Film Joy vypráví hodně divoký příběh jedné životní cesty hlavní hrdinky, která se dokáže postupně postavit všem překážkám a překonat mnoho různě velkých průšvihů. Joy jde tvrdě a nekompromisně za svým životním snem a řídí se především svým citem. Postupně se stává nezpochybnitelnou hlavou jak své rodiny, tak i jí založené obchodní dynastie. Joyin úspěch je spojen s jejím revolučním vynálezem, „zázračným" mopem, který se stal obchodním trhákem v oblasti úklidových prostředků. A protože každý dobrý nápad a jeho úspěch mívají i své odvrácené tváře, na Joy čekají zrada, závist a svět nemilosrdného obchodu. Z přátel se stávají protivníci a z nepřátel spojenci. A to nejen v podnikání ale i v její rozvětvené rodině. Joy ale už není žádnou naivní holkou a tak si dokáže podle vlastních představ upravit jak svůj život, tak i život své více než trochu výstřední rodiny. (Cinemart)

Gore

Film ze začátku vypadal zajímavě, ale shazoval ho hodně scénář, kde bylo dost nesmyslných zvratů a zvláštností. Herecky to nemělo chybu, Jennifer Lawrence výborná jako vždy když nehraje Katniss, ale ten scénář, ten kdyby byl vybroušenější a uvěřitelnější, měl by film i větší šance na Oscarech. ()

majec4

Tento film som mal moznost vidiet viac krat, vzdy som sa mu vyhol. Nebolo nic v TV (asi standart), tak som to skusil. Zo zaciatku to bolo slabsie, film mi prisiel nezaujimavy. Neskor ma to vsak aj bavilo celkom. Cooper tomu pridal. No a prvy predaj v TV bol riadne akcny. Este nikdy som reklame nefandil, ale Joy si ma ziskala. Hned som zatuzil povytierat kupelnu. Najvacsi fail bola jej rodina. Takmer kazdemu by som nafackoval. De Niro bol divny podla mna. Zaver bol taky hollywoodsky, no v tomto pripade asi aj celkom pravdivy. Co sa tyka hodnotenia, cisty stred. ()

barteca

Film podobně jako v Erin Brockovich sleduje hlavní hrdinku, její emancipaci a snahu za sebeprosazení a úspěch. Nebylo to tak přesvědčivé, snad přílišnou stylizací, deklamací partů bez emočního doprovodu. Něco tomu chybělo. ()

tomo41

Don't ever think that the world owes you anything, because it doesn't. The world doesn't owe you a thing. Najlepší film pre startupistov od čias Pursuit of Happiness. ()

avitakova

No jakoby nevim, ale tenahle film mi vážně přišel námětem totálně levný a jakoby kdyby uvařili z ničeho ještě větší nic... Prodávání mopu? Jako fakt... No dokoukala jsem to jen kvůli tomu, že když sem viděla, že mi chybí už asi jenom 15 minut, tak že to teda dokoukám (ikdyž sem se na to koukala asi na 3x). A konec vpodstatě odříkaný za 10 minut? Ach jo... Čekala jsem od toho vážně víc, když bylo herecké obsazení vážně skvělý. Jennifer, Bradley a Robert De Niro jsou dohromady skvělý (jako třeba v terapie láskou) a svým způsobem i tady, ale ten příběh byla vážně bída s nouzí. ()

HonzyR

Ze začátku mě to ani moc nelákalo. Říkal jsem si jestli opravdu dokáže skvělá Lawrence utáhnout celý film sama. A hle, ona fakt dokázala (ta nominace na Oscara a výhra Globa tedy nebyla jen tak :)). Vytahuje film z šedého nudného průměru jakoby nic a společně s Bradleym vytvořili opět skvělou dvojici. Jen ten DeNiro je v tomto filmu takový nijaký. __70%__ ()

bezvim

Opravdu moc jsem doufal, že to bude hezké civilní drama o tom, že když si za něčím jdete, můžete opravdu uspět. Ale tohle prostě nešlo. Zkratkovité, přechody mezi jednotlivými scénami byly takové neobratné, laciné. Všechno už jsme viděli někde jinde. Nic nového. Jediné, čím mohl být ten film zajímavý byla rodinná situace Joy a o to v tom filmu vlastně ani nešlo. Prostě velké zklamání. A to mám Lawrence a De Nira opravdu rád jako herce. Tady taky hrají dobře, ale v naneštěstí v otravně vyprávěném příběhu. ()

Monisek

Moc jsem od filmu nečekala, koukala jsem na něj jen kvůli Jennifer.. a dostala jsem přesně to, co jsem tak málo čekala.. Vůbec nechápu, proč Joy ve svém životě dále trpěla zkázu nosícího otce, nepoužitelnou matku, jen rádoby sestru i svobodomyslného ex-manžela. Nebýt těchto individuí, asi by se mi to i líbilo víc. Třetí hvězda patří jen Jenn! ()

Bozvav

Film se silnými i slabšími okamžiky. Jako celek velmi dobré, nicméně místy poněkud roztržité. Za mne 65%. ()

cmuchalprvni

David O. Russel dává opět prostor oblíbeným hercům, tentokrát dává kardinální roli J. Lawrence představující neobyčejně inteligentní ženu. Ovšem po zhlédnutí filmu u mě převládají smíšené pocity typu, že jsem podobný film již viděl. Děj nepřinesl tak překvapivé zvraty, jak by si scénárista na počátku naivně mohl myslet. Na mě to bylo laciné, banální comedy-drama působící nedokončeně s celkem dobrými herci. Jedna z mála věcí, co mě překvapila, byl začátek ukazující Joy obklopenou mnoha povinnostmi. Bizarní byl bezkonfliktní vztah Joy s rozvedeným manželem, kterého nechala i po dvou letech u sebe doma bydlet e sklepě, kam později nastěhovala Joy i svého otce, dalším atypickým faktorem byla její matka neustále se dívající na telenovely. Dialogy a charaktery se mi obecně zdály nepřirozené - přitažené za uši. ()

derek007

Joy je žena, co zvládá vše. Chodí do práce, stará se o děti, rodiče i ex-manžela. A k tomu kutí. A když je potřeba, tak umí být tvrdá jak žula. Začátek byl jako něco od Wese Andersona. Všechny postavy měly lehký nádech karikatury, ale tak akorát, aby to nerušilo. Jenže pak se to celý dostane do zajetech "Ouraslovskej" kolejí a je to furt dokola to stejný. Nudil jsem se. ()

Rockerman

Vypadá to, že ani v " zemi neomezených možností " to se splněním svého " amerického snu " není zrovna snadné. Alespoň Joy to měla velmi těžké. Od problémů v zoufalé rodině, přes chybná rozhodnutí až po podrazy a podvody od jiných firem, to vše musela prožít, než se prosadila se svým mopem na trhu. Film si zřejmě nezaslouží ty čtyři hvězdy, bylo tu docela dost nudných pasáží, bez jiskry, ale několik scén stálo za to. To, jak před kamerama strnulou Joy " nakopla " svým telefonátem její nejlepší přítelkyně, mě dojalo. A závěrečné oblafnutí sebevědomého texasana bylo perfektní! Navíc si myslím, že kdyby bylo více takových činorodých lidí, jakou byla Joy a méně finančníků, kteří jen přehazují peníze z hromady na hromadu a prakticky žádné hodnoty nevytvářejí, bylo by na světě určitě líp. P.S. Jsou tu k vidění začátky " vymývání mozků ", později nazvané Teleshoping! ()

BOURQUE

Mal to byť životopisný film. David O. Russell však to myslel inak. A možno by vyšiel z toho lepšie, keby zrežíroval pôvodný scenár, napísaný slečnou A. Mumolo. Svoje „zlé“ rozhodnutie však čiastočne dokázal vykompenzovať „svojou“ skvelou hereckou gardou, na čele s fantastickou J. Lawrence, ktorá opäť predviedla svoje umenie (zaslúžená nominácia na Oscara). Skvelá asistencia od R. De Nira a B. Coopera. Zimné prostredie je pôsobivé a spoločne s hudbou určite prispeli k filmu. Jedno je isté - „neúspech“ filmu nedá napísať na účet herečky/hercov. Osobné hodnotenie: 79% (***) ()

Olík

Šikovné děvče, ta Joy. A šikovné děvče, ta Jennifer. Já se bavil a to jsem Jennifer Lawrence doposavad nepřišel na chuť, nemám rád zbytečně dlouhé filmy a s mopem nevycházím zrovna v dobrém. Hořkosladká životopisná dramedie, která těží právě ze své linky, která se nesnaží za každou cenu být seriózním dramatem ani zbytečně nesklouzává k laciné zábavě. No řekněte samy, viděli jste už poutavější snímek o uklízecí pomůcce?......a co je úplně nejlepší, hlavice jde sundat a vyprat v pračce. ()

Folky

Nemá to žádnou sílu. Emocionálně na mě zapůsobila jediná scéna, což je dost málo na to, že takhle měl působit celý film. Zbytek je plytký a má až moc hluchých míst. Škoda času. ()

FanKalEl

Daný režisér a Jennifer Lawrence majú čo vysvetľovať, že ako dokázali natočiť dvojhodinový film o rodinných vzťahoch, podniku s mopmi a o žene ktorú štastie viacmenej obchádzalo. Veľmi milý film s trochu menej vyváženým koncom. No vďaka Jen. ktorá je tu výnimočná a veľmi sympatická pod 5 hviezd nejdem. (90%) ()

Co čeká Jennifer Lawrence?

Co čeká Jennifer Lawrence?

14.10.2015

Jen málokdo by asi polemizoval o tom, že je teď nejviditelnější mladou herečkou Jennifer Lawrence. Hvězda Hunger Games a X-Menů se od svých 22 let chlubí Oscarem, nijak ji to ale nevede k tomu, aby… (více)