Očista: Volební rok

• Česko Očista 3: Volební rok (více)

Senátorka Charlene Roanová (Elizabeth Mitchell) má k odporu vůči očistě pádný důvod, před lety jí padla za oběť celá její rodina. Od té doby je snaha o její zrušení hlavním motorem jejího tažení do Bílého domu. Ambiciózní soupeři vědí, že k její porážce vede jediná cesta, „legální" zabití během očisty. Senátorku naštěstí jistí šéf její ochranky (Frank Grillo), hrdina z druhého dílu Očisty, kterému tohle každoroční běsnění už taky pěkně leze krkem. Teď už je ale čas trhnout oponou, krvavé představení začíná. Perfektně zabezpečený dům, početná a skvěle vybavená ochranka, co by se tak mohlo stát, aby senátorka tuhle noc nepřežila? Asi byste se divili, alarmy ohlašující začátek očisty ještě nedozněly a už musí Roanová jen se svým strážcem po boku prchat nočními ulicemi ve snaze najít nějaké bezpečnější útočiště. Příštích dvanáct hodin bude velmi dlouhých. A krvavých. (CinemArt)

JASON_X

Do třetice další nebetyčná krávovina z blízkobudoucí Ameriky, z hlavy, péra i rukou toho samého pitomce, který má na svědomí už jedničku a dvojku. Hromada šílených a násilnických bělochů touží po nové, šílené a násilnické Americe. "Naštěstí" je tu ovšem ještě větší hromada uvědomělých spravedlivých negrů plus jedna nanervylezoucí pacifistická senátorka se svým trubcem bodyguardem, aby pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí. Po štítivém zkouknutí téhle debilnosti cítím teď taky neovladatelnou touhu po Očistě - chtěl bych mít všechny tvůrce filmu hezky v lajně vedle sebe na kolenou a rozrážet jim jednomu po druhém kedlubny posvěceným kladivem. ()

Morholt

Po průměrné dvojce do toho Očista zase šlápla a vrátila se na vlnu nekompromisního krvavého akčňáku s kvalitním gore. A aby se skupinka hlavních hrdinů nenudila jen s amatérskými zabijáky, poslal na ně DeMonaco jednotku vycvičených nácků na čele s perfektním pokérovaným velitelem, díky čemuž dostal film ještě větší spád. Co jsem chtěl, to jsem dostal. 85% ()

L0ra

Nebýt těch neskutečně trapných dialogů, při kterých sem se chytal za hlavu, dalo by se na to i dokonce dívat. ()

cvutak

Je hodně vidět rozdíl v rozpočtu mezi prvním a třetím dílem série. Co díl, to lepší scénář i režie, ikdyž občasná nelogičnost se ve filmu objevila, ale 70% za mě film dostane. ()

Caelos

Jednu hvězdu za auta polepené vánočníma světýlkama. Jinak je to k hovnu a jednoduché jak mozky voličů Babiše. ()

malylada

Pro milovníka hororů je pro mě škoda, že se očista mění do podoby akčního filmu a hororový prvek je už jen kostýmových kreacích a rádoby řezníků. Nicméně jako akční bečko to funguje, škoda že to finále je moc natahované a sráží hodnocení..... 6/10 ()

Litsarch

Miluji tuto sérii. Skvělý nápad, který se s každým dílem více a více rozvíjí. Tempo každého filmu, které se skoro nezastavuje, má minimum hluchých momentů a člověk tak nemá moc času se nudit. Pravda sice, že zápletka zde není úplně nejoriginálnější, ale vůbec mi to nerušilo. Dějové zvraty, zpracování, nebezpečí na každém rohu, šílení zabijáci a nebo "odvrácená strana" Očisty. Místy snad i reflektující dění v našem "reálném" světě. Každý díl mě snad baví více a více. ()

Ouwen

Jako vážně? První půlka perfektně graduje a těšil jsem se na neutichající vybíjenou mezi náckama a Grillem. Místo toho jeho postava se začne projevovat jako naprostej blbeček a skoro vůbec se k akci nedostane. Druhá půlka se táhne jako hovno a je plná nesmyslů a hloupého chování postav. Ani ta politická linie mě nebavila a mě to fakt sere, protože režie je výborná, pokud dojde na akci, je krvavá, headshoty jsem si užil a poslední bitka na nože výborná. Jenže děj nefunguje a je to úplně hloupé, já chtěl vybíjenou, né poslouchat jak senátorka brečí, když jí Grillo s pár vyvolenýma zachraňuje zadek, že takhle se to nedělá.. naprosto nevyužitý, protože filmem se mihne pár šašků s pěknýma maskama, který tam ale jsou asi minutu a jinak se xichtí na každým plakátě. Radši ať to pošlou k vodě, protože i přes tu všecku brutalitu to není to, co jsem si od toho sliboval a scénář je slabej. ()

OndwaK

Na třetí Očistu jsem se vydal bez jakékoliv přípravy a celý film mě hodně příjemně překvapil. Precizní filmařina, skvělé záběry, od lekaček až po detaily na šílené kostýmy, vzhledem k žánru musím také ocenit cit pro správnou dávku "nechutnosti" (nepřehání se s ní zbytečně). Postavy jsou také sympatické, i když trošku jednodušší, což ovšem vůbec není na škodu. Nápad, na kterém stojí všechny tři díly je opravdu milionový a jde o neskutečně zajímavé téma, ovšem i přesto scénář semtam škobrtá a možná se to trochu moc dlouho táhne. Nakonec ale více než uspokojivá letní oddechovka. 74% ()

JohnCZ

Spojení hororovější jedničky a akční dvojky vrcholící ve třetím pokračování, které je zároveň i dílem nejdějovějším. Je to svižné, zábavné a místy originálně vyblázněné. Na druhou stranu mě trochu mrzí, že scénář již nadobro ukázal, že se DeMonaco z jisté béčkovosti nejspíše nevymaní a celá Očista se nestane něčím víc, než jen logicky za uši přitaženým nápadem, byť bezesporu originálním a ve své podstatě docela děsivým. ()

corpsy

Na škále tendencie kvality, sa toto pokračovanie mierne prehuplo cez ,,dvojku,, a opäť začína robiť radosť fanúšikom prvého dielu. Má to gule ( drsná akcia ), stúpenci Očisty sú zaujímavé ( a hlavne totálne šialené ) charaktery a klaďasi sú poskladaný z ľudí, ktorým iba fandiť. Záver nakoniec dáva najavo, že sa možno nabudúce vydáme iným smerom. ()

liquido26

I třetí (a asi zřejmě poslední) Očista u mě zabodovala. Je to v podstatě potřetí to samý, možná, že ne už tak napínavý jako jednička, ale pořád mě to bavilo. ()

Marsik

Kino Atlas (ČSFD projekce) - Jednoznačná vzestupná tendence kvality. Jednička pro mě za 60%, dvojka za 70% a trojka je u mě zatím nejvýše. Frank Grillo hraje dobře a v podstatě celých 100 minut je jedna velká jízda, kde jde o holou prdel. Mám otázečku...kdy bude čtyřka? :) 75% ()

salisbury

Brutalita, násilí, hněv či nenávist to vše se ve filmové tavící peci slévá v jedno a to v Očistu. Třetí díl této očistné události na mě udeřil jak čepel dobře nabroušené mačety a já jsem asi již lehce otupělý, neb se mi to líbilo ze všech dílů nejvíc, ač jsem z počátku proti tomu zbrojil. Začínám se sám sebe bát a strachem přemítám kam až to se mnou může v tomto zalíbení dojít, s největší pravděpodobností k duševní očistě hrůzou prokrvené mysli. Frank Grillo si vzal z druhého dílu krví promáčené otěže a vedl si i tady chladnokrevně, no ono to ani jinak v téhle sérii nejde. S poetickou písničkou na rtech dojdeš leda tak na přeplněný krchov. Nu jsem zvědav zda tato série doklopýtá do čtvrtého dílu, který bude jistojistě přesycen krvavou a nelítostnou smrští, na kterou se v skrytu své pošramocené duše těším. ()

ledzepfan

Tak tohle mě z celé trilogie bavilo zatím nejvíce.. Jednička přišla jen se zajímavým a novým konceptem, dvojka se snažila být akčnější, ale pořád nedokázala vtáhnout diváka smysluplně do nočního řádění. Až teprve tady jsem už relativně spokojený. Tento rok nám očista konečně trochu barvitěji ukazuje co se děje na ulicích. Koncept "Save Elizabeth, Save the USA" je funkční a dodává filmu jak napětí (protože, že jí uchrání opravdu není tak jisté-vzhledem k tomu, že by to znamenalo nepříjemnou komplikaci pro další pokračování) tak drive..... Škoda, že až napotřetí, kdy už je očišťování tak trochu vyčpělé... Kdyby tenhle level nasadili už v jedničce -namísto Hawkovy patetické variace na sérii Sám Doma- mohl to být kult.. ()

hous.enka

Dvojkou to mělo skončit, protože ten politický přesah, ač chápu, že byl lákavý, se za mě prostě nepovedl. Samozřejmě, že někdo lobbuje pro ustanovení očisty a pak je tu druhá strana, která to považuje za nehumánní. Stalo se tedy, co se stát muselo, a mně nakonec bylo jedno, jak to celé vlastně skončí. Ano, černošky v kostýmech s maskami byly fajn, kulometem taky nic nezkazíš, ale prostě už to nefunguje tak dobře jako jednička nebo dvojka. ()

SaNcHeZ_cz

Do třetice všeho dobrého a James DeMonaco se opět blýskl. Sice mi je o ždibec bližší to, co předvedl v Anarchii, jeho Volební rok je dalším logickým krokem v téhle překvapivě tématicky různorodé sérii, která i v rámci třetí dvouhodinky jednoduše baví. A to je to, co je důležité. Solidní žánrovka, fajn hrdinové a trochu plošší a nevýrazní záporáci v jednom slušně akčním ale především atmosfericky tísnivém žánrovém posunu, kterému úspěch budete přát. Očista se z překvapivého úspěchu transforomovala pomocí pokračování v svědomitou a svéhlavou sérii, u které by mi ani další případné dojení peněz v rámci tohoto konceptu ani tak vlastně nevadilo. [70%] ()

agentmiky

Po komornější jedničce a akčnější dvojce přichází třetí díl, který je jednoznačně ze všech tří ten nejbláznivější. Ale nejbláznivější nezajišťuje to, že trojka bude i nejlepší. Přišlo mi to na podobné úrovni coby dvojka. Opět mě potěšila přítomnost Franka Grilla, zde jako neohroženého člena ochranky senátorky (která chce Očistu ukončit), který bude muset během této bláznivé noci zase zabíjet a zabíjet všechny příznivce této zajímavé události, kteří se nechtějí vzdát své Očističky a chtějí vidět senátorku pod drnem. Film má sekvence, které jsou hutné a promakané, ale jsou zde i momenty, kdy film nic moc nenabídne. Akční scény jsou na točené na úrovni, svou tajuplnou atmosféru to taktéž má. Chtělo by to vyvážit lepší momenty nad těmi slabšími. Takhle to je pouhých 65 % ()

kolda1990

Po originální, skvělé jedničce, po trošku horší dvojce, přichází tahle akční adrenalinová jízda, která baví od začátku do konce. Dobré dialogy, zajímavá zápletka, no je vidět, že to tvůrci pojali ve velkém. Bůh žehnej Americe a jejich novým otcům zakladetelům:) ()

Praxis

Pravidelná dávka čistého násilí, kterou rok co rok, sleduji vždy na konci srpna. Měli jsme komorní thriller v jedničce, chodící dvojku a teď dokonce akční thriller o záchraně jedné MILFkoidní senátorky, která v těch brýlích vypadá prostě... strašně šukézně. Jinak ta násilná omáčka okolo je zase jednou ještě více krvavější, spousta psychedelických zábavných gore detailů, a pak hlavně boží závěr v kostelíku, který vypadá tak roztomile zvrhle. Jo a ještě jeden highlight bych vypíchnul - motherfucker černé holčičky, které chtějí jen jednu tyčinku. Obě představitelky se evidentně vyřádily a rozhodně bych je nechtěl v baletím krvavém kostýmku potkat na ulici. 70% ()

PF 2016

PF 2016