Film Joy vypráví hodně divoký příběh jedné životní cesty hlavní hrdinky, která se dokáže postupně postavit všem překážkám a překonat mnoho různě velkých průšvihů. Joy jde tvrdě a nekompromisně za svým životním snem a řídí se především svým citem. Postupně se stává nezpochybnitelnou hlavou jak své rodiny, tak i jí založené obchodní dynastie. Joyin úspěch je spojen s jejím revolučním vynálezem, „zázračným" mopem, který se stal obchodním trhákem v oblasti úklidových prostředků. A protože každý dobrý nápad a jeho úspěch mívají i své odvrácené tváře, na Joy čekají zrada, závist a svět nemilosrdného obchodu. Z přátel se stávají protivníci a z nepřátel spojenci. A to nejen v podnikání ale i v její rozvětvené rodině. Joy ale už není žádnou naivní holkou a tak si dokáže podle vlastních představ upravit jak svůj život, tak i život své více než trochu výstřední rodiny. (Cinemart)

topvideo

Striga vylepšila metlu, na ktorej lieta celý život a zožala úspech. Nie..., nebolo to také jednoduché. Treba si túto oddychovku pozrieť. ()

Rheinland

Zas až tak divoký příběh mi to nepřišel, Joy a její vynálezy a její cesta za snem.Je faktem, že mnohdy nás někdo musí popostrčit, abychom si šli za svým.A bohužel i zrádci a závistivci se objeví, tak už to prostě v tomhle světě bývá.A pokud jsou z přátel protivníci, tak to přátelé nejsou.Docela fajn příběh, příběh o mopu ..ale proč ne .. ()

Franki69

Kristepane, to bylo opravdu utrpení sledovat ty táhlé peripetie, než Joy udělá štěstí na trhu amerických hospodyněk se sto metry samoždímacích bavlnkových provázků na tyči. Pokud nejste oddaný fanda Jennifer Lawrence, rozhodně nemačkejte play. Oni ty herci za to snad ani nemůžou, prostě ten film drhne, nefunguje obraz, první hodinu prostě není na co koukat. A to mám autobiografické filmy o vzestupu lidí, kteří přišli s něčím výjimečným opravdu rád. Social Network, Jobs, The Founder, Gold i Čaroděj ze země lží…to byly fakt silné filmy. Joy je film utahaný, rozvleklý, vyvolávající silné antipatie k hlavní hrdince. Což tvůrci nepochybně nezamýšleli. Chápu, že je těžké natočit životopisný film o někom, kdo ještě žije a v byznysu něco znamená. Jenže tady je špatně všechno. Podání životního příběhu i byznysu je tak nezajímavě a chaoticky podané, že jsem prostě dokoukal jen z povinnosti, když už jsem teda začal…Dávám 30%. Body vlastně vybojovaly jen dialogy s Bradley Cooperem a těch několik pasáží ze zákulisí teleshoppingu. ()

Lussia

Nestotoznujem sa zo ziadnym komentarom, typu "mal som problem sa na film naladit" ci "zdal sa mi fadny". Nic z toho sa nekonalo a priznam sa komentare som vopred ani nepozerala. Ved na co aj, casto su ludia prilis kriticki.. PERFEKTNY film, rodina ako nasa, ziadne presladene repliky. Skvostna Jennifer a Bradleyho zboznujem, takze ocenujem jeho vyber👍 Od zaciatku ma film vtiahol do deja, kludne by som ho pozrela hned aj 2x! 10/10 ()

Astonko

Prvá polovica ma nudila a pri scénach, v ktorých boli zobrazované hádky v rodine mi bolo vyslovene nepríjemne (čo však mohol byť aj zámer) a pripadal som si ako keby som pozeral Terapiu Láskou 2. Keď však na scénu príde samotný vynález a jeho propagácia, začalo ma to zaujímať a podarilo sa mi to dopozerať. Stačilo skrátiť začiatok a bol by z toho viac ako len priemer 5/10 ()

JHappy

Zajímavé téma, ale hrozná nuda, musel jsem se k filmu vracet několikrát. Dobré herecké obsazení, ale prostě to neutíká a od začátku je jasné jak to dopadne. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Kacaa26

Jennifer Lawrence je pro mě tak strašně specifická herečka s tak osobitým stylem hraní, že mě pokaždý na začátku strašně chytne, celou dobu drží v hubě a u titulků vyflusne jak kus hadru. Někomu se může zdát prkenná nebo suchá, arogantní, ale já jí žeru. Joy je životopisný film a čekala jsem spíš nudu. Ale určitá naděje ve mě byla právě díky tomu, že tam hraje ona hlavní roli. A jít na to do kina rozhodně nebyla chyba. Na to, jakej to je žánr, jsem nechápala, jak jsem mohla vydržet takhle přišpendlená k plátnu a skoro nedejchat. Neříkám, že to bylo tak napínavý, ale byla to horská dráha. Bylo mi jí tak strašně líto, pak jsem ji naopak hrozně obdivovala a obrovsky jí fandila a ke konci filmu se mi chtělo někomu rozbít držku, po tom, co jsem s otevřenou pusou čuměla, co vlastní rodina může bejt za svinstvo. Není to typ filmu, co bych musela nutně mít a často si ho pouštět, ale po dlouhý době jsem od začátku do konce neuhla pohledem a soustředila jsem jenom a jenom na plátno přede mnou. Nenudila jsem se vůbec, nenašla jsem tam snad jedinou očekávatelnou scénu, mělo to koule a za mě prostě super film. ()

Niksulina

Film plný překvapení a nevyzpytatelného zklamání, kde Jennifer Lawrence jen potvrzuje, že na filmová plátna patří. Poutavá podívaná. ()

De Large

Neviem, či film dokáže uspieť na Oscaroch, ale Jennifer by si za túto úlohu ďalšieho určite zaslúžila... brilantná. ()

Terminator666

Přiznávám, je to těžce stravitelný příběh. Hlavně tedy zpočátku. To nejkouzelnější, co může nabídnout je lidský příběh plný emocí. Charaktery jsou tak dobře napsány a ztvárněny, že by jste věřili, že to jsou lidé ze sousedství. Jakmile překonáte těžký začátek, tak dostanete krásný příběh. Složitý, ale uvěřitelný. ()

d.j.icik

Dávám tři hvězdy, pro pěkné drama a herecký výkon Jennifer, na kterém je tento film postaven. Už u druhého filmu v krátké době nerozumím tomu, proč je u tohoto filmu uveden žánr komedie, když se jedná o klasické životopisné drama. Taky je docela smutné jak režisér Russell natočil velice pěkný film Terapie láskou a poté jde do filmů z úplně jiné doby (Špinavý trik a Joy) a staví jen na hereckých výkonech Jennifer a Bradleyho a vždy se ale nezapomene uvést od režiséra filmu Terapie láskou, přitom bez těchto herců by ty filmy mohly být klidně někde kolem 10 - 20 procent. ()

Snakefinger

Jennifer Lawrence odložila luk a šípy z Hunger games a jala se vytáhnout do boje za svobodu z vlastnoručně vymyšleným kuchyňským mopem. Roztěkané, těžko uchopitelné a jediné co mě fakt zaujalo byly hodně sexy scény ze studia z vlastního předvádění tohoto geniálního nástroje uklízeček. To je vše. ()

Kamil111

Film má mnohá slabá místa, ale na Zlaté glóby a Oscara byl nominován bezpochyby za ta silná - a těch taky není málo. Americký sen se všemi televizními detaily, které jste doposud neviděli (pravděpodobně). Jennifer Lawrence výborná, ale taková postava se hraje téměř sama. ()

frana3

Jsem si v Hunger Games vůbec nevšiml, že Jenifer Lawrence je opravdu krásná žena.A v tomto filmu i navíc talentovaná herečka.Film mě příjemně pobavil, i když šlo o mop :) ()

lubica1995

Veľmi jemne a zaujímavo rozpovedaný príbeh citlivej ženy, ktorej nikto okrem babičky nedôveroval, že niečo v živote dokáže. Vlastná ostatná rodina na ňu žiarlila a ona, ako jediná zodpovedná v rodine vždy trpko sklopila uši. Až raz... Milujem kombináciu Lawrence a Cooper. ()

Co čeká Jennifer Lawrence?

Co čeká Jennifer Lawrence?

14.10.2015

Jen málokdo by asi polemizoval o tom, že je teď nejviditelnější mladou herečkou Jennifer Lawrence. Hvězda Hunger Games a X-Menů se od svých 22 let chlubí Oscarem, nijak ji to ale nevede k tomu, aby… (více)