Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj. Opravdovým kořením Krkonoš jsou místní horalé, kteří zde žijí, ať už je sezóna jakákoliv. Lyžařka s jednou nohou, rolbař, jenž na Tři krále nepije, legendární lovec žen ozdobený neplodností, barman se zálibou ve věštění. A také Pavka, nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Vždyť jeho otec zlomil během padesátky hůlku a stejně doběh jedenáctej, a svého syna nechal Pavka porodit na Sněžce ve vysoké nadmořské výšce, aby se rychleji okysličoval. Jenže právě syn Jura mu dělá starosti. Místo běžkování totiž nahání úplně jiné padesátky. Je závislý na svádění zralých žen, jimž vyhání mráz z duší. Na závod, který Jura asi znovu nedokončí, přijíždí se svou matkou Jan Hilský a vedle skvělého času má i jeden osobní cíl. Za jeho splněním se vydává „nahoru" - do zasněženého světa horských chat. Spustí tam lavinu událostí a vzpomínek a v neposlední řadě se naučí, jak se proflusává mlha. (Bontonfilm)

amyth

Vzhledem k tomu obsazení co dostal Kotek k dispozici to nelze hodnotit jinak než jako zklamání. Bohužel se to nejenže nepřiblížilo Rafťákům a Snowborďákům (které řekněme měly alespoň průměrnou úroveň a které byly koukatelné), ale až nebezpečně to skouzávalo směrem k Troškovinám ..... No nepotěšil jste mě pane Kotek, a ani já Vás nepotěším ()

Heyyy

Náhodou to nebylo špatný. Je sice pravda, že některý scény docela nudily, vtipů taky nebylo zase tolik (a na černej humor mě moc neužije), ale zase když už nějakej fór padl, tak to stálo většinou za to. Příjemná oddechovka. Celkově mi film hodně připomněl Zakázané uvolnění, akorát že tady nebyly 3 ženský, ale 3 chlapi a důvodem, proč spolu uvízli v baru nebyl slejvák, ale mlha, co by se dala krájet. ()

marek29

Super počin pane Kotku. Tohle se fakt povedlo. Mrazivá horská komedie se vtipem ostrým jako samy Krkonoše. Takhle by to fungovalo a šlo.. Zdálo se mi, že to má prvky snowboarďáků, ale marně přemýšlím, co lepšího jsem viděl z českých filmů po roce 2000. Zasloužený 4 hvězdy a to jsem měl nutkání nejvyšší. Bravo a ještě jednou - smekám. ()

MMirdas

Co člověk to názor, mě nepřijde, že by se film nepovedl. Ba naopak! Nemůžeme chtít, aby v dnešní době dělal někdo komedie, které se točily 30 let zpátky. Doba je jiná, lidé se mezi sebou baví jinak, vše je jiné. Pro lidi, kteří by točili v dnešní době film s nádechem vtipnosti 80' a 90' let by se netočilo moc dobře. Bylo by to moc přetvařování. Moc se mi líbilo, jak si nikdo nebral servítky co se týče sprostých slov. Sprostých slov a hlášek byl film nabitý od začátku do konce. Vše je potřeba brát s nadhledem a tak i konec filmu byl relativně v pohodě. Jsem opravdu spokojený! ()

Olafson

Vyhláškovaná černohumorná hovadinka se skvělými herci, zejména je třeba vyzdvihnout Jakuba Prachaře s nechutným sestřihem, hošanského Marka Taclíka, rozčileného myslivce Jiřího Schmitzra a smolně mrzačícího Jaromíra Dulavu. Líbilo by se mi, kdyby tak řekněme za pět let vznikl v Kotkově režii celovečerní velkofilm "Krkonošská pohádka" s Jakubem Prachařem v roli Trautenberka, protože ta podoba bude časem jenom větší a větší, a jednalo by se o zaručený divácký hit. ()

brzozin

Tedy moc jsem od toho nečekal. Česká filmová produkce posledních let je jedno trapné honění trika pár VIP herců a režisérů. Nicméně byl jsem docela mile překvapen. Na druhou stranu nutno říci, že tal silně nevyrovnaný film jsem už dlouho neviděl. Na jedné straně scény, u kterých celý sál burácel smíchem. Scény plné vtipných a inteligentních hlášek. Navíc se mi opravdu moc líbily flashbacky. Na druhou stranu trapná a hluchá místa, místy s naprosto infantilním průběhem a dialogy. V takových chvílích jsem si říkal, jestli to Kotek vůbec myslí vážně. A to vše navzájem totálně promícháno. Takže díky té rozpačité vatě 60%. Bohužel. Ale zasmáli jsme se, až mě všechno bolí, jak by řekl klasik. ()

alpeew

Perfektní absurdní komedie, jejíž hlášky mají šanci zlidovět. Českého "big lebowského" nemnůže být nikdy dost! Skvěle baví a na nic si nehraje! ()

meemini odpad!

Nestojí za komentář, stačil ten promrhaný čas v kině. Pro více info si stačí přečíst jakýkoliv komentář o jedné hvězdě a lépe méně (tedy odpad), cokoliv negativního je určite pravda. ()

george82

Čekal jsem to zábavnější, s větším spádem. Bavil mě tam jen Pavelka a jako vždy okouzlující Voříšková. Škoda Taclíka. Podle mě kdyby dostal víc prostoru, tak by byl super. Celkově je to zklamání. ()

Plastík

To byla pecka. Tohle je film, který se mi moc líbí. Kotek si to vše pohlídal dost dobře. A soundtrack - nekomentuju - špica. Je vidět Kotkovi zkušenosti a známosti. Mě se to líbilo. Havelka mě oslovil. Cibulková nadchla. Vtipy dost hustý, hlášky se uchytí. Ten film nemá jedinou chybu. A hlavně? Je to film, který se dá pustit znova a pak klidně ještě několikrát. Mazácké. Díky, pane Kotku, pane Kolečko a vážení herci. ()

kslaww

Film mě příliš neoslovoval ale až na doporučení jsem ho shlédl a musí konstatovat že to je opravdu sračka. Film Vojty Kotka byť s obsazením známých českých herců je nemastný neslaný...výkony žalostné a nejvíc mě zklamal scénárista Petr Kolečko protože tenhle film byl napsaný asi tak jako slabší díl Ordinace...ne skousnu hodně ale tohle opravdu prosím ne. ()

joelly01

Docela trapna konverzacka s par silnejsimi momenty a ne uplne marnymi herci. Zacatek vypadal velice slibne, jenze asi po pul hodce jsem zjistila ze vtipy jsou predvidatelne a herci prehravaji. Ovsem dovedu si predstavit ze Padesatce lip slusi divadelni provedeni, film prece jen docela tlacil na pilu a to ja nemam rada. Jo a Kudos za Pavelku, hrdina meho mladi, toho jsem zde malem nepoznala :) ()

kubilov

Tak na Padesátku jsem se celkem těšil, protože chytrý český komedie mám docela rád, i když jsou trochu jednoduchý, tak mi to nevadí. Ovšm definitivně mě přesvědčilo až doporučení Dášy Havlový, že prej jí to úplně nadchlo. No.. mě to sice nijak nenadchlo, ale jelikož jsem fanda Kolečka a jeho humoru + mám nějakou zvláštní slabost pro to, když je v nějakým filmu opravdu hvězdný obsazení (e.g. Všiváci), a tak je to u mě za 3*, i když to teda mohlo být daleko daleko lepší, zvlášť teda ke konci. K hercům. Pavelka mě mile překvapil, protože na to, jak ho nemusím, tak byl fakt dobrej. Taclík jako vždycky ok. Prachař vtipnej s divnou úchylkou. Cibulková mi dost vadila.. já nevim, ale nikdy jsem jí neměl úplně rád a vždycky mi připadala jak nějaká stará husa. Schmitzer dobrej magor, tomu to fakt věřim tyhle polohy. Z roku '77 Voříšková a Mádl svoje klasiky tzn. nadprůměr. Kotek, Vagnerová, Hádek, Ruppert, Pavlásek, Žáček, Kaiser úplný štěky, ale i tak mě spousta z nich stačila za ten svůj krátce vymezený čas pobavit. Žádnej zázrak, ale u mě Kotek režisérsky naprosto ok. ()

macetoma

Česká kinematografie opět nepřekročila svůj stín. Úplně hloupé to není, ale k dokonalosti to má stejně daleko jako Krkonoše do Prahy. Jak praví klasik - "No, já tomu možná nerozumím, ale já tady zas tak nic moc extrovního nevidím. Když to srovnám s tím výletem na Kokořín...". Dávám 2 hvězdy za odvahu a nápad. ()

hackstolle

Abych řekl pravdu, zasmal sem se jen sporadicky. A to u komedie preci jen zabolí. A navíc mám rád běžky a hory jako takové. ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku