Charley Waite (Kevin Costner), Boss Spearman (Robert Duvall), 'Button' (Diego Luna) a Mose Harrison (Abraham Benrubi) sú muži s nie celkom čistým svedomím. Žijúc na divokom vidieku, kde jediné zákony určuje príroda, a riadic sa spoločným, slobodným "Zákonom Západu"; snažia sa uniknúť svojej minulosti a nájsť mier v duši. Násilie je to posledné, s čím by chceli mať dočinenia. Ale jedno z okolitých miest, vedené tyraniou a strachom, ich donúti "Zákon Západu" odložiť a naši hrdinovia sa dostávajú do konfrontácie so zlom, i vlastnými vnútornými démonmi. Nehovoriac o tom, že samotár Charley v rovnakej chvíli stretáva okúzlujúcu Sue Barlowovú (Annette Beningová), ženu, ktorá zlomí jeho srdce. (POMO)

klerik

Tak tomuto hovorím dodržanie všetkých pravidiel hry. Costner je pekne opatrný a svoj comeback si pekne ustrážil. Potom ako si pošramotil hereckú reputáciu, už neváľa váhu filmu na seba a pekne ju rozložil aj na ostatných hercov, hlavne Roberta Duvalla ako Šéfa. Hrdinovia sú pekne vykreslení, krajina je nádherná. kamera vie navodiť tú správnu romanticko-westernovskú atmosféru. Ulice mesta a jazdci sú snímaní výhradne pri západe alebo východe slnka, tráva je očarujúco zelená, vo vode nepláva jediná nečistota a keď šteká pes, vedľa neho rastie rozkvitnutá šalvia... Western nerieši nijaký spoločenský problém, ako to bolo pri TANCI S VLKMI, ale "len" pomstu ( čiže spravodlivosť). Film sa atmosférou ponáša najviac na costnerovku WYATT EARP či románové Zane Greyovky. Dĺžku som absolutne nevnímal a myslým, že len pomohla lepšiemu vykresleniu charakterov. Finálna účtovačka je pekne nadupaná a pripomenie slávny súboj v corale O.K. (Wyatt Earp, Tombstone). Costner, ako ostrostrelec je vynikajúci a niektoré štandarné westernové scény sú naschvál otočené, aby prekvapili. Zápletka je síce jednoduchá, ale na plátne sa stále niečo deje, takže na nudu som ani nepomyslel. Krásna, a dúfam, že nie posledná, pocta správnej cowboyke... ()

Chrustyn

Kevin Costner svůj režijní talent započal oskarovým "Tancem s vlky", kterým ho však rovnou ukončil. Všichni ve filmu i v režisérovi viděli zázrak a každý pečlivě vyhlížel další Costnerův režijní kousek. Po příšerném "Postmanovi" se pokusil napravit si reputaci opět westernem, tentokrát už více typickým, kde sice vynechává indiány ale přináší kovboje, zaprášená městečka, nenápadné ženy a ostřílené rančery. Rozhodně "Krajina střelců" nedosahuje kvalit westernů Howarda Hawkse ale příznivce tohoto zapomenutého žánru určitě potěší a i když je tempo vyprávění dost pomalé, závěrečná přestřelka filmu zajistí alespoň něco, co si bude divák pamatovat. ()

Šandík

Film, u něhož s hodnocením lavíruji mezi třemi čtyřmi hvězdičkami. Zdá se mi podceňovaný a asi má trochu smůlu, že jednoduše nechce přicházet s něčím novým. Prostě jen nabízí divákům možnost kochat se slušnou filmařinou. Drsnými muži žijícími svůj malý a vcelku banální příběh (který ovšem nepostrádá svá tajemství), syrovým vhledem do běžného života honáků krav či obyvatel zapomenutého městečka kdesi na středozápadě, rozlehlou krajinou táhlých kopců, dlouhými záběry a pomalým dějem. Je to zkrátka western se vším, co lze od westernu očekávat. Costner se evidentně pokusil o malou filmovou revoluci jednoduše tím, že žádnou revoluci neudělá. To je ovšem úkol obtížný, ne-li přímo zcela nemožný... Krajina střelců nijak moc nepřekvapí, ale rozhodně neurazí. Připočteme-li, že western je v podstatě pohádka pro dospělé a podotkneme-li, že pohádkový sentiment si s revolucemi příliš nerozumí, nemusí být jeho nerevolučnost nutně na škodu... 70% ()

