Room

Pro pětiletého Jacka je pokoj celým světem. Je to místo, kde se narodil, vyrůstá a kde žije v bezpečí se svou mámou Joy. Spolu si čtou, učí se, hrají si. Poznání o světě Jack nabývá prostřednictvím několika dětských knih a dětských televizních seriálů. Vše, co je mimo pokoj, je fiktivní, jen pokoj je skutečný. V noci ho máma vždy ukládá do bezpečí šatníku, v němž má usnout dříve, než přijde Starý Nick, jejich věznitel. Pokoj je pro Jacka domovem, ale pro jeho mámu vězením, ve kterém je Starý Nick drží již více než sedm let. Díky odhodlání, vynalézavosti a vroucí mateřské lásce se Joy podařilo vytvořit pro Jacka život, ve kterém si neuvědomuje limity jejich vězení. Joy však ví, že takhle to nemůže být napořád. Vymyslí proto odvážný plán útěku, ve kterém se spoléhá na statečnost svého syna a notnou dávku štěstí. Když plán naproti všemu skutečně funguje a oba jsou konečně svobodní, Joy si s hrůzou uvědomí, jak nepřipravená je na to žít mimo čtyři stěny malého pokoje a být svému synovi oporou i ve skutečném světě. Jejich izolovaný svět se najednou rozšíří a jak malý Jack, pro kterého je vše nové a neuvěřitelné, tak i Joy se musejí naučit, jak žít ve skutečném světě... (Bohemia MP)

angel.CZ

Za skoro první hodinu a její dramaticnost a napětí bych dal i 4 hvězdy, jenže bono to že 4hvezd jde během 3mibut do stadia a co dál.... Jo dal! Máme vlastně ještě hodinu stopáž. Tak uděláme nějaký drama co si cucnem z prstu a bude... Velká škoda... Nebýt prvních 40ti minut tak jsem moooc nestvany 30% ()

XXXXXXXX

Příběh z dob, kdy úchyláci, místo na svou sbírku motýlů, lákali mladé nezkušené dívčiny na psy. Já říkám pořád, že každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán. Jen škoda poněkud nudící druhé poloviny, kdy už opadlo napětí a zbylo jen poněkud unylé drama. ()

boombang

Na jedné straně velmi působivé a emotivní, na druhé straně rozhodně nic příjemného ke koukání. Scény útěku přibíjejí diváka do křesla. Malý Tremblay neuvěřitelný. ()

kymla

Poutavý film, fenomenální herecké výkony. Mně se nejvíc líbil pohled do dětské duše. Maminka, která sama prožívá muka, najde sílu vytvořit malý bezpečný svět pro své dítě. ()

ratpile

Nevydírající emocionální doják, skvělé řemeslo, absence manýry i klišé. Takhle upřímně jsem s postavami nesoucítil opravdu dlouho. Room je "malý velký" film, který skrze vyprávění pětiletého hrdiny získává vrstvu navíc a je tak něčím komplexnějším, nežli nějakým syrovým thrillerem. Ba co víc, komorním "survivalem" je snímek až v poslední řadě a žánrově je mnohem pestřejším, než jsem dle prvních reakcí očekával. Nedýchal jsem napětím, slzel dojetím a přemýšlel. Soustředěný filmový zážitek. ()

JosefTomas

Nechci říct, že je ten film špatný, ale je hrozně nudný a vlastně se v něm nic moc neděje. Ano, vím, že je hrozné, když někdo zavře člověka do nějaké místnosti alá Kauza Amstetten, ale kdyby tu byl nějaký pořádný zvrat, ale od osvobození se vlastně děj moc neposouvá. Velká škoda. 50% ()

SAINTS

Dusna atmosfera by sa dala v tomto filme krajat.Izba je vynimočna psychologicka drama so skvelimi hereckymi vyykonmi. ()

Barbeeh

Spoiler. Dá sa dať osem hviezdičiek? Konečne film, kde sa nerieši happyend končiac vyslobodením a objímaním sa, ale film zobrazuje bolesť a zmätenie, ktoré pokračuje po rokoch týrania. Krásni herci, tlieskam produkcii, rozhodne sa pustím aj do knihy. ()

Ladyhawke

Ač jsem si původně myslela, že půjde o film pouze o zajetí mladé ženy a jejího syna v jedné místnosti a jejich snaze osvobodit se, film jde však ještě dále. Spíše se zaměřuje na fakt, jak se vyrovnat se situací zpátky venku. Pro oba je to velice těžké, pro syna proto, že nikdy nezažil nic jiného než čtyři stěny zahradního přístřešku a pravdu o světě tam venku snáší hodně špatně – nejprve by mu člověk za to vřeštění dal pár facek, ať se vzpamatuje, ale pak si uvědomíte, jak je toho najednou na jedince strašně moc. Těžké chvíle má však i matka, skvěle zahraná Brie Larson, která za roli zaslouženě vyhrála cenu Akademie. Do té doby jsem ji viděla jen v rolích silných žen či mrch (Captain Marvel, Kong: Skull Island, Scott Pilgrim), tato role do této charakteristiky nezapadá. I proto je její výkon obdivuhodný. Jacob Tremblay v roli Jacka exceluje, jako by on sám byl Jackem. Joan Allen a další jim úspěšně sekundují. Joyina otce jsem opravdu téměř nenáviděla. Pro matku je vyrovnávání s návratem do skutečného světa jiné a možná i těžší. Líbilo se mi (ač to bylo dosti drsné), jak si pohrávali se skutečností, že všichni děláme chyby a kdo jsme, že je druhým vyčítáme, když nevíme, proč je udělali. Ztvárnění není drsně syrové, ale je hodně silné. Vzhledem k tomu, že film je nezávislý, nejede na dechberoucí scény, ale jednoduše předkládá situaci, která by mohla reálně nastat. Za mě čtyři hvězdičky. ()

Pete

Tři snímky v jednom. Uvnitř pokoje je vše z omezeného pohledu dítěte emocemi nabité k prasknutí, a je to hnus. V první půlce jeden z těch případů, kde silnější krutě týrá ty slabší, a já mám sto chutí mu to vrátit i s úroky. Z podstaty věci tuhle manipulaci nemám rád. Film graduje, když uprostřed přijde útěk, a je to pecka, emocionální vrchol. Druhá půlka potom je naprosto odlišná, fádní, a ukazuje, že ani když se dostaneš ven, pokoje si neužiješ. Zoufale tu chybí terapeut, katarze, potrestání viny, ale i tempo, a divák tak má opravdu hodně času vychladnout. Pustí oběti do své bubliny někoho dalšího? Budou schopni žít dál, když se jim jedna místnost rozšířila na celý svět? Silné téma, zpracování, které má své kvality, ale znovu to vidět nechci. Slabší 4*. ()

Hemlock

Opravdu silné a intenzivní irské drama. První polovina filmu je stísněně napínavá a druhá se poté opírá o problematiku sociální reintegrace, což je samozřejmě na místě. Room je solidně natočený a skvěle zahraný snímek, který nejen splnil mé očekávání, ale rozhodně se zařadí mezi filmy, které jen tak nedostanu z hlavy. Nadprůměrných 80% a samozřejmě doporučuji. ()

Gamekeeper77

Slušná první půlka mě dost našlápla a s pocitem, že všechno je už výřešený jsem netušil, co se další hodinu bude dít. Bohužel nic. I přesto se napětí a očekávání drží celýho filmu jako klíště. 73%. ()

PlysovyMacko

Pribeh sa odohrava v jednej miestnosti a matka vychovava svojho syna v tom ze je to cely svet a zivot mimo neexistuje. Ked sa chlapec ocitol v koberci, velmi som mu drzala palce. ()

ostravak30

Room bohužel reflektuje horor, který se reálně stal hned několika rodinám. Jejich dcera zmizí a nějaký úchyl jí roky drží bůhví kde. V jisté období se takových filmů objevilo hned několik. Základním stavebním kamenem byl příběh Nataschi Kampusch, která jako by odstartovala další podobné případy, které se následně objevily. Pravda je, že filmový děj vychází hlavně z života malého Jacka, pro kterého je pokoj - příbytek, jediným domovem a svět okolo nezná. Podaří se mu ale s máminou pomocí uniknout. Byť muž byl hodně naivní nebo hloupý. Ze všeho nejvíc mě tak zaujaly herecké výkony hlavních hrdinů. Samotná představa toho, co musely po takovou dobu oba zažívat, Joy však ještě víc, protože ona znala svět okolo, Jack se do svého světa narodil, je asi nesmírně složitá. Film má na rodiče dětí má jistě větší dopad než na všechny ostatní. Pravda je, že nejde tak úplně o drama. Jde spíš o psychologický snímek, který klade důraz víc na to, že se matka a syn musí srovnat s osvobozením a zcela jiným světem, než který léta znali. ()

kubas369

7/10. Největší silou i slabinou tohoto příběhu je dětská perspektiva, což je zajímavý nápad a zvláštnost, bohužel občas také hluché místo v ději. Jmenuje se to sice ,,Room" ale tam strávíme zhruba třetinu děje, zbytek filmu je o čelení následkům. ()

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

25.07.2016

Víkendový Comic-Con přinesl spoustu nových trailerů, na druhou strunu byl ale skoupý na velká oznámení. Neobjevily se žádné nové filmy ani herecká angažmá, asi nejvýraznějším momentem tak bylo… (více)

Nominace na Oscara 2016

Nominace na Oscara 2016