Moderní metropole zvířat Zootropolis je město jako žádné jiné. Jen v Zootropolisu najdete luxusní čtvrti jako je Sousedství Sahara nebo chladný Tundrov. Je to velkolepé velkoměsto, ve kterém žijí pospolu zvířata ze všech koutů světa. Je to metropole, kde můžete být kýmkoli bez ohledu na to, zda jste obří slon nebo malá myška. Když však do města dorazí optimistická strážnice Judy Hopkavá, zjistí, že být prvním králíkem v policejním sboru velkých a drsných zvířat není žádná legrace. A protože chce všem dokázat, že na to má, skočí po první příležitosti řešit náročný a záhadný případ, i když to znamená vzít do party upovídaného a všemi mastmi mazaného lišáka Nicka Wilda. (Falcon)

husokachna

Po dlouhé době animák, který jsem si užil a neprotrpěl. Je to chytrý, zábavný a vtipný....a překvapivě "dospělácký". Proto moje "Elsa a Anna" tříletá dcera řekla asi po dvaceti minutách nelíbí toto a bylo zametený. ()

waits

Oho! Až se nechce věřit, že tohle vzniklo v roce 2016 v mainstreamovém studiu. Tvůrci nejenže stvořili parádní dětský film, který by obstál i ve své jednoduché, základní formě, ale navíc, jako bonus, od třetiny filmu sledujeme regulérní buddy kriminálku s vynikajícími odkazy na běžnou životní realitu ("Vedení usoudilo, že první co veřejnost uvidí, nebude dravec. Budu ted pracovat v kartotéce"), současné společenské trendy, práci novin ("Takže už ani přátelům nemúžeme věřit?"), policie nebo úřadů (boží lenochodi). Nechci prozrazovat zápletku ani její vyznění, ale vykreslení některých obrazců ze současné strkanice různých nositelů ideologií, je až popisně přesná. Hlavní multi-kulti hrdinka k lišákovi: "Jak moc mě musíš ponížit, aby sis ospravedlnil svůj zkaženej život?" A to všechno přes to, že Disney tohle zřejmě považuje jen za legrácky a za hlavní vyznění pokládá moralistní momenty (lišákovo vzpominání, lehce multi-kulti závěr) a že Judy Hopkavá je, obzvláště ze začátku, nesnesitelnou nositelku toho, co provádí dnešní hlavní liberální (dříve socialistický) politický proud. Pro mě výtečně napsaná, vtipná a napínavá podívaná! ()

M1k9

Jeden z nejpovedenějších svého druhu. Moc fajn animace. Roztomilé postavy. Dobře namluvené. Shakira. 8/10 ()

Johny303

Lenochodi, zvířecí Corleone, sympatická a rozkošná hlavní hrdinka, policejní tématika, poměrně překvapivé rozuzlení příběhu... bez váhání bych tomu dal pět hvězd - jen kdyby mi tak okatě nevnucovali, že mám milovat všechny na světě i kdyby mi třeba právě teď někdo z nich mířil pistolí na hlavu. Nám dospělým na podobná kázání bohatě postačí Česká televize a co se týče dětí, těm bych tyhle nesmysly nevtloukal do hlavy vůbec... ()

adriane9

Taková moje povinnost vzít děti v neděli do kina, nucený čas, kdy si u pohádky aspoň promyslíte plán na pondělí a ono to vůbec nevyšlo, koukala jsem s nima a rozhodně doporučujeme mrknout, už pro krásné animace, supr zvířátka, neotřelý příběh a naprosto bezkonkureční lenochody! ()

JoSte

Zootopia je jeden z těch animáků, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. Není to jen film, ale pečlivě promyšlený svět plný bezmezné kreativity. Umíte-li dobře anglicky, rozhodně doporučuji původní znění (v Praze AFAIK jen ve Slovanském domě). Užijete si tak hlasy známých herců (Luther included) a oceníte daleko víc jazykových vtípků, které se jen těžko překládají. #elephantintheroom ()

Endavour

ANIMOVANÉ MAGNUM OPUS!! Vážení, máme co do činění s možná nejlepším Disneyho animákem za poslední dekádu. Tak úžasný snímek s propracovanými detaily, ať už na zvířatech vedoucích poklidný život v městečku, kde se plní sny všech savců (dravců nevyjímaje), nebo samotném detektivním ději, se jen tak nevidí. Všechny zvířata, které se jen třeba na malý zlomek okamžiku objevila na plátně zaručeně pobavila. Provázet nás bude hlavní hrdinka Judy, roztomilá králičice s jeho mazaným a vtipným lišákem Nickem. (POZOR! Nenechte se zmást, všechny zvířecí stereotypy jsou zde odstraněny a Vy budete mít setsakra velký problém najít hlavního padoucha). Z dalších zvířat bych třeba zmínil nápad na krysáka á la Don Corleone nebo lenochody, obzvláště ten poslední "trpišovský" mě dočista rozsekal. Jak moc nehoduji dabingu, zde odvedla česká skupina skvělou práci. Zootropolis je čistý win-win animák, jelikož pobaví nejmenší a my starší, že se budem nudit? Pche! Parťáci Judy a Nick si přímo koledují o další pokračování! Zkrátka této dokonalosti chybí zde na csfd šestá hvězda! Jedná se o můj první film, který jsem viděl v kině víc než čtyřikrát. A abych nezpomněl, tato zvířecí alegorie nabídne NEJLEPŠÍ (!!!) soundtrack, jaký kdy byl pro Disneyho účely vytvořen...a basta :) ()

Sentido

Za hranicí živočišných druhů je radost se za břicho popadat. Vadou na kráse jen těch několik minut shakiry. ()

warrenur

Slabota. Pribeh ma moc nezaujal. Zvieracie charaktery tiez moc neoslovili. Az na niekolko vtipnych ci napaditych scen, nic moc. Nezasluzene precenovana zalezitost. Aspon mne teda nesadla. ()

3T

Jediné, co se mi na tom filmu nelíbí, je český název filmu (naštěstí jsem se na to koukal v angličtině). Zootopie je mnohem výstižnější než Zootropolis, kde na to přišli. Pobavili mě zde citace filmů a seriálů viz. Kmotr, Breaking Bad.. či super obaly DVD typu Pig Hero 6, The Floatzen anebo Wreck-it rhino a Wrangled, což jsou přeZOOvaný názvy filmů režisérů Byron Howarda a Rice Moorea. Je vidět, že si tito režiséři umějí udělat srandu z okolí, ale i sami ze sebe. Nejspíš nejlepší animák roku 2016 ()

Saur.us

Buddy movie v animáku, který do sebe vtáhl to nejlepší, co buddy movies můžou nabídnout, obalené v do detailu propracovaném kabátu a navíc i se solidní detektivní zápletkou. A tolik popkulturních narážek! Jako bych viděl Clarice Starlingovou spolupracovat s Martinem Rigsem. ()

zahadum

Prekvapivo dospelo pojatá nádherná animovaná " rozprávka " v ktorej by jeden zvedavý a všímavý divák paralelu s dnešným svetom videl :) politická korektnosť mierne " nakopaná do zadku " neuveriteľné hravé detaily ktorými je film priam nasiaknutý vrchovato. Relax..pohoda...mier...ale aj skryté odkazy na Krstného otca a pod....Lenochod " Blesk " jednoznačne top filmová postava roku ! :D ()

jasanka

K místnímu nadšení se bohužel nemůžu přidat. Na to, že šlo o animák, to na mě bylo moc vážné a detektivní téma. Až na lenochody, ti byli top. ()

Richie24

Disney se tentokrát vydalo cestou velmi příjemné, nenáročné a zábavné oddychovky, což se mu vydařilo do puntíku. Když nebudete vědět, co s večerem, kdy nemáte na nic náladu, nebude vám nejlíp, budete chtít prostě vypnout a v televizi nebude žádnej fotbal, sázka na Zootropolis vás nezklame. Pohodové 4 ****. ()

pajmič666

Toto bylo tak nechutně roztomilý a sladký, že jsem si musel souběžně pouštět nový album Slayerů, aby jsem nedostal cukrovku. Toto dílo mě uhranulo svým konceptem, scénářem, postavami, animací, výborným anglickým a solidním českým dabingem. Zootopia je elegantní komentář zabývající se moderními sociálními problémy. Nehází vám to nuceně do xichtu a navíc je přednesen dostatečně galantně pro mladší publikum. Krom toho je skvělá zábava, nadopovaná zdravou dávkou chytrého scénáře. Příběhová kostra je dost jednoduchá, nebál bych se říct triviální, ale je v kontrastu toho je to tak skvěle podané, že jsem ani na okamžik neodtrhl hlavu od monitoru. Opravdu, upřímně nechápu individua, kterým se to z důvodu XYZ nezamlouvá. Tato pohádka má všechno Pokud bych měl jasně a nekompromisně vyzdvihnout jednu vadu, byla by to krátkost. Chtěl jsem víc, chci víc a vím, že více dostanu...jen si budu musel pár let počkat. Zamiloval jsem si postavy, svět, nápad, téma a jeho podání. Nejlepší animák za posledních xx let. Dokázal rozehřát srdéčko arogantího, chladnýho bastarda. Jsem opět mlád a mám chuť na mrkvičku...to mi poser hřbet! 90%! ()

Bozvav

Skvělý příběh s perfektními hláškami, napínavou zápletkou, výbornou hudbou a nejkrásnějším lenochodím úsměvem na světě. Za mne i děti plný počet na entou. ()

Kubinn odpad!

Pozor komentář obsahuje nasraný názor lehce nepoddajného a neposlušného rodiče s vlastní hlavou! Pokud vaše dítě neni ještě dostatečně multikulti, poslušně si nenechá všechno vnutit jako sluníčkově poslušněj globaloobčan, potřebuje vnutit správný pohled na integraci rozdílných ras a zvyklostí. Potřebuje uvěřit lži, že kasty ve společnosti neexistují. Pokud potřebuje zdělit, že když mu cikán třikrát za sebou ukradne svačinu, že z toho nemá vyvozovat opatření do budoucna, ale že jen trpí předsudky a že je omezenej. A pokud mu chcete od mala cpát do hlavy, že rozdávání pokut vteřinu po vypršení parkovného je normální a že všudypřítomný kamerový systém je skvělý a jen pomáhá a chrání, pak mu tuhle sračku pusťte. Tohle je vymývání mozku hezky s roztomilými zvířátky. V opačném případě doporučuji sledování pouze dospělým osobám a to ještě té chytřejší části populace. ()

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté