Americký inženýr Peter Bowman pomáhá se stavbou přehrady v jihoamerické Tecale, kde žije s manželkou Alicí, poznamenanou potratem, který prodělala v Africe. Po jedné z četných hádek se Peter stane obětí únosu. Vyjednáváním o jeho propuštění je pověřen zkušený vyjednávač Terry Thorne. Vysvětlí Alici a její švagrové Janis, že za únosem stojí osvobozenecká armáda, které jde jen o peníze. Šokovaná Alice zjistí, že společnost Quad Carbon, pro niž manžel pracuje, je před krachem a neplatila za své zaměstnance pojištění. Protože si služby Terryho agentury nemůže dovolit, je muž odvolán a případ převezme místní vyjednávač Fernandez. Zatímco Peter je s několika dalšími zajatci hnán do hor, snaží se Alice s pomocí Janis sehnat peníze na výkupné. Terry je znechucen přístupem nadřízených, a tak se nakonec vrátí. S pomocí bývalého kolegy Dina se zbaví Fernandeze a znovu se pustí do namáhavého vyjednávání. Peter se v jednom z partyzánských táborů spojí s Němcem Kesslerem a společně plánují útěk. Dino začne Terryho přemlouvat k radikální osvobozovací akci, protože podle něj už ví Peter o partyzánech příliš mnoho, aby ho nechali žít. Terry se musí rozhodnout, zda pokračovat ve vyjednávání, nebo se pokusit o riskantní osvobozovací akci. (TV Nova)

O´Hara

Ucházející ztvárnění rodiny na pokraji kolapsu...Ale ten zbytek-celkem tuctovka, zachraňuje to akorát má vysněná žena Meg Ryan, která bude vždy krásná :-) a vždy se na ni bude dát dívat! ()

otík

Nikterak špatný thriller, ne však ničím vyjímečný. Russell Crowe si zahrál dalšího tvrďáka, David Morse sympatického manžela a Meg Ryan opět nic moc. Chemie mezi hlavními hrdiny vůbec nefunguje, zato akce je slušná a dobře natočená. Prostě průměr (krapet lepší). ()

Columbus

Jezis to je dlouhy a nudny. Pulhodiny placaji paty pres devaty, pak slaba akce a zase placani. Malo filmu je tak strasne dlouuuuuuuhych...... aaaach...... ()

chelseaman22

Jojo, Russell je rozený kladný hrdina! I přes možnost výpovědi a práci přes čas se vydává do přenádherné Jižní Ameriky, kde získá kamarádku s výhodou, jejíž výhody jsou vůči našemu rekovi vskutku zanedbatelné. Náš rek na to nehledí, zajde si pro bambitky a své Expendables a vzhůru nahrnout se do vrtulníku a jít si zastřílet. Uspokojivé! 76% ()

lennyd

Stavitel Peter Bowman (David Morse) je v Kolumbii unesen místními povstalci. Jeho žena Alice (Meg Ryan) vyhledává pomoc Terryho Thorna (Russel Crowe), odborníka přes vyjádnávání s únosci... Ve filmu se prolínají dvě linie, jedna více méně romantická, mezi Meg Ryan a Russelem Crowem, v druhé mnohem akčnější sledujeme úděl uneseného Davida Morseho. Ten (ostatně jako vždy) podává excelentní herecký výkon (mimochodem, všimli jste si že nikdy nehrává hlavní role - vždy toho "druhého" vzadu - Zelená míle, Skála, Vyvrhel).. Meg Ryan a Russel Crowe podávají "svůj" standardní výkon, tedy nadprůměr.. Moc se mi to líbilo.. ()

Mytologie

Film má na první pohled několik plus snímků podobnýho žánru. Základ tvoří napětí, je v něm akce a spousta střílení, vysmátá Meg Ryanová a hrdina - ostřílený sympaťák Russell Crowe, jo a přeskočí i jiskra... až sem by to šlo. Ale po smíchání se výsledný filmový koktejl zas tak moc nepovedl. Je to místy vypočítaný (např. nadnesený schopnosti agentů), některé situace z JA mi připadá spíš jako zkratka (možná je to daný očekáváním, publikum chce především akci než promyšlený prostředí), k tomu city na efekt, absence humoru a výkony hlavní dvojce nebyly nic moc. Když však srovnám podobnýma filmama, tak je to nadprůměrný drama a ty 3* si nesjpíš zaslouží. ()

Timak

No přišlo mi to dost nemastný, neslaný. Hlavně zápletka mezi Russellem a Meg je dost ujetá. On se do ní zamiluje, ale stejně ji zachrání manžela, aby pak odjel od ní pryč. WTF? A beztak jsem u toho pospával - žádnej odvaz to fakt není, avšak David Morse zahrál svoji roli skvěle. ()

IvyH

to magické pouto mezi dvěma hlavními představiteli... úžasné, kvůli tomu stojí za to, podívat se i po druhé... ()

J-o-k-e-r

Film se slušným potenciálem, který se ale místy příliš vleče a na diváka působí neuvěřitelně nudně. Únosy, vyjednávání, dokonce i romantika, vše sedí, ale zřejmě by slušela kratší stopáž. Ani herci formátu R. Crowea (který je jediný klad tohoto filmu, ovšem je sám) nebo M. Ryan tento film do vyšších pozic nevytáhnou. ()

Ludivitto

Čekal jsem mnohem mnohem horší film..a dostal jsem mírně (opravdu mírně) nadprůměrné akční drama (?) s kameným Crowem a přehrávající M. Ryan. Film neurazí, ale ani nenadchne. ()

Death

Mne se Zivotni zkouska hodne libila. Nudne to nebylo ani na chvili. Exteriery nadherne, stejne tak na me zapusobila velka realisticnost, misty az dokumentarnost celeho filmu. Dej ubihal celkem svizne a k memu prekvapeni se scenar vyhnul vsem klise pastem, patosu a prilisnemu tlaceni na emocni pilu. Zaverecna prestrelka je pak hodne velka a chutna tresen na tomhle kvalitne upecenem dortu. Opravdu mi vyrazila dech, chvili jsem mel pocity, ze to snad ani neni hrane, ale ze se tam v krovi schovava kameraman, ktery toci skutecnou prestrelku :). Drobne vytky bych mel hlavne k "jiskreni" mezi Meg Ryan a Russelem Crowem, ktere misty trochu skripalo a take k prilis primocaremu deji bez velkych prekvapeni. Jinak se ale jedna o povedeny solidne natoceny thriller s dobrymi hereckymi vykony. ()

deckardx

Russell Crowe jako neohrozeny vyjednavac, ktery je schopen zaskocit do dzungle a zachranit manzela jedne krasky.. Celkove spokojenost, i kdyz netusim proc.. ()

Arius

Russel Crowe v hlavnej roli, moje najvačšie lákadlo na tento film. Tým druhým bol zasa David Morse tak bolo rozhodnuté. Hackford mal za sebou množstvo velkých diel, jeho najvačšie ho však čakalo až po Skúške Života. Čo ma ešte viac utvrdilo, len čo sa nestalo, film na vás nevyskočí hned od začiatku a nebude vás oboznamovať zo superlatívmi. Musíte sa k tomu prepracovať postupne. Ale ked sa do tej časti dostanete fakt to stojí zato, tentokrát mam na mysli približne polovicu filmu ktorá sa začala prehlbovať do záverečnej časti ktorá už neplynula tak pasívne ako dovtedajší priebeh filmu. Aj tak však musím zdorazniť ze sa Hackford nepodarilo zobraziť to v čo dúfam že v nejakej snímke nájdem. Hlavnú rolu stvárnila Meg Ryan ktorá je podla mojho názoru absolútnou neherečkou, Dlho si bol neistý aj Russel, Morse ako vždy dostal minimum priestore a práve tie najšedšie scény no ako pri každej jeho postave ma len viac utvrdil že je skutočne dobrý v tom čo robí. V Skúške Života bolo navyše množstvo scén kde bolo potrebné špičkové herectvo tak si viete domyslieť nedostatky prvej časti filmu, oscarový Crowe naštastie počas filmu herecký rástol čo divákovi spríjemnilo sledovanie a mne možno ovplyvnilo hodnotenie. Hackfordovi však jasne vyčítam suverenitu aka bola pripadená Russelovi čo vyrovnalo pomer síl a uvrhlo skúšku života v mojích očiach do priepasti zvanej priemer. ()

bruceman7

Celkově s tím nemám problém, jen jsem nečekal tak "hladký" závěr oproti předpokládanému řádnému dramatu (ne že bych si sliboval něco ve stylu Rambo IV). 6,5/10 ()

keoma26

pro mě nejlepší je scéna, kde se Ryan ptá, jestli už Russell slyšel, že se všechno děje z nějakého důvodu ... a odpoví si sama, že někdy se věci dějou jenom tak, to samé platí i o jejich pseudovztahu i o samotném únosu, nejen o potratu. Ten film má jako motor náhodu, nikoli osudovost, a proto zůstal většinovými diváky naprosto nepochopen - jak jinak než náhodou se dozví Russell o identitě vyjednávače ... jenže je mu to úplně na nic, protože už se mezitím radikálně změnila situace vyjednáváčů, takže ani tahle náhoda nemá žádný důvod, stejně jako život ()