Charley Waite (Kevin Costner), Boss Spearman (Robert Duvall), 'Button' (Diego Luna) a Mose Harrison (Abraham Benrubi) sú muži s nie celkom čistým svedomím. Žijúc na divokom vidieku, kde jediné zákony určuje príroda, a riadic sa spoločným, slobodným "Zákonom Západu"; snažia sa uniknúť svojej minulosti a nájsť mier v duši. Násilie je to posledné, s čím by chceli mať dočinenia. Ale jedno z okolitých miest, vedené tyraniou a strachom, ich donúti "Zákon Západu" odložiť a naši hrdinovia sa dostávajú do konfrontácie so zlom, i vlastnými vnútornými démonmi. Nehovoriac o tom, že samotár Charley v rovnakej chvíli stretáva okúzlujúcu Sue Barlowovú (Annette Beningová), ženu, ktorá zlomí jeho srdce. (POMO)

kinej

Nebýt předimenzované romantické zápletky, jíž je bohužel věnováno ve filmu přespříliš prostoru, mohl být film Krajina střelců téměř perfektním westernem. Protože to co na těchto filmech vyhledávám natočil Costner parádně. Závěrečnou přestřelku, bych klidně zařadil mezi nejlepší, jaké je možno v tomto žánru vidět. Je zde kladen veliký důraz na realitu a i přestože hlavní hrdinové sami pořeší nemalou skupinu šmejdů, působí vše věrohodně, neboť se nejedná o žádné týpky s téměř nadliskými schopnostmi, ale o slušné střelce, jimž úspěch přinese halvně chladná logika, duchapřítomnost a racionální úvaha. Než ale k této parádě dojde, divák si pěkně počká, protože k tomu musí proběhnout spousta nadbytečných dialogů se zbytečnými postavami. Klidně bych z filmu vystříhal 30 minut a nebylo by tu ke škodě, protože například posledních cca 10 minut je ve filmu úplně zbytečně. ()

Jamal

Příjemnej western s příjemným Costnerem, který se snad po dlouhé době prokope zas zpět nahoru ( i když je to velmi nepravděpodobné). ()

Fiftis

Duvall je veľmi sympatický herec a bol ním aj v mladosti. Costner je tu tiež skvelý, len mi vadí jeho hanblivosť pred ženou, no inak sa s nikým nemazná. Veľmi podarený western. Som fanúšik tohto druhu filmu, dostal som sa k nemu len náhodou, ale naozaj ma zaujal. Herci k postavám úplne perfektne sedia a zbytočne neprehrávajú. Scenár je dobrý a divák si povie, že takto nejako sa to mohlo pokojne stať. Z obrazovky doslova dýcha atmosféra divokého západu. Fajn "kovbojka" a Duvallovu postavu si po tomto filme dlho zapamätáte. ()

Hunt

HUDBA: Michal Kamen. První půl hodiny filmu velmi slibný, ale zbytek klasický tv western. Ale po Postmanovi díky i za to. ()

Indiana

Pomalu plynoucí western, kde se toho moc neděje, ale díky pěkné přírodě a hlavním hereckým představitelům se na to dívá docela dobře. Na Tanec s vlky a Hatfields & McCoys to nemá, přesto se jedná o solidní Costnerovku a pěknou westernovou jednohubku. 70% ()

Stegr

55% - Hodně průměrná podívaná. Dost často jsem se přistihl, že se nudím, takže i přes pěkné herecké výkony a hezké prostředí nemohu hodnotit lépe... ()

salahadin

Vůbec ne špatný film. Na první pohled nuda, ale ve filmu se děje něco jiného, než stylové přestřelky, plivající superkovbojové, vylupování bank apod. Tohle je spíše film, který sází na téměř intimní atmosféru, pocity, náladu...a nakonec samozřejmě i odboj proti rozpínavosti. Kevin Costner na režisérské lavičce mě nezklamal. ()

Ruut

Kevin Costner na chvíli zase dostal rozum. vybodl se na nakopávání kariery a na efektní a prázdnou řežbu a natočil malý fajn film. ()

misterz

Westerny moc nemusím, ale priznám sa, toto ma dostalo. Opäť sa mi potvrdilo, že Costner westerny (aj športové drámy) točiť vie. Páčila sa mi jednoduchá, komorná atmosféra, v ktorej viac ako na čomkoľvek inom záleží na dialógoch a hereckých výkonoch jednotlivých postáv. A k tomu všetkému sa pridala nádherná kamera. Príbeh bol síce jednoduchý, ale bol zaujímavo spracovaný a zaznelo v ňom veľa pekných myšlienok. Záverečná prestrelka mi prišla trochu uletená, ale celkový dojem z filmu mi aj tak nepokazila. Možno to chcelo "údernejšiu" hudbu, niečo ako Vtedy na západe a pod.... Mohla tu byť ďalšia kultová westernovka pre náročných. 85/100 ()

k212

Ano naivní western, jako z knížek Zane Greye nebo L'Amoura, a je pravdou, že pokud vás ani trochu nezasáhl fenomén idealizovaného západu, tak se tento film nemůžete oblíbit. Mě zaujal, nepřipadal mi zdlouhavý ani o ničem, i přestože jsem z let, kdy mě bavili honáci, indiáni a spol. už dávnou vyrostla. Costner natočil film, který ani po stránce filmařské nemůže urazit, výprava je vcelku funkční, hudba taktéž. Co se herců týče, páně Costner si samozřejmě vychutnal onoho rozpolceného klaďase a vůbec nepůsobí křečovitě nebo směšně, Duvall je vcelku uvěřitelný taťka honáků a Beningové osamělou asistentku doktora prostě zbaštíte. Pokud však nepřistoupíte na pravidla žánru, nehne to s vámi, což se v mnoha případech stalo, není však co vyčítat, někomu se "líbí" to, někomu zas ono. ()

Snorlax

Tanec s Robertem Duvallem byl prijemnym romantickým dobrodružstvím, které začalo jít s kopce závěrečnou přestřelkou, při níž nepřatelé hynou již při pouhém pohledu na zbraň neprůstřelného Charlieho. A ten přeslazený závěr tomu dal finàlní korunu trapnosti. Škoda, že doktorova sestra nevytáhla z fějrtóšku běloskvoucí kapesník a nezámavala s ním odjíždějícím. ()

Šakal

Open Range je snímek velmi rozkolísaných kvalit, (víc než by bylo zdrávo), kdy se s neuvěřitelnou četností střídají scény (nesmírně) působivé a než si ji (je) stačíte dosyta užít, tvůrci to pohřbívají scénou vyloženě lacinou. Přesto jsem měl chuť převážně chválit a komentář měl vypadat následujíce: pokud budete očekávat drsný western (čti nezromantizovanou představu divokého západu) plnou přestřelek, s šetřením dialogy (něco ve stylu Leone(ho) Once upon a time in the west, přesněji řečeno Eastwoodových Unforgiven, zákonitě budete zklamáni. Pokud se však spokojíte „pouze“ s „obyčejně“ převyprávěným příběhem dvou chlapíků, co chtějí (chtěli) pouze převést své stádo a následně (po zkomplikování) se domoci práva a posléze pomsty( a jako bonusu upřímného bilancování jejich dosavadních životů), budete po zásluze odměněni. Pokud bych měl zmínit hlavní důvod proč shlédnout tento snímek, byl by to bezesporu Bobby Duvall. Je nesmírným potěšením sledovat tohoto (ne)stárnoucího chlapíka mj. vyprávět, jak měl kdysi ženu a dítě a jak po jejich smrti zanevřel na vše, ale pokud se mu podaří z nastalé situace vyhrabat bez úhony, postará se, aby mladík, (kterého přibrali do party), nedopadl podobně popř., že když jdeš „na smrt“ je potřeba si to užít (viz scéna nakupování v obchodě). Jak říkám, chtěl jsem spíše chválit, už pouze kvůli vydařenému hereckému obsazení,(kdy zejména stárnoucí A. Bening přesvědčuje vyzrálým výkonem) a opravdu zdařilým scénám (mezi které počítám i závěrečnou přestřelku). To by ale nesmělo přijít závěrečných nesmírně patetických, plytkých a kýčovitých 15 minut, kdy to co se dařilo tvůrcům (tu bez nejmenších námitek, podruhé s menším úspěchem) postupně vystavět, pohřbili závěrem div ne z červené knihovny. Byl jsem připraven (snad) i přetrpět závěr (na který bylo zaděláno) a to sice: Charley umírá a Sue se dostává do ruky čajová souprava „princezna“, ale tvůrcům se podařil „husarský kousek a na první pohled nemožné“ SPOILER nejen červená knihovna (resp. rodokaps), ale dostali (čti nasrali) tam i tu čajovou soupravu. WTF?! Řekněme, že jsem usnul 15min před koncem (popř. se mi zaseklo DVD v přehrávači) a zůstanu tak na průměrných 3*, jinak bych musel s hodnocením NOTNĚ dolů a to bych (i s přihlédnutím viz komentář výše) nerad. Zajímavý (výstižný) komentář (pro mě): uživ. Rob Roy ()

Anderton

Príjemný old schcool western, ktorým Costner znova dokazuje, že za kamerou je lepší. Záverečná prestrelka prekvapila svojou brutalitou, ale ten zvyšok je tak nejak adekvátny tomu, čo sme videli vo weternoch mnoho krát a v časoch, ktoré tomuto mŕtvemu žánru priali viac. Costner neponúka nič viac, iba príjemnú spomienku na staré časy. Prečo nie....70% ()

Frajer42

Dlouho mi trvalo než jsem si k ústřednímu duu našel cestu. Dlouho mi pánové lezli na nervy. Snímek je brutálně dlouhý, a tak je úvodních asi 40 minut o tom, jak se pánové přemisťují z místa A do místa B bez toho, aby se cokoli dělo. Navíc prostředím, které působí tak nějak divně a nedá se jím příliš dobře kochat. Český překlad názvu snímku "Krajina střelců" je čirým podvodem na veškeré diváctvo. Ke střelbě dojde asi až v posledních 30 minutách, které jediné z celého snímku za něco stojí a které jediné připomínají western. S filmy od Costnera jsem si zkrátka nepadl do noty. Valná většina stopáže mě prostě nebavila a zápletka byla více než trapná. Velké zklamání. ()

Kothy

Zajímavý westernový snímek o dvou kovbojích samotářích, kteří se mstí a zachraňují město před tyranem. Sympatická dvojice Kevin Costner a Robert Duvall vlastně táhnou film celou dobu. Představují dva honáky, kteří spolu se svými partnery ženou krávy prérií. V jednom městečku se však dostanou do sporu s místním šerifem a rančerem. Nenechají si to líbit a vezmou spravedlnost do vlastních rukou. Nemůže to skončit jinak než závěrečnou epickou přestřelkou. Nechybí tam ani romantická linka díky pohledné Annette Bening. "Dáš si snídani?" :D ()

swamp

Kvalitní komorní westernový snímek s několika tvrdými chlapy, pro které ještě něco znamenají morální zásady. Nebýt toho protahovaného, ukecaného a přeslazeného závěru po finální přestřelce, šel bych s hodnocením ještě výš. ()

Mariin

Tento western je celkem zpočátku rozvleklý, pak postupně graduje a vyvrcholení v přestřelce v závěru je skvělé. Ta přestřelka patří k tomu nejlepšímu v dějinách filmového westernu. Celkový dojem z filmu však kazí příšerné rouhání jednoho z hlavních hrdinů (hraje Robert Duvall), to je opravdu hnusné a do nebe volající ... ()

Slarque

Film je moc dlouhý a pomalý, obzvlášť na začátku se doslova vleče a záběry jak z reklam na cigarety mne pomalu začínaly nudit. Druhé slabé místo jsou poněkud směšné dialogy. Ale jinak musím říci, že se mi film docela líbil. Robert Duvall a Annette Bening jsou tradičně skvělí. ()

Tomco

scenarovo miestami poloprazdny western, ktory okrem velmi vydarenej zaverecnej prestrelky nad vodou drzia hlavne osobnostne charizmy kevina costnera a roberta duvalla, a hlavne druhemu menovanemu by sa dalo ako tak verit, ze je skutocne prestarnutym kovbojom a chovatelom krav. ani moc zle, ani moc dobre. take nijake. ()

Rocky62

Kevin Costner dokázal v Tanci s vlky nemožné. Doufal jsem, že se genialitou svého filmu nechá alespoň částečně inspirovat, leč marně. Nezklamal, ale ani nepotěšil. Roberta Duvalla jsem nemohl vystát už ve Volném pádu a ani zde mě pohled na jeho projev nijak netěšil a scenáristům bych určitě ruce nelíbal. Celé se to táhne ve značně neutrální koleji a romantická vsuvka jako koření taky bohužel nefunguje. Závěrečná přestřelka je však zrežírována znamenitě, jako by se jí chopil Michael Mann :-). Charaktery postav jsou skvěle vykreslené a netypický exteriér pro western mi také přišel k chuti. Celkově však pro mě průměr. Promiň Keve. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Costnerův western nabírá první herce

Costnerův western nabírá první herce

14.08.2022

Po letech příprav se oscarový režisér a slavný herec Kevin Costner (Tanec s vlky, Yellowstone) chystá konečně vrátit za kameru. Vybral si k tomu svůj srdeční projekt Horizon, jenž bude epickou… (více)

Kevin Costner se vrací k režii

Kevin Costner se vrací k režii

30.01.2022

Takřka dvacet let od jeho posledního režijního pokusu s chválenou Krajinou střelců se Kevin Costner (Tanec s vlky, Yellowstone) vrátí za kameru. A opět nás hodlá poctít epickým westernem, který ještě… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western