Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj. Opravdovým kořením Krkonoš jsou místní horalé, kteří zde žijí, ať už je sezóna jakákoliv. Lyžařka s jednou nohou, rolbař, jenž na Tři krále nepije, legendární lovec žen ozdobený neplodností, barman se zálibou ve věštění. A také Pavka, nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Vždyť jeho otec zlomil během padesátky hůlku a stejně doběh jedenáctej, a svého syna nechal Pavka porodit na Sněžce ve vysoké nadmořské výšce, aby se rychleji okysličoval. Jenže právě syn Jura mu dělá starosti. Místo běžkování totiž nahání úplně jiné padesátky. Je závislý na svádění zralých žen, jimž vyhání mráz z duší. Na závod, který Jura asi znovu nedokončí, přijíždí se svou matkou Jan Hilský a vedle skvělého času má i jeden osobní cíl. Za jeho splněním se vydává „nahoru" - do zasněženého světa horských chat. Spustí tam lavinu událostí a vzpomínek a v neposlední řadě se naučí, jak se proflusává mlha. (Bontonfilm)

HappyDeath

Nejsem zadny kritik... Jedinne co jsem cekal, bylo aby to nebyla absurdni blbost a abych se pobavil. Prekvapilo me, kolik tam bylo znamych hercu a ze toelo hlavu a patu. Jo, bylo to trochu ujete, ale pokud to bude pokracovat timto smerem, tak se snad jednou opravdu strepeme Babovresk a spol ;-) ()

Ygnor

V prvé řadě musím vyzdvihnout kvalitní, ba strhující práci, maskérů a kostymérů, bez které by filmu bylo jen půl. (Btw Marek Taclík vypadal tak o deset let mladší než v Kriminálce Anděl natočené před osmi lety před tímto počinem). Dále je stěžejní obsazení Ondřeje Pavelky do hlavní role, pro kterou vyzrál jak trnky na jižním svahu hory. Osvědčeného myslivce Schmitzera si Vojta vypůjčil od Tomáše Vorla z Cesty do lesa včetně kamizoly, flinty … ale i jeho rétoriky. Rovněž kamera byla nadprůměrná, civilní i na ke konci impulzivně strhující. Největším problém filmu je však místy podbízivě lascivní scénář (nebo producentský kalkul?), kdy mi to připadá, jak by někdo chtěl vytlačit z křemene slzu, přičemž imho se tady nedá hovořit o nadsázce, sebeironii, ale spíše Sacho Cohenovské nekorektnosti, než Troškovského buranství, která avšak u mne nikdy až tak moc nefungovala. Taktéž mě u srdce nezasáhlo zamýšlené (?) rozuzlení příběhu, které nebylo ani směšné, ani katarzní. Ale nechť… Vnitřně roztrhaný rejža bez příčiny jistě vyzraje a jeho rukopis do budoucna se stylisticky vypíše. (Přál bych si, aby Vojta a oslovil svého dávného kamaráda a souputníka z Pethonů: Honzu Melíška, mj. nesmírně talentovaného, a upekli spolu pořádnou taškařici, oproštěnou od provařených ksichtů a slizkých producentů). ()

pepa3rd

Tak tohle je bohužel hodně promarněná šance. Bylo tu dobré obsazení, skvělé vizuální zpracování minulosti a nejspíš i slušný rozpočet. Bohužel scénář nestojí za nic. Prolnutí 70. let do současnosti, které v ukázkách vyvolávalo největší očekávání, vyznělo totálně do prázdna, když jen retrospektivně papouškuje, co už dávno víme. Zápletku divák odhalí během dvaceti minut a pak už jen marně čeká na nějaký nečekaný zvrat. Ten čas je o to delší, že zde v podstatě chybí vtip a těch pár výjimek spíše jen potvrzuje pravidlo z výše uvedeného. Dobře funguje pár vážnějších momentů, ale to je zataceně málo na film, který má v žánru zapsáno komedie. Víc snad potěší snad i trailer, který v podstatě ukáže všechno zajímavé a i průměrný divák si na základě toho dokáže vymyslet zajámavější zápletku, než nám předvedli tvůrci. Za to zklamání 30 % ()

Jakubik

Z Kotka možná i něco bude, až trochu zestárne. Má na to celkem slušné ambice až mě to překvapuje. Paradoxní je, že jsem od Padesátky dostal něco jiného, než jsem původně očekával. Očekával jsem praštěnou českou komedii a dostal jsem takovou příjemně atmosférickou občasně hloupou černou komedii… ()

chrispe

Po dodívání se jsem na tom pocitově nic moc. Nezastírám, že se člověk párkrát zasmál. Nicméně to, že ze mě u závěrečných titulků vypadlo jen: ,,To byla číčovina." (a navíc pro mě druhé podívání si nehrozí), mluví za vše. Líbil se mi výkon Ondřeje Pavelky, tomu jsem věřila jak toho ošlehanýho horala, tak zlomenýho chlapa. ()

Plechpetr

"Na tři krále nepij, mohl by jsi někoho zranit stromkem!" K srdci mě paděsátka nepřilne, ale musí uznat na českou produkci a zejména na Kokotkovu produkci to bylo dost dobrý. Na ty naše poměry. Zaujalo mě to zejména po kostimérské stránce. Kokotek jako herec znovu zklamal. ()

tranquill

"K+M+B=Kurva musíš běžet!" Tuhle hlášku si zapamatovat musím, když je běh má nejoblíbenější sportovní aktivita :-) A nebylo to špatné. ()

salamandrr

Komedie dobrá, škoda, že nejela až do konce. V momentě kdy se z toho stalo drama, to ztratilo skoro vše a v momentě kdy se drama přelilo v treagédii skončilo to v propadlišti dějin. Kurva Kotku dělej čistý komedie ala Snowboarďáci a nesnaž se o umění. ()

Gixian

Spíš než jako klasická komedie mi to přišlo jako absurdní divadlo - v této rovině ale mnohé postavy a jejich dialogy fungovali velice dobře. Škoda jen trapných částí, které mi nedovolí jít výš než na kvalitní tři hvězdy. ()

anitae

Čekala jsem film jenom o běžkování, ale tohle mě docela bavilo. Rodinka Bulánů je svéráz, starej žije jen běžkařskou tradicí, mladej na nějakou tradici kašle a ještě brousí brousí patesátky u krmelce, a celé to naruší až příchod Taclíka hledajícího otce. Líbily se mi zábavné průřezy do 70. let, a naopak propojení vážného s legrandou mi vadilo. ()

Mara97 odpad!

Babovřesky či Kameňák v lepším kabátě. Padesátka si snaží hrát na moc vtipnou komedii pro ne až tak buranské publikum, ale právě stupidním humorem těžce ztrácí. A když se ke všemu přidají neuvěřitelně trapné flashbacky, co mají zajistit, aby se diváci ještě více popadali za břicho, je malér na světě. Hloupé, film se řadí do společnosti mnoha nepovedených snímků vytvořených komerčními televizemi, jako nejbližší takový případ bych viděl Zakázané uvolnění. ()

Kingjiri

Jenom náhodou jsem Padesátku našel v TV programu, checknul místní hodnocení kolem padesáti procent a bez valnejch očekávání jsem si řek, že jí dám šanci. Nakonec jsem byl docela mile překvapenej. Jednak z obsazení spoustu známejch jmen i ve vedlejších rolích a pak když jsem po projekci zjistil, že psal scénář Petr Kolečko. Jeho humor rozhodně nesedne každýmu (viz rozporuplný hodnocení a recenze), ale mně jeho vtípky občas dokážou dost pobavit. Pravda, uplně královsky jsem se nebavil, jenomže realita je (tak trochu bohužel) taková, že česká komedie s absencí product placementu, slušnou filmařinou a pár fakt zábavnejma scénáma (postava starýho Kuny, "horskej humor" nebo závěr), je v dnešní době výhra. Sympatická žánrová jednohubka, ale nic víc fakt nečekejte, tři silnější hvězdy. ()

Dementra odpad!

Nebýt tam scéna, kdy ***SPOILER*** jedna z postav regulérně znásilní bezvedomou holku, jakože aby se diváci zasmáli, a nikdo se k tomu nevrati, nevyjádří, dala bych možná i dvě hvězdičky za par prostuduchých vtípků a odbila to slovy "typická česká blbost". Ale že tohle přijde vtipný Kotkovi a projde to přes celej štáb, to je fakt neuvěřitelné. Tohle muze vazne vyjít jenom v Česku . ()

ktL

Ze začátku slušný a celkem vtipný flák, ke konci už slabší kák. Body za retro styl, Pavelku a Terezu Voříškovou. 50 % ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku