poster

Room

 • Irsko

  Room

 • Kanada

  Room

 • Slovensko

  Izba

Drama

Irsko / Kanada, 2015, 118 min

Předloha:

Emma Donoghue (kniha)

Scénář:

Emma Donoghue

Kamera:

Danny Cohen

Producenti:

David Gross, Ed Guiney

Střih:

Nathan Nugent

Scénografie:

Ethan Tobman

Kostýmy:

Lea Carlson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dever
  ****

  // Production Companies : Element Pictures, No Trace Camping //(13.4.2016)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Filmu jsem příliš nevěřil, ale velmi mile překvapil. Hutné, emocionální a bezvýchodní Drama s originálním nápadem, excelentními hereckými výkony s Jacoba Tremblaye je budoucí Dicaprio, stačí mrknout na jeho nadějné vyhlídky do budoucna. První hodina je skvělá především v nepředvídatelném odhalování mystéria, druhá už je méně záživnější, přesto psychická stránka s divákem může slušně zamávat. Velmi dobré. 80%(9.1.2016)

 • Kaka
  ****

  Těžko spekulovat, nakolik jsou vyobrazené zážitky, emoce a situace skutečně autentické a relevantní, jelikož zážitek je to naprosto specifický, ojedinělý a nepředstavitelně trýznivý, tzn. můžeme to nazývat z pohledu filmařů spíš jako "režijní/scénaristické nápady" a jakýsi výtah střípků a zážitků - či snad jeden ze zlomových úseků 7 let dlouhého příběhu - a těch nápadů a střípků tam nebylo dostatečně mnoho na emocionální nálož. Film je to syrový, řežisérsky úsporný a přímočarý, jen jeho nastavení je příliš málo hutné/košaté a některé naprosto zásadní otazníky směrem k hlavním hrdinům v průbehu příběhu vyvstávají, nicméně odpovědi se divákovi nedostává a tak nejucelenější a emocionálně nejvíce rezonující scény jsou mnohdy ty úplně nejjednodušší (Jack se psem apod.). Uznání ale na místě jak režii, tak fantastické Brie Larson, která si tady zařídila na pár let kariéru dramaticky talentovaných a vybavených hereček ala Nicol Kidman, či Julianne Moore. Na minimu prostoru hodně muziky, ale orchestr se nekonal.(28.4.2016)

 • Dadel
  *****

  Jeden ze vzácných případů, kdy filmová adaptace nedělá knize ostudu (což patrně souvisí s faktem, že scénář psala sama autorka knihy). Výborné a citlivě natočené melodrama o děsivé životní zkušenosti. Doufám, že Jacob Tremblay nebude další dětská hvězdička, která zapadne. A palec nahoru za This Will Destroy You(11.12.2015)

 • dr.horrible
  ***

  Knihu som nečítal, tak neviem nakoľko to šlo ovplyvniť. Možno dľžkou? Na film o únose je polka dvojhodinového filmu málo. Finále nemá prísť v polke filmu. Záver tiež nemá trvať polku filmu. A ani na návrat do normálu polka filmu nestačí. Pocitovo za 3 a možno ešte jedna taká menšia hviezdička pre Brie Larson za najlepší herecký výkon roku. Ten bol suverénny. Dostane oscara, mojich hviezd jej netreba(25.2.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace