• Irsko

Scénografie:

Ethan Tobman

Kostýmy:

Lea Carlson

Nejspíš byla chyba jít na film až po Fukově recenzi, na druhou stranu, nebýt jí, o filmu bych nejspíš nevěděl a nešel na něj. Nicméně jsem věděl, co se zhruba bude dít a co na filmu je dle Fuky špatně. A zatímco v některých ohledech se mýlil, protože film nejspíš nesledoval pozorně (kluk nemohl spadnout z balkonu, protože byl za oknem, a chodit po schodech se učil), v celkovém pohledu s ním souhlasím, že druhá část je horší, z hlediska uvěřitelnosti a neschopnosti jít víc do hloubky. Nicméně z pohledu uvěřitelnosti by mě spíš zajímal začátek příběhu, jak to holka zvládla, že se nepokoušela utéct co chvíli a jak vůbec přežila porod. Herecké výkony všech skvělé.(27.12.2015)

Na Room jsem se moc těšil a měl tak i vysoká očekávání. Ne že bych si liboval ve věznění lidí, ostatně ani knihu jsem (nepřekvapivě) nečetl, ale to téma mi přišlo maximálně zajímavé. A zpracování se velmi podařilo! To, na čem staví (zřejmě) i předloha, je Jackův pohled na svět. Může za to i skvělé herectví jeho protagonisty, kdy jsem si pořád musel říkat, že ano, takhle nějak by (asi) mohl malý kluk vnímat okolní prostředí. A samozřejmě je na místě pochválit i představitelku jeho mámy, která vyniká hlavně v druhé části filmu (zvlášť při drsném uvědomění si „selhání“ při natáčení). Tím se dostávám k tomu, že obě půlky filmu fungují nečekaně velmi dobře. Dále mě trochu překvapilo, že nebylo ukázáno „to“, co Jack neviděl ze skříně (ač to kamera mohla nabídnout), ovšem tvůrci zůstali věrní jeho pohledu a vyhnuli se tak rádoby šokujícím emočním záběrům. A nutno dodat, že jsem snad ani na chvíli neměl pocit citového vydírání, což mě moc potěšilo. Stejně jako ta mnou výše naznačená uvěřitelnost postav. Obrovská spokojenost, dávám 5*.(13.7.2016)

Filmu jsem příliš nevěřil, ale velmi mile překvapil. Hutné, emocionální a bezvýchodní Drama s originálním nápadem, excelentními hereckými výkony s Jacoba Tremblaye je budoucí Dicaprio, stačí mrknout na jeho nadějné vyhlídky do budoucna. První hodina je skvělá především v nepředvídatelném odhalování mystéria, druhá už je méně záživnější, přesto psychická stránka s divákem může slušně zamávat. Velmi dobré. 80%(9.1.2016)

Silnej film. Holčina vedle mě při závěrečných titulcích brečela. Část před útěkem neměla chybu, ale dění po útěku mohlo být víc propracovaný. Některé zásadní momenty jsou bohužel zobrazeny jen v náznacích a nebo mezi řádky a u jedné vypjaté scény během jídla jsem očekával, že bude mít později nějakou dohru. Místo toho se na ni zapomnělo a ve výsledku by bylo lepší, kdyby tam vůbec nebyla. Jak si pročítám komentáře, tak tady prý film oproti knižní předloze dost utrpěl. Room pak z velké části stojí i na hereckém koncertu Brie Larson s Jacobem Tremblayem. Mamča by si zasloužila víc takových zajímavých rolí a o synkovi určitě taky ještě uslyšíme. BTW kniha byla věnována třem ženám (Sabina Dardenn, Natascha Kampusch, Elizabeth Fritzl), vězněným 80 dní, 8,5 roku a 24 let.(8.12.2015)

Hodně silnej film, některý scény mě opravdu dostaly a při tý, kdy Jack utíkal, jsem měl i docela skleněný oči :D. Brie Larson i Jacob Tremblay to zahráli famózně.(1.3.2016)