Film Joy vypráví hodně divoký příběh jedné životní cesty hlavní hrdinky, která se dokáže postupně postavit všem překážkám a překonat mnoho různě velkých průšvihů. Joy jde tvrdě a nekompromisně za svým životním snem a řídí se především svým citem. Postupně se stává nezpochybnitelnou hlavou jak své rodiny, tak i jí založené obchodní dynastie. Joyin úspěch je spojen s jejím revolučním vynálezem, „zázračným" mopem, který se stal obchodním trhákem v oblasti úklidových prostředků. A protože každý dobrý nápad a jeho úspěch mívají i své odvrácené tváře, na Joy čekají zrada, závist a svět nemilosrdného obchodu. Z přátel se stávají protivníci a z nepřátel spojenci. A to nejen v podnikání ale i v její rozvětvené rodině. Joy ale už není žádnou naivní holkou a tak si dokáže podle vlastních představ upravit jak svůj život, tak i život své více než trochu výstřední rodiny. (Cinemart)

JOZZZKO

Ako študent marketingu budem trochu mäkký. Ako ľudí ktorí krvopotne budujú čokoľvek vlastné v tomto živote a dávajú tomu prednosťpred bezpečnosťou svojej práce budete filmu fandiť tiež. Vzdávam hold startupom 90.tých rokov! ()

HermyJane

Pro samé sequely Hunger Games člověk zapomene, že Jennifer Lawrence umí hrát. Tvůrcům se ale nepodařilo navázat na Terapii láskou - realistickou, dobře koukatelnou komedii, řešící problémy moderní doby. Zatímco se díváte na Joy, schopnou ženskou, co se zvládá starat o celou rodinu (i ne-rodinu!), kvůli ostatním neuvěřitelně otravným postavám máte chuť film vypnout. Celkový příběh není dost zajímavý ani silný. V podstatě jen sledujete dokument, o vzniku nejlepšího mopu na světě. ()

Porp

Jeden z najkrajších filmov, aký som v poslednej dobe videl. Dej je prepletený s prvkami telenovely, ktorá neustále beží akoby na pozadí príbehu a rafinovane sa prelína s osudmi hlavných postáv, čo dodáva filmu čarovnú, miestami až grotesknú atmosféru. Dej naberá gradáciu s tým, ako sa Joy vyrovnáva s údermi pod pás niekedy aj od vlastnej rodiny na ceste za vlastným biznisom. Nenápadná, ale nezabudnuteľná hudba a hviezdne obsadenie dopĺňajú toto umelecké dielo, ktoré sa rozhodne oplatí vidieť aj viackrát. ()

ludva10

Veliké překvapení. Od tohoto filmu jsem dle popisu absolutně nic nečekal a o to větší překvapení to bylo Film má spád a Jennifer tento film parádně sednul. ()

bearmeedek

Přidávám se na stranu ženských hodnocení, protože mě film celkem oslovil. Není to sice ohromujícně zábavný film, ale to je tím, že se zde nevymýšlely zajímavé příhody z něčího života, protože jde o skutečný příběh. A je to životopisný film, popisující útrapy obyčejné ženy, otloukané životem, ale nevzdávající se, ani když je doslova po krk ve sračkách. Měla nápady, chtěla podnikat, neměla peníze a neuměla v té branži chodit. Ale měla vnitřní sílu a hrdost a dokázala to. Nadneseně řečeno, místy trochu působí jako hraný dokument, ale i při své délce je to celkem zajímavé šůrovací melodrama. Za mě 71%. ()

neo93

Zajímavý životopisný film o jedné ženě, která si svou pevnou vůlí vydobyla místo ve světě byznysu, díky svému inovačnímu mopu. Byla, to ale dlouhá cesta než si Joy vůbec získala mou pozornost. První polovina filmu se neskutečně vleče i se všemi těmi zvláštními postavami, které nemají co říct. Naštěstí je tu aspoň zmiňovaná Joy v podání výborné Jenifer Lawrence, která zachraňuje nudnější část filmu. Od okamžiku, kdy se hlavní hrdinka rozhodne jít se svým výrobkem do televizní reklamy, se konečně rozjede také celý příběh. Poté následuje velmi tvrdý obchodní boj, který probíhá dnes a denně. Škoda jen, že nepřišel trochu dříve. Nakonec i díky zdařilému závěru, docela slušný film, ale stále průměrný. ()

mira.l odpad!

Tak aspoň že tenhle mopový telešoping na pozadí jedné poněkud netypické rodinky není v červených číslech. A co si dáme příště? Dvouhodinovou ságu o vynálezci pytlíků na psí hovna s integrovanou lopatičkou z tvrdého papíru?? ()

RAFT

Režisér zase si přizval svoje dvorní herce Lawrence,Cooper, a Robert De Niro.Už sem si říkal ,no to bude dobrý film,a pak ze začátku mě tento snímek moc nebavil ale,pak mě nějak chytl až v té druhé půlce ,no skoro necelá hodinka.Ta její cesta k nějakému tomu úspěchu nových věcí .Je si sice pravdou že ,ji všichni od nějakého nápadu odrazovali ,že to nemá smyls k čemu ta blbost .Nejvíc se mě ve filmu líbil herec Robert de Niro . To bly opravdu bláznivé rodiné vztahy.A jestli nějaká nominace na oscara no nevím ,každopádně za nejlepší filmroku za mě určitě ne .70% ()

Domis93

Zajímavý tak do poslední třetiny, kdy to najednou chytne velký spád a je konec, člověk si přijde po zhlédnutí takový ochuzený, něco tomu chybí...To je můj dojem po zhlédnutí. Samozřejmě výkon Jennifer je super, ostatních taky, ale není to dotažené do konce, což je škoda... ()

TommyDiamond

Film je bezpochyby úžasná a někdy až kouzelná věc. Protože udělat tak chytlavej biják z vynálezkyní mopu, která svůj nápad prodávala za pomocí teleshopingu je vážně terno! David O. Russel je vážně čaroděj a možná kdyby příběh odvyprávěl podle skutečnosti, tak by nikoho nezajímal nebo by z něj nic nebylo. Russel udělal naši hrdinku takovou jakou jí chtějí všichni mít a to zkoušenou osudem, jdoucí přes překázky a nakonec úspěšnou. A ten mop? Je to jen nástroj, Russel si mohl vybrat jakýkoliv jinou zázračnou věc na úklid a příběh by zůstal stejný. Žádná věda, typická oscarovka. Líbilo se mi to, tři hvězdy ()

himor

Krásny životopisný film v hlavnej úlohe s krásnou Jennifer Lawrence, ktorý som si poctivo odtrpel. Tieto drámy niesú moja šálka kávy a preto aj také hodnotenie...boli vzostupy aj pády, to k tomu patrí, ale nie u mňa. Neviem načo som to vlastne aj pozeral...asi z nudy. Nabudúce si radšej pustím žilou, bude to rovnaké utrpenie a možno sa aj skončí skôr ako tento 124 minútový úchvat. 35% ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Jelikož jsem nevěděl o čem to je, tak začátek byl "opruz", nakonec z toho byla "napínavá" podívaná o zrodu podnikatelky, která má koule. ()

papadoce

Silná žena, ktorá mala odmalička schopnosť tvoriť a vyrábať a vyrástla v totálne jebnutej rodine prelomila status quo svojej doby a prerazila vo veľkom svete biznisu, svete mužov. Joy bola so cťou zahraná krásnou a sexi Jennifer Lawrence. Neviem či mop vznikol práve takto extrémne, ale príde mi to, že skôr nie. Neviem si totiž predstaviť, že takto inteligentná a šikovná žena, by žmýkala mop plný skla holými rukami. Nejako mi to nejde dokopy. Ale o to nejde. Môžem Vám povedať, že po prvej pol hodine som film začal považovať za úplne zbytočný. Mal dobré obsadenie, možno dobrú myšlienku týkajúcu sa emancipácie a tak, ale mal len veľmi nezábavný humor, a jediné prečo to dopozerať bola krásna Jenny a fakt, že viem dopozerať prakticky čokoľvek. Neskôr sa to svojim spôsobom stalo zaujímavým, Joy som držal palce, no nemyslím, že film ešte dobrovoľne uvidím. Ale aj tak by ma zaujimalo, kto dostal nápad točiť film o žene s mopom a ktorý producent bol ochotný dať prachy a či si naozaj myslel, že sa mu zúročia. Upliecť z hovna bič dokázala Sociálna sieť, či Rivali, no príbeh Joyinho mopu to nedokázal. Takže film len priemerný, Dženika ešte krajšia a viac sexi ako obvykle lebo hrať obyčajnú ženu z ľudu jej pristalo a zázrak sa nekonal. Bodka. ()

Mr.nachos

Příběh o někom, kdo i přes klacky pod nohama dokázal jít za svým snem je obdivuhodný, nicméně skoro dvě hodiny sezení a dívání se na něco, co jde smrsknout do, když to hodně přeženu, dvaceti minut, neustálé sledování hodin a zjišťování, že ten film vůbec neutíká, to není nic pro mě. Čekala jsem, i vzhledem k obsazení, nějakou pecku, kterou budu sledovat s zatajeným dechem a na konci si řeknu, že to byl skvělej příběh. No, tak se nestalo. ()

Co čeká Jennifer Lawrence?

Co čeká Jennifer Lawrence?

14.10.2015

Jen málokdo by asi polemizoval o tom, že je teď nejviditelnější mladou herečkou Jennifer Lawrence. Hvězda Hunger Games a X-Menů se od svých 22 let chlubí Oscarem, nijak ji to ale nevede k tomu, aby… (více)