Christian Wolff (Affleck) je matematický génius, který má lepší vztah k číslům než k lidem. Pod zástěrkou maloměstské účetní kanceláře pracuje jako nezávislý účetní pro několik nejnebezpečnějších zločineckých organizací na světě. S postupným stahováním smyčky ze strany oddělení pro boj s organizovaným zločinem ministerstva financí, v jehož čele stojí Ray King (J. K. Simmons), Christian přijme legálního klienta: dobře zavedenou společnost zabývající se robotikou, ve které účetní (Anna Kendrick) zjistila účetní nesrovnalosti ve výši miliónů dolarů. Ale s tím, jak Christian rozkrývá účetní záznamy a přibližuje se k odhalení pravdy, začíná v jeho okolí stoupat počet mrtvých. (Freeman Ent.)

pekas

Ale jo, komentáře tady celkem sedí, není to špatná akce. Sice trochu pochybuju, že by autista dokázal být takhle komunikativní, ale je to pohádka, tak proč ne. Zábavná akční pohádka. 85% ()

DJ Kritik

Život autistu a jeho brata v akčnom film. Dobrý nápad a dobre podané. Zdá sa, že i tento film si nájde svoje publikum. Nie je to síce nič prevratné, ale také 90 roky v novom šate. ()

kslaww

Krutej Ben Affleck jako účetní zmydlí a proženu hlavou kulku komukoliv kdo se mu postaví do cesty...joooo to mě baví :-) ()

Davis I

PARÁDA aneb jak Beník záviděl Matíkovi toho alzheimer-agenta a rovnou to napálil i s Rainmanem !! O'Connora budu chovat v nesmírné úctě, že dokázal vykumštovat takovouhle PECKU!! Jestli nebude pokračování, tak to někomu taky pěkně spočítám !! ()

Mistr_Moon

Tak toto je opravdu překvapení a dá se říci, že hodnocení by si to zasloužilo mnohem vyšší. Trochu to přestřelili s tou bratrskou zápletkou, nicméně na konci z toho pěkně vybruslili. Má to všechno, nápad, akci, drama, vtip, je to skvěle nasnímané, uvěřitelné dialogy. Zkrátka opravdu "výjimečný" film. ()

savatage

Originální film, s překvapivými závěry. Ben Affleck má kus autisty v sobě a jeho výkon byl uvěřitelný a ne trapný. Skvělé herecké obsazení, skvělý Ben Affleck a do noty mu sednoucí Anna Kendrick, tvořili skvělou hereckou dvojici s J.K. Simmonsem, který jim jako detektiv, doslova šlape na paty. Na tento film jsem dlouho čekal. A chci pokračování!!! ()

Olafsson

Tak tohle filmovej zážitek par excellence. Afflecka obecně nemusim, ale tahle role mu sedla. Má to skvělou akci, dobrej scénář, pár překvapení a nějakej ten humor. K pěti hvězdám bych tam potřeboval nějakou tu nahotu a taky dramatičtější finále. I tak ale super film, čtyři a půl hvězdy. ()

Gamekeeper77

Já nejsem sice žádnej doktorskej ekšpert, abych dokázal posoudit, na kolik je příběh o tomhle autistickým maníkovi z teoretickýho hlediska vůbec možnej (podle mýho skoro vůbec), ale abych řekl pravdu, je mi to celkem buřt, protože Zúčtování na mě jako celek funguje dokonale. Pro mě je to zkrátka filmovej zážitek jak má bejt, počínaje originálním scénářem, přes skvělou akci, sympatický obsazení až po celkový, nečekaně příjemný překvapení z tohohle povedenýho bijáku. 85%. ()

PichyjePan

Naprostá bomba se skvělým až překombinovaným příběhem, ale myslím si, že se to dá odpustit. Trošku mě zklamalo jedno z příběhových "překvapení", které se dalo očekávat a kterého jsem si všimnul ještě než se k němu dostalo. Plný počet si to zaslouží, alespoň na to první shlédnutí určitě. ()

Ukrizku

Za dynamiku, napětí, neotřelé souvislosti, za perfekt Bena, za Annu, za kameru a taky téma AS 10/10, ale co mi nesedlo, jsou desítky zbytečných mrtvol a pak podivně nekontextuální chaos na pohřbu, a nejvíc překážel rainmanovský model vysoko vysoko vysoko fčního autismu, který se vyklubal z nízko funkčního dítěte. No, a ještě ta scéna s otázkami na kvalitu otcovské role mi též vadila. Jinak velmi poživatelné akční drama. ()

DeDanu

První část filmu celkem zábavná, skoro napínavá, dokonce pan Affleck v sobě našel trochu talentu ke hraní (i když si myslím, že spíš role, ve které nemusel moc používat mimiku, mu prostě sedla. ) Pořád jsem čekala, co kloudného se z toho mixu už někdy viděných filmů vyvrbí. Ve druhé části se to nějak pokazilo. Nebo že by vylepšilo? Tvůrci sešli z linie žánru a zabloudili do komedie. A lámu si hlavu nad tím, proč se v češtině film jmenuje Zúčtování. Účetní, co s mnoha zúčtoval, ale i já, se svou chabou znalostí angličtiny vím, že zúčtování se neřekne accountant. ()

DaweForeman

Autistický účetní, který má trochu více dovedností, než jen geniální znalost čísel. Vycvičen též v boji na blízko a machr se zbraněmi. Takového účetního rozhodně nechce naštvat špatně vedeným účetnictvím, jinak si vás pěkně podá. Trochu nevšední zakompování lidí s nějakou nervovou "poruchou". Mnoho hlubších myšlenek - např. nic není jen černé nebo bílé nebo rodina velikou důležitost. Ona rodina je tu opravdu zásadním prvkem, protože se tu např. nedrží falešná přetvářka, kdy se toto tvrdí v jiných filmech a v závěru se to nakonec změní. Akce si tu člověk užije dost, ale spíše v takovém lehce elegantnějším stylu, kdy vím alespoň o několika dalších filmech, které měli v tomto směru několik bodů navíc (např. "John Wick". Stylem mi to trochu připomínalo snad jediný zajímavý film od Uwe Bolla "Assault on Wall Street". Další velkým plusem bych viděl celkem dobrou návaznost scén, kdy se člověk vysloveně nenudil a rozhodně zajímavý herecký obsazení, ale bohužel tomu chyběla určitá jiskra, abych to hodnotil víc. ()

PetrC.

Asi už dnes pana účetního v podání Bena Afflecka můžeme označit za klasiku akčního filmu 10. let. Skvěle zvládnutá titulní role, takřka na míru ušitá. Máme tu zkrátka vynikající námět skvěle přetavený do filmového výsledku. Jediným slabším článkem je hudba. 80 % ()

hackstolle

Jako Ben ma porad okamziky, kdy mu to jeho hrani nezeru. Takze vlastne nehrani. Ale tech okamziku je od kazdeho filmu s nim mene a mene. Uz jsem se tady jednou zminil, ze v roli rezisera mu to asi pujde stejne lepe. Ale i presto za pomerne slusny scenar, akci a celkove provedeni se zazitkem musim dat ctyri hvezdy. Nutno rict, ze o chlup. Za me nejakych 75% a ctyri hvezdy. ()

subic

Afflecka nějak neprožívám a ten jeho věčně kamenný xicht už vůbec. Autista a tak trochu hodně jiný pohled na něj a taky na jeho přívěs. A na rovinu, mě to zrovna moc neuchvátilo. ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

26.01.2024

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

05.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

07.09.2017

Loňský Sebevražedný oddíl se díky famózní marketingové kampani proměnil v hit. Studio Warner Bros. se tudíž vykašlalo na slabší přijetí a začalo chystat dvojku, k níž se však rozhodl nevrátit David… (více)