čo sa týka hercov, tak Costner aj Duvall sú fajn, ale od Costnera ako režiséra som čakal niečo lepšie. Ale zas to nie je ani žiaden prepadák, takže tak. 65%. ()

Nalimator

Velmi prostoduchý příběh, natahované konverzace plné omletých klišé, celý film se hrozně vleče až vyústí v nicmoc střílečku, kde to hlavní hrdinové přežijou s nějakým tím lehčím šrámem a všechno dobře dopadne. Jedině pěkné přírodní scenérie a trochu té westernové atmosféry, jinak nic tento film bohužel nepřinesl. ()

Jehan

Costner v sedle příjemně ožil, ale filmu přesto kraluje vynikající Duvall v jedné z nejsympatičtějších rolí, které kdy sehrál. A Annette Bening, která do tohoto ryze chlapského filmu vnáší milý civilní element. Film nemá žádnou slabinu a díky za něj, neboť je to western jak má být. Bez mnoha pitomých klišé, které žánr provázejí, a bez módních postmoderních šklebů. Scény s porcelánem a s čokoládou jsou velmi osvěžující, Kevinova muška bezchybná a Gambonův zánik zcela zasloužený. ()

adamix

Vynikajúci western, ktorý sa v dnešnom storočí len ťažko hľadá. Kevin Costner dokázal, že nevie byť len vynikajúcim hercom, ale aj výborným režisérom. Robert Duvall vie byť takisto nezabudnuteľným starým pánom. Nato, že tu nehrá Morricone, ani Zimmer, ani Shore je hudba prekrásna. Krásne ladí s pekným prostredím a celkovo krásne pasuje k filmu. Michael Gambon síce nešvihá čarovným prútikom, no zato zákerne striela z šesťranového koltu a do role záporáka sa skvelo hodí. Príbeh zaujme a človeku film pripomenie svojím vkusom staré westerny. Záverečná prestrelka je vynikajúca a film je celkovo dokonalý. Jediné, čo ma štve, sú hodnotenia niektorých užívateľov a pomerne nízke hodnotenie. Ja vôbec neviem, čo na tom zlého ľudia vidia. Ľudia si asi myslia, že Leone vstane z mŕtvych a začne točiť opäť nezabudnuteľné westerny, aké kedysi točil. V dnešnej dobe sa len ťažko nájde western, ktorý je aspoň ,, dobrý ''. V poslednej dobe situáciu trochu zachraňuje Q. Tarantino. Svojím Nespútaným Djangom dosť prekvapil a rátam s tým že aj jeho ďalší film Osem hrozných bude skvelý. Problém je ten, že v dnešnej dobe ľudia nevedia točiť westerny. To čo bolo v minulom storočí zvykom, dnes už je len stará povesť. Tým chcem pripomenúť len to, že ľudia by mali dobre ohodnotiť to, čo im niekto krásne naservíruje a nemali by vysoko hodnotiť tie dnešné fantasmagórie, ktoré dnes bežia dennodenne v kinách. Zaujímavé, že práve vďaka tomuto westernu som sa dostal k tým klasickým, ako Vtedy na Západe, Dobrý, zlý a škaredý, či Nezmieriteľný. Film má dosť dobrých myšlienok a jednu dobrú radu - Predtým, než pojdem niekoho odbachnúť, zjem drahú švajčiarskú čokoladu a zafajčím si trochu kubánsku cigaru. Dokonalý western, na ktorý sa len tak nezabúda. U mňa 5* a 95%. ()

knihovna

Velice povedený film - western. A přitom vlastně hodně civilní, a to se mi na tom asi líbí nejvíc. Herci skvělí atmosféra také a závěrečná přesřelka je tak reálná až z toho jde mráz pozádech. Tohle se opravdu povedlo. za mě plná palba. ()

mrclTV

Western so všetkým, čo k tomu patrí - ošumelé mestečko niekde ďaleko v prérii krčiace sa na úpätí hôr, partia správnych chlapov, banda naničhodníkov a prisluhovačov podlého statkára, hrdinská madam od doktora a chladnokrvná pomsta, ktorú treba vykonať a je príliš osobná.....má to asi všetko (drsná prestrelka samozrejme nechýba) a niečo aj navyše (temné pozadie hlavnej postavy), tak prečo to bolo iba len také vlažné sledovanie? Neprišli tie emócie nadšenia či vzrušenia, ktoré človekom prechádzajú pri sledovaní dobrého filmu. Ledabolo som si to odpozeral a bolo hotovo. No tiež nežiadam svojich 139 minút života naspäť. ()

DeDanu

Aby byl film vybroušený do všech detailů a jemných nuancí, je třeba, aby pan Costner hrál i režíroval i produkoval zároveň. Jak mu do toho někdo kecá, není to ono. Tady se to všechno naštěstí sešlo. A šťastně. O obyčejných lidech s city, dobrými i horšími vlastnostmi, s touhou žít v klidu a smířen s vlastní minulostí, milovat a být milován, živit se poctivou prací. Tak jak to většina lidí chce i dnes. Úžasné záběry krajiny, dokonalé herecké ztvárnění charakterů, pomalé tempo vyprávění, silný klasický příběh. "Možná to nevíte, ale sou věci, co chlapa zničí víc než smrt..." Jedna z mých srdcovek. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 79%, Audience Score - 84% | FDb.cz - 75.3% | To co Kevin Costner dokázal kdysi Tancem s vlky bylo neuvěřitelné, to však ještě neznamená, že s tímto žánrem skončil a nikdy už nenatočí westernový hit. Zde naprosto prolomil ledy a natočil další neuvěřitelný demýtizační western, který ani na chvilinku nenudí, naopak nás celou dobu udržel připoutané v křesle a závěrečná přestřelka nás dostala do kolen! Možná to ani není dokonalé a plný počet* by si to možná také nezasloužila, ale už ta Kevinova snaha o navrácení tohoto žánru zpět do první ligy, hudba či herecké obsazení a výše zmiňovaná přestřelka - to vše nám k plné spokojenosti stačí! 85% ()

PlysovyMacko

Príbeh je o potulných kovbojoch, ktorí sa dostanú do konfliktu s miestnym šerifom kvôli stádu respektíve pastvinám. Film je veľmi pomalý, sústredí sa na dialógy, budovanie vzťahov a upršanú atmosféru. Celé to vyvrcholí krvavou prestrelkou. Škoda, že filmu chýba akčnejšie tempo a nudí. Romantická linka ma príjemne prekvapila. ()

seba

Jestli něco vytknout, tak přílišnou zdlouhavost. Kevin měl být ve střižně na sebe přísnější. Jestli něco opravdu pochválit, tak reálnost (zvláště závěrečné přeslřelky, hlavně to jak začíná, to je bomba). Scénář, kamera, reřie, herci - no problem. Pod zadek polštářek a užijte si výtečný western. ()

Weirdman

8/10... Krajina strelcov je veľmi jednoduchý, ľahko odhadnuteľný, ale popritom krásne úprimný fim s nádherne idylickým začiatkom. (Sám osobne túžim len tak sa preháňať po prérii na koni a mať všetko v paži.) Filmu vôbec neubližuje ani veľmi pomalé tempo a dlhá stopáž, ale záverčná prestrelka, ktorá predsa len mohla byť trocha zaujímavejšia a hlavne prehľadnejšia. Ale nevadí. Moje srdco je aj tak silne potešené... ()

Unterschleif

Pekne natočený film o dobrých a zlých kovbojoch. Robert Duvall a Kevin Costner hrajú úžasne. Je tam jeden moment pri ktorom som vyprskol od smiechu - to keď Kevin Costner začne prestrelku jednou dobre mierenou ranou. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Costnerův western nabírá první herce

Costnerův western nabírá první herce

14.08.2022

Po letech příprav se oscarový režisér a slavný herec Kevin Costner (Tanec s vlky, Yellowstone) chystá konečně vrátit za kameru. Vybral si k tomu svůj srdeční projekt Horizon, jenž bude epickou… (více)

Kevin Costner se vrací k režii

Kevin Costner se vrací k režii

30.01.2022

Takřka dvacet let od jeho posledního režijního pokusu s chválenou Krajinou střelců se Kevin Costner (Tanec s vlky, Yellowstone) vrátí za kameru. A opět nás hodlá poctít epickým westernem, který ještě… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western