poster

Limitless (TV seriál)

Krimi / Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2015 - 2016, 15 h 38 min (Minutáž: 22x45 min)

Kamera:

Jonathan Sela

Hrají:

Jake McDorman, Jennifer Carpenter, Hill Harper, Mary Elizabeth Mastrantonio, Bradley Cooper, Desmond Harrington, Marko Caka, Doris McCarthy, Ari Fliakos, Perry Yung, Mihran Slougian, Colin Salmon, Michael James Shaw, Ron Rifkin, Blair Brown, Patch Darragh, Georgina Haig, Christina Vidal, Gbenga Akinnagbe, Jacob Pitts, James McDaniel, Mark Noonan, Greg Germann, Analeigh Tipton, Malik Yoba, Tate Donovan, Tim Reid, Andrei Arlovski, Max Baker, McCaleb Burnett, Sam Robards, Isiah Whitlock Jr., Murray Bartlett, James Colby, Terry Serpico, Dashiell Eaves, Zabryna Guevara, Arjun Gupta, Charlie Semine, Joel de la Fuente, Jay Klaitz, Marc Blucas, Susan Kelechi Watson, Jessica Hecht, Wolé Parks, Michelle Veintimilla, Jeremy Shamos, Catherine Mary Stewart, Todd Litzinger, Mellini Kantayya, Sepideh Moafi, Simone Bailly, Julian Gamble, Jeremy Holm, Lolita Foster, Barbara Rosenblat, Michael Torpey, Stephen O'Reilly, Sipiwe Moyo, Craig Sweeny, Megan Guinan, Tom Degnan, Matt Walton, Norman Chu, Paton Ashbrook, Phil Nee, Gabrielle Senn, Philip Carr Neel, Lucy Taylor, Derek Goh, Timothy Britten Parker, Adrian Alvarado, Whitney Kimball Long, Lee Aaron Rosen, Jasson Finney

Střih:

Daniel Gabbe

Scénografie:

Bob Shaw

Kostýmy:

Sarah Mae Burton
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • marvan
  ***

  Film Limitless měl nejen skvěle vystavěný scénář, ale byl přitažlivý především svým protisystémovým vyzněním. Droga NZT hrdinovi umožnila vzepřít se životní danosti a realizovat svobodně svou vůli. Droga NZT tak byla oproti mainstreamovému nazírání na jakékoli drogy jako absolutní zlo drze představena jako nástroj svobody. Zalekl se snad režisér Neil Burger vlastního nápadu? Jinak si neumím vysvětlit ten ideologický obrat o 180 stupňů. Seriál Limitless představuje původního hrdinu filmu tentokrát jako zápornou postavu a státní správu jako místo plné neuvěřitelných dobráků, kteří dnem i nocí myslí a pracují jen pro obecné blaho. Tak nechutnou a demagogickou indoktrinaci, která představuje praktiky "měkké" totality jako tu pravou demokracii dovede zplodit snad jen americká popkultura. Hodnocení pouze za řemeslo, ideově odpad.(21.10.2015)

 • fauxthum
  *

  První tři díly. Naprostá stupidita. Scénáristům by nejspíše nepomohly ani mamutí dávky NZT.(4.8.2016)

 • BoredSeal
  **

  Film mě bavil hodně, takže jsem se na přidané veselé historky s NZT v televizní podobě, potažmo rozvinuté mytologii těšil. Bohužel scénáristi NZT neberou, protože většina 22 dílů první série je přehnaně naředěná jednoduchá příběhová linka, nevedoucí k žádné satisfakci. Hlavní hrdina je otravný 30+ puberťák, který postrádá charizma Bradleyho Coopera (který se objeví v cca minutě pilotu, aby pak jeden záběr na jeho charisma neustále recyklovali ve flashbacích). Bez drog je neschopný, ale scénáristi mu napsali svědomí a smysl pro dobro, čímž zabili cokoliv zajímavého v tématu zneužitelnosti NZT. V každém díle se zpravidla řeší případ (často nesouvisející s hlavní linií), jehož řešení vypadá tak, že si hrdina párkrát vezme NZT, udělá si rešerš a pak ukáže nějak překvapivě prstem a padouch se zatkne. Logika místy úplně tragická (laik pracuje pro FBI a napadne ho jako jediného projet záznamy městských kamer). Absolutně promarněný čas mého života.(14.9.2016)

 • M.i.k.e
  ***

  piot vypadá solidně...dobře zpracovaný,soldiní atmosféra i spád...určitě dám šanci dalším dílům...(24.9.2015)

 • 6thSun
  ***

  Časem (zhruba od třetího dílu) až moc jednobrdové.(14.10.2015)

 • - Pokaždé, když si Brian Finch (Jake McDorman) vezme pilulku NZT, změní se zabarvení obrazu z normálního do žlutého odstínu. (Miro_CZ)

 • - V 13. díle 1. série s názvem "Stop Me Before I Hug Again" můžeme vidět několik odkazů na režiséra Christophera Nolana. Jedna z postav se jmenuje Nolan Bale, což je odkaz na Nolanovu trilogii o Batmanovi, kde hlavní roli ztvárnil Christian Bale. Dalším odkazem je věta, ve které Brian Finch (Jake McDorman) říká o jedné technologii, že je jako: "Počátek v reálném světě". (Miro_CZ)

 • - Mezi filmem Všemocný (2011) a tímto seriálovým pokračováním můžeme najít několik rozdílů v působení pilulky NZT. Například, když se ve filmu na Eddiem Morrovi (Bradley Cooper) začaly projevovat vedlejší účinky NZT, stačilo mu vzít si další dávku a stav se mu zlepšil. V seriálu se takto vedlejších účinků drogy zbavit nedá. Dalším rozdílem je fakt, že ve filmu došlo při zvýšení dávky NZT k větší výkonnosti jedince, což se v seriálu nijak neprojevuje. (Bube1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace