Americký inženýr Peter Bowman pomáhá se stavbou přehrady v jihoamerické Tecale, kde žije s manželkou Alicí, poznamenanou potratem, který prodělala v Africe. Po jedné z četných hádek se Peter stane obětí únosu. Vyjednáváním o jeho propuštění je pověřen zkušený vyjednávač Terry Thorne. Vysvětlí Alici a její švagrové Janis, že za únosem stojí osvobozenecká armáda, které jde jen o peníze. Šokovaná Alice zjistí, že společnost Quad Carbon, pro niž manžel pracuje, je před krachem a neplatila za své zaměstnance pojištění. Protože si služby Terryho agentury nemůže dovolit, je muž odvolán a případ převezme místní vyjednávač Fernandez. Zatímco Peter je s několika dalšími zajatci hnán do hor, snaží se Alice s pomocí Janis sehnat peníze na výkupné. Terry je znechucen přístupem nadřízených, a tak se nakonec vrátí. S pomocí bývalého kolegy Dina se zbaví Fernandeze a znovu se pustí do namáhavého vyjednávání. Peter se v jednom z partyzánských táborů spojí s Němcem Kesslerem a společně plánují útěk. Dino začne Terryho přemlouvat k radikální osvobozovací akci, protože podle něj už ví Peter o partyzánech příliš mnoho, aby ho nechali žít. Terry se musí rozhodnout, zda pokračovat ve vyjednávání, nebo se pokusit o riskantní osvobozovací akci. (TV Nova)

muti

zamilovat sa do manzelky, to bola taka zla zapletka ze az. prakticky nerozvinuta a ponechana tak. zachranna akcia je katastrofalna, horsi zasah oci granatom som snad nevidel. myslim ze ani obsadenie nepomohlo... ()

Cinemagoer

Herecké obsazení jednoznačně hlavní předností filmu–můj oblíbenec Crowe, také David Morse ve výraznější roli, Meg Ryan... Nečekaně akční úvod i závěr, mezitím dobrodružné scény v zajetí střídané s dramatem a menší romancí. Ten poslední prvek za mě nadbytečný, do celkové struktury filmu podle mě nezapadal, jakoby tvůrci romantickou linii vložili příliš zkratkovitě. Zaujal mě občasný způsob vyprávění, kdy se někde něco dramatického dělo a někde jinde zaznívala důležitá promluva, tím asi mělo být dosaženo dějového spádu. Zčásti se to dařilo, jenže několik scén přesto působilo mírně nezáživně, zvláště v kontrastu s dobře natočeným úvodem a celou částí kolem provedení únosu a začátku vyjednávání. Odhalení důležitého záporáka na můj vkus nechtěně triviální, jakož i vyústění pokusu o útěk. Ale suma sumárum 7/10, za sympaťáka Russela přidám i tu čtvrtou hvězdičku, i když si myslím, že po druhém zhlédnutí bych už hodnotil trochu hůře. ()

VIETNAM20

Na tomhle filmu je snad jediný nejlepší posledních cca 20 minut do konce. A to že Crowe a Caruso plus další jsou v maskáčích a namalovaný jako ze Seals. Střílečka super zbytek vcelku nuda. ()

david666

Zpočátku nenápadný thriller se slušně rozjede. Hlavní zásluhu však na něm má herecké osazenstvo, které funguje jako skvěle namazaný stroj. Meg Ryan v trošku jiné roli byla nejspíš v době vzniku filmu hlavním tahákem, nicméně vycházející hvězda Crowe si zde udělal solidní úvod pro Gladiátora. Ale ani David Morse či David Caruso zde určitě nehrají druhé housle. ()

Nerajohn

Celkem průměr, i když Meg Ryan byla opravdu příšerně nadabovaná. Za to hvězdu dolů, hvězdu nahoru zase za výkon D. Morse. ()

JP84

Obsah zabil formu.Čekal jsem nějaký dobrý dobrodružný thriller,jako byl např. Krvavý diamant,ale namísto toho jsem dostal pěkně zmatený guláš okořeněný velkou dávkou nudy.Když se po úvodních titulcích zjevil naprosto otrávený Russell Crowe,jak letargicky vypráví svůj zážitek z Čečenska,říkal jsem si:„Že by už i Russell Crowe se začal propadat do béčkových vod?“( normálně já jsem si připadal,jako bych se díval na nějakou novinku od Stevena Seagala) .Pak sice přišla jihoamerická džungle,jenže ta béčkovost se vůbec nevytratila.Jako by tenhle film byl nejdřive dělaný pro nějakou vyhaslou akční hvězdu,ale jakoby si to někdo rozmyslel a řekl si,že se to bude točit jako velký americký film.Děj je naprosto předvídatelný a je podle něj poznat,že scénárista musel pěkně vařit z vody.Herci tomu taky moc nedali,hlavně Crowe si svoje dialogy doslova odříkal a celý film vypadal,jako by týden nespal.Jediné co tady stojí za zmínku je forma,která ale byla převálcována obsahem.Co na tom,když je to na hollywood točené docela surovým a realistickým stylem,když je to taková blbost? ()

Radek273

Russell Crowe má dar. Příběh není špatný, nicméně tempo a napětí jsou pravda trochu méně výživné. Ale klid a vážnost, kterou Crowe své postavě opět propůjčuje, je parádní. Vše pak dovrší neamerický, 100%ně uvěřitelný konec a možná právě i tím si snímek diváka získá. ()

Tomulka

Kdyby v tomto filmu nehrál Russell Crowe a Meg Ryan tak by se na to nedalo dívat. Takghle se tomu dalo lecos odpustit. ()

pájap

bez atmosféry tedy určitě ne........ale moc pěkný a hlavně uvěřitelný snímek...byl by hezký i bez té lásky obou zachránců...russela a meg......ale s ní to bylo tak nějak větší.....a hlavně ještě že si na konci nepopovídali ve třech....olé. ()

Pythonator

Příliš dlouhé a příliš nudné. Bylo mi úplně jedno jestli ho osvobodí nebo ne. Záchranná akce na konci je ovšem povedená. ()

Ludva

[2010-01-23] * Naprosto standardní akční snímek s mnoha zajímavými záběry ekvádorských hor. Russell Crowe dokazuje, že umí zaujmout jak kravaťákem s počítačem, tak vojákem s flintou. ()

Dodge-I

Tak to je lepší průměr, to lepší ale snižuju délka, krásná Meg, sošný Russel a trpící David - navíc v trojúhelníku vztahů to natahují k neuvěření - já vím, hrají a scénář "nepustí" - přesto se dá na tento film zapomenout dřív, než se člověk naděje... ()

Whiterose

Tak nějak tento film nesplnil má očekávání. Ze zápletky by se dalo vytěžit daleko víc, ale to se nestalo. Nemohla jsem rovněž uvěřit, že tehdy ještě velmi krásná Meg Ryan je manželkou neatraktivního Davida Morse. Né že by na vzhledu záleželo, ale tenhle fyzický nesoulad mi prostě narušil uvěřitelnost příběhu. Akční scény jsou povedené, ale nevytahují film z nudnosti a rozvleklého tempa. Russell Crowe a David Caruso hrají na jedničku a dost celý film pozvedávají a troufám si dokonce tvrdit, že tito dva pánové nakonec učinili Životní zkoušku relativně sledovatelnou. A ještě poznámka: v jedné z dabingových verzí mi vyloženě vadil hlas Jany Paulové. Meg Ryan má dabovat Martina Menšíková a hotovo! ()