Yardak

Mohlo by se říci - průměrný western, jenž si na nic nehraje a snaží se zachytit velmi realisticky dobu Divokého západu, tak jak opravdu byla. Škoda, že nebyl kvalitnější scénář. Lepší 3 hvězdy - 68%. ()

jojinecko

3,5*/5. Miestami až hypnoticky pomalý western, vzdialene asociujúci High Noon, nie ani tak svojou kvalitou, ako príbehom a postupnom gradáciou, vrcholiacou dosť podarenou prestrelkou. Celé je to tak trochu naivné, príbeh o dvoch statočných môže byť pre niekoho príliš jednoduchý, ale každopádne ako oddychovka tento film funguje naozaj veľmi dobre...Oceňujem aj krásnu scenériu a kameru. ()

anais

Zápletka je lehce ohraná - střet dvou zájmů (zlí obchodník a šerif, hodní honáci), který nelze řešit jinak než silou (závěrečná přestřelka). Costner-režisér si neklade za úkol někoho překvapovat svou originalitou.... sází na pozvolné vyprávění. V tom mu pomáhá hlavně kamera - ta neuvěřitelná škála pastelových barev, která se v tomto filmu objevuje! Scenérie je tak nádherně zachycená, že přímo dýchá z plátna/obrazovky! Přesto se tu najde pár mušek...je tu několik záběrů, které hraničí s laciným kýčem...třeba scéna se dvěma koni, během níž posloucháme komentář o přátelství. To čemu se však kamera většinou vyhne, vyznívá ve scénáři mnohem okatěji. Costner hraje na city tak přehnaně, že některé scény vyznívají nechtěně směšně (třeba když pronáší řeč nad hrobem mrtvého kamaráda). A teď následuje SPOILER. Nemluvě o happyendovém konci - ne že by mi vadilo, že vše dopadne dobře, ale kolik minut musíme ještě vytrpět, abychom se dozvěděli, zda hrdina odjede nebo neodjede od své milé! I přes tuto naivitu, která ve mně trochu evokovala jednoduchost vztahů v rané kinematografii, přakvapí razance závěrečné přestřelky, z níž minimálně první půle je opravdu parádní. Costner natočil hezký film - několik maximálně trapných záběrů, několik naprosto úžasných. Nelze doporučit, ale ani nedoporučit. ()

poz3n

Krajina střelců je western, který tento žánr uchopil opět z trochu jiného úhlu než ostatní. Není sice až tolik syrový jako Nesmiřitelní, je ale lidský a chvílemi dost sentimentální. Obzvláště postav Roberta Duvalla hází jednu sentimentální pravdu za druhou. Costner dle mého režii zvládl výborně. Kamera má skvělé osobité barvy a při akčních scénách v závěru se dočkáme i nějakých těch nápadů. Westerny jako žánr bych nejradši dělil na staré a nové, jelikož většina těch starých je spíše drsňácký příběh o tom, jak hlavní hrdina všechny postřílí. Ty novější se mnohem více soustředí na postavy a také na to, že i v této době měl lidský život cenu. Tak jako Krajina střelců. 8/10 ()

SOLOM.

Westerny moc nemusím, ale na tohle se dívat rozhodně dalo. Když už nic jiného, tak výkon Kevina Costnera určitě stojí za to. Děj filmu sice nepřinesl nic nového co by už nebylo k vidění xkrát, ale těch několik přestřelek bylo luxusních. ()

kajda.l

Vyumělkovaný western pro ženy. Divoký západ bez divokosti, špíny, surovosti, upocených přisprostlých smradlavých chlapů a hlavně bez stříkající krve. Zato plný poetických záběrů krásné krajiny (povětšinou bez střelců) a v ní mezi květinami pobíhajícího bílého čoklíka nebo zasmušilého romantika Kostěje. A já si říkám, proč vlastně ne. Jedinou výraznou výtku mám k nesmyslně natahovanénu konci a šablonovitým dialogům. 60% ()

prome

Celkem povedeny western u ktereho jsem vydrzel az do konce. Celkem pekne herecke vykony a kameru spolu s pribehem. ()

ScarPoul

Trvalo celkom dlho kým sa costner vrátil k réžií a musím priznať že týmto kúskom tak isto ako tými predošlými si ma úplne získal. Osobne som Costnera nepovažoval za úžasného herca a ani režiséra ale napriek tomu je mi jeho štýl hrania a réžia nadmieru sympatický. Tanec s vlkmi sa síce nekoná ale keď sa to tak vezme tento film je bez toho patriotizmu, ktorého tam trocha bolo aj lepší. Costner s ľahkosťou natočil úplne obyčajný film dalo by sa povedať old schoolový americký western s dvoma starnúcimi parťákmi ktorý sú spolu desať rokov ale o sebe veľa nevedia ale rešpektujú sa a sú veľmi dobrý priatelia. Po tragickej udalosti kde sa Costner nevyhýba brutalite aj keď to nie je presne lebo to nie je nechutné len si myslím že ak niekto zabije psa tak to je brutálne môj názor všetko sa strhne a začína sa cesta za spravodlivosťou. Krásna a jednoduchá réžia ktorá nám umožňuje nazrieť do vnútra postáv a rozvíjať príbeh tak aby nenudil. teda aspoň mňa nenudil. jediné čo môžem tomu vytknúť je priamočiarosť ktorá hneď na začiatku určí kto je dobrý a kto zlý a všetko potom je to čo už tak dôverne poznáme až na tri veci ktoré mi osobne prišli nezvyčajné a veľmi zaujímave. za prvé je to dážď. Polovička filmu sa odohráva v daždi a ten umocňuje atmosféru tajomna a špiny. Za druhé sú to masky ktoré majú oblečené bad guys, prišlo mi to originálne pretože z nich ide celkom strach, za tretie je to vzbura usadlíkov proti neprávosti v strhujúcom finále ktoré je podľa mňa geniálne a pri ňom som sa cítil ako chlapec. Herci sú skvelý od zloducha Gambona až cez ľudského duvalla, tajomného Charlieho, nádhernú Benning a osobitého chalana Lunu. Takisto hudba od Kaimena krásne splýva s okolitou prírodou a spolu tvoria úžasný celok. Len ma mrzia tie hodnotenia na boku. Myslel som si že western ktorý sa na nič nehrá bude ocenený viacej . V jednoduchosti je predsa krása. ()

Gary

Skvělá resuscitace v úplně jiném směru, než byly Eastwoodovky, nebo dokonce Wayneovky. Kevin si napravil reputaci a Duvall dokázal, že pořád umí. ()

PROROK14

Western ako sa patrí, so všetkým čo potrebuje. Neviem či mám skôr vychvaľovať príbeh alebo charizmatických hlavných hrdinov, ale jedno viem, že toto je jeden z najlepších westernov aké som doposiaľ videl. 85% ()

Lacike

Nie som fanusik westernov, ale tento je mojou velkou srdcovkou. Je to vlastne dost citlivy pribeh o obycajnych honakoch s nadhernou romantickou liniou, dokonale vykreslenymi postavami, skvelou atmosferou a ako bonbonik jednou z najlepsich prestreliek v zanri. Konecne western pri ktorom som sa nenudil a tempo mi pripadalo v poriadku. Dokonca by som vynimocne prijal aj keby bol film dlhsi pretoze s tymi skvelymi postavami som mal chut stravit viac casu. Najlepsie na celom filme je priatelstvo ustrednej dvojky. Skuseny Duvall a malovravny Costner u ktoreho od zaciatku tusite, ze sa v nom skryva nieco velmi nebezpecne, takze ked ho skorumpovany serif a chamtivy rančer definitivne dožeru, tak nastane peklo. A zabit jedneho jeho chlapa a dokonca aj psa (sakraaa) bolo prilis. Costnerov a Duvallov vztah mi trochu pripomenul filmy Johna Woo. Tiez su to kamarati na zivot a na smrt, ktorí sa rutia do velkej prestrelky kvôli dôvodom ako je čest a spravodlivost. Komu ide iba o prestrelky, tak asi bude sklamany, lebo sa jej dockame az v zavere. Dovtedy sledujeme pomaly plynúci dej behom ktoreho sa Costner zamiluje do sestricky Annette Bening, ktoru nemam rad, ale tentoraz mi pripadala sympaticka a chemia medzi ňou a Costnerom funguje na 100%. A popritom sledujeme ako sa postupne meni pristup dedincanov k celemu konfliktu az sa konecne v zavere ukaze, ze aj oni maju gule, ked sa kusok popostrcia a prilozia ruku k spravodlivosti. No a samotna grandiozna prestrelka je dlha, prepracovana, prehladna a hlavne sa zacne presne tak ako som si vzdy prial ale nikdy som to doteraz nevidel. Nadhera. Rovnako ako cely film. 10/10. ()

bouncer

Kevine, Kevine...Po Tanci s vlky jsi se nějak zasekl a už nás asi nikdy nepřekvapíš. Myslím, že tento western může posloužit jen jako vzpomínka na "ty časy, kdy westerny letěly". ()

MrCreosote

Poklidný western (jestli se takové sousloví dá vůbec použít) s příjemně plynoucím dějem a jednou jedinou přestřelkou (která ovšem stojí zato a takhle bych si skutečnou přestřelku na divokém západě představoval). Navíc se solidním Duvallem a Costnerem, jimž jejich role drsných honáků sednou jako ulité. Jenom škoda hlavně na začátku až příliš kýčovité kamery, která se do westernu vůbec nehodí. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Costnerův western nabírá první herce

Costnerův western nabírá první herce

14.08.2022

Po letech příprav se oscarový režisér a slavný herec Kevin Costner (Tanec s vlky, Yellowstone) chystá konečně vrátit za kameru. Vybral si k tomu svůj srdeční projekt Horizon, jenž bude epickou… (více)

Kevin Costner se vrací k režii

Kevin Costner se vrací k režii

30.01.2022

Takřka dvacet let od jeho posledního režijního pokusu s chválenou Krajinou střelců se Kevin Costner (Tanec s vlky, Yellowstone) vrátí za kameru. A opět nás hodlá poctít epickým westernem, který ještě… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western